Ranczo odc.129 "Ochotnicza Straż Kobiet"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 129 pt. "Ochotnicza Straż Kobiet" oceniam jako...

Słaby
0
Brak głosów
Przeciętny
10
31%
Dobry
7
22%
Świetny
8
25%
Doskonały
7
22%

Liczba głosów: 32
Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 173 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 168 razy

23 lis 2016, 16:49

A odnośnie trzymania się tematu, to jakikolwiek nie byłby powód okrojenia roli Lucy do minimum, to nadal uważam, że Ranczo dużo straciło. I pewnie się powtarzam, ale pokazywanie Lucy ciągle niezadowolonej nie jest dobrym pomysłem. Myślę, że mogła zostać w Wilkowyjach i tutaj się realizować zawodowo i prywatnie. Dla mnie osobiście 10 seria bez głównej bohaterki nie jest taka jak poprzednie. I coraz bardziej się przekonuję, że słowa Pietrka: "Jakby pani od nas wyjechała to Wilkowyje już by nie te były co z panią." mają sens.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

23 lis 2016, 17:08

O to to to! :) Nie od dziś wiadomo, że siłą Rancza zawsze byli wszyscy bohaterowie. Wszystkie główne i pierwszoplanowe postaci powodowały, że serial był tak wyjątkowy.
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
Ramirez_
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

23 lis 2016, 20:28

Bogna23 pisze:Ranczo się zmieniło i na nic się zdadzą nasze narzekania - mnie też pierwsze serie podobały się bardziej - ale przez ile serii można by było oglądać na okrągło wójta i wybory na kolejną kadencję?
Ale to przecież wcale nie o to chodzi. Mnie np. nie przeszkadza, to że Wilkowyje i ich mieszkańcy tak się rozwinęli, chodzi o to ,że w tych nowych sezonach jest masa nieprzemyślanych, niepotrzebnych i bezsensownych wątków. Oprócz tego jest jeszcze kwestia niektórych postaci, które zwyczajnie zepsuto - chyba najlepszym przykładem jest tu Lucy.
From the Dawn of Time we came, moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the Time of the Gathering, when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you, until now.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy

23 lis 2016, 20:43

Dla mnie ta seria jest "niechlujna"... Jak by ja kręcono w pośpiechu, mnie akurat przeszkadza ten rozwój bo siłą Ranczo były korzenie , swojskość ... Ja po tygodniu życia w mieście , w korkach , tłumie na ulicy...Odlatywałem , marzyłem odpoczywałem... Teraz się nudzę. Pozdrawiam
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

dargno
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

24 lis 2016, 1:02

Ja dla mnie 7/10 wielkiego lal na mnie nie zrobił ale obejrzałem juz ostatni odcinek i nie żałuję bardzo dobry. Szkoda ze to juz koniec a ja dopiero tak późno mogłem dołączyć do forum. Pewnie pojawił bym sie na planie ale mam jeszcze taka nadzieje ze coś będzie nagrywane i będzie mi dane zobaczyć chociaż plan filmowy pozdrawiam.

