Ranczo odc. 130 "Cuda, cuda ogłaszają"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 130 pt. "Cuda, cuda ogłaszają" oceniam jako...

Słaby
1
2%
Przeciętny
2
3%
Dobry
2
3%
Świetny
10
15%
Doskonały
51
77%

Liczba głosów: 66
SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

28 lis 2016, 10:41

@Hagan,W pełni popieram,mam takie samo zdanie. Ranczo to jednak nie jest "House of Card" gdzie PPK walczy o władzę z premierem Czerepachem lub by zdobyć przychylność kościoła spotyka się z kardynałem Koziołem.

@ciemna_strona_kawy,Pewnie jesteś młody,jeśli się mylę to mój błąd. Jednak twoja wiara że ciągnięcie nawet bardzo dobrego serialu może mieć pozytywne efekty,to grubo się mylisz.
Jest wiele przykładów w Polsce jak i "za morzem",gdzie bardzo dobre seriale były przedłużane,ciągnięte na siłę, przez co te seriale kończyły w cieniu swojej świetności.
U nas to były na przykład Miodowe lata,które przerodziły się w "Całkiem nowe lata miodowe" co z tego wyszło,lepiej nie pisać,lepiej by było gdyby kontynuacja Miodowych lat nie powstała w ogóle.Sam serial przetrwał tylko jeden sezon.

Naprawdę dla wielu Ranczersów i samego Ranczo,lepiej by było gdyby skończyło się tak jak we wczorajszym odcinku. Można oczywiście gdzieś w przyszłości myśleć o spin-offie,już pod inną nazwą,ale o wydarzeniach sprzed Rancza,ale samo ciągnięcie do upadłego tego dobrego serialu to rozgrzebywanie grobu.

Proszę pozwólmy Ranczu odejść,jeśli nie z chęci to choć z szacunku dla tego serialu i jego ekipy ;)

maja-darek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy

28 lis 2016, 10:43

Po tylu latach cieżko tak skończyć... raz, dwa....

Tydzień temu postanowiłem pożegnać się z Wilkowyjami, więc wsiadłem w samochód 620km w jedną stronę i dotarłem.
Na spokojnie odwiedziłem absolutnie wszystkie serialowe miejsca i podziękowałem za 10 wspaniałych lat!
Na koniec obiecałem sobie, że jeszcze tam wrócę...

:( :( :( :( :( :( :( :(

__
RANCZO jest tylko jedno! dAriuSz

P.S.
To był, jest i zawsze będzie NAJLEPSZY serial na świecie ‼️!
dAriuSz

matka singielka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy
Kontakt:

28 lis 2016, 11:21

To i ja się dopiszę.
Odcinek był dokładnie taki, jak sie spodziewałam jeśli chodzi o treść i klimat. Pasterka i zakończenie - nie można się było spodziewać nieczego innego.
I pomimo, że mi się podobało, to łzy nie uroniłam, bo wszystko to było dość oczywiste.
Szczerze mówiąc, trochę mi brakowało jakiegoś elementu zaskoczenia. Aczkowliek nie wiem zupełnie, na czym miałoby ono polegać.
Brakowało mi też na zakończenie kilku postaci. Rozumiem, że nie można już było mnożyć wątków, ale mogło dworek odwiedzić więcej osób.
Sama nie wiem. Jakiś niedosyt czuję. A może to tylko żal, żeby nie powiedzieć żałoba, bo to już naprawdę koniec.

Awatar użytkownika
bambo000
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 38 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

28 lis 2016, 12:22

Witam serdecznie :)

Ja osobiście nie byłem zwolennikiem Rancza w jesienno zimowej scenerii. Zawsze dużo bardziej lubiłem oglądać scenerię letnią jak świeciło słońce. Po obejrzeniu ostatniego odcinka swoje zdanie muszę zmienić. Obraz Wilkowyj podczas świat był cudowny. Aż szkoda że tylko jeden taki odcinek był. Oczywiście scena która kończy serial wzruszająca jest bardzo. Mi na pewno jeszcze zapadnie w pamięci scena w której Kusy w porę opamietał się żeby Hot Doga nie uderzyć. Odcinek najlepszy w tej serii na pewno. Szkoda tylko że to już koniec :(
Wójt: " Z nim tylko siekiera moja może porozmawiać ! "

MarPod
Nowicjusz
Nowicjusz

28 lis 2016, 14:40

Moim zdaniem 10 seria była średnia, poza nielicznymi wyjątkami. Na plus zimowa sceneria i końcowa przemowa Stacha, a także wypuszczanie karpi do przerębla :-). Wątek polityczny bardzo dobry, powrót Lucy spodziewany aczkolwiek obstawiałem, że przyjedzie i zostawi męża...Stasiek głupi jak zawsze :-) Reasumując dziękuję reżyserowi i scenarzystom za wspaniałe 10 lat, uważam, że wykonaliście Panowie wspaniałą pracę i Wasz/Nasz film wejdzie do historii polskich seriali, bo tam jego miejsce jest. Super się to oglądało i żyło tymi tematami, które film poruszał. Dziękuję wszystkim aktorom za zaangażowanie, za pracę, za wszystko co wnieśli do swoich postaci i do filmu. Najbardziej mi się podobały postacie: Lucy, Solejukowej, Czerepacha i Wójta/Księdza. Troszkę wkurzała Klaudia z jej niestabilnością charakteru :-)

