Witebski to w porzo gość

W tym dziale znajdziecie nasze autorskie wywiady z ekipą serialu.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 369 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

23 cze 2009, 22:41

„Witebski to w porzo gość”
Zapis czata z Jackiem Kawalcem, który odbył się w poniedziałek 22.06.2009 na Forum Ranczersów.

Obrazek
Fot. Wikipedia

[Ranczo_VIP]Witam wszystkich - Witebski – Kawalec.

[~MM2]Wolał Pan grać Witebskiego przed, czy po przemianie z 3 serii?
<Ranczo_VIP>I przed i po. Przed miałem do zagrania niezłego pokręceńca (facet, który prowadzi dwie wzajemnie plujące na siebie gazety). Po fajnego gościa. Ale najciekawsza była do zagrania sama przemiana.

<~Paulina1993_93>Czy lubi Pan witebskiego?
[Ranczo_VIP]To w porzo gość.

[~zimna]Czy poza aktorstwem ma Pan inne zainteresowania?
[Ranczo_VIP]Ostatnio, jak przeżyć do kolejne raty kredytów.

<~katipejpe>Czy od dziecka marzył Pan aby zostać aktorem i jak zaczęła się historia z ranczem?
[Ranczo_VIP]Tak to chyba zaczęło się w podstawówce. A z Ranczem? Kiedy zadzwonił do mnie producent.

<~Aruna666>Witam Panie Jacku :) Emisja 4 serii Rancza już się skończyła, czy w najbliższym czasie zobaczymy Pana w jakimś nowym filmie lub w serialu??
[Ranczo_VIP]Na razie niestety nic nie kręcę, ale gram w teatrze.

<ranczoadmin>Panie Jacku, czy może Pan napisać kilka słów o swojej nowej roli w spektaklu Piękne panie i panowie w Teatrze Kamienica?
[Ranczo_VIP]To jest przedstawienie oparte na międzywojennych tekstach kabaretowych. Ale w sumie "jaja". Gdyby ktoś chciał zobaczyć, to gramy 24 i 25 czerwca a w lipcu 15 i 24.

<~Aniaaaaaaa>Ma Pan swoją wymarzoną rolę, którą chciałby Pan zagrać?
[Ranczo_VIP]Wymarzona rola? Jakiś czarny charakter.

<~katipejpe>Czy gra Pan na jakimś instrumencie?
[Ranczo_VIP]Trochę na gitarze. Mam nawet w domu podróbkę fendera i piecyk.

<ranczoadmin>Czy może Pan nam sprzedać jakąś ciekawą historię, która przydarzyła się Panu podczas wieloletniej pracy w teatrze? Czy znalazł się Pan kiedyś w jakiejś ekstremalnej sytuacji na scenie?
<Ranczo_VIP>Dla mnie każda sytuacja na scenie jest ekstremalna. Zawsze się staram. Czasami bywa ciężko. Np. kiedy wisi się na linie i trzeba mówić 5 stronicowy monolog. Albo zainteresować widzów przez 90 min tylko sobą. Właśnie pracuję nad monodramem.

<KittyOrginal>Jakiego przedmiotu nie lubił Pan w szkole?
[Ranczo_VIP]To czy się lubi czy nie lubi jakiegoś przedmiotu zależy przeważnie od nauczyciela. Ja np. najpierw lubiłem chemię, a jak się zmieniła nauczycielka, przestałem.

<C3po>Uprawia Pan jakiś sport?
[Ranczo_VIP]tylko amatorsko - narty, snowboard, rower, windsurfing i ... koszenie trawnika.

<C3po>Czy wprowadzał Pan jakieś poprawki [wygląd, teksty] do swojej postaci w Ranczu?
<Ranczo_VIP>Nie wielkie. Drobne zmiany w dialogach.

