Ranczo odc. 130 "Cuda, cuda ogłaszają"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 130 pt. "Cuda, cuda ogłaszają" oceniam jako...

Słaby
1
2%
Przeciętny
2
3%
Dobry
2
3%
Świetny
10
15%
Doskonały
51
77%

Liczba głosów: 66
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Podziękował(a): 368 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 714 razy
Kontakt:

22 lis 2016, 19:52

"Ranczo" seria X odcinek 13 (130) - "Cuda, cuda ogłaszają"
Premiera telewizyjna: 27.11.2016 godz. 20:25, TVP1

Obrazek
Fot. Jakub Kwieciński, TVP
Streszczenie ostatniego odcinka:
W Wigilię w Wilkowyjach spada śnieg. Świąteczny nastrój psuje wszystkim myśl, że jest to także dzień wyborów. A głównego kandydata jak nie było, tak nie ma. Nieliczni wiedzą, że ukrywa się na plebanii i spędza czas na rozmowach z księżmi. Gdy wreszcie pojawia się tuż przed ogłoszeniem wyników, rodzina i przyjaciele ledwie go poznają.

Depresja Kusego sięga dna. Kusy, mimo protestów Hot - Doga gotów jest zerwać z abstynencją, by zagłuszyć ból. Powstrzymuje go przed tym niespodziewana wizyta. A raczej seria wizyt. Wreszcie nadchodzi długo oczekiwana chwila: Państwowa Komisja Wyborcza ogłasza wynik wyborów na stanowisko Prezydenta RP.
Źródło: materiały prasowe TVP

Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

27 lis 2016, 21:18

Jestem facetem,ale to już KONIEC i smutek jest :(( ... serial jeden z lepszych w ostatnich latach.
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy

27 lis 2016, 21:21

Dobry wieczór , sceneria cudna ...Nawet bajeczna , baśniowa...Zakończenie piękne i wzruszające...10 lat ..w życiu każdego z nas , ile wydarzeń , zmian ...Smutków , radości...Zawsze gdzieś w sercu miałem Ranczo , było towarzyszem codzienności pracy , przyjacielem i kumplem niejednej wypitki :bosz: ...... Niestety wszystko płynie ..A czas najszybciej. Ocena odcinka 10/10. Kłaniam się nisko :czapka:
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 21:44 przez jacek, łącznie zmieniany 2 razy.
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

10fanta
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 31 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

27 lis 2016, 21:22

Nie mogę nie skomentować ostatniego odcinka choć w tej serii nie komentowałem żadnego.
Dołączenie wigilijnego klimatu I scenerii dało tak niesamowity klimat jaki czułem przy pierwszych seriach. Jak dla mnie odcinek bardzo udany oglądaliśmy go w domu z wielkim przejęciem, ciężko mimo wszystko rozstać się będzie definitywnie z serialem.
Może i ta seria była na siłę... może trochę przesadzili z rozwojem postaci a nie które wątki były zbędne, ale zawsze cieszyłem sie jak raz w tygodniu mogłem zobaczyć kolegów z ławeczki :)

Gratuluję za scenografię trzeba było się trochę napracować wieś wyglądała pięknie!

Pierwszy raz widziałem ją poza kamerką online w śniegowej odsłonie. Super.

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 392 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 465 razy

Puenta w wykonaniu ławeczki na wysokim poziomie. Pożegnanie z widzami godne najlepszych. Szacun dla p.Pieczki i pozostałych. Pozdrawiamy
Mimo wszystko żal........ :(
I parę fotek z Wigilii w Wilkowyjach

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 22:11 przez Hania i Andrzej, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

To już naprawdę koniec. Żal, ale jedno cieszy. To ostatnie, przepiękne przesłanie, jakże ważne dla nas wszystkich właśnie teraz...
Obrazek

Olga
Nowicjusz
Nowicjusz

27 lis 2016, 21:23

Aż się wzruszyłam, piękne zakończenie :)

DudiF
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

27 lis 2016, 21:25

Któremuś z Panów również łezka popłynęła? ;(

Awatar użytkownika
Ramirez_
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

