Zamiast nowych odcinków serialu "Ranczo" powstanie film fabularny

Dyskutujemy o planach nakręcenia nowego filmu fabularnego na motywach serialu.
Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

25 sie 2017, 17:06

Dzień dobry , jakoś mi smutno nawet nikt mnie nie skrytykował ::(( Kiedyś...Wiem kiedyś już było::)) Ruszyła by lawina komentarzy. A tu "Między cisza a ciszą.." Pzdr
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

FortelSA
Nowicjusz
Nowicjusz

26 sie 2017, 13:33

Szkoda ze juz koniec serialu ciekawe kiedy ten film powstanie

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 913 razy
Kontakt:

26 sie 2017, 16:52

Realny termin, wg. mnie, to wiosna 2019. Na razie trwają prace nad scenariuszem. Zakładam, że zdjęcia ruszą późną wiosną, ewentualnie latem przyszłego roku. Potem czas na montaż i inne prace. Oczywiście to tylko przypuszczenia i wróżenie z fusów.

Awatar użytkownika
ACzerepach
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

26 sie 2017, 17:49

http://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/kre ... 14790.html

Taa, Pan Barciś nic o kręceniu filmu nie wie. Yeah, right. :D

Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

26 sie 2017, 18:04

Witajcie po długiej przerwie :) Jestem bardzo ukontentowana (ale również lekko zdziwiona), że powstaje scenariusz kolejnego filmu fabularnego na podstawie naszego kochanego Rancza. Podobnie jak zyciak, przewiduję, że film pojawi się w kinach nie wcześniej niż w roku 2019 lub 2020 (scenariusz, montaż, wreszcie samo nakręcenie scen pochłania czas).

Jestem znana z tego, że lubię dywagacje i jak pewnie część z Was, mnie również zjada mnie ciekawość, czego będzie dotyczyła fabuła i jaką konwencję zaprezentuje nam Reżyser.
Gdy pomyślałam chwilę o zakończeniu X serii Rancza i o wątkach przewijających się przez ostatnie serie, a także o tym, co było najlepsze (dla mnie bezkonkurencyjne - seria III i IV), nasunęły mi się 3 możliwości, które mogłyby zostać użyte jako rusztowanie scenariusza. Oczywiście jest to tylko moje mgliste gdybanie :)
Spoiler:
Dochodzę jednak do wniosku, że Twórcy zachwycą nas czymś jeszcze zupełnie innym i świeższym niż moje dywagacje :)

Tradycyjnie, kończąc post, zapraszam na Ranczopedię, a szczególnie na podstronę: "Film fabularny", na której będą umieszczane nowe informacje odnośnie naszego - roboczo nazwanego - Rancza Wilkowyje 2 :)
Zapraszam na ranczo.wikia.com - jedyną internetową encyklopedię o serialu Ranczo!

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

26 sie 2017, 19:11

ACzerepach pisze:
26 sie 2017, 17:49
http://www.se.pl/wiadomosci/gwiazdy/kre ... 14790.html

Taa, Pan Barciś nic o kręceniu filmu nie wie. Yeah, right. :D
Super Express i wszystko jasne. Jak "Lustro Gminy". Straszny szmatławiec, ale wszyscy czytają 😁

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

27 sie 2017, 9:59

zyciak pisze:
24 sie 2017, 7:33
Pabfer pisze:
23 sie 2017, 22:56
Co prawda mamy już kontynuacje X Serii w postaci przedstawień teatralnych, ale są bez Żaka i Barcisia, więc to nie to samo, nawet jeśli dobre.
Żadna to kontynuacja. Oprócz tego, że biorą w nich udział aktorzy z Rancza i występują pod swoimi wilkowyjskimi postaciami, z Ranczem ma to niewiele wspólnego. Widziałem "Jak nie oszaleć z facetem" i bardziej przypomina to konwencję spektaklu kabaretowego, niż sztuki teatralnej.
Ja to traktuję jako spin-off. Nie ma wpływu na główną fabułę, ale jednak czas akcji jest po 131 odcinku. Jednak co do całokształtu się zgadzamy i właśnie dlatego napisałem, że nie wystarczy mi przedstawienie i chcę film.
A może pójdą za ciosem i zrobią trylogię?

