Ranczo odc. 125 "Polityczny zombie"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 125 pt. "Polityczny zombie" oceniam jako...

Słaby
0
Brak głosów
Przeciętny
5
19%
Dobry
7
27%
Świetny
9
35%
Doskonały
5
19%

Liczba głosów: 26
Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

10 paź 2016, 10:24

Ranczo seria 10 odcinek 125 "Polityczny zombie"
Emisja premierowa - 23.10.2016 godz. 20:25 TVP1

Streszczenie 125 odcinka:

Michałowa (Marta Lipińska) nie może pogodzić się z „przegraną” biskupa. Używając najskuteczniejszych metod własnych próbuje go nakłonić do niesubordynacji i działań, które jednak mogą się nie spodobać biskupowi Sądeckiemu. Zdenerwowany propozycjami Michałowej ksiądz znajduje jednak własną drogę niemego protestu…

Francesca (Anna Iberszer) i Wezółowa (Beata Olga Kowalska) coraz bardziej żałują, że przejęły się losem Kusego. Przez tę ich empatię, teraz same mają kłopoty.

Poważny problem ma też Kusy (Paweł Królikowski). Wyrzuca sobie, że dopuścił się wielkiego zaniedbania. Cała wieś solidarnie angażuje się, żeby mu pomóc.

Jola (Elżbieta Romanowska) wpada na pomysł uruchomienia na tyłach sklepu małej hurtowni. Więcławska (Dorota Chotecka) popiera inicjatywę, co więcej, dzięki Stachowi wpada na pomysł, jak sprofilować ten mały magazyn. Składzik wielkość ma nie za dużą, ale perspektywy przed nim nowa wójtowa widzi ogromne.

A Solejukowa (Katarzyna Żak)? Świetnie sprawdza się w szkole, bo jak mało kto, zdaniem samej dyrektorki, ma dar przyciągania słuchaczy, szczególnie tak trudnych i wymagających, jakimi są nieletni. Zatrudnienie jej okazało się być strzałem w dziesiątkę. Prawie…

Źródło: tvp.pl, Studio A
I zgodnie z tradycją temat zostanie odblokowany w dniu emisji.
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 25 razy

23 paź 2016, 21:16

Jeden z najlepszych odcinków w historii Rancza! :)
Powrót do początków serialu.
Hiper geniusz poprostu :)
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

23 paź 2016, 21:27

Świetny wątek polityczny- Kozioł w paranoi bardzo mi przypominał Karola Krawczyka. Jednak pierwszy raz od dawna polityka została przyćmiona. Bardzo mi się podobało jak cała wieś miło wspominała Hot-Doga, a potem go wszyscy szukali. Dobre było jak uznali pieska za Ławeczkowicza. Najbardziej jednak podoba mi się fakt, że Hot-Dog zakończył smęcenie Kusego. Inne wątki jak dużo roboty Wezóła, modlitwa Biskupa i praca nad hurtownią też mnie bawiły, ale zostały tym razem w cieniu reszty. Chociaż jeśli Biskup nawróci brata, to będzie się działo... Skoro nawet Janusz Tracz stał się pod koniec dobry, to dla Prezydenta też jest szansa.

10/10

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

24 paź 2016, 6:41

Odcinek jeden z lepszych w tej serii, w końcu trochę mniej polityki. Najlepsza scena to występ Kozioła do fontanny :rechot: :rechot: :rechot: To jedna z najśmieszniejszych scen w historii Rancza. :D Szukanie Hot-doga trochę dziwne jak jedna osoba szła obok drugiej zamiast w odległościach, ale przynajmniej odwróciło trochę uwagę od polityki, jak też prace nad hurtownią. Solejukowa w szkole świetnie sobie radzi.

Pabfer
Super User
Super User

24 paź 2016, 7:20

Prezydenta pokarało za to, że pieska nie szukał!!!

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

24 paź 2016, 8:46

Na plus
-paranoja Kozioła
-modlitwa Biskupa
-spuszczenie łomotu Wargaczowi i Myćce

Minusy:
-szukanie hot-doga przez całą wieś (nie dość, że odrealniona sytuacja, to jeszcze straszna zapchajdziura)
-lekcja Solejukowej
-leczenie psa w przychodni

Moja ocena 5/10

Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

24 paź 2016, 9:03

Dla mnie odcinek dobry. Może tak do połowy niemrawy, ale łomot spuszczony Wargaczowi i Myćce i "zawieszenie się" Kozioła dały odcinkowi stary dobry klimat.
Wątek z Hotdogiem trochę za długi, ale nawet Solejukowa śmieszyła.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 147 razy

24 paź 2016, 15:53

Witam , chciałem napisać coś na plus...Ale nie potrafię. Nuda , nuda ... A reszta bez komentarza bo jedynie Hot-Dog na plus w sensie aktorskim:) . Moja ocena 4/10 . Pozdrawiam
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Pabfer
Super User
Super User