Tom2
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 20 razy

24 lis 2016, 9:37

Na bazie wypowiedzi innych dodam następujące przemyślenia. Ranczo jako serial powstał na kanwie powrotu dziedziczki do Polski. Po pewnym czasie zaczął się zmieniać z powodu braku tematów?? Nie wiem, ale wyszedł ze wsi wszedł na płaszczyznę polityki zarówno w kwestii cywilnej jak i kościelnej. Prezydent, biskup i z tą chwilą skończyły się pomysły na Ranczo. Wyeksplorowali się niektórzy aktorzy, z różnych powodów i stał się kłopot. Brak głównej bohaterki jest dla mnie ciosem dla tego serialu to tak jakby z trylogii o Kargulach i Pawlakach po pierwszej części usunąć głównych bohaterów albo z filmu Pan Wołodyjowski zabić Wołodyjowskiego w 20 minucie filmu. Wieś i mieszkająca tu społeczność przynosi wiele tematów i naprawdę śmiesznych. Władza samorządowa też pełna jest niespodzianek, ale to przestało być istotne z chwilą wejścia na salony ogólnopolskie. Serial przynosił dochody reklamowe to wymuszono 10tą serię. Mówi się o 11 i tak jak walczyłem w sposób naprawdę czynny o 2 serię Rancza tak przekonuję wszystkich, że należy zrobić stop i przestać robić tasiemca nie wiadomo o czym i o kim. Trzeba być naprawdę niesamowicie wielkim miłośnikiem tego serialu, żeby nie zauważyć jak słaba jest seria 10-ta i dawać głos w ankiecie na doskonały. Doskonały ten serial był do serii 4 potem zaczął się stawać mniej doskonały. Na bazie popularności nakręcono film - średniej wartości. Piszę to wszystko ze smutkiem bo byłem fanem tego serialu i był to jedyny serial, który oglądałem. Teraz zmieniłem zdanie mimo szacunku dla reżysera, scenarzystów i aktorów oraz dla innych osób w tym kierownika planu, który wystawiał czujki przed moim domem i jak kręcili sceny to nie mogłem do niego dojechać. Wszystko kiedyś się kończy tak jak Wojna Domowa, Czterdziestolatek, por. Borewicz. Pozdrawiam.

byronk
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

24 lis 2016, 10:41

Tom2 pisze:. Mówi się o 11 i tak jak walczyłem w sposób naprawdę czynny o 2 serię Rancza tak przekonuję wszystkich, że należy zrobić stop i przestać robić tasiemca nie wiadomo o czym i o kim.

Akurat z pewnych powodów seria 11 mogła by być dużo ciekawsza niż 10 i pomysłów na nią by na pewno nie zabrakło. Choćby do zagospodarowania jest postać Lucy, która wróciła i znowu by mogła być społeczną działaczką zmieniającą świąt jak w pierwszych seriach. To byłby trochę taki powrót do korzeni. Jest parę innych wątków które można by pociągnąć, ale miałoby to sens tylko wtedy gdyby powrócili z klimatem serialu do "małej podlaskiej wsi", a nie wielkiego świata. Obecnie jest więcej garniturów niż kamizelek i kufajek (jeśli ktoś nie wie to taki rodzaj kurtki). Parę osób przede mną to pisało, ale powtórzę: siłą tego serialu była swojskość i atmosfera małej wsi.

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

24 lis 2016, 12:31

11. Seria byłaby mocno nierealna. Kozioł by się zajmował sprawami państwa. Klimat wsi uleciałby jeszcze bardziej. Już teraz wiele osób jest niezadowolona, że Wilkowyje przestały być klimatyczną dziurą zabitą dechami, a w 11. Sezonie duża część akcji działaby się w wielkiej Warszawie. Chyba, że Kozioł przeniósłby stolicę do Wilkowyj, ale wtedy ta dotychczasowa dziura stałaby się pewnie Nowym Jorkiem, znając stwórców ,,Rancza'' i wtedy i tak nie mielibyśmy swojego hermetycznego, słodkiego zadupia.

Bardzo możliwe, że 11. Seria byłaby ciekawa i zabawna, ale to już by nie było ,,Ranczo'', tylko inny serial z podobnymi bohaterami.
11. Seria poszłaby w zupełnie odwrotnym kierunku niż mówisz- żaden powrót do korzeni, tylko ,,Gwiezdne Wojny: Imperator Kozioł kontratakuje''.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

24 lis 2016, 12:43

Piękne garnitury , kołnierzyki zabijają ten serial...A tak naprawdę 10 serię można by zmieścić w paru odcinkach...Pozdrawiam

Pabfer
Super User
Super User

24 lis 2016, 13:37

No tak- trochę tam powtórek- kilka razy różni bohaterowie panikowali, kilka razy wariowali, przydługa depresja Kusego...
Jakby każde z tych wydarzeń pojawiło się raz, a nie kilka razy, to seria trwałaby krócej. Twórcy chyba nie mieli już pomysłów na coś nowego.

