Ranczo odc. 130 "Cuda, cuda ogłaszają"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 130 pt. "Cuda, cuda ogłaszają" oceniam jako...

Słaby
1
2%
Przeciętny
2
3%
Dobry
2
3%
Świetny
10
15%
Doskonały
51
77%

Liczba głosów: 66
Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

01 gru 2016, 20:42

Bogna23 pisze: Mam jeszcze pytanie do obecnych na pasterce - skąd tam wzięli się Kusy i Lusy - przecież ich nie było?! czy to dokręcili kiedy indziej?
21 stycznia 2016 wg rozpiski harmonogramu pracy na planie było nagrywane ujęcie dodatkowe z Lucy, Kusym i Dorotką oraz częścią statystów, którzy byli obecni w dniu kręcenia pasterki :)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

02 gru 2016, 14:44

Kolejne serie ranczo są niemożliwe, ponieważ Robert Brutter jest ciężko chory i 10 sezon pisał już ostatkami sił.

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

02 gru 2016, 15:39

Słyszę o tym już któryś raz, ale właściwie to co mu jest?

byronk
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

03 gru 2016, 22:41

Burnett pisze:Kolejne serie ranczo są niemożliwe, ponieważ Robert Brutter jest ciężko chory i 10 sezon pisał już ostatkami sił.
Jak będę mieli ekonomiczne przesłanki by kontynuować Ranczo to zrobią to i bez Bruttera. Podobno nie ma ludzi niezastąpionych.

Ps. Jak kogoś urzekł śnieg w wilkowyjach to właśnie w jeruzalu sporo go spadło co widać na kamerce;)

Burnett
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

04 gru 2016, 12:47

Już 2 ostatnie sezony Ranczo to kaszanka, wiec aż się boję co byłoby gdyby zmienili scenarzystę. Mam nadzieję, ze kontynuacja Rancza to temat zamknięty.

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

04 gru 2016, 17:18

byronk pisze:
Jak będę mieli ekonomiczne przesłanki by kontynuować Ranczo to zrobią to i bez Bruttera. Podobno nie ma ludzi niezastąpionych.
Niestety nie wszystko jest takie proste i łatwe w możliwości kontynuacji Ranczo jak się niektórym wydaje, chociażby np w kwestii praw autorskich do postaci....

Tom2
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 20 razy

04 gru 2016, 18:28

Burnett pisze:Już 2 ostatnie sezony Ranczo to kaszanka, wiec aż się boję co byłoby gdyby zmienili scenarzystę. Mam nadzieję, ze kontynuacja Rancza to temat zamknięty.
.
Zgadzam się z powyższą wypowiedzią, do tego dochodzą jeszcze niesnaski pomiędzy aktorami oraz normalne ludzkie zmęczenie graniem w tym serialu. Pamiętam ten entuzjazm zarówno aktorów jak i reżysera na pierwszym spotkaniu z sympatykami serialu w Zakładzie Wychowawczym w Mrozach. Jeszcze w miarę sympatycznie było po filmie fabularnym. Później już był szablon nuda i codzienność. Na dzień dzisiejszy wg mnie nie ma najmniejszych przesłanek do kręcenia części 11 no chyba że ktoś chce zrobić tasiemca.

ejjk681
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

04 gru 2016, 22:24

Dopiero dzisiaj obejrzałem ostatni 130 odcinek serialu. Oglądałem go z dużym smutkiem bo chociaż jak zwykle wspaniały to przecież już ostatni. Nie mam zdolności twórczych, sztuką jest tworzenie kolejnych odcinków ale strasznie szkoda, że to już koniec. Tyle innych seriali ciągniętych jest "za uszy" a Ranczo ma się skończyć ? A może właśnie dlatego jest tak dobrze postrzegane, że w sumie takie krótkie. Tak czy inaczej może można w jakiś sposób wpłynąć na osoby odpowiedzialne za produkcję i zrealizowanie przynajmniej jeszcze jednego (co za paskudne określenie) sezonu. Temat Pawła Kozioła jako prezydenta nie jest chyba taki zły, Wilkowyje, powrót Lucy ale przecież pan Brutter doskonale wie co można jeszcze napisać a pan Adamczyk jak to wyreżyserować !!!

Pabfer
Super User
Super User

04 gru 2016, 23:32

Na pocieszenie napiszę, że jest wiele innych świetnych seriali, które są krótsze:

Sherlock- 6 lat i 14 odcinków (licząc z tymi w planach)
Polskie Drogi- 1 rok i 11 odcinków
Czas Honoru- 7 lat i 90 odcinków
Pewnie jeszcze coś pominąłem :-P

Chodzi mi oczywiście o dobre seriale, a nie o takie zajęte z anteny z powodu zbyt słabej oglądalności.
Widać więc, że na ich tle Ranczo ma się dobrze.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

06 gru 2016, 11:27

Bogna23 pisze:W sumie nie wiem dlaczego tak się stało - przecież pozostało tyle nierozwiniętych wątków - nowy/a Wójt - nie miała okazji się wykazać, powrót Staśka po szkole w Szczytnie też daje duże możliwości, powrót Lusy, firma Pietrka, chór, firma Babki i spółdzielnia kobiet, liberum veto niezadowolonych mieszkańców i wiele innych możliwości - ten serial może trwać latami odzwierciedlając naszą szarą codzienność - zwłaszcza, że mówimy o 13 odcinkach na rok - a nie o codziennej emisji! Dodając do tego inteligentny, sytuacyjny humor, który nas tak zachwycał to coś takiego nadal chętnie by się oglądało!
Właśnie, pojawiło się tyle nowych wątków, które nie zostały rozwinięte, tylko potraktowane po łebkach, przez co czułam niedosyt. Mam nadzieję, że jeszcze wrócimy do Wilkowyj!
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

