RANCZO - projekt XIIIx13

"Szło, szło, aż doszło do tego, że dalej nie idzie". Czy jeszcze kiedyś Ranczo powróci z nowymi odcinkami?

CZY JESTEŚ ZA PROJEKTEM "RANCZO 13xXIII"

TAK
12
86%
NIE
2
14%

Liczba głosów: 14
10fanta
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 31 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

08 cze 2015, 10:51

Niestety serce mówi nie a rozum że ranczo zakończyć juz pora :( 10 seria moim zdaniem powinna być ostatnią już sobie nawet przemyślałem że ukażą w nim szczęśliwe zakończenie i jakaś głębsza puentę i nie wyobrażam sobie żeby ukazała się kolejna i jeszcze kolejna seria, w końcu doszło by do tego ze Solejuk albo jego żona była wójtem a do sejmu weszła by Michałowa a pod sklepem już by na ławeczce ze złota popijali francuski szampan, trzeba wiedzieć kiedy zakończyć...

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 170 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 168 razy

08 cze 2015, 13:42

10fanta pisze:Niestety serce mówi nie a rozum że ranczo zakończyć juz pora ...
O właśnie :D takie same są też moje odczucia. :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

08 cze 2015, 23:03

1. Uwielbiam ,,Ranczo'' i właśnie dlatego chcę je zakończyć. Czemu? Żeby się nie zepsuło. Tak samo lubię ,,Kiepskich'' odcinki 1-282, a 283-468 już nie (to oczywiście pewna generalizacja, ale nieważne, bo nie o tym mowa). Niech serial odejdzie z twarzą, aby milo go wspominać, a nie mówić, że ,,do 200. odcinka był dobry, ale teraz już nie oglądam tego dna''.

2. TVN zakończył ,,Prawo Agaty'' mimo protestów fanów. Polsat i ATM Grupa nie reagują na petycje związane z ,,Kiepskimi''. TVP może zrobić tak samo, tym bardziej, że Ranczo też jest od ATM Grupy.
Ostatnio zmieniony 08 cze 2015, 23:46 przez Pabfer, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 164 razy

08 cze 2015, 23:14

Pabfer pisze:1. Uwielbiam ,,ranczo'' i właśnie dlatego chcę je zakończyć. Czemu? Żeby się nie zepsuło.
Jestem dokładnie takiego samego zdania. W 9 serii już Ranczo balansowało po cienkiej linie i mimo, że nadal ma ten swój niesamowicie inteligentny "sznyt" i to, że z nawet nieciekawych wątków potrafią przedstawić poszczególne sceny przepięknie to jestem zdania, że za żadne pieniądze Scenarzysta i główna Obsada nie powinna się godzić na serię powyżej X. Były już w historii "zarżnięte" produkcje i w tym gronie Rancza serdecznie widzieć nie chcę. Słynne Miodowe Lata - 130 odcinków świetnych (chociaż sam Pan Cezary przyznał, że końcówka ML to scenariusze coraz gorsze) i potem Całkiem Nowe Lata Miodowe, które kompletnie nie spełniły oczekiwań. Przepis na życie z TVN-u. Kilka naprawdę dobrych sezonów z wybitną Ostaszewską, Olszówką i Adamczykiem na czele i co? Ostatnie odcinki to była jakaś porażka i niesmak do produkcji pozostał.

Ranczo już wielokrotnie było ratowane przed końcem, największy żal był po serii IV, a i wtedy wielu myślało "już nic lepszego, ani podobego nie da się stworzyć, lepiej kończyć". Okazało się, że warto było zaryzykować, okazało, że się da ale... te 130 odcinków to najlepsze co mogło się TVP w ostatnich latach zdarzyć i tak powinno zostać. Także mimo, że jestem całym sercem za Ranczem to... mam nadzieję, że za rok o tej porze dostaniemy przepiękny finał tych X serii :)
Ostatnio zmieniony 09 cze 2015, 0:24 przez Kasiaaa, łącznie zmieniany 1 raz.
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Pabfer
Super User
Super User

08 cze 2015, 23:52

Kasiaaa pisze:
Pabfer pisze:1. Uwielbiam ,,ranczo'' i właśnie dlatego chcę je zakończyć. Czemu? Żeby się nie zepsuło.
Jestem dokładnie takiego samego zdania. W 9 serii już Ranczo balansowało po cienkiej linie i mimo, że nadal ma ten swój niesamowicie inteligentny "sznyt" i to, że z nawet nieciekawych wątków potrafią przedstawić poszczególne sceny przepięknie to jestem zdania, że za żadne pieniądze Scenarzysta i główna.
Takie właśnie jest ,,Ranczo''. 2 pierwsze i ostatnie odcinki to majstersztyki, a reszta czasem nudnawa. To taki chwyt marketingowy, ktorym nie zawsze jest sens się sugerować.