Mimo wszystko ta seria mi się bardzo podoba- jest ciekawa i zabawna, może mniej niż poprzednie, ale jednak jest!

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

24 lis 2016, 19:36

jacek pisze:Piękne garnitury , kołnierzyki zabijają ten serial...A tak naprawdę 10 serię można by zmieścić w paru odcinkach...Pozdrawiam
Mam takie skromne pytanie, Jacku, czy jesteś Ranczersem, czy krytykantem (nie ma błędu stylistycznego) Rancza. Bo jak czytam Twoje wypowiedzi to nie jestem pewna. A to jest forum Ranczersów, co nie oznacza, że muszą oni być wszystkim zachwyceni, ale na pewno ich rolą nie jest potępianie w czambuł wszystkiego od 5 po 10 serię...
Forum - jak sama nazwa wskazuje - Ranczersów, to forum MIŁOŚNIKÓW serialu, a nie ich totalnych krytyków. Może się mylę, co do Ciebie, ale trudno mi się oprzeć wrażeniu. To jak to jest z Tobą?
Obrazek

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

24 lis 2016, 20:10

:oki: Wyrażam swoją opinię , proszę poczytać posty o początkowych seriach...Chwalę tam i chwale...I właściwie obiecałem sobie kiedyś nie będę wdawał się Z Panią w dyskusję... Mnie tez wiele Pani wypowiedzi zadziwia...I ...Jak łamię regulamin proszę o reakcję. Jak nie ocenię tylko odcinek 130 i resztę będzie na plus bo pierwsze serie są doskonałe...A za Gombrowicza przepraszam , tak czasem lubię zaczepić::))/ Bardzo go lubię i cenie/... Broń boże bez podtekstów. Jak uraziłem przepraszam nie to było moją intencją ...Czasem prowokuje nie znaczy nie lubię i nie szanuję:) Mam alergię na Jacku ...Jacek i inne odmiany ok...Byle nie Jacku proszę Szanowna Millo :) Ps. A piękne garnitury ...kołnierzyki zabijają ten serial...To nie tylko ja wyrażam tu taką opinię...Czasem swojsko znaczy cudnie i pięknie :oki: A myślę ,że twórcą chodzi o ambitnego odbiorcę nie bezmyślnego gapia...Który czasem krytykuje...A nie ważne jak o tobie mówią...Ważne by mówili, bo wtedy jesteś kimś , czymś wyjątkowym , o czym kim warto dyskutować , sprzeczać się , debatować...I takiej jest Ranczo , choć ostatnio mnie zawodzi to nadal jest to ukochany serial... O który można pisać i pisać... Kłaniam się nisko Jacek :palce:
Ostatnio zmieniony 24 lis 2016, 21:56 przez jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

24 lis 2016, 20:30

"Mam alergię na Jacku ..." Ale taki jest wołacz od "Jacka" i nic na to nie poradzimy. W każdym razie ja nie wiem, co można poradzić na polszczyznę.
Obrazek

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

24 lis 2016, 20:35

Ja pamiętam taki cytat z Ranczo" Ja wiem / tu przerobię/,że Pani MILLO jest Pani bardzo mądra/...Może to Panią zaskoczy ale też skończyłem edukację dyplomem...A propos tłumaczenia "OJCZYZNY POLSZCZYZNY:...Miłego wieczoru..............I trzymajmy się tematu / taki żarcik/ . Pozdrawiam serdecznie :palce:
Ostatnio zmieniony 24 lis 2016, 22:22 przez jacek, łącznie zmieniany 2 razy.

