Ranczo odc.129 "Ochotnicza Straż Kobiet"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 129 pt. "Ochotnicza Straż Kobiet" oceniam jako...

Słaby
0
Brak głosów
Przeciętny
10
31%
Dobry
7
22%
Świetny
8
25%
Doskonały
7
22%

Liczba głosów: 32
byronk
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

21 lis 2016, 14:48

Największy zawód z ostatnim odcinkiem jest taki, że jest on ostatni:P Mimo słabszych sezonów 9 i 10 jednak szkoda, że nie będzie już nic więcej, bo jak wyżej pisałem są wątki do pociągnięcia.

Awatar użytkownika
Ramirez_
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

21 lis 2016, 18:30

Alferek pisze:Staśka zapewne chcieli jeszcze pokazać na do widzenia w serialu, bo był barwną postacią. Niestety scenarzysta wysłał go do Szczytna, bo nie mógł grać roli z osobą, z którą prywatnie po sądach się ciąga.

Nie słyszałem o tym, możesz napisać coś więcej? Może być na priv.
From the Dawn of Time we came, moving silently down through the centuries, living many secret lives, struggling to reach the Time of the Gathering, when the few who remain will battle to the last. No one has ever known we were among you, until now.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

21 lis 2016, 19:10

Odcinek w miarę dobry, było kilka niezłych scen. Najlepsza to nauka angielskiego. Normalnie boki zrywałem :rechot: :rechot: :rechot: potem ucieczka Kozioła i ukrywanie się to też dobry wątek był, a najlepsze było jak Kozioł przyszedł do Wezółowej i najpierw fajnie tłumaczył czego chce, a potem zapłaci na Dom Samotnej Matki każde pieniądze byle się tylko napić. :P
Z Klaudią cały nudny wątek z tą ją poradnią. Przemoc zwalczać przemocą? :wariat: Jedyne co w tym dobre i śmieszne było to Wioletka z różowym kijem i różową kominiarką i jej słowa, że w różowym tak samo boli no i jak się napaliła nie mogła przestać bić chłopa. :P Pomimo, że uważam, że danie na końcu sezonu wątku z utworzeniem Domu Samotnej Matki uważam za bezsensowne (jakby brakowało kilku minut i na zapchanie to dali) to jednak scena na plebanii z Wezółową bardzo mi się podobała a najlepiej sam koniec i mina bp Kozioła i pytanie: a co to było? :rechot: :rechot: :rechot:
Ławeczka poza tym bezbarwna w tym odcinku...
Szkoda że Stasiek pojawił się tak późno...
Alferek pisze:Staśka zapewne chcieli jeszcze pokazać na do widzenia w serialu, bo był barwną postacią. Niestety scenarzysta wysłał go do Szczytna, bo nie mógł grać roli z osobą, z którą prywatnie po sądach się ciąga.

Ale mogliby oddzielić życie prywatne od filmu, nie grają przecież dla siebie tylko dla telewidzów a Stasiek jest jedną z najlepszych postaci Rancza. A nawet nie musiałby być to ich wspólne sceny. Stasiek mógłby coś tam działać z Franceską czy nawet i z tym drugim...

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

21 lis 2016, 21:08

Właśnie w tym odcinku działał z tym drugim, a Wolioletki nie spotkał.

byronk
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

22 lis 2016, 0:00

pablo pisze:Ale mogliby oddzielić życie prywatne od filmu, nie grają przecież dla siebie tylko dla telewidzów a Stasiek jest jedną z najlepszych postaci Rancza. A nawet nie musiałby być to ich wspólne sceny. Stasiek mógłby coś tam działać z Franceską czy nawet i z tym drugim...
Grają dla siebie nie dla widzów (takie bajki to tylko w wywiadach opowiadają). To ich praca za którą dostają pieniądze, ale jeśli mają miedzy sobą taką kosę, oskarżenia o molestowanie, pobicie to trudno oczekiwać aż takich poświęceń, Podobno nawet jak wcześniej wspólne sceny kręcili, takie na których nie ma ich obydwoje razem w kadrze, tylko kamera jest raz na jedno raz na drugie to kręcili te sceny osobno.

