[ankieta] Jak oceniamy X serię Rancza

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz X serię Rancza? (w skali szkolnej 1-6)

6 - Zdecydowanie najlepszy sezon ze wszystkich, praktycznie brak wad!
5
13%
5 - Jeden z lepszych sezonów, bardzo dużo ciekawych scen i wątków.
13
33%
4 - W miarę dobry sezon, wiele się działo, ale mogło by być jeszcze lepiej.
13
33%
3 - Sezon przeciętny, były dobre i ciekawe momenty, ale też słabe i nudne.
3
8%
2 - Jeden z gorszych sezonów, generalnie słaby, choć były pojedyncze dobre momenty.
5
13%
1 - Najgorszy sezon ze wszystkich, wątki nudne, nie ma co oceniać!
1
3%

Liczba głosów: 40
Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

27 lis 2016, 20:11

:czapka: Witajcie. W tym temacie oprócz głosowania w ankiecie zapraszam też do słownej oceny X sezonu. Co Wam się podobało, co nie, ogólne wrażenia, plusy i minusy, najciekawsze sceny, cytaty itp. :)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

27 lis 2016, 20:25

Pablo , ja napiszę ale później...Mam dla kogo żyć::)) ...A pomysł z konkursem i ankietą fajny bardzo bardzo...Pozdrawiam
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

27 lis 2016, 21:18

Jeden z lepszych sezonów. Mniej zabawny niż 1-4, ale szalenie ciekawy.

Awatar użytkownika
ACzerepach
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

28 lis 2016, 10:41

Sezon mający kilka naprawde fajnych momentów, tekstów. Ale też dużo wkurzających rzeczy.

Może zaczne od tego drugiego. Mianowicie najbardziej mnie wkurzała w tym sezonie plebania. Cyrki, które były, po ogłoszeniu, że Kozioł startuje w wyborach na Prezydetna. Zasłabnięcie biskupa, Michałowej, jakieś kroplówki, leżenie krzyżem, dzwonienie przez Michałową do TV czy koleżanek, żeby przyszli zobaczeć, jak Biskup Kozioł sie modil . Rządzenie biskupem Sądeckim przez kucharkę. Tak jak przez całe "Ranczo" "byłem" za dobrem, czyli za Lucy, Proboszczem/Biskupem, itp, tak w tej ostatniej serii wolałem PPU, czyli jakkby nie patrzeć, zło. Ławeczka też na minus niestety. No i ta pożal sie Boże knajpka... Brak pomysłu na Klaudie.

A jeśli chodzi o te fajne rzecy, to tak jak wspomniałem wcześniej, PPU. Myśle, że mogli jeszcze bardziej oprzeć ten sezon na walce Kozioła o urząd Prezedencki. Jakieś intrygi, nie wiem, wywlekanie brudów. No, ale też rozumiem, że trzeba było wepchnąć też inne wątki, mniej fajnie napisane.

A sceny, które mi sie pzypominają, to napewno ta z pierwszego odcinka, i rozmowa o donoszeniu. Oczywiście nie moge nie napisać o dwóch scen z wczoraj, kazanie Biskupa i przemowa Pana Japycza. I Czerepach z wczoraj. Naprawde, mnie rozwalił. "Ja sie zabije". :D
NIe moge sonbie na tę chwilę innych przypomnieć...

Sezon oceniam, przez sentyment na 4. Chociaż uważam, że 3 byłoby sprawiedliwe.

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

28 lis 2016, 19:19

Sezon X nie był tak denerwujący jak druga połowa IX serii. Dla mnie trochę nudnawy, temat wborów prezydenckich zdominował wszystkie odcinki tej serii. Brak Lucy też odbił się na przyjemności oglądania. Ogólnie 9 pozycja. Moja klasyfikacja:
1. IV
2. I
3. VII
4. III
5. VIII
6. VI
7. II
8. V
9. X
10. IX
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

28 lis 2016, 19:39

Zagłosowałem na 2 - Jeden z gorszych sezonów, generalnie słaby, choć były pojedyncze dobre momenty.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

28 lis 2016, 19:56

Ja uważam, że sezon był w miarę dobry aczkolwiek jestem rozczarowany, że tylko 1 odcinek był zimowo-świąteczny. Z tego co pamiętam właśnie dlatego sezon był na jesieni bo miał to być sezon jesienno-zimowy ze świętami ale nigdy bym nie pomyślał, że to ograniczy się tylko to jednego odcinka. :bosz: Najgłupsza rzecz w tym sezonie to wybory 23 grudnia a wyniki w Wigilię wieczorem. :bosz: :bosz: :bosz: Poza tym praktycznie nie było widać Więcławskiej jako wójta, wszystko co polityczne działo się na szczeblu państwowym. Ale uważam i tak że większość wątku politycznego była ciekawa. Ławeczka ogólnie na plus, wiele niezłych rozmów było. Klaudia totalna porażka, dworek tak samo...

