Ranczo odc. 124 "Wet za wet"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 124 pt. "Wet za wet" oceniam jako...

Czas głosowania minął 15 lis 2016, 19:23

Słaby
2
8%
Przeciętny
2
8%
Dobry
9
35%
Świetny
5
19%
Doskonały
8
31%

Liczba głosów: 26
Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

18 wrz 2016, 11:02

Ranczo seria 10 odcinek 124 "Wet za wet"
Emisja premierowa - 16.10.2016 godz. 20:25 TVP1

Streszczenie 124 odcinka:
Solejukowa (Katarzyna Żak) denerwuje się pierwszym dniem w szkole. Solejuk (Sylwester Maciejewski) nic z tego nie rozumie – przecież sama tego chciała! Solejukowa jeszcze nie wie, jakie szczególne niespodzianki czekają na nią w nowej pracy.

Odkąd matka Kingi z hukiem opuściła dworek znów zagościły w nim na stałe pierogi Solejukowej. Franceska i Wezółowa z troską i niepokojem patrzą na Kusego (Paweł Królikowski), który jak już musi wyjść z domu, to wygląda, jakby życie z niego zupełnie uleciało. Postanawiają wziąć go „do galopu i postawić do pionu”. To, co w teorii wydawało się proste, w praktyce okaże się jednak mocno skomplikowane.

Pietrek (Piotr Pręgowski), elegancko (jego zdaniem) ubrany zaczyna nowe, biznesowe życie. Kiedy zdenerwowany czeka na ławeczce na Więcławskiego, zdaje się, że tylko Japycz (Franciszek Pieczka) rozumie, dlaczego swoją biznesową karierę zaczyna od… wyprawy z Więcławskim do sklepu z odzieżą.

Biskup nagrywa u Witebskiego wypowiedź, która jest jego prywatną opinią na temat brata kandydującego na urząd prezydenta. W swoim żarliwym wystąpieniu, apeluje do niego, aby wycofał się z kampanii. Wściekłe kierownictwo PPU nie pozostaje dłużne. Rozpoczyna się prawdziwa medialna wojna… Polityka wszak, jak mówi Czerepach, nie ma nic wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, bo to są czyste, żywe emocje!

Źródło: tvp.pl, Studio A
I zgodnie z tradycją temat zostanie odblokowany w dniu emisji.
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

16 paź 2016, 21:31

Po prostu brak słów! Stare dobre Ranczo wróciło! Nie ma słów, aby opisać jak doskonały i świetny był to odcinek! Gdyby Oscary rozdawali w kategorii seriali, to Ranczo zasługiwałoby na niego bez wątpienia! Mimo wszystko smutno, że powoli się kończy :(

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

16 paź 2016, 21:37

Proszę Pana ...Naprawdę oglądał Pan ten odcinek bo gdzie tu porównanie do starego Ranczo??? Dla mnie ok ale tylko ok... I uważam ,ze jakiś czas temu Ranczo już odcina kupony od dawnej świetności. Pozdrawiam
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
Poldek
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

16 paź 2016, 21:37

Odcinek o niebo lepszy niż poprzedni :)
Świetny co tu dużo mówić :)

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 434 razy

16 paź 2016, 21:50

Jak dla mnie dzisiejszy odcinek o niebo lepszy niż ostatnio.
Pomimo tego , że znowu bardzo dużo polityki to oceniam go 9,5/10. :good:
Największy PLUS dla Solejukowej za prowadzenie lekcji. Muszę powiedzieć, że chętnie bym uczestniczył w jej wykładach, bo mówiła w sposób, który wzbudził moje zainteresowanie.
Najsłabszy wątek dzisiejszego odcinka to zdecydowanie Kusy, który gdzie się nie pojawi wywołuje depresję.
Cała reszta tzn. bracia Koziołowie, Pietrek z Więcławskim, Weronka z Jolą, i pijana Michałowa :D również na WIELKI PLUS.
OBY TAK DALEJ.

