Alternatywne zakończenie serialu; )

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.
Awatar użytkownika
mkarcz21
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

30 paź 2016, 16:25

Uprzedzam,że nie wiem, jak skończy się serial; to, co piszę, jest wyłącznie wytworem mojej wyobraźni.
Wszelkie podobieństwa do serialowych wydarzeń są przypadkowe.

Wyobrażając sobie ostatnie minuty ostatniego odcinka serialu, takie oto sceny przyszły mi na myśl.
*************************************************************************************************************
Alternatywne zakończenie serialu ;)

Co byście powiedzieli, gdyby Ranczo zakończyło się w taki oto sympatyczny sposób:

[ujęcie z góry na centrum Wilkowyj; opis "Wilkowyje, rok 2032"; dotychczasowy sklep "U Krysi" ma nowy szyld: "Krystynka - polska sieć handlowa", logo sieci to stylizowana głowa Więcławskiej z warkoczami a la Julia Tymoszenko; pod sklepem utworzono parking na kilkanaście samochodów, wśród nich stoją futurystyczne pojazdy; barwy unijne przefarbowano na polsko-europejskie - tło jest nadal niebieskie, ale gwiazdki UE są nie żółte, lecz biało-czerwone;

nad wejściem do sklepu znajduje się duża LED-owa tablica, która wyświetla po kolei: aktualna datę: 29 czerwca 2032 r.; imieniny obchodzą: Piotr i Paweł - serdeczne życzenia dla solenizantów; potem pojawia się temperatura - 23 stopnie Celsjusza, wilgotność - 79%, ciśnienie - 1001 hPa].
[następnie stopniowe zbliżenie na ławeczkę; siedzi na niej dwóch eleganckich mężczyzn w wieku ok. 70 lat; jeden w drogim garniturze, łysawy, z resztką siwych włosów za uszami i siwych wąsów, drugi w szatach kardynalskich i purpurowej mitrze, na nosie ma drogie markowe okulary, również widać siwe włosy; przy zbliżeniu rzuca się w oczy fizyczne podobieństwo obu panów - każdy zobaczy, że to nikt inny jak Ksiądz i Wójt! Ucharakteryzowani na starszych, lecz w ogóle nie zmienili się!]
[Mówi postać w stroju kardynała]
Wiesz Pawełku, w sumie to nie żałuję, że w tym całym konklawe nie wybrali mnie na papieża. Co prawda to prawda, najdroższe pałace byłyby do mojej dyspozycji..
[Paweł (przerywa mu)]
No właśnie, nie mogę zrozumieć! Bracie, byłbyś królem świata! Liczyliby się z tobą wszyscy przywódcy najsilniejszych potęg - Obama, Clinton, Trump, Putin! Powinieneś żałować...
[Piotr]
Ano widzisz, bracie. Codzienne przyjmowałbym jakiegoś światowego przywódcę, a oni kłanialiby się przede mną. No a gdzie mi tam do światowej klasy... Przecież ja jedną kamerę wymierzoną we mnie ledwo mogę znieść, a co dopiero setki.
[Paweł]
Wiesz, Piotrek... jak tyle lat śmiałem się z ciebie i twoich fi-lo-zoficznych wynurzeń, tak teraz, ech, przyznaję ci całkowitą rację. Widzisz, było się młodym i głupim, robiło się wszystko żeby zaistnieć przed kamerami, a teraz?
[Piotr przerywa mu, wyciąga palec wskazujący i celuje nim w brata]
Tak, rozumiesz mnie doskonale, a ja ciebie. Mamy ten sam zestaw genów. Tacy różni i jednocześnie tacy podobni. Dzieli nas wszystko i...
[Paweł i Piotr]
.. i łączy nas wszystko! (mówią chórem)
[Piotr]
...Tak... I wiesz co... Nie miej mi tego za złe, ale jednak dobrze, że tym prezydentem nie zostałeś...
[Paweł marszczy brwi, siwe i jeszcze bardziej krzaczaste niż wcześniej]
...Że co?! Co ty mi niby chcesz powiedzieć?!
[Piotr uspokaja]
...Paweł, ja wiem, że kariera to zawsze był twój życiowy cel. Mój zresztą też.
[Paweł mu przerywa]
...Ta, ja wiem od początku, wy czarni tylko z zasady tacy bogobojni jesteście...
[Piotr kontynuuje]
...spokojnie. I tak, i nie. Bracie, pamiętasz, jak godziliśmy się u ciebie w domu swego czasu, potem popijaliśmy koniaczek...?
[Paweł]
No! Ja żeś klęknął przede mną na kolanach... Jak jakiś święty przed samym Bogiem! Do dzisiaj mi się... [chwila zakłopotania] To znaczy... ech...
[Piotr]
Oj. Nieważne. Obaj dorośliśmy, przyznasz?
[Paweł]
O, tak. Wiesz, Piotrek, jak tak patrzę, to chyba warto było przeżyć te siedem dych...
[Piotr]
...O, tak. I co ci powiem, to ci powiem. Ale... ekhm... [zawahanie]
[Paweł]
...Jeszcze kilka dych przed nami. Ja nie zamierzam się poddawać, i ty Piotrek chyba też nie?!
[Piotr]
...hehh... No skąd...
[Paweł]
...No! To jak to było? Wilkowyje nie pomyje! Czyż nie?
[Piotr]
A jak! Paweł... ty nawet nie wiesz jak cieszę się że jesteśmy braćmi...
[Paweł]
I ja tak samo!
[następnie obaj wstają, twarzami zwróconymi do kamer chórem mówią prosto z serca]
Polaku, nasz kochany rodaku! Skoro my, tak różni, potrafimy się zjednoczyć dla dobra naszej ojczyzny - byłby wstyd, jeśli ty zamykasz się przed swoim bratem... Czy znad Bugu, Wisły, Warty, Odry... My, Polacy, jesteśmy siłą, z którą każdy kraj na świecie powinien się liczyć, i nie zapominajmy o tym; nie dajmy się podzielić, bo z jednego rodu Lechickiego my pochodzim, i nikt nam nie wmówi,że jest inaczej!
[obaj podnoszą z ziemi butelki wódki]
[Paweł]
Gorzałka... od kilkuset lat taka...
[Piotr]
...co łączy bogacza, i biedaka...
[Paweł]
...i rzemieślnika, i artystę...
[Piotr]
...i robotnika, i intelektualistę...
[razem, wznosząc kielichy do góry]
...Bo Polska, to kraj szlachetny
co przygarnie i wielkich, i szpetnych,
Kochajmy nasz europejski kraj,
Bo gdzież indziej znajdziem taki raj!
***************************************************************************************************************
[piosenka "To tylko sny"]
Jemutet wam dam, i immunitet wam dam! ;)