24 paź 2016, 16:05

jacek pisze: jedynie Hot-Dog na plus w sensie aktorskim :-D
Zakładamy mu stronę na Filmwebie? Tylko nie wiem czy w rzeczywistości nazywa się tak samo. :-P :-P :-P

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

24 paź 2016, 16:09

Lepiej nie bo go jeszcze zabiorą do Hollywood :rechot: :rechot: :rechot: . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

24 paź 2016, 16:12

Burnett pisze:Minusy:
-szukanie hot-doga przez całą wieś (nie dość, że odrealniona sytuacja, to jeszcze straszna zapchajdziura)
zgadzam się w 100%. Każdy rzuca swoją robotę, żeby psa szukać. Nawet uczniowie w czasie lekcji. I żeby to każdy szedł w inną stronę to bym jeszcze zrozumiał, a tu idą całą gromadą nie wiadomo po co. Jak na to wczoraj patrzyłem to miałem ochotę przełączyć na inny kanał. Te szukanie psa to jedna z największych porażek Rancza. :bosz:

Pabfer
Super User
Super User

24 paź 2016, 16:19

Panu Karatowi ani Ławeczce się nie dziwię- do nich pomoc bardzo pasuje.
Natomiast Solejukowej wyjątkowo pasowało do lekcji.

Wiadomo, że i tak to nie jest realistyczne, ale przecież to komedia. Znam wiele komedii, które są jeszcze bardziej abstrakcyjne.

Awatar użytkownika
arturo23
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

24 paź 2016, 16:39

niestety ale bardzo słabo, jak na razie nic ciekawego się nie dzieje. RANCZO ma już nie wiele wspólnego z prawdziwym RANCZEM. Wątki naciągane i mega nudne. Nie myślałem, że kiedyś to powiem ale ciężko się już to ogląda. Ranczo straciło poziom niestety, ta seria to prawdziwa porażka.... :(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(

Tom2
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 20 razy

24 paź 2016, 16:57

Napiszę tylko jedno - jakoś nie mogę złapać wątka kontynuacji. Coś się dzieje, ale to coś jest tak jak by odrealnione. Jak w teatrze Kantora. Jeden Kozioł się zawiesza drugi leży krzyżem /biskup leży krzyżem w kościele parafialnym i aktualnie nikt od niego nic nie chce/ Cała władza załatwia kwity i pozwolenia ale nie pracuje. Eee kurcze kicha i smutek.

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

24 paź 2016, 17:35

Ludziom to jednak nie dogodzi.
Jak w pierwszych sezonach cała wieś szukała Joli to było super. Jak teraz szukali Hot doga to nuda ludzie zdecydujcie sie. W tym wątku chodziło o pokazanie ze ludzie sie mogą zjednoczyć. Po drugie chodziło o to, by pokazać jak złe jest kłusownictwo. Przecież to są ważne tematy za których poruszanie przecież kochany ten serial.
Ostatnio zmieniony 24 paź 2016, 17:53 przez Dariuszlot, łącznie zmieniany 1 raz.
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

24 paź 2016, 17:37

Tak w połowie odcinka już chciałem z nudów wyłączyć telewizor, ale potem nareszcie trochę odejścia od polityki. Wreszcie coś ciekawego i śmiesznego w wałkowanej do nudów kampanii wyborczej. Świetny senator jako nakręcona katarynka. Dobra akcja z Hot-Dogiem, a zwłaszcza końcówka z przypomnieniem słów braci Kiemliczów „ojciec prać” i odpowiedzą tego samego znakomitego aktora pana Franciszka, z filmu sprzed ponad 30 lat.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

24 paź 2016, 17:44

Szanowny Darku.., A wyobrażasz sobie sytuację ,że cała wieś szuka psa??? To nierealne ... Taki mamy świat .Pozdrawiam

Szymi
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

24 paź 2016, 17:50

A jak cała wieś się zebrała, by pogonić mafię, to było realne ? Bądźmy konsekwentni.
Odcinek dobry, duży nacisk jak zwykle położony przez scenarzystę na kwestie edukacyjne jak traktowanie zwierząt itp.
"Choroba" Kozioła za pewne miała na celu pokazać to że politycy są "opętani" władzą że nic innego poza nią nie dostrzegają.

Mieliśmy we wczorajszym odcinku dużą dawkę humoru - czy dobrego to sprawa dyskusyjna. Dla mnie trochę "za gruba kreska" ale co kto lubi. Na pewno są widzowie którym taki rodzaj humoru odpowiada, dlatego mnie pozostało zadowolić się innymi wątkami.

Oj jeszcze zatęsknimy za Ranczem... :(

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator

24 paź 2016, 17:56

Szanowny Jacku Pies był w tej scenie mniej ważny. Ważniejsze było przesłanie

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

24 paź 2016, 18:02

.... Czyli otwieranie hurtowni alkoholi ma nas przestrzec przed piciem ...Bo skoro scenarzysta kładzie nacisk na edukację ...To jeszcze zapamiętałem wątek o nie wyrzucaniu śmieci w lesie:) . Pozdrawiam

ODPOWIEDZ