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

22 lis 2016, 10:54

Ale i tak to jest ich praca i dostają za to kasę, więc niech nie marudzą.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy

22 lis 2016, 11:51

Witam , w sporcie często są przypadki ,że Panowie z drużyny za sobą nie przepadają. Wszystkie sprawy zostawiają w szatni bo są zawodowcami i na boisku są jedną drużyną . Koronny przykład mistrzowska drużyna NBA CHICAGO BULLS i relacje RODMAN -JORDAN...Panowie prywatnie nawet ze sobą nie rozmawiali a na boisku byli jak najlepsi kumple. Bo bycie zawodowcem zobowiązuje. Dlatego za potężne gaże jakie dostają Polscy aktorzy , prywatne sprawy powinny nie rzutować na życie zawodowe. Bo często warsztat aktorski jest na tak średnim poziomie ,że należy wznosić rączki do Bozi i dziękować za stan konta. I jeszcze jedno czy na co dzień w pracy kogoś obchodzi czy Pani Pan lubią się z X czy Y ....Pozdrawiam
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

jm13
Nowicjusz
Nowicjusz

22 lis 2016, 14:54

Odcinek zdecydowanie na plus. Kozioł i jego ucieczka przed Czerepachem mistrzostwo. Ciekawe co miało symbolizować czarne jajko może faktycznie z Kozioła zostało coś złego wyciągnięte.
Co do akcji Klaudii mam jedną refleksję. Może samo wykonanie jest trochę kontrowersyjne (choć osobiście uważam jak Michałowa, że takim damskim bokserom co jeszcze dzieci biją lanie się należy i to porządne) Klaudia zwróciła uwagę na istotną kwestię. Kobiety ofiary przemocy powinny pozwolić sobie pomóc w majestacie prawa i instytucji, które są od tego jednak chronią swoich oprawców. Dlatego ode mnie plus za pokazanie tego ważnego społecznie problemu.
Gwiazda odcinka to jak dla mnie doktorowa, której 4 kapłanów(w tym Biskup Sądecki) nie dali rady przegadać.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

22 lis 2016, 18:11

To niewątpliwie poważny problem ale Panie biegające po wsi i okładające mężczyzn już były...I kręcimy się w kółko...A 10 serię może faktycznie powtórzyć gdzieś w telewizji edukacyjnej... Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy
Kontakt:

22 lis 2016, 20:03

Ranczo się zmieniło i na nic się zdadzą nasze narzekania - mnie też pierwsze serie podobały się bardziej - ale przez ile serii można by było oglądać na okrągło wójta i wybory na kolejną kadencję? Skoro serial stał się z komediowego bardziej edukacyjny to zaproponowana wizja zmian społecznych w Wilkowyjach rozrosła się na skalę krajową - i to ma jakiś sens moim zdaniem choć to już jednak trochę inny serial. Mnie się wciąż podoba bo wiele problemów społecznych pokazywanych jest w sposób łagodny do przyjęcia - jakiś program na temat przemocy domowej pokazany w "normalny" sposób niewiele osób by zainteresował - a tu wielomilionowa widownia zobaczyła, że jest to poważny problem i że można coś z tym zrobić - oczywiście rozwiązaniem nie jest gang z bejsbolówkami - nawet różowymi ( chociaż jako jednorazowa akcja ;) ) - ale strefa wolna od przemocy - i chociażby reakcja ławeczki - bita żona nic nie zrobi ale jeżeli kumple się odwrócą - to już będzie jakaś kara. Na minus jednak moim zdaniem zasłużyła ławeczka - nie sama w sobie ale trochę brak konsekwencji scenarzystów - bo trochę odcinków wstecz była scena z kalendarzami i umawianiem terminów spotkań - stanęło na mamrotach czwartkowych - a teraz co? Poza Pietrkiem, który kontynuuje ten trend własnego rozwoju to Hadziuk i Solejuk jakby znowu się cofnęli - siedzą, piją, ewentualnie czekają aż im ktoś postawi. To samo Japycz - była rozmowa z Michałową, że nawet jeden dzień w tygodniu wystarczy na picie - a teraz Michałowa nie ma nic przeciwko temu, że codziennie siedzi i pije i emerytury nie starcza? A przecież pomysłów nie powinno brakować - Solejukowa robi karierę w oświacie - to Solejuk mógłby bardziej się zaangażować w firmie, a Hadziuk - był wątek z pomocą dla dzieci z domu dziecka - a tu w tym odcinku jest pomysł na dom samotnej matki i zaangażowanie Wezółowej bo nie ma dzieci, a Hadziukowie też nie mają to jakoś można by było ich zaangażować!?
Mnie mimo wszystko brakuje Lusy - nawet jak Jej było mniej to jednak była i ten dworek jakiś inny był, bo była też Monika - a sceny z Nią to zawsze jest dynamit! Szkoda, że się Ranczo kończy - myślę że pomysłów to by nie brakło na kolejne serie - nawet jeżeli to nie jest już dawne Ranczo to wciąż jest to świetny serial!
Scena odcinka dla mnie to Kozioł wpadający na plebanie i jego okrzyk - " żądam azylu kościelnego...i koniak mam :)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