06 gru 2016, 12:40

Zrobimy tasiemca i zamiast kultowego serialu będzie "opera mydlana"...A remont Kurii nadal potrwa ...A po ponownym przeliczeniu głosów okaże się ,że Kozioł nie wygrał wyborów:) ...Zawsze twierdzę jest zawsze właściwy moment by ze sceny zejść niepokonanym ...A w tym przypadku i tak o 2 mosty za daleko ::((.Pozdrawiam
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Pablo99
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 24 razy

06 gru 2016, 13:34

Ja zauważyłem, że wiele telewizyjnych hitów nie ma kontynuacji. Np. takie seriale jak: Miodowe lata, Lokatorzy i Sąsiedzi, Święta Wojna, Rodzina Zastępcza zakończyły się i pewnie już nie wrócą do TV. Dlatego teraz to samo się stało z Ranczem było hitem i dlatego skończyli. Ale zawsze jest nadzieja....

Hagen
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

07 gru 2016, 15:28

Pablo99 pisze:Ja zauważyłem, że wiele telewizyjnych hitów nie ma kontynuacji. Np. takie seriale jak: Miodowe lata, Lokatorzy i Sąsiedzi, Święta Wojna, Rodzina Zastępcza zakończyły się i pewnie już nie wrócą do TV. Dlatego teraz to samo się stało z Ranczem było hitem i dlatego skończyli. Ale zawsze jest nadzieja....
Miodowe Lata miały kontynuacje....Całkiem nowe lata miodowe(to był prawdziwy dramat)
Każdy zna Alternatywy 4.W 2007 roku powstało coś co trudno mi nazwać Dylematu 5...
Jak widać nie ma świętości.Nie zdziwię się jak inna stacja kupi prawa i zrobi pararanczo z częścią starej obsady.
Boże Chroń Ranczo.

Pabfer
Super User
Super User

07 gru 2016, 23:31

Rodzina Zastępza też ma Rodzinę Zastępczą Plus, tylko nie zrobili numeracji od nowa (ten zabieg bardzo mi się podoba).

Hagen
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

10 gru 2016, 16:06

I jak oceniasz tą kontynuacje?jak dla mnie słabiutka.

Pabfer
Super User
Super User

10 gru 2016, 18:47

Gorsza od RZ, ale i tak dobra. Dalej pojawiały się zabawne akcje i było ciekawie. Niestety mniej niż kiedyś, ale to normalne, że nie da się niczego ciągnąć w nieskończoność. Szkoda, że postaci Bliźniaków nie zdążyły być rozwinięte. Mimo spadku jakości chętnie bym jeszcze zobaczył ze 2 sezony. Może Zosia i Romek zdążyliby wrócić. To by było ładne zakończenie, nawet jakby mieli wrócić tylko na ostatni odcinek (jak Lucy).

Added in 1 minute 31 seconds:
Kontynuacje innych seriali- Miodowych Lat czy Daleko od Noszy są dużo gorsze niż RZ+

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

10 gru 2016, 19:02

Panowie, zawsze chciałem to napisać jak mnie pisano :P Trzymajmy się tematu , tu komentujemy odcinek 130 a nie trele morele :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :wariat: :wariat: :wariat:
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Pabfer
Super User
Super User

10 gru 2016, 22:00

Też jestem tego zdania, ale jak się Hagen zapytał, to wypadał odpowiedzieć :D
Na swoje usprawiedliwienie powiem, że w nawiasie wspomniałem o akcji ze 130. odcinka :P

delfinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

11 gru 2016, 13:35

Odcinek rewelacja! Najlepszy z serii i na pewno jeden z najwspanialszych w całym serialu, ja tak kocham Święta, z jednej strony szkoda, że śnieg tylko w ostatnim odcinku, ale może i dobrze, bo wcześniej nie było naszej Lucy. A co do Lucy, to przepiękne sceny w dworku, ale było ich o wiele za mało, ciągle przerywane Koziołem i krzyczącym Czerepachem, powinno być o wiele więcej Lucy i mniej nudnego Kozioła i polityki. Uważam, że powinien powstać jeszcze jeden, ostatni sezon pożegnalny. Skoro Lucy wróciła, to byłoby bardzo prosto. Najpierw mnóstwo ciepłych i radosnych, rodzinnych scen w dworku Lucy, Kusy i Dorotka, doktorowa przyleciałaby do Lucy po pomoc, Lucy zaangażowałaby się na nowo w działalność społeczną, Kozioła wysłać można do Warszawy i pokazywać raz na kilka odcinków na przykład na ekranie telewizora, podobnie Czerepacha, Więcławska by też potrzebowała pomocy Lucy, a nawet mogłaby błagać ją, żeby wróciła na stanowisko wójta. Dodatkowo można wymyślić mnóstwo pojedynczych epizodów z życia Wilkowyj.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

13 gru 2016, 12:21

Moim zdaniem, dobrym podsumowaniem i zakończeniem Rancza byłaby wersja filmowa, jak Ranczo Wilkowyje. :)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

ODPOWIEDZ