27 lis 2016, 21:26

Wyszedł chyba najlepszy odcinek tej serii - może to dlatego, że to już ostatni odcinek w ogóle, więc twórcy się postarali :P. Tylko jest jeden zgrzyt. Chodzi mi o przeskok czasowy między tym a poprzednim odcinkiem. To wygląda trochę tak jakby tydzień temu był listopad, a tu w dzisiejszym odcinku jest już końcówka grudnia czyli musiało minąć o wiele więcej czasu.
Podsumowując, ja ogólnie cieszę się, że to już koniec "Rancza", bo uważam, że nie było już większego sensu ciągnąć tego dalej.
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 21:38 przez Ramirez_, łącznie zmieniany 1 raz.
From the Dawn of Time we came, moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the Time of the Gathering, when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you, until now.

Awatar użytkownika
glebik
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 4 razy

27 lis 2016, 21:30

Byłbym skłonny powiedzieć, że najlepszy odcinek tej serii. Szkoda, że to już koniec ale patrząc na przykład choćby ostatniej sceny czwartej serii możemy mieć nadzieję, że niedługo pojawi się ta wymarzona informacja o kolejnej serii.

byronk
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

27 lis 2016, 21:30

jacek pisze:Dobry wieczór , sceneria cudna ...Nawet bajeczna , baśniowa...Zakończenie piękne i wzruszające...10 lat ..w życiu każdego z nas , ile wydarzeń , zmian ...Smutków , radości...Zawsze gdzieś w sercu miałem Ranczo , było towarzyszem codzienności pracy , przyjacielem i kumplem nie jednej wypitki :bosz: ...... Niestety wszystko płynie ..A czas najszybciej. 10/10/. Kłaniam się nisko :czapka:

Trudno się nie zgodzić. Za sam ten klimat zimowo-świąteczny, którego niestety nigdy wcześniej w ranczu nie było, należy się temu odcinkowi najwyższa ocena.

SenatorPPU
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

27 lis 2016, 21:31

Witam po dość długiej przerwie,nie będę obijał w bawełnę i przejdę do meritum sprawy.

Jako zagorzały zwolennik teorii o przegranej Pawła Kozioła w wyborach na prezydenta,muszę napisać że śledząc cały 10 sezon do dzisiejszego ostatniego odcinka,można było się spodziewać wygranej ;) Oczywiście jestem z jednej strony zawiedziony, ale z drugiej nie. Gdyby nie wygrana prawdopodobnie trudno byłoby uzyskać i utrzymać ten klimat świąt do samego końca, wyciskając z niego wszystkie "soki".

Z jednej strony szkoda ze to już koniec, a z drugie strony cieszę się, że serial nie będzie ciągnięty na siłę. Odcinek może nie rzucił na kolana, ale w zasadzie ładnie zakończono wszystkie wątki. Ławeczka delikatnie domknęła fabułę. Stachu jak zawsze mądrze coś powiedział, co idealnie wpisało się w cały dzisiejszy odcinek a nawet sezon :!:
I jedna rzecz boli... dlaczego ten odcinek nie został puszczony w wigilię :?: :evil: No cóż teraz tylko trzymam kciuki(myślę że nie tylko ja ;) )aby ten odcinek puścili jeszcze na wigilię,lub dzień przed(co by klimat świąt w widzach wzmocnić :) )

Fajnie było zobaczyć Wilkowyje zimą, piękny sielski klimat.

Nie będzie już takiego drugiego serialu.

