Ze względu na nowe przepisy wchodzące w życie 25 maja br., forum będzie działać tylko do najbliższego czwartku 24 maja. Dostosowanie regulaminu, polityki prywatności, przeprowadzenie audytu, całej kampanii informacyjnej oraz wszystkich innych obowiązków wynikających z przepisów RODO jest zbyt skomplikowanym, czasochłonnym i kosztownym przedsięwzięciem. Forum powstało w maju i w maju kończy swoją działalność. Dziękuję za 13 lat wspólnej przygody z "Ranczem". Zrobiliśmy razem sporo ciekawych i dobrych rzeczy. Było warto!

Majówka 2018

Miejsce na dyskusje na dowolne tematy.
Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

30 kwie 2018, 19:25

Cześć i czołem wszystkim ;)

Jak spędzicie ten okres? W pracy? Wycieczki? Dom? :)

Ja od jutra wolne i wyjeżdżam w nasze góry (Wisła, Brenna i okolice).

Pozdrawiam cieplutko! :przytul:
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:
Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

30 kwie 2018, 20:17

Dobrze, że założyłeś ten temat :good: Nie ma Rancza to trzeba dyskutować na inne bieżące tematy :oki:

Majówka w tym roku wyjątkowo długa i w większej części Polski raczej ciepła, miejscami upalna i słoneczna. :zadowolony:
U mnie wczoraj i dziś po 28 stopni i słonecznie. Wczoraj ok 20 przeszła burza.

Ja już rozpocząłem majówkę w sobotę wypadem do Kazimierza Dolnego. :) Turystów było bardzo dużo, było ciepło, słonecznie. Jako że mam do Kazimierza 50 km, kilka razy do roku jadę tam na odpoczynek posiedzieć nad wodą, pospacerować itp.
Jest to piękne urokliwe miasteczko nad Wisłą, gdzie zjeżdżają się turyści z całej Polski (jest dużo miejsc noclegowych). Są rejsy statkiem po Wiśle, Góra Trzech Krzyży skąd widać ładna panoramę miasteczka, zamek, baszta, rynek. Kto nie był to zapraszam do odwiedzenia Kazimierza :)

W planach na kolejne dni w zależności od pogody też coś mam jakiś grill, wypad do Sandomierza być może też :)
Awatar użytkownika
goskaczg
Moderator
Moderator

30 kwie 2018, 20:30

Oj, W Kazimierzu jest bardzo ładnie. Byłam tam wiele razy. I również polecam :oki:
Ja też od jutra mam wolne. Planuję zwiedzić kilka pięknych miejsc w naszym łódzkim województwie. :) I wszystkim życzę udanego wypoczynku. :good:
PS. U mnie wczoraj przeszły dwie burze. :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy
Awatar użytkownika
wiktoriagradzik
Pasjonat
Pasjonat

30 kwie 2018, 22:45

Moją majówkę spędzam u babci na wsi 😄
Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

02 maja 2018, 20:31

Dziś znów wybrałem się na jednodniową wycieczkę, tym razem do Sandomierza, miasta z drugiego mojego ulubionego serialu czyli Ojca Mateusza :) Takich tłumów tam jeszcze nie widziałem. Koło Bramy Opatowskiej gdzie zawsze bez problemu się parkowało, wszystkie miejsca były zajęte. Samochodem ciężko było się poruszać szukając miejsca. Zaparkowałem dopiero kilometr dalej w mieście. Ale to jeszcze nic. Idąc do restauracji można było... umrzeć z głodu :D W wielu knajpach o godz. 15 nie było wolnych stolików a jak się jakiś znalazł to trzeba było na jedzenie czekać... około godziny. :o :o :o My na pizzę czekaliśmy ok 45 minut :P
Ale ogólnie bardzo miło wspominam tą wycieczkę bo i pogoda dopisała. :) Do pełni szczęścia brakowało tylko... Ojca Mateusza :D Widziałem jakiś radiowóz jadący przez Rynek ale niestety to nie Możejko i Nocul jechali :P
Miałem jeszcze kupić jakieś gadżety z Ojca Mateusza ale jednak nie kupiłem. A była m.in. koszulka t-shirt ;) Poprzednio rok temu kupiłem kubek i długopis.

A Wy jak spędzacie majówkę? :)
Awatar użytkownika
wiktoriagradzik
Pasjonat
Pasjonat

02 maja 2018, 22:16

Co do majówki na wsi to fajna pogoda była więc robiliśmy grilla. Ogólnie jeśli chodzi o wieś to tam raczej jest taka nowoczesniejsza wieś ponieważ nie ma tam już gospodarstw rolnych,może 1 osoba w sumie uprawia pola więc troszkę tam nudno😄
Awatar użytkownika
kamil73
Osobowość forum
Osobowość forum

04 maja 2018, 22:41

Pablo, najprawdopodobniej rano 20 maja ( niedziela ) wybiorę się do Jeruzala. Powinienem być około 9.30 do jakiejś 11-11.30. Taki mam plan, a co wyjdzie, zobaczymy bliżej 20.05 ;).
Visca El Barca
Post ten wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w terminie późniejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
czachok
Nowicjusz
Nowicjusz

06 maja 2018, 9:40

ale wam zazdroszczę, ja niestety w pracy :(
ciut miejsca dla rodziny znalazłam - ale szkoda mi bo taka piękna pogoda
Awatar użytkownika
goskaczg
Moderator
Moderator

06 maja 2018, 20:06

I majówka dobiega końca. :( Dla mnie majówka to grilowanie, wycieczki rowerowe, korzystanie z pięknej pogody. W tym roku byłam też w Spale, która kojarzy się z Dożynkami Prezydenckimi i Centralnym Ośrodkiem Sportu. Ale oprócz tego jest tam Park Krajobrazowy, ścieżki rowerowe, spływy kajakowe po Pilicy i dużo innych atrakcji, a przede wszystkim piękne widoki i czyste powietrze. Niedaleko Spały znajduje się Inowłódz. I taka ciekawostka, że tam przy kościółku św. Idziego i w zamku kręcone były sceny do serialu "Korona królów".
Kilka zdjęć. :)

https://photos.app.goo.gl/osoMaKYts5Yd1CZL7
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy
Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

06 maja 2018, 20:37

Poznaję bramę z "Korony Królów" :napalony: A propos Spały oj to legendarne miejsce i wielu naszych medalistów olimpijskich szlifowało tam formę. Pozdrawiam serdecznie
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:
Awatar użytkownika
goskaczg
Moderator
Moderator

06 maja 2018, 21:04

Tak zgadza się, że w Spale trenuje wielu naszych sławnych sportowców. :) Miałam kiedyś okazję, tam niektórych spotkać. :) :good:
Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz

07 maja 2018, 10:54

I koniec. Do pracy rodacy :-)
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:
ODPOWIEDZ