Ranczo odc.129 "Ochotnicza Straż Kobiet"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 129 pt. "Ochotnicza Straż Kobiet" oceniam jako...

Słaby
0
Brak głosów
Przeciętny
10
31%
Dobry
7
22%
Świetny
8
25%
Doskonały
7
22%

Liczba głosów: 32
Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

25 lis 2016, 15:20

Sezony 1-4 można porównać do wykwintnych dań z najlepszych restauracji, sezony 5-8 do kebaba z budki, a sezony 9-10 do paskudnego lidlowskiego hamburgera z mikrofali.

byronk
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

26 lis 2016, 14:46

Burnett pisze:Sezony 1-4 można porównać do wykwintnych dań z najlepszych restauracji, sezony 5-8 do kebaba z budki, a sezony 9-10 do paskudnego lidlowskiego hamburgera z mikrofali.

Ja 5 sezon traktuje tak jak 1-4, później było trochę słabiej, ale opinia o paskudnych lidlowskich hamburgerach to gruba przesada. Oczywiście jeśli porównywać do początków to ostatnie sezony były gorsze, ale jeśli to porównać do innych seriali to nawet najsłabszy sezon rancza jest ciągle bardzo dobry. Krytyka ok, ale już krytyka w stylu że 9 czy 10 sezon rancza to jakaś tragedia, idzie za daleko.

Added in 22 minutes 55 seconds:
Bogna23 pisze: Na minus jednak moim zdaniem zasłużyła ławeczka - nie sama w sobie ale trochę brak konsekwencji scenarzystów - bo trochę odcinków wstecz była scena z kalendarzami i umawianiem terminów spotkań - stanęło na mamrotach czwartkowych - a teraz co? Poza Pietrkiem, który kontynuuje ten trend własnego rozwoju to Hadziuk i Solejuk jakby znowu się cofnęli - siedzą, piją, ewentualnie czekają aż im ktoś postawi. To samo Japycz - była rozmowa z Michałową, że nawet jeden dzień w tygodniu wystarczy na picie - a teraz Michałowa nie ma nic przeciwko temu, że codziennie siedzi i pije i emerytury nie starcza? A przecież pomysłów nie powinno brakować - Solejukowa robi karierę w oświacie - to Solejuk mógłby bardziej się zaangażować w firmie, a Hadziuk - był wątek z pomocą dla dzieci z domu dziecka - a tu w tym odcinku jest pomysł na dom samotnej matki i zaangażowanie Wezółowej bo nie ma dzieci, a Hadziukowie też nie mają to jakoś można by było ich zaangażować!?
Mam wolną chwilę żeby się odnieść. To prawda, że w wątku ławeczki zabrakło konsekwencji. I to bardzo szybko. Hadziuk i Solejuk zaangażowali się trochę w firmy żon w 4 czy 5 sezonie, a w 6 czy 7 już jakby o tym zapomniano, bo hadziuk mówi, że "wszystko lepsze od kóz pilnowania". Czyli jeździł z żoną biznesy załatwiać a tu znowu został zdegradowany do ochrony dla kóz. Tak naprawdę do od 6 sezonu do 10 jakby zapomniano o tym elemencie rozwoju facetów z ławeczki, który pokazano wcześniej a przecież to że bardziej się w firmy żon zaangażowali nie zmieniło charakteru tego wątku. Dalej się spotykali i prowadzili swoje rozmowy. W 10 serii to hadziuk z solejukiem stali się znowu, jak to pietrek kiedyś powiedział, "mistrzami świata w na du*** siedzeniu". I ten brak konsekwencji na poziomie scenariusza mnie raził.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

26 lis 2016, 19:47

Mnie się tam odcinek podobał, pośmiałam się. Ale może to dlatego, że ostatnio jestem przemęczona i niezbyt wymagająca :P
Generalnie to jedyne co mnie wkurza, to ten cały Krawczyk... jakby nie było innych dobrych młodych aktorów, tylko to to beztalencie z tasiemca z polsatu.
A tak poza tym to za mało Moniki.
Ale za to dużo Franceski, która w tym sezonie podbiła moje serce. Rewelacyjna postać, świetnie zagrana :serduszka:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

byronk
Początkujący
Początkujący

26 lis 2016, 19:51

macphisto pisze: Generalnie to jedyne co mnie wkurza, to ten cały Krawczyk... jakby nie było innych dobrych młodych aktorów, tylko to to beztalencie z tasiemca z polsatu.
Pełna zgoda, krawczyk jest sztywny jak drewniany kołek, każda jego minuta na ekranie, obniża poziom serialu.