No to Wesołych Świąt :)
Ostatnio zmieniony 27 lis 2016, 21:32 przez SenatorPPU, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 25 razy

27 lis 2016, 21:32

Odcinek cudowny aż żal że już ostatni w tej serii bo będziemy walczyć o 11 sezon
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

junior24
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

27 lis 2016, 21:34

DudiF pisze:Któremuś z Panów również łezka popłynęła? ;(
Wstyd się przyznać bo chłopaki nie płaczą niby ale mi poplynęła.ale ten serial na to zasłużył.pozostaje wracać do niego zimowymi wieczorami.wielkie DZIĘKI dla twórców serialu jak i dla wszystkich ranczersow z forum.
Kaj stary stoi szyb
Kaj łojców stoi dom
Kaj richtig wonio chlyb
Tam jo swój hajmat mom
Kaj huty wonio dym
Kaj fury pchajom zaś
Kaj czorno hołda jest
Tam hajmat świynty nasz

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

27 lis 2016, 21:37

Nie będę ukrywać że się popłakałam, Ranczo towarzyszyło mi tyle lat. Można by rzec że to przecież tylko serial, ale tak naprawdę to przyjaciel, który śmieszył i pouczał, skłonił do wielu refleksji i właśnie te słowa ławeczkowiczów o przyjaźni były najpiękniejsze. Lucy wróciła, historia zatoczyła koło. Kozioł z prostego Wójta krętacza stał się prezydentem, ludzie się wzbogacili, rozwijali, rodziny pozakładali to jest po prostu piękne. Mam burze myśli w głowie i jeszcze to do mnie nie dotarło do końca, ale wiem jedno, ten przyjaciel pozostanie ze mną już do końca... :)
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

GabiFankaRancza
Nowicjusz
Nowicjusz

27 lis 2016, 21:39

Ten świąteczny klimat był taki cudowny! :D Dodał on odcinkowi takiej magii.
Wzruszyłam się przy zakończeniu. :płacze: Szkoda, że to już koniec, może ten sezon nie był zbyt udany, wiele niepotrzebnych wątków, ale myślę, że po tych 10 latach powstanie jeszcze jeden sezon.
Przez cały ten sezon znienawidziłam postać Lucy. Nie mogłam zrozumieć jak mogła tak po prostu sobie wyjechać i przy tych rozmowach na Skype nawet nie okazywała że tęski za Kusym i za każdym razem rozłączała się zdenerwowana. W tym odcinku, powróciła moja nadzieja. :D

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

27 lis 2016, 21:40

Nie skomentowałem chyba żadnego odcinka 10 serii, choć każdy oglądałem w czasie premiery. Ale ten muszę skomentować.
Cieszę się, że wreszcie doczekaliśmy się zimy w "Ranczu" i tej pięknej, świątecznej atmosfery, dzięki czemu klimat był nie do opisania. :napalony: :-D :)
Ten odcinek dostarczył tyle różnych emocji, był zabawny, mądry, ciekawy, pouczający, dający do myślenia, wzruszający i zaskakujący... zresztą jak cały serial.
To był (ujmę te wszystkie czynniki jednym określeniem) jeden z najlepszych, jak nie NAJLEPSZY odcinek ze wszystkich odcinków "Rancza". Momentami powstrzymywałem się, by nie ryczeć z emocji. :płacze: :płacze: :płacze: Szkoda mi ogromnie, że to był ostatni odcinek tego serialu, serialu, który oglądam chyba już od ponad 7 lat, choć wielokrotnie obejrzałem wszystkie odcinki. Ostatnia scena, zresztą jak wiele innych, zwierza ku głębokiej refleksji, w szczególny sposób chwyta za serce. Cieszę się, że serial może przekazać tak mądre i ważne wartości.

Żegnaj, kochany serialu. Będzie mi Cię bardzo brakować. :płacze: :płacze: :płacze:

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

27 lis 2016, 21:42

DudiF pisze:Któremuś z Panów również łezka popłynęła? ;(
Niestety
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

27 lis 2016, 21:46

Z racji końca Rancza żeby się z nim nie rozstawać zapraszam do zabawy żeby wybrać najbardziej ulubione odcinki. Zasady sa tu: konkursy-i-quizy/wybierzmy-ulubione-odc ... t3103.html

DudiF
Nowicjusz
Nowicjusz

27 lis 2016, 21:47

Powiem tak, ciężko będzie wyobrazić sobie niedziele bez rancza.. :płacze:

ODPOWIEDZ