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

30 sie 2017, 21:59

Wow! Ale super wiadomość. :D
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

30 sie 2017, 22:26

A ja nadal uważam ,że może lepiej już nie ożywiać pomników i kombinować z filmem . Fajnie by było gdyby Ranczo , zostało zapamiętane z pierwszych serii i super filmu a nie z ostatniej serii i filmu kręconego po latach walczącego z swoją legendą ...Ale zawsze może się okazać ,że to będzie hit .Smutno tylko będzie jak okaże się ,ze to kit i, że z tego nasze kochane Ranczo tak zostanie zapamiętane. Pozdrawiam

Pabfer
Super User
Super User

30 sie 2017, 22:54

Poprzedni film miał premierę w kinie niecałe pół roku po pierwszym dniu zdjęciowym, więc uwinięto się bardzo szybko, a miano jeszcze na głowie następny sezon serialu i wyszedł on dobrze. Teraz trzeba doliczyć czas pisania scenariusza i wziąć pod uwagę, że twórcy mogą chcieć kręcić latem, które się właśnie kończy, ale i tak myślę, że film powinien zadebiutować najpóźniej na początku 2019, a nawet bardziej stawiam na koniec 2018. Jednak może im później, tym lepiej, niech przygoda z Ranczem trwa jak najdłużej...

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

31 sie 2017, 13:08

Trochę o filmie i ogólnie o Ranczu. Materiał z wczorajszego spotkania prasowego uczestników TTBZ -
Beata Olga Kowalska.
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

06 wrz 2017, 12:36

Witam , zastanawiam się po raz kolejny czy ewentualne Ranczo 2 to naprawdę dobry pomysł. Mam wrażenie ,że seria 9 i 10 była bardzo słaba , serial zatracił swój klimat , zwykłość , swojskość. I kontynuowanie wątków nowego Prezydenta jeszcze bardziej zabije tą magie , a co z Lucy , Kusym??? . Pisze ostatnio posty o serii 1 i jeszcze bardziej doceniam tamte odcinki , świat zwykłych niezwykłych ludzi , wiejski klimat , problemy , rozgrywki , humor. Oczywiście świat idzie do przodu , czas gna , świat wokół nas się zmienia ale moim zdaniem w naszemu ukochanemu serialowi ta globalizacja wyszła bokiem::(( Oczywiście to moje zdanie ale ja wprost nie cierpię w serialu scen "Sejmowych"... Brakuje mi Wójta jako Wójta , Więcławskiego jako przedsiębiorcy ,księdza jako księdza . Nagle wkroczyła polityka i czar ...brak mi tamtych Wilkowyj , tej ławeczki , scen w Urzędzie Gminy , starej Plebanii . Bo piękne stroje, kołnierzyki , przepych mam w co drugim serialu a ja na chwilę chciałbym zapomnieć i powrócić jak za dawnych lat ... Dlatego nie jestem pewien czy się cieszę ,że jest choć taki pomysł . Pozdrawiam serdecznie
Obrazek

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 434 razy

06 wrz 2017, 16:36

Jacek, a gdzie jest napisane, że "Ranczo 2" będzie kontynuacją 10 serii?Ja sobie nie przypominam takiej informacji. Może będzie to kontynuacja "Rancza Wilkowyje " gdzie wójt był wójtem, Ksiądz proboszczem a Więcławski przedsiębiorcą.

Awatar użytkownika
ACzerepach
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

06 wrz 2017, 17:33

Ale by było za***iście. ;)

Albo coś w stylu. Wójt śni, że jest prezydentem, itp, a tu Fabian Duda go budzi tymi swoimi słowami: "Panie Wójcie, Panie Wójcie, przepraszam, że przeszkadzam w pracy". Wójt sie budzi, rozgląda sie, a tu jest swoim gabinecie :P

Można wiele różnych, przeróżnych pomysłów wymyślić. Ciekawe co wymyślą scenarzyści.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

