Ranczo odc. 69 Wiatr w Żaglach

Forum poświęcone szóstej serii "Rancza". Znajdziecie tu tematy, które zdradzają m.in. kulisy prac nad nowym sezonem serialu.
Regulamin forum
1. Zanim założysz nowy wątek, sprawdź czy nie ma już podobnego tematu na forum.
2. Jeśli cytujesz jakiś materiał, pamiętaj o podawaniu źródła.
3. Staraj się pisać poprawnie gramatycznie.
Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 99 razy
Kontakt:

28 mar 2012, 17:44

Odcinek udany, uśmiałam się jak zwykle. Ale najlepszy był Solejuk i jego wściekłość na żonę, a także Kinga, która odwalona czekała na Skina :P Te dwie sceny rozbawiły mnie do łez.

Ksiądz Maciej dał dobre kazanie na zebraniu rady, coraz bardziej lubię tę postać :ok
Kusy i jego babska spółka to też niezły wątek, takie proste kobiety, ale nieźle się rozkręcają, czuję, że zrobią dobry biznes ;)
No i Wioletka i jej ciąża... biedna cała w kompleksach.

A co do Wójta i jego senatorowania... to szczerze mówiąc nudzi mnie już wątek . Może dlatego, że nie trawię polityki.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Reklama

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

28 mar 2012, 20:06

Ciekawy też jestem czy ten Babsko-bezrobotny biznes przetrwa, bo może być np. kłótnia współpracowniczek, ale to już chyba za proste, a może baby będą wytwarzać te kremy niezgodnie z recepturą babki, co wywoła stratę klientów i koniec interesów :scratch ;)
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

29 mar 2012, 13:13

Kolejny genialny odcinek VI sezonu dialogi na wysokim poziomie, przezabawne sytuacje. Tym razem krótko, nie będą się rozpisywał jak przy poprzednim odcinku. Podsumowując odcinek na 5+ :lol:

Awatar użytkownika
Pierre
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

29 mar 2012, 16:58

Po obejrzeniu po raz drugi tego odcinka potrafie coś więcej napisać. Wiadomo, odcinek świetny. Czerepach cwanie zrobił ze sprzedażą apteki, bo faktycznie interesu raczej bez Magistra by nie zrobili. Ciekawi mnie też ten wątek ze Skinem, Kusy, który w drugiej serii jak ktoś tu już zauważył, krytycznie wypowiadał sie na temat tej subkultury teraz nie ma nic przeciwko. Świetna wypowiedź księdza Macieja na sesji rady gminy, scenariusz w tym sezonie jest znakomity.

Piszę przez telefon, nie sposób wszystkiego wyróżnić, ale strasznie się cieszę tymi nowymi odcinkami.
Obrazek
"... Wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko dla wszystkich." - Jan Japycz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 525 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 935 razy
Kontakt:

30 mar 2012, 18:36

Wpadki na planie odcinka 69.

Funkcjonariusz musi wyglądać schludnie :)
[youtube]
[/youtube]

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

31 mar 2012, 0:34

Scena, gdy Wikary wzburzył się lekko na radzie gminy była bardzo dobra, choć z perspektywy obyczajowej, ksiądz nie powinien aż tak ingerować w sprawy gminne, to znaczy nie powinien wygłaszać kazania na takim posiedzeniu.
Ciekawie i śmiesznie wyszła natomiast akcja zawiązywania nowego interesu, czyli na przykład dzwonienie do okolicznych sklepów w celu sprzedaży kremów. :lol:
Pojawiła się znowu postać Jagny, a to już gorzej... :P
Za to brawa dla Więcławskiego. :ok Wreszcie postawił się Koziołowi (bo Czerepacha to by i tak pogonił...).
Co do skina, to jest to bardzo interesująca postać. Polubiłem go od razu. Widać, że chłopak w porządku, a i Kinga jest w nim nieco zauroczona, tylko ona nie daje tego po sobie poznać. To znaczy przynajmniej stara się z tym uczuciem ukrywać jak na razie.
Akcja z maturami również świetna! :hippie

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 99 razy
Kontakt:

31 mar 2012, 16:37

qwerty pisze:Scena, gdy Wikary wzburzył się lekko na radzie gminy była bardzo dobra, choć z perspektywy obyczajowej, ksiądz nie powinien aż tak ingerować w sprawy gminne, to znaczy nie powinien wygłaszać kazania na takim posiedzeniu.
Też uważam, że ksiądz ogólnie nie powinien się mieszać w sprawy gminy, ale w tej sytuacji zabrał głos słusznie, ja również jestem za tym, żeby dzieciom czytać od małego.Dzieci powinny poznać litery, osłuchać się z językiem. Poza tym wszystkie książki dla dzieci niosą wiele informacji o świecie, bajki mają morały i rozbudzają wyobraźnię... Mi rodzice zawsze czytali książki, dzisiaj namiętnie pochłaniam je sama, piszę też swoją powieść, a z tego wszystkiego zostałam studentem filologii polskiej... ;)
Ważne jest to, aby w dzieciach zaszczepiać różne pasje, potem to może zaowocować w życiu :)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

26 lis 2015, 21:58

Odcinek wspaniały, należący do najlepszych TOP 20. Głównie za sprawą mowy ks. Macieja podczas zebrania rady gminy w sprawie książek. Wprowadzenie ks. Macieja i jego zamiłowanie do książek bardzo dobry pomysł scenarzystów. Tacy trochę dziwacy też chodzą po tym świecie. O konieczności czytania dzieciom pisałem też w temacie – co sądzicie o VI serii.
Ale jeszcze warte jest uwagi w dyskusji na radzie, Pan Robert jest bardzo uważnym obserwatorem naszego życia politycznego. Otóż w pewnej miejscowości niektórzy radni nie zgodzili się Tuwima I Brzechwę jako patronów ulicy, bo to podobno nie byli prawdziwi Polacy. Paranoja. Stąd pytanie Lucy czy Brzechwa to Szwed. Jak wspomniałem o Tuwimie to zaraz kojarzę z wierszem lokomotywa, słowa tego wiersza przyspieszają zgodnie z rozpędzaniem się lokomotywy. Jak zacząłem swoją edukację to w bibliotece szkolnej była ta książka, często ją wypożyczałem.
Z innych scen bardzo mi się podobało jak Więcławski pogonił senatora.
No i oczywiście w tych odcinkach Lucy jest najpiękniejsza, zwłaszcza w scenie w której Kinga (która też wygląda tu super) wychodzi na spotkanie ze skinem.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

ODPOWIEDZ