RANCZO - projekt XIIIx13

"Szło, szło, aż doszło do tego, że dalej nie idzie". Czy jeszcze kiedyś Ranczo powróci z nowymi odcinkami?

CZY JESTEŚ ZA PROJEKTEM "RANCZO 13xXIII"

TAK
12
86%
NIE
2
14%

Liczba głosów: 14
Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

29 kwie 2015, 9:16

Jesteśmy w połowie IX serii, narzekamy, krytykujemy, mówimy że to już nie to, a oglądamy. Oglądamy i w każdym z naszych ranczerskich serc rodzi się pomału tęsknota i żal. Jak to, już koniec - jeszcze jeden sezon i nigdy nie zobaczymy nowego odcinka. Za nami 112 odcinków, przed nami jeszcze 18. Tylko 18. Szkoda.
Oglądalność nie spada, ranczersów przybywa, nie zabija się kury znoszącej złote jajka przecież. Ja wiem sporo z Was powie że chyba już czas. Ja powiem chyba nie.

Mam taki pomysł, i zacznijmy działać już teraz - nie czekać na później.

Drodzy decydenci, Jak wiecie każda seria ma 13 odcinków, więc kończyć na serii X po prostu nie wypada. Zrealizujcie projekt XIIIx13, to ma sens, to ma jaja, to ma power. Trzynaście serii serialu po 13 odcinków w każdej serii.

Co Wy na to Ranczersi?

PAMIĘTAJCIE:
NIE OSZUKUJMY SIĘ REŻYSER, SCENARZYSTA, KIEROWNICY PRODUKCJI I INNE OSOBY ODPOWIEDZIALNE ZA POWSTAWANIE SERIALU [/b]NA PEWNO ŚLEDZĄ TO FORUM.TAK WIĘC OD NAS ZALEŻY RÓWNIEŻ PRZYSZŁOŚĆ NASZEGO SERIALUWESPRZYJCIE HASŁO "RANCZO XIIIx13"[/b]
Ostatnio zmieniony 21 gru 2015, 21:39 przez mc_flay1, łącznie zmieniany 1 raz.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 186 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 192 razy

29 kwie 2015, 10:44

Ja jestem jak najbardziej za kontynuacją "Rancza". Nie wyobrażam sobie, że kiedyś się skończy. :płacze:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

29 kwie 2015, 12:12

Jestem za: "RANCZO XIIIx13"
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

29 kwie 2015, 12:49

Popieram. Ranczo forever!
Chociaż nie wiem, czy scenarzysta potrafi jeszcze coś wymyślić.

pawcio27
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

29 kwie 2015, 13:00

Całkowicie przeciw.
Uwielbiam ranczo i jego klimat, ale już teraz odcinki choć dobre są mega naciągane. Aktorzy sami mówią, że zaczyna ich nudzić ta produkcja. Mozna pomyśleć o tym, żeby po 10 sezonach był jeszcze jeden film pełnometrażwy, ale nic więcej. Lepiej zakończyć będąc w formie. Patrz kazus sportowców - Małysza czy Zidane'a - mogli jeszcze uprawiać swoje dyscypliny ale obaj zrezygnowali będąc w formie - takie osoby się zapamiętuje. Tak samo w mojej oceie powinno być z Ranczem. Chyba, że chcemy kolejną Plebanię....

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 179 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

06 maja 2015, 16:23

Jestem jak najbardziej za! :D
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

06 maja 2015, 17:02

Też jestem za! 9 seria pokazuje kolejne nowe, ciekawe wątki i należy to kontynuować jak najdłużej!