06 wrz 2017, 17:35

A proszę Szanownego Pana , to już chyba najgorszy pomysł ...nagle zapomnimy o 8 seriach i bummm wracamy do roku 2007...mamy Wilkowyje jak za dawnych lat i udajemy ,ze nic się nie stało :bosz: Ja mam świadomość ,ze jest dużo osób które chciał by nawet projektu " Ranczo Odyseja kosmiczna 2036" ale na logikę ...Przykład koronny " Gwiezdne Wojny " stare genialne zostały zabite przez nowe . Ale ja podkreślam to moje zdanie i nie upieram się ,że mam rację , nawet marzę się pomylić bardzo. Pozdrawiam :palce:

Pabfer
Super User
Super User

07 wrz 2017, 21:57

Jacek ma całkowitą rację, że cofanie się nie ma sensu. Chyba, że do 2005 lub jeszcze trochę wcześniej -sprzed przyjazdu Lucy- taki prequel serialu rozumiem, ale nie do środka serialu. To nie ma rąk i nóg. Faktycznie prezydentura to bardzo trudny wątek, bo nie pasuje do wsi, ale ja bym go przeskoczył w drugą stronę - osadziłbym akcję 5 lub 6 lat później żeby Koziołowi się skończyła kadencja. Ludzie byliby niezadowoleni z jego rządów, więc drugie wybory przegrałby z kretesem i uciekł by na wieś żeby się ukrywać przed wściekłym tłumem i przed mediami, a to ukrywanie się byłoby wątkiem pobocznym, a główny byłby inny.

Jednak teraz gdybam. Nie wiadomo jak będzie, tylko wiadomo, że cofanie się jest nielogiczne. Nigdzie nie piszą, że się nie cofną, bo niektóre oczywistości nie wymagają komentarza.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

08 wrz 2017, 10:12

Również uważam, że cofanie akcji to nie jest dobry pomysł. Do argumentów poprzedników dodam, że zauważalny będzie brak nieodżałowanego Jana Japycza (jeśli "cofka" miałaby być tak odległa) Poza tym, nie ma co ukrywać, aktorzy młodsi nie będą, a charakteryzacja "na młodych" może przynieść kuriozalne efekty.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

08 wrz 2017, 12:33

Dzień dobry , zgadzam się z powyższym postem i takie cofanie się w czasie przynosi czasem kuriozalne efekty ... Po 11 -12 latach trudno już oddać klimat i czar tamtych Wilkowyj . I a propos aktorów lat przybywa czasem kilogramów a dla niektórych jak Pan Franciszek Pieczka może to być za duże wyzwanie . Ale to nie jest tak ,że jestem na nie, marzę przeżyć jeszcze jedną wyprawę z filmem , serialem ale ...Właśnie w sercu mam to nie. Nie chcę by serial wszechczasów plus film zostały rozmienione na drobne . Zdaję sobie sprawę ,że jest to kuszący pomysł nakręcenia filmu , oj już na starcie mamy spore grono odbiorców plus żywą legendę serialu . Ale jak zwykle czas pokaże. Dziękuję . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

08 wrz 2017, 20:49

Jeżeli to ma być film podobny do Ranczo Wilkowyje, który powstał po drugiej serii, to jest duże prawdopodobieństwo, że akcja oparta będzie na ostatnich, najnowszych seriach. I może fabułą będą ostatnie wydarzenia. Mogą być dodane jakieś wątki, bądź rozbudowane. Może pojawią się też nowe postacie. Też uważam, że cofanie w czasie nie ma sensu. A już odmładzanie aktorów, albo zastępowanie innymi to najgorszy pomysł. Na razie to tylko nasze "gdybanie". :) Wszystko się okaże co będzie. :)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Kontakt:

10 wrz 2017, 7:00

Pobocznymi wątkami w nowej odsłonie "Rancza Wilkowyje" mogłyby być niewyjaśnione wątki serialowe. Jak potoczyły się losy miłości Julii Wargacz i Szymka Solejuka, czy pole kupione pod bazę amerykańską przyniosło odzyskanie włożonego w nie kapitału ? Przykładów można znaleźć więcej. Oczywiście nie opierać na tych wątkach całej akcji, ale gdzieś, coś mogłoby być wplecione.

ODPOWIEDZ