<~Paulina1993_93>Czy zżył się Pan z ekipą serialu i Jeruzalem?
<Ranczo_VIP>Zżyłem się bardzo. To Fajni ludzie. Tęsknie za nimi.

<KittyOrginal>Czy chciałby Pan aby powstała 5 seria?
[Ranczo_VIP]I tak i nie.

[~olaolaola]Dlaczego tak? A dlaczego nie?
[Ranczo_VIP]Tak, bo to dobrze napisany serial, a nie, bo boję się, czy da się tak dobrze dużo pisać. Strach, żeby nie zrobił się z tego rozmydlony tasiemiec, jak niektóre telenowele.

<~zimna>Zapewne jest Pan rozpoznawany na ulicy. Czy sprawia to Panu przyjemność czy raczej jest Pan do tego negatywnie nastawiony?
[Ranczo_VIP]To zależy od sytuacji. Kiedy mam czas na rozmowy z ludźmi, czy pozowanie do zdjęć to ok. Ale czasami się śpieszę, a nigdy nie chcę traktować ludzi z góry. Za bardzo ich szanuję.

<~MarcinJrAdmin>Co Pan sądzi o ranczerskiej gazetce?? Chodzi mi o idee jak i o pierwszy numer który miałem okazje składać..
[Ranczo_VIP]Będę szczery. Muszę ją najpierw przeczytać. Jak to zrobić?Ale mam nadzieję, że jest świetna.

<~Paulina1993_93>Czy Witebski coś zmienił w Pana życiu, np. sposób patrzenia na świat?
[Ranczo_VIP]Chyba zmienił. Jak każda moja praca. Staram się, żeby praca mnie rozwijała.

<~MM2>Jakiej muzyki, wykonawców najchętniej Pan słucha?
[Ranczo_VIP]Pink Floyd, Genesis, Yes, Miles Davis.... muzyki granej przez zdolnych twórczych ludzi nie przez komputery.

<~olaolaola>Czy ma Pan w domu jakieś zwierzątko?
[Ranczo_VIP]Kot Czesiek, pies Lapek.

<~Paulina1993_93>Czy ma Pan jakieś marzenia niekoniecznie związane z serialem?
[Ranczo_VIP]Marzę o podróży motocyklem dookoła świata.

<C3po>Jakie lubi pan samochody?
<Ranczo_VIP>Takie co się nie psują. Ale jestem też fanem F1 i Kubicy.

<ranczoadmin>Czy sądzi Pan, że BMW ma szanse jeszcze w tym sezonie odbić się od dna?
[Ranczo_VIP]Zawsze trzeba mieć nadzieję.

<ranczoadmin>Co Pana skłoniło do taranowania podpalonej ściany z pudeł na quadzie?:-) Dla niewtajemniczonych dodam, że na YouTube można zobaczyć właśnie taki klip.
[Ranczo_VIP]Namówił mnie mój dobry kumpel - kaskader - Krzysio Fus. Chciał mieć taki filmik.

[youtube]
[/youtube]

<~olaolaola>Jaki film lub serial, w którym Pan grał(oprócz Rancza), najbardziej się Panu podobał?
[Ranczo_VIP]Myślę, że „Miodowe lata”.

<ranczoadmin>Panie Jacku, pamiętam Pana pierwsze role serialowe (m.in. rolę cinkciarza rezydującego pod hotelem Victoria w kultowym serialu Zmiennicy). Jak Pan wspomina pracę na planie w tamtych, szalonych czasach?
[Ranczo_VIP]Tam reżyserował Bareja. Wielka postać. Ja wtedy byłem bardzo młody. A młodość zawsze się dobrze wspomina.

<~zimna>Gdyby była 5 seria to jak wyobraża sobie Pan Witebskiego dalej tzn. co mógłby robić.. może w końcu znalazłby swoja drugą połówkę? ;)
[Ranczo_VIP]Może by wreszcie znalazł. Na razie skakał z kwiatka na kwiatek. Tylko, czy stabilizacja jest ciekawa do grania? Wolałbym chyba, żeby Witebski coś narozrabiał i wpadł w porządne tarapaty.