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

06 maja 2015, 18:49

Oczywiście popieram tą ideę, ale czy w ogóle warto kontynuować serial pokaże sezon 10. O ile wyniki oglądalności i wpływy z reklam będą takie same, jak w poprzednich latach, to zaręczam, że TVP nie będzie stać na to, by stracić "Ranczo".
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

06 maja 2015, 19:00

maniek pisze: zaręczam, że TVP nie będzie stać na to, by stracić "Ranczo".
Po pierwsze - do tanga trzeba dwojga, czyli musi być chęć także po stronie ekipy. Po drugie - TVP będzie zbijała na Ranczu kokosy jeszcze przez długie lata. Ale pod warunkiem, że wszystkie sezony będą jednakowo dobre (czyli Ranczo zejdzie ze sceny jako serial najlepszy z najlepszych), a nie wtedy, gdy zejdzie z anteny dlatego, ze już nawet Ranczersi będą mieć dość, a tak może się stać, jeśli na siłę będzie się dokręcać trzy kolejne sezony i o czym, o Piotrze, drugim Polaku który został papieżem?
Obrazek

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

06 maja 2015, 19:05

Wiem i dlatego wolę się wstrzymać z opinią do przyszłej serii i wtedy ocenić, czy kolejne serie mają sens :)
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

06 maja 2015, 19:06

Byłem za ta inicjatywą, ale po przemyśleniu jednak uważam, że "Co za dużo, to nie zdrowo."
Trzeba mieć honor i zejść ze sceny, jako serial, który zostanie zapamiętany na wieki. A nie jak inne produkcje, które posiadają po 1000 odcinków i nie wiadomo o co w nich chodzi. Na ten przykład M jak miłość: jak nie zdrada, to śmierć, jak nie choroba, to wypadek, rozwód itp.. Jako Ranczers nie chcę dopuścić do tego, aby taki sam los spotkało Ranczo.
"Nasz" serial jest za dobry, aby stać się tasiemcem, w którym nikt nie wie o co chodzi.
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

PiotrekM1995
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

09 maja 2015, 16:59

Ja także jestem za zakończeniu serialu wraz z emisją 130. odcinka.
I tak jak pisali moi poprzednicy - serial ma swój urok i nie warto, aby przez przeciąganie go przez kolejne X lat, dać mu go stracić.
Wszystko, co dało się już osiągnąć, zarówno po stronie wójta (senatora), jak i proboszcza (biskupa), zostało dociągnięte praktycznie pod maksimum.
Przez kolejne 39 odcinków trzeba by wyjść jeszcze dalej, ale nie ma jak - Kozioł prezydentem nie zostanie, tak samo jak jego brat - prymasem czy papieżem.

Już obecna seria ma sporo przedłużanych i niestety nieciekawym scen, które sprawiają, że ten blask powoli, przynajmniej w moich oczach, zaczyna przygasać.
Miałbym do zarzucenia wiele scenarzystom, np. to, że obcięli wątek szkoły Disco Polo. Można by go poprowadzić dalej, aż do występów w różnych klubach, nawet w stolicy - i już 10. seria mogłaby być ciekawa.

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

09 maja 2015, 18:24

Nie jest nigdzie powiedziane, że Prezes, czy też Biskup mają zawsze iść w górę. Wątków, ciekawych wątków można jeszcze wiele wymyśleć, tak aby serial był dalej ciekawy. Jest tyle postaci, że Lucy od której w zasadzie się wszystko zaczęło (a może wcale nie od niej tylko tym centrum serialu, jest nie osoba a miejsce - czyli dworek, i później wieś).
Scenarzysta (od kilku sezonów jest jeden jakby ktoś nie wiedział) na pewno miałby jakieś pomysły, ja nie proponuję serialu wiecznego, a serial wg konwencji właśnie XIII serii po 13 odcinków w serii, i ani jednego odcinka więcej.
Sądzicie że scenarzysty, reżysera i całej ekipy nie stać na to aby poprowadzić jeszcze 39 odcinków dodatkowych trzech serii. Bo ja sądzę że stać ich, i na pewno byłyby to bardzo ciekawe odcinki.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

09 maja 2015, 18:51

To chyba ostatnie trzy transze musiałyby się obejść bez bliźniaków Koziołów. A może i bez paru innych postaci, które już mają inne plany. 10 serii i wystarczy. To i tak więcej, niż miał jakikolwiek "zamknięty" serial. Tylko telenowele są dłuższe, a ja nie chce, aby Ranczo stało się telenowelą.
Obrazek

