Ranczo odc. 125 "Polityczny zombie"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 125 pt. "Polityczny zombie" oceniam jako...

Słaby
0
Brak głosów
Przeciętny
5
19%
Dobry
7
27%
Świetny
9
35%
Doskonały
5
19%

Liczba głosów: 26
Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

24 paź 2016, 18:05

Drogi Jacku a możesz sie pogodzić że nie wszyscy muszą mieć takie zdanie jak Ty?
Bo widzę ze ciężko Ci to przełknąć.
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

24 paź 2016, 18:10

Ty za to przyjmujesz moje argumenty ....A to jest forum czy kółko wzajemnego lukrowania. Popraw mnie jak się mylę....Tu mile widziane jest napisanie cudowny świetny jak kiedyś 10/10 ...Natomiast inna ocena jest traktowana jako nieumiejętność pogodzenia się ze zdaniem innych. Ty negujesz moje argumenty i ocenę:) A ja twoje po to jest forum. Pozdrawiam
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

24 paź 2016, 18:37

Witajcie,
nie było mnie to sporo czasu ale jakoś tak przy okazji tego odcinka stwierdziłem, że napiszę kilka słów od siebie.
Dla mnie odcinek średni, mało emocjonujący. Wątek polityczny to niestety w tej serii główne koło napędowe wszystkich wydarzeń. Poszukiwania hot-doga choć jak najbardziej nierealne rozruszały ten odcinek i wywołały trochę uśmiechu na twarzy. Ogólnie nie jest źle chociaż dla mnie już dawno Ranczo straciło trochę swojego blasku, głownie za sprawą zbyt dużej ilości wątków politycznych .... niestety. 5/10

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

24 paź 2016, 18:52

Masz racje to jest forum dlatego przyjmuje Twoje argumenty :)
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

24 paź 2016, 19:01

Pozdrawiam :palce:

Ogladacz
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

24 paź 2016, 19:39

Dla mnie odcinek lepszy od poprzedniego ale bez szału. Ja rozumiem odrealnione wątki bo to często się zdarza, jednak zazwyczaj było to jakoś zrobione logicznie i z humorem. Człowiek wiedział, że to nie ma prawa się wydarzyć ale to nie przeszkadzało. W tej chwili pierwszą myślą jest (przynajmniej u mnie), że to zupełnie nierealna sytuacja. Żeby nauczyciel przerywał lekcję bo musi iść szukać psa (i to z całą klasą!) w godzinach pracy to już jest przesada. Ciekawe skąd on się o tym dowiedział? Widocznie cała szkoła musiała tym żyć. No i oczywiście wszystkie dzieciaki w klasie znają Hot-doga...
Kozioł zwariował i to też równie odrealnione zachowanie jednak tutaj było trochę humoru więc to na plus. W tym odcinku najbardziej rozbawiła mnie reakcja Michałowej na stwierdzenie biskupa, że ma inną broń na brata- modlitwę ;)

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

24 paź 2016, 20:44

Generalnie serial czerpie już jedynie z wypracowanej popularności i niestety czasami tylko twórcom udaje się poziomem dorównać dawnym odcinkom. W tym odcinku scena w ogrodzie zasługuje na pochwałę, bowiem doprowadziła mnie do łez ze śmiechu :D :D :D , od razu przypomina się dla mnie najlepsza scena Rancza ever - szukanie wizytówki Czerepacha przez wójta. Warto również wspomnieć o scenie z pierwszej serii, a konkretniej z odcinka 13, jak Czerepach nawiguje wójta po ogrodzie. Różnica pomiędzy obecnymi odcinkami a dawnymi jest taka, że takich momentów dawniej było kilkanaście w odcinku, teraz to tylko rodzynki.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

24 paź 2016, 21:53

Haha to wargacze dostali :D Kozioł zwariował :D szukanie hot doga :D - super odcinek.
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

Awatar użytkownika
novantasei
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy
Kontakt:

24 paź 2016, 23:20

dla mnie to najlepszy odcinek 10 serii, szału nie było i pewnie juz nie będzie, ale podobał mi się :good:
"Czerepach, to jest taki facet, że jak jest miły, to znaczy, że albo ci właśnie wyciąga portfel z kieszeni albo wbija nóż w plecy."