Słynne Miodowe Lata - 130 odcinków świetnych i potem Całkiem Nowe Lata Miodowe, które kompletnie nie spełniły oczekiwań. [/quote]

131, ale to tylko taki malutki szczegół :D Widzę, że świetnie mnie zrozumiałaś. O to mi chodziło i nawet myślałem o ,,Miodowych Latach'', pisząc tego posta.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

09 cze 2015, 0:23

Pabfer pisze:
Kasiaaa pisze:Słynne Miodowe Lata - 130 odcinków świetnych i potem Całkiem Nowe Lata Miodowe, które kompletnie nie spełniły oczekiwań.
131, ale to tylko taki malutki szczegół :D Widzę, że świetnie mnie zrozumiałaś. O to mi chodziło i nawet myślałem o ,,Miodowych Latach'', pisząc tego posta.
No bo ML to najlepszy przykład, że nawet jak ma się genialnych Aktorów, świetnych Scenarzystów, dobrego Reżysera to w pewnym momencie przychodzi czas, że pora się żegnać, jak nie chce się zaniżać poziomu. A poziom mimo największych starań po takim wyeksploatowaniu wątków będzie się obniżał, albo będzie zwyczajnie inny, taki który sporo osób może uznać za gorszy. Tak jak dzieje się w serii 9. Jest GRO osób szalenie nią zachwyconych, GRO którzy uważają, że źle nie jest ale dobrze wcale i takich którzy otwarcie mówią, że to nie to Ranczo, które polubili i piszą dobitnie, że "9 to najgorsza seria". Tak więc nie chcąc się denerwować takimi opiniami w moim przekonaniu należy życzyć serialowi 130 odcinków i finito ;)

Mimo, że:
" - ... ale tak strasznie szkoda...
- w ogóle strasznie szkoda...."
;)

matka singielka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy
Kontakt:

12 cze 2015, 22:54

A mnie by odpowiadało, żeby było 12 serii. Miało być cztery, potem następne cztery, to i kolejne cztery powinny być. O scenariusz bym się nie martwiła - wystarczy, żeby PPU przegrała wybory i ministrowie i posłowie wróciliby do Wilkowyj i musieli czymś się zająć. W dodatku wzderzeniu z młodym pokoleniem Wilkowyj wkraczającym na ścieżki zawodowe. To jest dopiero pole do popisu dla scenarzysty.
Poza tym, zdążyłabym w przyszłym roku odwiedzić plan zdjęciowy. Bo w tym roku mi się nie uda. :(

Dlatego bardzo, ale to bardzo martwi mnie atmosfera panująca na forum; atmosfera żegnania się z serialem na dziesiątej serii. Nie mogę się z tym pogodzić. Sądzę, że efekt odejścia w glorii chwały można spokojnie na koniec 12 serii osiągnąć.

Pabfer
Super User
Super User

13 cze 2015, 22:17

każdy próbuje dołączyć jakąś symbolikę i ideologię do liczby serii i odcinków, ale przecież przede wszystkim chodzi o to, aby serial zachował poziom i się nie zepsuł.

SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

14 cze 2015, 14:42

Moim zdaniem "Ranczo" powinno zakończyć się zdecydowanie na 10 serii. Dlaczego bo kolejne serie gdyby miały się pojawić byłby naciągane. Dajmy na to że Paweł Kozioł wygrywa wybory, zostaje prezydentem, no i co dalej? Jak pociągnąć ten wątek? Paweł Kozioł jedzie na Ukrainę lub do Ameryki?
Nawet gdyby przegrał to byłoby dobre owszem ale jeśli mielibyśmy wrócić do w kolejnych seriach do starej gminy to też nie byłoby, dobre wyjście. Wiadomo wszystko co dobre szybko się kończy a Ranczo jest dobre(i tak już długo z nami jest) ale "Ranczo" powinno się skończyć na 10 serii bo nie widzę w następnych sezonach Prezydenta Kozioła a już na pewno Papieża Kozioła. Nie widzi mi się już nawet opcja powrotu do "starego schematu" czyli wójtem jest znowu Paweł Kozioł i z niewiadomych powodów jego brat znowu zostaje proboszczem. Nie po prostu nie. Lepiej odejść z hukiem ale dobrze niż z kiepskim "przytupem". Takie jest moje zdanie.

Pabfer
Super User
Super User

15 cze 2015, 17:47

Jest super pod warunkiem, że XIII Seria jest tak samo dobra jak pierwsza. inaczej to nie ma sensu. Jakość, nie ilość!

1marcin60
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

15 cze 2015, 18:12

Według mnie 10 seria w zupełności by wystarczyła na zakończenie tego cudownego serialu tylko że dla mnie Ranczo jest jak wino... i każda kolejna seria(mniej Lucy, wiecej duetu Czerepach-Kozioł) jest lepsza od poprzedniej mimo że pierwsza to była super hiper ekstraklasa.