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

10 maja 2015, 0:28

Aktorzy, ekipa, scenarzyści czas znajdą, jeśli i oglądalność nie spadnie. Sęk w tym aby wszyscy tego chcieli, w tym niby najważniejsi, czyli my - widzowie. Piszę niby bo tak naprawdę wszystko kręci się wokół kasy, a nasze gusta czy chciejstwo są mało ważne. Serial i tak już ma miejsce w historii, tej wielkiej - ktoś za 100 lat pewnie zechce zobaczyć jak żyli przodkowie. Jednak nie sądzę aby w tej przyszłości wytrzymał ktoś (oprócz badaczy) chociaż 4 serie. Więc nawet gdyby, w co nie wierzę znacząco spadł poziom, to i tak Ranczo I(sezony 1-4) i Ranczo II (sezony 5-8) to będą transze które będą pamiętane.
Podam przykład 40-latka - kultowego serialu, którego nakręcono niezbyt udaną kontynuację. Ja ją chętnie obejrzałem, a pierwsze odcinki nic a nic nie straciły......
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

10 maja 2015, 1:45

Jak najbardziej za!

-- 10 maja 2015, o 01:56 --

Jak najbardziej za!
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 179 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

12 maja 2015, 19:28

Jestem za pomysłem XIIIx13! Jak sobie pomyślę, że jeszcze tylko 16 odcinków do końca naszego "Ranczo" to.... :płacze:
Obsada serialu jest tak dobra, że nie ma mowy o "zejściu na psy" czy "kolejnym tasiemcu.." :!:

– Jeżeli jest to ciekawa, interesująca historia ze świetnymi dialogami, to my to lubimy grać. Jest obsada, która wyjątkowo się w tym serialu trafiła. Jest też reżyser, który wie, czego chce. Przychodzi naprawdę przygotowany na plan – mówi o serialu „Ranczo” Cezary Żak, laureat Wiktora Publiczności 2014.

NIE MA DRUGIEGO TAK WSPANIAŁEGO SERIALU!
We wszystkich sezonach są lepsze i słabsze odcinki, ale każde sprawiają, że niedzielny wieczór staje się piękniejszy.
Moi rodzice oglądali "Ranczo" już od dawna, a ja nigdy nie miałam na to ochoty. Myślałam, że to kolejny bezsensowny serial. Pewnego wieczoru (z pół roku temu), nie miałam nic lepszego do roboty, więc dałam się namówić i... :zdziwiony: tak się wciągnęłam, że obejrzałam wszystkie odcinki w kilka dni po kilka razy. :śmiech:

Oczywiście co za dużo to nie zdrowo, dlatego jestem za XIIIx13 i żadnego odcinka więcej.
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

karol5
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

01 cze 2015, 15:45

Świetny pomysł. Oczywiście im więcej (dobrego) Rancza, tym lepiej :)
A to już jest pewne info, że po 10 sezonie koniec?

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

01 cze 2015, 16:13

Jeśli ukaże się już oficjalna informacja, że 10 seria będzie ostatnią to wtedy musimy przejść od słów do czynów i zrobić wszystko żeby projekt 13x13 wszedł w życie.

Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

01 cze 2015, 21:39

Nie można porównywać Rancza z Klanem, czy M jak Masakra. W ciągu roku kręci się tylko 13 odcinków Rancza, a odcinków tych chłamowatych tasiemców kręci się w ciągu jednego sezonu więcej niż mają wszystkie serie Rancza do kupy.
I jakoś tam scenarzysta daje radę, a w Ranczu nagle przez rok nie wymyśli nic nowego na 13 odcinków? Owszem role Cezarego Żaka doszyły do punktu bez wyjścia, ale zawsze to prezes PPU mógłby przegrać z PPU kolejne wybory i wrócić do Wilkowyj.
Owszem, 13 serii mogłoby wystarczyć. A na koniec pełnometrażowe zwariowane Ranczo Wilkowyje 2.

ODPOWIEDZ