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

25 paź 2016, 0:00

Mnie trochę zdziwiło że ktoś założył wnyk w gęstych krzakach. To są sidła głównie na zające i najczęściej kłusownicy zakładają je zamaskowane w trawie (dwa razy zaplątałem się w coś takiego podczas zbierania grzybów). Cała historia z psem przypomina mi podobne wydarzenie ze starej lektury Marii Kownackiej - "Dzieci z leszczynowej górki"
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

ranczerka321
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 7 razy

25 paź 2016, 9:28

Odcinek fajny bo dużo się działo. Wątek z poszukiwaniem Hoddoga trochę przesadzony, ale w końcu to główny bohater serialu i należało mu się poświęcić trochę uwagi. :D Moja ocena odcinka 7/10

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

25 paź 2016, 10:33

Właśnie. Ostatnio było go bardzo mało, więc teraz należała mu się uwaga.

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

25 paź 2016, 11:35

Mnie ciekawi jedno,czy jeszcze Stasiek wróci? :/

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

25 paź 2016, 11:51

Witam , nie znasz odpowiedzi ...Czy to takie przekomarzanie??? :śmiech: . Pozdrawiam

Agulas74
Nowicjusz
Nowicjusz

25 paź 2016, 13:47

A ja nie mogę znaleźć tematu z następnym odcinkiem (126), czy będzie przed niedzielą? Zawsze lubiłam się czegoś dowiedzieć przed emisją...

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

25 paź 2016, 16:59

Agulas74 pisze:A ja nie mogę znaleźć tematu z następnym odcinkiem (126), czy będzie przed niedzielą? Zawsze lubiłam się czegoś dowiedzieć przed emisją...
Nie ma jeszcze tematu :) I tak jest odblokowane w dniu emisji.

Agulas74
Nowicjusz
Nowicjusz

25 paź 2016, 17:05

Mati_ŚL pisze:
Agulas74 pisze:A ja nie mogę znaleźć tematu z następnym odcinkiem (126), czy będzie przed niedzielą? Zawsze lubiłam się czegoś dowiedzieć przed emisją...
Nie ma jeszcze tematu :) I tak jest odblokowane w dniu emisji.
Aha... No to trudno. Tak, wiem, że odblokowywany był później, ale był chociaż tytuł i krótkie streszczenie.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

25 paź 2016, 17:08

Można znaleźć streszczenia , zapowiedzi odcinka...Bez trudu::))...Wystarczy trochę pobuszować w sieci::)) . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

25 paź 2016, 20:06

Ogladacz pisze:No i oczywiście wszystkie dzieciaki w klasie znają Hot-doga...
Jak ktoś raz chociaż widział z bliska małą społeczność, to wie, że wszystkie znają. W końcu Hot-dog to pies pani Wójt, a wcześniej "dziedziczki" z dworku, czyli najbardziej znanej osoby w gminie. Mało tego, to pies Kusego, równie znanego w gminie. Nie ma siły, każde wilkowyjskie dziecko wie, kto to Hot-dog.
Zgadzam się z poglądem, że zbiorowe poszukiwania Hot-doga miały na celu podkreślenie szczególnej więzi istniejącej między mieszkańcami (jak wcześniej poszukiwania Joli, wizyta w IV sezonie u Lucy w celu okazania poparcia i zbiorowe śpiewanie Roty pod dworkiem) . Jak to ładnie ujęła Solejukowa, po co gadać o przyjaźni, skoro nadarza się okazja okazać w praktyce. Że w czasie lekcji? Podejrzewam, że w kolejnym odcinku Pani Dyrektor da wyraz swojej dezaprobaty wobec powyższego.
A co do odcinka:
Zawieszenie się Kozioła - majstersztyk
Ostatnie słowa Michałowej na widok kobiet "przyłączających się do modlitwy biskupa" ("rozniosło się" i dalsze) również.
Hurtownia alkoholi? Toż to satyra na Polaków. Na czym mądry sklepikarz naprawdę zrobi u nas majątek? Przecież nie na jajkach, czy serze.
Że Czerepach załatwi pozwolenia itp.? A nie? A ktokolwiek z Was mając krewnego, który "załatwić może" nie skorzysta?
Odcinek super, bo trafił w PUNKT-y. Grembowicz (Brutter) pisał te scenariusze ostatkiem sił, będąc ciężko chory, ale najwyraźniej jego mózg cały czas zachowuje ostrość brzytwy.
Gratulacje, Panie Andrzeju!
Obrazek

Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

25 paź 2016, 20:45

Po więcej informacji serdecznie zapraszam na Ranczopedię - staramy się ciągle uzupełniać artykuły o informacje o nowych odcinkach! :)
Zapraszam na ranczo.wikia.com - jedyną internetową encyklopedię o serialu Ranczo!

ODPOWIEDZ