22 lis 2016, 20:15

A ja nadal bronię teorii ,że za dużo wielkiego świata w Wilkowyjach zepsuło serial... I niestety w moim odczuciu serial jest to teraz dobry ale nie świetny niestety:( . Boję się takiego szukania nowych pomysłow na siłę... Bo będziemy mieli kolejny Klan lub M jak Miłość bis... I mimo szacunku dla wątków społeczno-edukacyjnych : Jak palenie śmieciu , przemoc , traktowanie zwierząt , śmieci w lesie ...To jest ich za dużo i zabijają serial. Bo naprawdę ktoś z państwa wierzy w moc takiej edukacji... A serial który był świetną farsą na mało miasteczkową / wiejską/ rzeczywistość już nie bawi ....Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

23 lis 2016, 9:35

Ja to tylko tu zostawię: przed nami ostatni odcinek ;/
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

23 lis 2016, 9:37

Z jednej strony dobrze, że powrócił Stasiek, szkoda tylko że tak późno. Co do tej przemocy domowej - przecież Francesca uczyła kobiet Krav Magi, a tu nagle żony dają się bezkarnie bić.
Niestety największą porażką jest fakt, że powrót Lucy scenarzyści zostawili na ostatni odcinek. Tak nie powinno się postępować z główną postacią - należało POPRAWIĆ jej rolę w odniesieniu do 9 sezonu, a nie zredukować do minimum. Ktoś pisał że Ilona jest już zmęczona graniem Lucy - nigdzie nie znalazłem takiej informacji poza plotkarskimi portalami. Nigdzie nie znalazłem też zacytowanej wprost wypowiedzi Ostrowskiej, że nie chce grać w Ranczu.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

jm13
Nowicjusz
Nowicjusz

23 lis 2016, 10:05

Co do postaci Luci to mam wrażenia, że scenarzystom zabrakło pomysłu na tą postać zwłaszcza po wycofaniu z kandydowania na kolejną kadencję. Od początku serialu Lucy była pokazana jako osoba pomagająca w różnych społecznych sprawach więc mogli poniekąd zatoczyć koło i jakoś zaangażować w coś np właśnie w dom samotnej matki, że razem z doktorową działają w tej kwestii. Zwłaszcza, że była wcześniej mowa właśnie przez Lucy o problemie niżu demograficznego a poprawa losu matek jakoś się z tym wiąże.
Jeśli chodzi o panią Ilonę to jakaś totalna bzdura pisana przez portale plotkarskie o tym jakoby była zmęczona rolą. Podobno sama zainteresowana była zdziwiona obrotem sprawy z wątkiem Lucy i liczyła na większą obecność w 10 sezonie.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

23 lis 2016, 12:34

To nie bzdura , ja też czytałem ,że przeszkodą były wygórowane żądania finansowe ... I fakt ,że Pani Ilona nie chciała być zaszufladkowana jako Lucy. Na logikę jaki producent , reżyser , scenarzysta świadomie zrezygnował by z postaci głównej bohaterki ??? ...Idąc tropem brakło pomysłu ...To można zrezygnować z paru innych postaci bo dopiero wieje nudą. Pozdrawiam