<~Paulina1993_93>Jak wspomina Pan występy w "Tańcu z gwiazdami" i "Jak Oni śpiewają"?
[Ranczo_VIP]Ciężka praca, ale i dobra zabawa. Świetni muzycy. Blanka znakomita!
[Ranczo_VIP]:D

[youtube]
[/youtube]

<C3po>Jaki rodzaj kuchni Pan preferuje?
[Ranczo_VIP]Śródziemnomorska jest ok. ale wbrew programom kulinarnym ja słabo gotuje. Robię niezłą grzybową:>

<~Paulina1993_93>Dubbingował Pan wiele bajek, szczególnie bliski jest mi "Garfiled" jak Pan wspomina tą pracę?
<Ranczo_VIP>Garfielda nie tyle dubbingowałem, co czytałem dialogi. To była bardzo inteligentna kreskówka. Jak rzadko która.

<~Aruna666>Panie Jacku co Pan woli : góry, morze czy Mazury??
[Ranczo_VIP]Góry, jak jest dużo śniegu, morze i jeziora, jak dobrze i równo wieje. (surfing)

<~Paulina1993_93>Chciałby Pan zagrać w horrorze?
[Ranczo_VIP]Pewnie!
[Ranczo_VIP]Ale w dobrym.
[Ranczo_VIP]Mój syn lubi horrory ;D

<ranczoadmin> Czy To prawda, że jest Pan nałogowym kino maniakiem? Jaki film ostatnio najbardziej zapadł Panu w pamięci?
[Ranczo_VIP]Ostatnio niestety kiepsko z chodzeniem do kina. Ale chyba ostatni film Woodyego Allena. Sorry wyleciał mi tytuł.

<~Paulina1993_93>Z kim z ekipy Rancza zaprzyjaźnił się Pan najbardziej?
[Ranczo_VIP]Chyba z Piotrkiem Pręgowskim.

<~zimna>Jak wyobraża sobie Pan siebie za 15 lat?
[Ranczo_VIP]Mniej włosów. Więcej rozumu.

<~Paulina1993_93>Czy lubi Pan oglądać siebie w telewizji, co Pan wtedy odczuwa?
[Ranczo_VIP]Zawsze mam tremę. Widzę wszystkie popełnione błędy.

<KittyOrginal>która seria Rancza się Panu najbardziej podobała?
[Ranczo_VIP]Myślę, że trzecia. Tam dosiadłem się do ławeczki, a nawet pod nią spadłem.

<~Aruna666>Panie Jacku jak Pan wspomina Ś.P. Leona Niemczyka , niezapomnianego "Jana Japycza"?
[Ranczo_VIP]Wspaniały gawędziarz. Opowiadał ciekawie i jak, się pomyśli, że on to wszystko przeżył...

<~Paulina1993_93>Ma Pan jakiś autorytet, osobę na której się Pan wzoruje?
<Ranczo_VIP>Zawodowo? Chyba Zbigniew Zapasiewicz. Życiowo? Profesor Bartoszewski. Bardzo mi imponuje. Chciałbym go poznać osobiście.

[~zimna]Wybiera się Pan gdzieś na wakacje?
<Ranczo_VIP>Mamy do odwiedzenia naszą przyjaciółkę we Francji, która jest chora. Po drodze będziemy biwakować na polach namiotowych. Bardzo to lubię.

<~MM2>Jakie jest Pana największe marzenie?
<Ranczo_VIP>Już pisałem o podróży dookoła świata na motocyklu, ale chyba bardziej mi zależy na tym, żeby moje dzieci wyrosły na porządnych i szczęśliwych ludzi.