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

30 paź 2016, 17:28

Bardzo ciekawy pomysł, podoba mi się takie rewelacyjne myślenie.
Jednak wprowadziłbym więcej humoru- to w końcu komedia.

Awatar użytkownika
mkarcz21
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

30 paź 2016, 17:47

Oczywiście, jestem miernym komediantem i chylę czoła przed p. Adamczykiem i p. Bruttnerem; nawet do pięt im nie dorastam.
Natomiast ww. historia to tylko wytwór wyobraźni, w dodatku przyznaję, że na podstawie ostatniego odcnka "Allo Allo!".
Jemutet wam dam, i immunitet wam dam! ;)

Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

30 paź 2016, 18:35

Wiersz, który jest zakończeniem i jednocześnie morałem, jest po prostu przefantastyczny!
Zapraszam na ranczo.wikia.com - jedyną internetową encyklopedię o serialu Ranczo!

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy

31 paź 2016, 11:36

Dzień dobry , nie lubię takich kombinacji z Ranczo...Ale podoba mnie się bardzo. Masz niewątpliwy dar od Boga ubierania w piękne słowa swoich myśli. Dla mnie na pograniczu szarlatana a geniuszu. I jest to szczery komplement .Pewnie nie będę oryginalny ale radzę gdzieś wysłać swoje prace ...Bo dla mnie to była niewątpliwa przyjemność czytania i czerpania z Pana wyobraźni i myśli . Gratuluję. W wolnej chwili przeczytam inne Twoje posty . Dziękuję. Pozdrawiam serdecznie Jacek
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

ODPOWIEDZ