Ranczo odc. 130 "Cuda, cuda ogłaszają"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 130 pt. "Cuda, cuda ogłaszają" oceniam jako...

Słaby
1
2%
Przeciętny
2
3%
Dobry
2
3%
Świetny
10
15%
Doskonały
51
77%

Liczba głosów: 66
Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 170 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 168 razy

27 lis 2016, 21:49

jacek pisze:Dobry wieczór , sceneria cudna ...Nawet bajeczna , baśniowa...Zakończenie piękne i wzruszające...10 lat ..w życiu każdego z nas , ile wydarzeń , zmian ...Smutków , radości...Zawsze gdzieś w sercu miałem Ranczo , było towarzyszem codzienności pracy , przyjacielem i kumplem nie jednej wypitki :bosz: ...... Niestety wszystko płynie ..A czas najszybciej. Ocena odcinka 10/10. Kłaniam się nisko :czapka:
Zgadzam się w 100 %. A od siebie dodam, że piękne zakończenie naszego Kochanego Rancza. Łezka popłynęła, coś się skończyło. Mądre przesłanie ławeczki i Wilkowyje w śniegu. Bardzo wzruszający odcinek. Pozdrawiam wszystkich Ranczersów.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

amar1961
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

27 lis 2016, 21:52

bardzo dziękuję za ten jeden z lepszych odcinków Rancza... tak jakoś trochę się po słowach Stacha pustawo zrobiło a jednocześnie zrozumienie że przyjaźń i lubienie się jest jednak najważniejsze.. pozdrowienia dla autorów scenariusza jeśli czytają komentarze... rok temu marzyłem tylko o takim odcinku świątecznym...
Obrazek

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

27 lis 2016, 21:52

Aż nie wiadomo co napisać mając z tyłu głowy ze to ostatni odcinek...Udany jak pozostałe 129. Ostatnia scena idealna, a wilkowyjski świąteczny klimat jedyny w swoim rodzaju...

SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

27 lis 2016, 21:53

Dariuszlot pisze:Odcinek cudowny aż żal że już ostatni w tej serii bo będziemy walczyć o 11 sezon
Nie jestem za tym pomysłem z całym szacunkiem,ale trzeciej okazji na tak znamienite zamknięcie serii nie będzie(bodaj 4 sezon miał swoje "pełne" zakończenie,które miało jakoby zamknąć furtkę,ale serial został kontynuowany).

Po za tym nawet biorąc pod uwagę że historia miałaby się dziać PO kadencji PPK (Prezydent Paweł Kozioł :D ),to Wilkowyje już kompletnie zatraciłby klimat. Biorąc pod uwagę że PPK już jako prezydent by robił furorę i Wilkowyje byłby oblegane,to nawet po kadencji byłoby to ważne dla tzw.ciekawskich,miejsce do zwiedzania. W efekcie czego ten sielski klimat zniknąłby w nicości.

Krąży plotka że TVN chce odkupić prawa do serialu od TVP dzięki czemu doczekalibyśmy się dalszych serii.... Tylko nie wiem czy ja tego chce, bo zrobi się z tego kolejny serial o drugiej szansie jak to zwykle w TVNie.
Już sama idea kolejnych serii na TVP przyprawia o ból głowy,co dopiero na TVN.

Lubię Ranczo i naprawdę wolałbym żeby odeszło w świetle blasku(którego trochę od 5 serii zaczęło tracić). Tak samo jest ze sportowcami tak samo powinno być w telewizji,nie wszystko może i nie powinno trwać wiecznie,nawet jeśli jest dobre to po pewnym czasie odbije się to czkawką.
Zostawmy Ranczo z tym zakończeniem,bowiem jest to najlepsze zwieńczenie serialu jakie na obecną serię, mogło by być.

byronk
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

27 lis 2016, 21:56

Też mi przyszło do głowy, że powtórkę odcinka mogli by puścić na Święta, żeby ten klimat który udało im się stworzyć, wzmocnić. Choć pewnie śniegu na Boże Narodzenie znowu nie będzie:P no ale wtedy choć ranczo dostarczy tego klimatu. Tak czy siak ja sobie ten odcinek w wigilię obejrzę. W ogóle to mam plan (czy się uda to inna sprawa) od jutra oglądać serial od 1 odcinka (nie tak dawno przejechałem wszystkie sezony, ale to właściwie na ciągłym przewijaniu o 10 sek, tak żeby sobie w miarę przypomnieć ogólną tematykę każdej serii), też będę sobie przewijał pewne momenty, ale tym razem tak by nie tracić za dużo. Tak naprawdę to dawno nie oglądałem wcześniejszych sezonów rancza w takim większym wymiarze. Oficjalny koniec serialu (przynajmniej według obecnej wiedzy) i pogoda za oknem, która nie zachęca do wyjścia, to dobre powody by zacząć od początku.