jm13
Nowicjusz
Nowicjusz

23 lis 2016, 14:30

jacek pisze:To nie bzdura , ja też czytałem ,że przeszkodą były wygórowane żądania finansowe ... I fakt ,ze Pani Ilona nie chciała być zaszufladkowana jako Lucy. Na logikę jaki producent , reżyser , scenarzysta świadomie zrezygnował by z postaci głównej bohaterki ??? ...Idąc tropem brakło pomysłu ...To można zrezygnować z paru innych postaci bo dopiero wieje nudą. Pozdrawiam
Zgadza się też to czytałam ale to głównie pisały portale plotkarskie. W jakimś wywiadzie(jak znajdę link to podrzucę) Pani Ilona dementuje te bzdury. Mówi, że owszem nie chciałaby być zaszufladkowana w roli Lucy dlatego po skończeniu Rancza zamierza angażować się w zupełnie odmienne role a także rozważa pójcie w kierunku reżyserii. Co do wygórowanych oczekiwań to zazwyczaj gdy pojawiają się plotki o odejściu jakiegoś aktora z serialu jest to główny powód przecież muszą mieć jakieś uzasadnienie. Swojego czasu również o Panu Cezarym krążyły takie informacje.
Już bardziej jestem skłonna uwierzyć w to, że Pani Ilona ograniczyła swoją aktywność zawodową w związku z urodzeniem dziecka.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 68 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

23 lis 2016, 15:16

Matko co tu za magiel się lekki zrobił. Naprawdę tak jak pisze i jm13 oraz Hagan nigdzie poza typową brukową prasą nie pojawiły się te informacje dot. chęci czy też niechęci do grania P. Ilony w 10 sezonie. Na przyszłość lepiej nie wierz tak ślepo w informacje jakie przekazują superseriale.pl i inne temu podobne. To forum od zawsze charakteryzowało się tym, że nigdy nie komentowaliśmy wszechobecnych plotek, a jedynie to czego byliśmy pewni. I super gdyby tak zostało do końca. Co do zdziwienia P. Ilony to tak jak jm13 pisze, jest nawet wywiad na stronie ranczo.tvp.pl, w którym Aktorka mówi, że obrót wydarzeń w wątku czyli wyjazd Lucy ją totalnie zaskoczył. I ma rację, bo nadal jest to najbardziej absurdalny wątek w Ranczu, a te rozmowy na skypie są jeszcze gorsze, bo nic nie wnoszą. Kompletnie. No, ale... oby do ostatniego odcinka, w którym mam nadzieję, że wszystko jest widzom zrekompensowane :)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 520 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 893 razy
Kontakt:

23 lis 2016, 15:27

jm13 pisze:Już bardziej jestem skłonna uwierzyć w to, że Pani Ilona ograniczyła swoją aktywność zawodową w związku z urodzeniem dziecka.
To teoretycznie jest bardzo prawdopodobne, ale z drugiej strony na etapie pisania scenariusza o ciąży nie mogło być mowy. Nie sądzę też, by scenariusz był na szybko przerabiany po ujawnieniu zajścia w ciążę. Tak chyba po prostu miało być.

Z trzeciej strony.... Trzymajmy się tematu ;)

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

23 lis 2016, 15:39

Ilona Ostrowska postawiła zbyt wygórowane warunki finansowe i dlatego jej udział w 10 sezonie jest ograniczony do minimum.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

23 lis 2016, 15:43

Ja napisałem swoje zdanie a w co wierzę to już inny temat...Napisałem i zdania nie zmieniam...A propos trzymania się tematu czy my piszemy o polityce, sporcie... A jak czytam to forum charakteryzowało się, to mi słabo:( ...Aktywnością i tym ,że było tu barwniej:). A informację nie przeczytałem w żadnym plotkarskim piśmie , portalu / nie czytam , nie korzystam/... Zastanawia mnie zawsze dlaczego niektórzy tu dają sobie prawo do pisania co wolno a co nie...Jak Pani z kolorem blue :) Tak na koniec co mówią aktorzy na ranczo.tvp.pl zawsze jest prawdą??????????. NIE WYOBRAŻAM SOBIE SYTUACJI ,ŻE AKTOR MÓWI DO KAMERY DLA PRASY NIE ZAGRAM BO MOJE OCZEKIWANIA FINANSOWE BYŁY ZBYT DUZE:) . RACZEJ OPOWIE BAJECZKĘ PO KONSULTACJI Z AGENTEM. Od teraz będę pisał na temat odcinka 129:)) .
Ostatnio zmieniony 24 lis 2016, 8:19 przez jacek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