Pabfer
Super User
Super User

24 lis 2016, 20:41

Forum jest od wyrażania swojego zdania i jak się Jackowi coś nie podoba, to nie ma sensu się z tym ukrywać. Jacek ma podział na sezony 1-4 i 5-10 i wcale się nie dziwię, bo jest między nimi różnica.
Wejdźcie sobie na Forum Kiepskich, to zobaczycie, że tam jest podział na 1-7, 8-12 i 13-24 (i dalej jak już nakręcą). Ten podział jest jeszcze wyraźniejszy, bo się zmienił reżyser i niektórzy userzy przeócigają się nawet nie w krytyjowaniu, tylko w gnojeniu tego nowego. Nie ma w tym nic złego- każdy ma prawo do własnego zdania, moim zdaniem posty Jacka i tak są delikatne, bo podkreśla, że mimo nie jest tragicznie. Poza tym wielu userom nie podoba się ten sezon, bo się różni od poprzednich. Mój znajomy.myśli podobnie do Jacka, zalogował się tu, zaczął pisanie nie od pochwały serii 1-4, tylko od krytyki 10 i mu tego nie zaakceptowano, mimo, że napisał długiego, rozbudowanego i kulturalnego posta, tylko po prostu negatywnego. Nie wiem co to za głupia cenzura- niektórzy czasem wstawiają w postach same emotikony, a nic nie piszą i taki post ma zero treści, ale jest uznawany, bo jest pozytywny, a negatywnie można nawet doktorat napisać i nie pójdzie.
Mnie akurat to nie dotyczy, bo zazwyczaj chwalę i 10. Sezon mi się podoba, ale drażni mnie takie ograniczanie wolności słowa.
Bardzo szanuję i podziwiam Ranczersów za wielki optymizm i humor- sam się tym cechuję, ale jak ktoś tego nie ma, to trzeba uszanować. Może nawet ten, co krytykuje, ma rację częściej, bo jest bardziej spostrzegawczy i widzi coś złego, co nas nie obchodzi. Bardzo lubię chwalić, ale na krytykę niestety też jest nieraz czas.

Jak już o krytyce, to nie doszła mi jeszcze książka.

Jacek, nie zgadzam się z tobą, ale tym razem jestem z tobą, bo każdy ma prawo do swojego zdania i nie można tego krytykować, bo inaczej jest jak za komuny (podobno wtedy paczki z książkami też czasem ginęły na poczcie).

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

24 lis 2016, 20:46

Ja też się z tobą nie zawsze zgadzam ...Ale szanuję Twoje opinię i Ciebie jako osobę. Dziękuje za ciepłe słowa. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 24 lis 2016, 20:55 przez jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

Pabfer
Super User
Super User

24 lis 2016, 20:55

Za to możliwe, że następny odcinek pochwalisz, bo będzie klimatyczny. (Jeszcze nie oglądałem, ale to wiadomo.)
Ja też szanuję kogoś, kto zwyciężył w wyścigu czapka vs książka, mimo, że później wystartował :-D

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

24 lis 2016, 20:56

...Też nie widziałem...Choć to nie łatwe w dobie komunikacji globalnej::))

Dela
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

24 lis 2016, 22:18

odnosze wrazenie,ze 10 seria to ktos z przymusu i z pistoletem pod glowa zrobil..szkoda,ze milionerka nie jestem...ale zeby z takiego cacka dno ,wodorosty i tone mulu zrobic to gratuluje.Czyli jak zwykle chodzi o kase,mialam tylko cicha nadzieje,ze jesli chodzi o serial Nasz wspanialy i ukochany,gdzie jakby nie patrzec wiecej ludzi ogladalo niz poszlo glosowac,to sie jednak bardziej mozna postarac.A mialo byc tak pieknie...To co sie stalo,ze sie zesralo:/
3 dni i 130 ,juz sie boje,ale moze bede mile zaskoczona?

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

24 lis 2016, 22:47

Dobry wieczór...Pójdę jednak spać w przekonaniu i z poczuciem ,że jestem "Umiarkowanym Komentatorem"... Ale nie ukrywam ,że może forma powyższego posta nieco frywolna ale treść realnie oceniająca sytuację:) ...Co do odcinka ostatniego ..."Jest taki dzień" .....Magiczny i pewnie będzie ok...Nie wiem nie widziałem. Pozdrawiam

ODPOWIEDZ