<ranczoadmin>Czy to prawda, że o mały włos nie wygryzł Pan kiedyś Panasewicza z Lady Pank brawurową aranżacją "Mniej niż zero"?:-)
<Ranczo_VIP>Raz miałem przyjemność zaśpiewać z nimi na koncercie, ale czy brawurowo?... To było bez próby i nic nie słyszałem w odsłuchach więc chyba trochę fałszowałem.

<~Paulina1993_93>czy jest Pan spełniony zawodowo?
[Ranczo_VIP]Ooo! Jeszcze nie!!!

<~zimna>Jak pracowało się Panu z Iloną Ostrowską serialową Lucy? Co Pan o niej sądzi?
[Ranczo_VIP]Ilona jest profesjonalną aktorką. Na planie bardzo ciężko pracuje.

<~Paulina1993_93>Jak Pan wspomina pierwszy dzień na planie Rancza?
[Ranczo_VIP]Było bardzo łatwo. Miałem tylko jedną scenę z małą ilością tekstu. W dodatku pogoda była wymarzona.

<ranczoadmin>Panie Jacku, na pewno ma Pan trochę więcej informacji tzw. "niejawnych", czy możemy mieć nadzieję, że zobaczymy jeszcze Pana w roli Witebskiego?
<Ranczo_VIP>Ja na prawdę wiem tyle , co Wy. Nie mam powodu nic ukrywać. Chciałbym jeszcze grać w Ranczu, ale pod warunkiem, że będziecie nas równie chętnie oglądać.

[~zimna]Oczywiście że będziemy! To najlepszy serial po słońcem!
<~Paulina1993_93>Jasne że będziemy! Już za nim tęsknimy!

<ranczoadmin>Bardzo gorąco dziękujemy Panu za przyjęcie naszego zaproszenia na czat. Zatem do zobaczenia najpierw w teatrze a później w Wilkowyjach ;-)

<Ranczo_VIP>Ja też Wam dziękuję za towarzystwo i miłe słowa. Zapraszam do teatru. Odzywajcie się do mnie.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy Panu Jackowi za poświęcony czas (spędził z Nami ponad półtorej godziny na czacie).
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

31 maja 2017, 21:29

Pamiętam pana Jacka Kawalca jeszcze z czasów jak prowadził teleturniej "Randka w Ciemno". Jego bohater, Tomasz Witebski, to jedna z ciekawszych postaci w serialu, równie rozbudowana jak Kusy, również przechodzi przemianę. Z początku nieco zarozumiały, wobec Wójta strachliwy, wobec reszty mieszkańców raczej pogardliwy, łatwo ulegający pokusom (obietnice Czerepacha). A później pewny siebie, odważny i nieustępliwy, w pozytywnym znaczeniu oczywiście. Bardzo go brakowało, gdy na dłuższy czas wyjechał do Włoch.
Ale ostatnio Pan Jacek Kawalec totalnie mnie zaszokował, gdy w serialu "Historia Roja" zagrał agenta UB. Pamiętam zwłaszcza scenę przesłuchiwania starszej kobiety, gdy ów agent nie szczędzi wulgaryzmów wielkiego kalibru. To prawda, aktorzy powinni być wszechstronni i zagrać wszystko, ale dla mnie przerażające były te obelgi wypowiadane głosem fajnego gościa jakim był Tomasz Witebski. I to jeszcze do kogo były skierowane: do pani Lodzi :) - tę starszą kobietę zagrała Pani Magdalena Kuta. Również scena gdy ten agent ginie ma w sobie ładunek grozy i czarnego humoru (po pijanemu powiedział milicjantowi że jest dowódcą partyzantów, a milicjant miał najwyraźniej inteligencję ameby)
Jednak my, Ranczersi zapamiętamy go jako nauczyciela, którego każdy chciałby mieć w swojej szkole. I ten niezawodny sposób na podryw: napisz wzruszającą powieść - wszystkie kobiety na wsi będą twoje :)
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

ODPOWIEDZ