Sezon można było nagrać o wiele bardziej ciekawie, np:
Zaczyna się jesienią,ok 5 pierwszych odcinków dzieje się przed wyborami, potem wybory prezydenckie, Kozioł zostaje prezydentem, pokazane są jego pierwsze dni, potem zbliża się grudzień, jeden odcinek Mikołajkowy jest (nie musi być śnieg do tego), potem ok 9-10 odcinka przygotowania do świąt i święta, pod koniec serii Sylwester i wtedy sezon byłby o wiele ciekawszy jak dla mnie... Zimowych scen nie musiało by być dużo, wystarczy wewnątrz choinka światełka dekoracje i też czuć klimat świąteczny.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

02 gru 2016, 18:53

Dobry wieczór , niestety za nami najsłabszy może oprócz IX sezon. Z małą wisienką na torcie czyli odcinkiem 130 . Być może na poziomie , treści odcinków zaważył brak niektórych do tej pory głównych bohaterów lub próby sztucznego ukrycia ich braku. Mam wrażenie , że twórcy serialu pokutują za zbyt "odważne" kariery niektórych postaci ...I wychodzą potworki typu Biskup mieszkający na Plebani czy Wójt jako kandydat a potem Prezydent:( ... Choć i tak wątek PPU był najciekawszy .Ale to moje i tylko moje zdanie. Sezon oceniam na 2 .
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
glebik
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 4 razy

08 gru 2016, 23:01

Sezon może nie należy do najlepszych ale nie jest też zły. W mojej ocenie najlepszy odcinek to 130 a najbardziej denerwujący to cały odcinek poświęcony hot-dogowi... :)
"Jak co dobrego zrobisz to zaraz co innego dobrego z tego wychodzi."

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

09 gru 2016, 7:19

Na razie po 28 głosach w ankiecie w skali szkolnej (1-6) ocena wynosi 4,11 czyli na świadectwie była by to ocena dobra. :śmiech:

Zapraszam do głosowania kto jeszcze nie głosował. :)

delfinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

10 gru 2016, 16:04

Sezon dość dobry, bardzo emocjonujący wyjazd Lucy do USA, powrót do początków itp., fantastyczny pomysł z rozmowami przez komputer, fenomenalny i spektakularny powrót Lucy, genialne założenia, jednak niestety wątek mógł być lepiej rozwinięty, scen z Lucy przez komputer było zdecydowanie za mało, a w kilku odcinkach (najsłabszych w historii serialu) nie było Lucy w ogóle, dało się to mocno odczuć, mogła pojawić się we wszystkich nawet po kilka sekund, zdziwiło mnie, że wyjazd Lucy nie został w ogóle zauważony przez księży i całą społeczność Wilkowyj, smutek po jej wyjeździe ograniczył się jedynie do dworku i depresji Kusego i Hot-Doga. Ogólnie najnudniejszy wątek to Kozioł, Czerepach, Olka i ta cała polityka, kampania i kampania cały sezon, było kilka scen śmiesznych, ale po prostu to tak nudne postacie, że aż trudno oglądać te wątki, podobnie było za dużo Solejukowej, jedno i to samo z tymi skarpetkami i klapkami, to co śmieszyło na początku, zaczęło powtarzać się i powtarzać, wszyscy musieli jej to mówić, zanim zrozumiała. Po wyjeździe Lucy powstała duża dziura w serialu i musiała zostać zapełniona postaciami drugoplanowymi. Ogólnie kocham Ranczo i liczę na kolejny sezon, po prostu przydałby się taki miły, pożegnalny sezon, dużo scen z Lucy, Kusym i Dorotką w dworku, dużo ciepłego humoru, wzruszeń, mniej awantur i zmniejszenie polityki, Kozioła i Czerepacha mogliby wysłać do Warszawy i trzy razy by mogli się pojawić i by wystarczyło, znudzili mnie szczerze, było ich za dużo. Wolałbym ciepłą opowieść o dworku i Wilkowyjach.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

22 gru 2016, 8:19

pablo pisze:Na razie po 28 głosach w ankiecie w skali szkolnej (1-6) ocena wynosi 4,11 czyli na świadectwie była by to ocena dobra. :śmiech:
Teraz po 34 głosach w ankiecie w skali szkolnej (1-6) ocena wzrosła o 0,01 i wynosi 4,12 czyli na świadectwie była by to ocena dobra. :śmiech:

Zapraszam do głosowania kto jeszcze nie głosował. :)

wiktoria2002
Nowicjusz
Nowicjusz

30 gru 2016, 20:02

Sezon super, ale ostatni odcinek najbardziej emocjonujący. Podczas przemówienia na koniec 130 odcinka miałam łzy w oczach.

Awatar użytkownika
Filip122 vel Darek
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

18 sty 2017, 20:55

glebik pisze:
08 gru 2016, 23:01
Sezon może nie należy do najlepszych ale nie jest też zły. W mojej ocenie najlepszy odcinek to 130 a najbardziej denerwujący to cały odcinek poświęcony hot-dogowi... :)
Odcinek o Hod-dogu jak zaginał był świetny ;-) Dowcipny

Awatar użytkownika
Filip122 vel Darek
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

18 sty 2017, 21:00

wiktoria2002 pisze:
30 gru 2016, 20:02
Sezon super, ale ostatni odcinek najbardziej emocjonujący. Podczas przemówienia na koniec 130 odcinka miałam łzy w oczach.
Potwierdzam sezon super. To właśnie polityka pokazana w krzywym zwierciadle robi robotę i nadaje smaczku całemu serialowi.
Wiec niech nikt nie narzeka.
Tez się wzruszyłem na końcu filmu bo widziałem obraz obecnej sceny politycznej i pomyślałem ze jak w Ranczo ludzie potrafią się zmienić i być lepsi to w naszym kraju tez jest na to szansa ;-)

ODPOWIEDZ