P.S. Szkoda, że w ostatnim odcinku nie przyszli do dworku wszyscy, którzy zagrali w serialu oraz statyści, bo i dzięki nim film nie był oderwany od rzeczywistości. Byłaby to wspaniała klamra spinająca 10 lat

Awatar użytkownika
Ramirez_
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

28 lis 2016, 18:00

ciemna_strona_kawy pisze:Nie przekreślajcie drodzy Ranczersi Rancza, tylko róbmy co możemy, by bylo kontynuowane.
Ale po co? Chcesz, żeby z Rancza zrobiła się jakaś telenowela w stylu "Mody na sukces"?
From the Dawn of Time we came, moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the Time of the Gathering, when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you, until now.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy

28 lis 2016, 18:13

Dobry wieczór , też jestem zdania ,że to już koniec i bomba.... Jak czytam wizje kolejnych serii to boję się pomysłów zrobienia z "kultowego" serialu kolejnej telenoweli . A propozycje typu Lucy wraca i rzuca wyzwanie Prezydentowi... Pozdrawiam
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

28 lis 2016, 19:42

No i wróciła na sam koniec ostatniego odcinka. Tak więc epizod z Lucy został odfajkowany. Skuteczna też okazała się strategia zniechęcania do tej postaci, która rozpoczęła się w połowie IX serii , a była kontynuowana w rozmowach na skype. Jej powrót nie wywołał większych emocji. Dobrze , że wróciła, i przyznała się do błędu. Ale z dużo większą przyjemnością ogląda się ich pięknie pokazaną miłość w seriach III-VIII. W zasadzie to trzeba powiedzieć, że to Kinga uratowała ich małżeństwo, i szkoda, że nie mogliśmy obejrzeć tej rozmowy.
Ogromne wrażenie robi dekoracja świąteczna Jeruzala . MAGICZNE
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

byronk
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

28 lis 2016, 19:57

Można się spierać na argumenty czy warto Ranczo kontynuować czy nie, ale to bez znaczenia bo będzie to decyzja ekonomiczna. W czasach gdy tvn i polsat decydują się na kolejne serie seriali które ogląda 1,5 - 2 mln ludzi, nie łatwo będzie porzucić serial który ma oglądalność ponad 5 mln po 10 latach. Pewnie po dłuższej niż zwykle przerwie, może niekoniecznie w tvp, może w jakiejś odświeżonej formule, ale coś czuję, że to nie jest definitywny koniec Rancza.

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

28 lis 2016, 21:12

Jak dla mnie udane zwięczenie tych 10 lat. Genialny Artur Barciś, powrót Lucy, wspaniała sceneria i najważniejsze wygrana Kozioła. Co prawda jest tutaj problem z odczytem przesłania, bo jak widać machlojki zostały docenione, jednak osobiście nie mogłem znieść, jak Ranczo kończyło się na 4 serii, że moi ulubieni bohaterowie ponieśli sromotną klęskę. A tak już na zawsze zostaną zwyciężeni :D :D :D Nie zapomnę tego filmu do końca życia :papa:
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 465 razy

28 lis 2016, 22:08

Gal pisze: Ogromne wrażenie robi dekoracja świąteczna Jeruzala . MAGICZNE

Świąteczne dekorację robiła ekipa Ranczo.... 20 stycznia :) :), normalnie Jeruzal na Święta aż tak nie wygląda :płacze:

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się

29 lis 2016, 17:30

To wiadomo, że dekoracje Jeruzala to sukces scenografów Rancza, i że dokrętki były kręcone w styczniu, jak spadł śnieg. Jednym słowem cudeńko. zawsze chwali się aktorów, reżysera, a ja tym razem za ten odcinek składam specjalne podziękowanie dla scenarzystów ( miało być scenografów).
Ostatnio zmieniony 29 lis 2016, 19:16 przez Gal, łącznie zmieniany 1 raz.
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
slaski_ranchers
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

29 lis 2016, 17:54

Gal pisze:To wiadomo, że dekoracje Jeruzala to sukces scenarzystów Rancza (...) podziękowanie dla scenarzystów.

Rzecz jasna chodziło Ci o SCENOGRAFÓW.