Awatar użytkownika
tomek1
Super User
Super User
Podziękował(a): 43 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 76 razy
Kontakt:

20 cze 2015, 12:06

Pojawiła się w sieci petycja w sprawie kontynuacji Rancza, każdy kto chce aby Ranczo nie zakończyło się na 10 sezonie może ją podpisać :arrow: TUTAJ

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

20 cze 2015, 16:42

Bardzo długo jeszcze raz myślałem nad tym i doszedłem do wniosku, jak niejeden z nas, że jeżeli 10 seria ma być taka jak "dziewiątka", która była jednak gorsza od ósmej, to lepiej, żeby zakończyć serial na 130 odcinkach. Ale jak najbardziej jestem za tym, żeby wykorzystać pomysł Szeryfa, który kiedyś mówił, że po zakończeniu realizacji serialu raz do roku będzie emitowany godzinny film telewizyjny, który opowiadałby o dalszych losach bohaterów :) Sądzę, że i telewizja, i ekipa, i my będziemy zadowoleni z takiego rozwiązania :)
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

20 cze 2015, 23:43

maniek pisze:Bardzo długo jeszcze raz myślałem nad tym i doszedłem do wniosku, jak niejeden z nas, że jeżeli 10 seria ma być taka jak "dziewiątka", która była jednak gorsza od ósmej, to lepiej, żeby zakończyć serial na 130 odcinkach. Ale jak najbardziej jestem za tym, żeby wykorzystać pomysł Szeryfa, który kiedyś mówił, że po zakończeniu realizacji serialu raz do roku będzie emitowany godzinny film telewizyjny, który opowiadałby o dalszych losach bohaterów :) Sądzę, że i telewizja, i ekipa, i my będziemy zadowoleni z takiego rozwiązania :)
Święte słowa Maniek! :D
Tylko czy pomysł jaki przedstawił Szeryf nie był czasem mówiony z przymrużeniem oka? Bo patrząc na zapał telewizji do finansowania jakichkolwiek projektów to myślę, że prędzej dołożą do produkcji Klanu czy innej szmiry niż wygospodarują pieniądze na film telewizyjny (gatunek, który w polskiej telewizji realizowany nie jest). A szkoda. Temat filmów telewizyjnych kiedyś poruszany był przez Szeryfa w kontekście Rancza wersji zimowej. Co nie zmienia faktu, że super byłoby zobaczyć filmowe przygody bohaterów Wilkowyj zważywszy, że moim zdaniem ta 10 seria, w której większość wątków osiągnie apogeum będzie idealnym podsumowaniem i zakończeniem produkcji serialu.

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

21 cze 2015, 8:49

Nie pamiętam w którym wywiadzie było pytanie właśnie o film Ranczo Wilkowyje II na zakończenie do Szeryfa.

Super by było, gdyby taki film powstał, jeszcze w zimowo-jesiennej scenerii. :zadowolony: :oki:

Co do scenerii zimowej, to również reżyser wypowiadał się w którymś wywiadzie, że to dużo więcej pracy logistycznej i jak nakręcić śnieg. Jak znajdę ten wywiad dam znać ;)

Edit

Znalazłem wywiad ten znajduję się w 1/2015 nr gazetki, aktorzy, reżyser i scenarzyści odpowiadają w Kalinowym Sercu.
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

21 cze 2015, 17:40

sypniewski5 pisze:Co do scenerii zimowej, to również reżyser wypowiadał się w którymś wywiadzie, że to dużo więcej pracy logistycznej i jak nakręcić śnieg.
Ja tam liczę na to, że w X serii klimat świąteczny nam zaserwują. I tą nadzieją chętnie pożyję sobie kilka najbliższych miesięcy ^_^

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

21 cze 2015, 18:17

Jak to mówią Za marzenia nie "karają" ;)

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

21 cze 2015, 19:57

Kolejne nagrody, kolejne wygrane wiec w takiej sytuacji nic innego nie pozostaje jak robić wszystko żeby nasze Ranczo trwało jak najdłużej.

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

21 cze 2015, 20:12

Właśnie to, że teraz serial ma dużo nagród oznacza, że na najbliższej serii powinni skończyć produkcję, żeby odchodzili w chwale, a nie w hańbie, tak jak teraz Kiepscy.
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

Dominka
Nowicjusz
Nowicjusz

20 lip 2015, 18:03

Jestem za kontynuacją ,,Rancza'' do 13 sezonu
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

projekt XIIIx13 !
"A kogo innego wybiorę do duch jak nie ksiądz? Strażaka?" - Lucy do Proboszcza

ODPOWIEDZ