Adamo
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

27 lis 2016, 21:58

Odcinek świetny.
Żaden wstyd :) mi też się łezka w oku zakręciła :płacze:

Awatar użytkownika
Poldek
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

27 lis 2016, 22:02

Rzadko, kiedy się udzielam, ale dzisiaj szczególny dzień dla wszystkich miłośników Rancza. Kompania ławeczkowa pięknie podsumowała całość przy tej pięknej melodii. Łezka została uroniona.
Obecnie mam 19 lat, początki Rancza pamiętam bardzo dobrze (czasy podstawówki) Do dziś pamiętam jak pierwszy raz i jedyny dostałem uwagę do dziennika za gadanie na lekcji :D Rozmawiałem z kolegą o zabawnych momentach z poprzedniego odcinka o tym jak cała wieś chora była :D Świetne czasy. Pamiętam, że gdy leciał ostatni odcinek 4 serii, która miała zakończyć Ranczo definitywnie to był smutek, ale nie aż taki jak dzisiaj. Później przyszła pora na gimnazjum, nadal z wielkim zachwytem oglądałem nasz kochany serial. Kolejnym krokiem było i jest nadal technikum (obecnie klasa maturalna) Można więc powiedzieć, że Ranczo towarzyszyło mi
od zdania karty rowerowej po zdanie prawo jazdy. Wielka, wielka szkoda, że to już koniec. Człowiek zdążył się postarzeć, nie zauważając tego. Pozostało "katować" odcinki Rancza na TVP seriale, Pozdrawiam wszystkich Ranczersów :)

junior24
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

27 lis 2016, 22:03

Jeśli to prawda że tvn chce odkupić to ja wolę podziękować niestety nie chce aby to był serial na podobieństwo na wspólnej.za tvn to ja dziękuję.chyba że na zasadzie że twórcami serialu jak i scenariusza pozostają te same osoby oraz aktorzy i tvn się nie wpiernicza w scenariusz bo jak wejdą w scenariusz to zrobią nam z tego serial o miłości i zdradzać każdy każdego z każdym.
Kaj stary stoi szyb
Kaj łojców stoi dom
Kaj richtig wonio chlyb
Tam jo swój hajmat mom
Kaj huty wonio dym
Kaj fury pchajom zaś
Kaj czorno hołda jest
Tam hajmat świynty nasz

Awatar użytkownika
ACzerepach
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

27 lis 2016, 22:06

No i sie zarejestrowałem, chociaż długo sie wstrzymywałem, chyba z lenistwa :P Ale nie mogłem sobie odmówić przyjemności z napisania swojej opini w tym historycznym temacie.

No i sie skończył mój ulubiony polski serial. I tak Panowie, też uroniłem łezkę. Wiele już tutaj zostało napisane, a nie lubie pisać tego samego: piękna sceneria, ostatnia scena,z przemową Pana Japycza. Moim zdaniem bezapelacyjnie najlepszy odcinek w tym sezonie, i jeden z najlepszych od, ja wiem, tak mi sie przynajmniej wydaje, bo w tej chwili dobrze wszystkich odcinków nie paimiętam, od 6 sezonu. Nie wiem, kiedy ostatni raz na "Ranczu" sie tak uśmiałem ;) Najbardziej mi sie dzisiaj podobała gra Pana Barcisia. Dzisiaj był geniuszem. :D

Moim zdaniem zostawili furtkę na 11 sezon. No, ale czy warto kręcić? Chyba nie. Chociaż nie pogardziłbym. ;)

SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

27 lis 2016, 22:13

@junior24,A ja mam nadzieję, że już nikt nigdy nie będzie tego ciągnął. Mam za duży szacunek do tego serialu, aby go dalej wyciskać jak cytrynę. A czy kontynuowany by był przez TVP czy TVN,ze starą ekipą bądź nową,nie miało by to znaczenia.