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się

29 lis 2016, 19:15

Oczywiście bardzo dziękuję za poprawke. Pewnie palec mi się omsknął na klawiaturze.
-odcinek 52

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

29 lis 2016, 19:58

Dla mnie odcinek przeciętny mimo atmosfery świątecznej i kilku dobrych scen. Tą atmosferę zakłóciła polityka i to ona była na pierwszym planie. Kto to widział, żeby wybory były dzień przed Wigilią a wyniki w Wigilię. :bosz: :bosz: :bosz: I w ogóle co to były za sceny świąteczne? Że stoi choinka, światełka przy sklepie i śnieg? A gdzie sceny np ubierania choinki, kolacji wigilijnych, gdzie ludzie wręczają sobie prezenty, łamią się opłatkiem? To by były święta a nie pokazanie politycznej Wigilii u Koziołów... :bosz: Wybory można było zrobić w połowie serii na jesieni i pokazać jeszcze początki Kozioła jako prezydenta. Szczerze to całkiem inaczej sobie wyobrażałem święta w Ranczu i jestem rozczarowany... Chociaż byłem na nagraniu Pasterki i znałem zakończenie to i tak inaczej to sobie wyobrażałem...

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 465 razy

29 lis 2016, 20:26

Gal pisze:To wiadomo, że dekoracje Jeruzala to sukces scenografów Rancza, i że dokrętki były kręcone w styczniu, jak spadł śnieg. Jednym słowem cudeńko. zawsze chwali się aktorów, reżysera, a ja tym razem za ten odcinek składam specjalne podziękowanie dla scenarzystów ( miało być scenografów).
Masz rację atmosfera była wtedy Magiczna, zdjęcia trwały gdy nastał już zmierzch , wszędzie leżał biały śnieg , wokół rynku migotało mnóstwo kolorowych światełek ozdabiających każdy dom stojący w pobliżu a na środku placu stała przepiękna, wielka choinka. Zjawiskowo była też oświetlona plebania i kościółek. Najcudowniejsze odczucia potęgowała wspaniała cisza, gdy nie przejeżdżają samochody, ludzie gdzieś się skryli a zamarznięty biały puch skrzypi pod nogami ... i tylko ekipa i ławeczka na posterunku , ehh ,
Było Magicznie i Bosko , to były naprawdę niecodzienne doznania : )

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

30 lis 2016, 20:12

Jestem zła. Zła, że to już koniec.
Oglądałam ten serial od początku, na tym forum też jestem od początku i teraz czuję się, jakby mi ktoś serducho wyrwał tym końcem Rancza :płacze:
To tak jak po przeczytaniu dobrej książki... człowiek nie wie, co ma ze sobą zrobić.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
slaski_ranchers
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

30 lis 2016, 21:18

macphisto pisze:(...) To tak jak po przeczytaniu dobrej książki... człowiek nie wie, co ma ze sobą zrobić.
O to to. Treść treści i sedno sedna.
Trafniej nie da się tego podsumować.
Pozwól, że przyłączę się do Twojego jakże precyzyjnego podsumowania.

Ranczersi z wszystkich krajów, łączcie się :)

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

01 gru 2016, 19:55

macphisto pisze:Jestem zła. Zła, że to już koniec.
Mam to samo!!!
Nie jestem zwolennikiem tasiemców - z reguły z każdego serialu po paru sezonach rezygnuje - Ranczo było wyjątkiem - oglądałam od pierwszego do ostatniego odcinka i nie mam dosyć - może i czas na przerwę ale ja nie miałabym nic przeciwko kontynuacji tylko z pewnym ale. Serię X zdominowała polityka krajowa - co wielu tu krytykowało - może i za bardzo odzwierciedlała naszą obecną politykę - czytałam gdzieś że Barciś powiedział, że z jednego odcinka musieli zrezygnować tak przewidział rzeczywistość - nie wiem czy to prawda?
W sumie nie wiem dlaczego tak się stało - przecież pozostało tyle nierozwiniętych wątków - nowy/a Wójt - nie miała okazji się wykazać, powrót Staśka po szkole w Szczytnie też daje duże możliwości, powrót Lusy, firma Pietrka, chór, firma Babki i spółdzielnia kobiet, liberum veto niezadowolonych mieszkańców i wiele innych możliwości - ten serial może trwać latami odzwierciedlając naszą szarą codzienność - zwłaszcza, że mówimy o 13 odcinkach na rok - a nie o codziennej emisji! Dodając do tego inteligentny, sytuacyjny humor, który nas tak zachwycał to coś takiego nadal chętnie by się oglądało!
Mam jeszcze pytanie do obecnych na pasterce - skąd tam wzięli się Kusy i Lusy - przecież ich nie było?! czy to dokręcili kiedy indziej?
Pozdrawiam wszystkich Ranczersów i powtórzę za klasykiem..." Za przyjaźń!!! "
:)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

01 gru 2016, 20:04

Bogna23 pisze: Mam jeszcze pytanie do obecnych na pasterce - skąd tam wzięli się Kusy i Lusy - przecież ich nie było?! czy to dokręcili kiedy indziej?
Właśnie też nad tym myślałem, jak oglądałem, że chyba ich nie było wtedy.

ODPOWIEDZ