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

26 lis 2016, 21:31

A ja samego w sobie Krawczyka lubię. rzeczywiście w ,,Ranczo'' nie ma wybitnej roli, ale myślę, że to kwestia scenariusza, a nie aktora.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

26 lis 2016, 21:34

Fajne jest to ,że po moich opinich czytam oburzenie...A moje komentarze w porównaniu do niektórych to Pikuś ....Tak na marginesie, też myślę ,że scenariusz jest napisany wybitnie nie dla tego aktora:(.
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

26 lis 2016, 21:53

Może faceci nie powinni oglądać telenowel, ale od czasu do czasu oglądam ,,Pierwszą Miłość'', kiedyś Krawczyk grał tam Pawła Krzyżanowskiego i ta rola była świetna. Gra aktorska też była do niej dopasowana. Kuba właściwie nie ma emocji, a Paweł aż od nich wrzał i bardzo ostro się wkurzał- np. kilka razy kogoś pobił, raz zdemolował całą kuchnię... Dziwię się, że gra aktorska w przypadku tych dwóch ról się różnią. Paweł i Kuba mają zupełnie inne charaktery- Paweł jest bardzo spokojny i czasem sprawia wrażenie pantoflarza. Myślę, że to właśnie stąd wynika różnica. Jednak i tak dziwi mnie mniejsza ilość środków wyrazu Kuby- to by się nie musiało zmieniać. Poza tym Mikołaj Krawczyk to też muzyk, a muzyka to przecież źródło wyrażania emocji, więc on musi potrafić je wyrażać. Po prostu aktor niedopasowany do roli- aktor dobry, rola gorsza, ale może z innym aktorem byłaby lepsza. To nie świadczy źle o Krawczyku- film ,,Maska'' miał być pierwotnie horrorem, ale obsadzono w głównej roli komediowego Jimma Carrey'a i zmienił horror w komedię. Tylko tutaj mamy pozytywny przykład, bo scenarzyści zmienili film i ostatecznie ,,Maska'' stała się komedią; natomiast w ,,Ranczo'' jest przykład negatywny, bo aktor jest niedopasowany i koniec; jednak zasada działania jest ta sama.

byronk
Początkujący
Początkujący

26 lis 2016, 22:01

Nie widziałem innych ról krawczyka więc oceniam go przez pryzmat tego co widzę w ranczu, a tu jego rola to czyste drewno, twarde i suche. Być może źle rozpisana rola. W 9 i 10 serii twórcy serialu spaprali parę postaci (najlepszy przykład to Lucy) więc nawet by pasowało.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

27 lis 2016, 16:15

jacek pisze:Fajne jest to ,że po moich opinich czytam oburzenie...A moje komentarze w porównaniu do niektórych to Pikuś ....Tak na marginesie, też myślę ,że scenariusz jest napisany wybitnie nie dla tego aktora:(.
Widocznie ktoś ma problem z Twoimi postami i się na Ciebie uwziął, co jest smutne i koszmarnie dziecinne. Niektórzy nie są w stanie przyjąć krytyki ulubionego serialu i potem sieją ferment na forum.
Ja uwielbiam Ranczo od 1 odcinka, ale mimo wszystko staram się być obiektywna i szanuję fakt, że ktoś może mieć inne zdanie, niż ja. Twoje opinie też szanuję, fajne jest to, że każdy z nas inaczej odbiera ten sam serial.
Pozdrawiam :papa:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

27 lis 2016, 16:26

:rechot: Dziękuje , za miłe słowa i szeroko pojęty obiektywizm . A lubię podpadać i krytyka niektórych "osobowości forum" Bardziej bawi niż rani. Pozdrawiam serdecznie :palce:
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

ODPOWIEDZ