Najbardziej będzie kłuć w oczy fakt że takich seriali jak Ranczo czy nawet ,wcześniejsze Miodowe Lata,już nie zobaczymy przez bardzo długi czas. Do momentu kiedy ktoś wpadnie na równie dobry pomysł(albo i lepszy,choć patrząc na te dwa wymienione przez ze mnie seriale,wydaje się to graniczyć z cudem, w pozytywnym sensie rzecz jasna ;) )

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

27 lis 2016, 22:20

żal serce ściska, niby są powtórki, VOD i inne sposoby obejrzenia, ale to tylko pwtórki. Już nigdy nie będzie tego dreszczyka "co nowego". Skończyła się pewna epoka.
chciałbym mieć sklerozę, aby tak jak Stach Japycz kończąc oglądanie 10 serii mógł z czystą pamięcią na nowo przeżywać go jeszcze raz od 1 odcinka.

Sam odcinek genialny, no i patrząc na pierwsze zdjęcie w temacie jeszcze bardziej żal że się skończyło...
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 144 razy

27 lis 2016, 22:26

Już to wkładałem...Ale reakcja mojego kota na wieść ,że Ranczo się kończy zaczyna Blondynka...Jest cudna:)
Obrazek
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

byronk
Początkujący
Początkujący

27 lis 2016, 22:36

Na tę chwilę to koniec serialu, ale czy np za 2 lata nie wyjdzie kolejna seria w tvp lub innej stacji to pewności nie ma. Jednak 5 mln widzów piechotą nie chodzi. Nowe seriale mają po 2-3 mln a mimo to często robią kolejne serie. Trudno byłoby pociągnąć Ranczo dalej bo właściwie tylko wątek Lucy, która przyjechała z USA i nie ma co robić (małe deja vu) można ciekawie rozegrać. Z drugiej strony mimo, że wyznaję prymat serii 1-5 nad resztą, to jednak na tle innych polskich seriali 13 odcinkowych każdy sezon rancza się wyróżniał na plus, więc pewnie nie pogardziłbym i sezonem 11.

grudzień123
Nowicjusz
Nowicjusz

27 lis 2016, 22:55

Dobry wieczór. Dzisiejszy, wigilijny odcinek Rancza był naprawdę cudowny. Sceneria wprowadziła świąteczny, rodzinny, ciepły klimat. Serial zakończył się naprawdę pięknie. Ogromna szkoda, że się już skończył. Był on naprawdę mimo wszystko bardzo ważny w naszym codziennym życiu. Mam wielką nadzieję, że może powstanie kolejny sezon lub chociaż film podsumowujący. :)

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

27 lis 2016, 23:05

Kontynacja ma sens dopiero za 5 lat jak Prezydent przestanie być Prezydentem. Po tym czasie twórcy znowu będą mieli świeże głowy.

byronk
Początkujący
Początkujący

27 lis 2016, 23:17

Pabfer pisze:Kontynacja ma sens dopiero za 5 lat jak Prezydent przestanie być Prezydentem. Po tym czasie twórcy znowu będą mieli świeże głowy.

No tyle, że z każdym kolejnym rokiem maleje szansa na ponowny udział Franciszka Pieczki czyli Stacha Japycza. Życzę mu jak najlepiej, ale to już rocznik 1928 więc sił coraz mniej, a bez niego wątek ławeczki by stracił.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 144 razy

27 lis 2016, 23:22

Też , o tym samym myślałem...Franciszek Pieczka dziś chyba pożegnał się już na zawsze...Z widzami:(
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

byronk
Początkujący
Początkujący

27 lis 2016, 23:29

Masz rację, Pieczka już być może w niczym nie zagra (choć życzę mu by miał jak najwięcej sił). Już nawet w Ranczu widać było, że sił coraz mniej.

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 170 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 168 razy

27 lis 2016, 23:29

Franciszek Pieczka jako Stach Japycz był cudowny. Absolutnie to moja ulubiona postać w Ranczo. :)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

byronk
Początkujący
Początkujący

27 lis 2016, 23:36

goskaczg pisze:Franciszek Pieczka jako Stach Japycz był cudowny. Absolutnie to moja ulubiona postać w Ranczo. :)

Mi brakowało tego, że pozostali faceci z ławeczki mieli inne wątki poza tymi na ławeczce, a Stach właściwie nie. No ale to rozumiem, bo jednak wiek jest pewnym ograniczeniem.

ODPOWIEDZ