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

16 paź 2016, 21:56

Świetny odcinek! Bardzo mi się podobała konfrontacja braci. To najciekawszy i najzabawniejszy wątek. Na szczęście inne też były dobre- świetna Solejukowa, a potem reakcja na jej słowa dyrektorki i uczniów. Inni nauczyciele też dobre- tylko Marek Karat się bardzo ładnie zachował, bo sam nie był nikim wielkim, natomiast innym zabawnie zrzedła mina. Szkoda mi było Solejukowej, ale ostatecznie zatryumfowała. Wątek Kusego na neutral. Był trochę zabawny, ale tylko na początku, bo potem zaczęły się smętne sceny. Rozmowy z Wezółem i Witebskim całkiem ciekawe, ale mi się rzygać zachciało jak lewacy wspomnieli ustami Kusego Gombrowicza i Schulza. Lucy było bardzo mało, ale i tak zdążyła mnie zdenerwować tym, że była zupełnie inna niż w seriach 1-4, czyli nie pogodna, tylko marudna. Za to Ławeczka jak zawsze świetna- tylko Japycz kumaty, a reszta bawiła głupotą i brakiem gustu
Ciekaw jestem tego nowego biznesu z hurtownią- mają 5 odcinków na rozkręcić, więc wszystko będzie się działo bardzo szybko. Dobre zakończenie.

10/10
Trochę naciągane, ale niech już będzie...

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

16 paź 2016, 22:03

Najlepszy odcinek serii (jak dotychczas). Nie wyszło to wstrząśniecie Kusym. A jak już doktor dowalił z tą jajecznicą.... Spojrzenie Joli na Hadziuka, kiedy ten zapytał, czy chce winko - bezcenne. Drugi już "zawał" Czerepacha minął równie szybko jak ten z 4 serii. Oba wystąpienia braci - brylant! Biskup: "Ciekawe czy puszczą". Proboszcz: "Puszczą. Miałem sygnały z kurii". Michałowa "Kuria wszystko wie". I kapitalna dyrektorka mówiąca, że głupot mogą szukać w TV, internecie, ale nie w szkole. I jeszcze Hadziuk z Solejukiem z tą flaszką i bombonierką (jakby kobita obsługiwała). Aha i Halina do Lodzi: "Konopnicka się znalazła".

ranczerka321
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

16 paź 2016, 22:18

Zgadzam się, odcinek świetny. Oceniam 9/10 :D

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

16 paź 2016, 22:25

Jako główny krytyk mam pytanie...Jeżeli Państwo odcinek oceniacie na 9-9.5 /10 to stare odcinki z pierwszych serii mają ocenę jak rozumiem 100/100 ...Bo czy jest ktoś oprócz mnie kto nie jest zachwycony ??? Bo dla mnie to coraz bardziej obce Wilkowyje i obcy serial ...Bez tego klimatu , typowo wiejskiego folkloru ... I nie da się oceniać tu i teraz bo jednak było kiedyś , a nie jest to osobny serial tylko kolejna seria. Liczę ,że ktoś jednak mnie poprze. Pozdrawiam :palce:

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

16 paź 2016, 22:29

Masz rację, ale 2 oceny 10/10 wcale nie muszą oznaczać tego samego- też to jakiś czas temu odkryłem. Dzisiejszy odcinek był 10/10. Odcinki 1-52 rzeczywiście wypadły znacznie lepiej, ale też im musiałem dać 10/10, bo mnie skala ogranicza.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

16 paź 2016, 22:31

...Ale nadal obecne noty są jak w łyżwiarstwie figurowym 6 za nazwisko::))

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 186 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 192 razy

16 paź 2016, 23:02

jacek pisze:Jako główny krytyk mam pytanie...Jeżeli Państwo odcinek oceniacie na 9-9.5 /10 to stare odcinki z pierwszych serii mają ocenę jak rozumiem 100/100 ...Bo czy jest ktoś oprócz mnie kto nie jest zachwycony ??? Bo dla mnie to coraz bardziej obce Wilkowyje i obcy serial ...Bez tego klimatu , typowo wiejskiego folkloru ... I nie da się oceniać tu i teraz bo jednak było kiedyś , a nie jest to osobny serial tylko kolejna seria. Liczę ,że ktoś jednak mnie poprze. Pozdrawiam :palce:
Jak można porównywać stare Wilkowyje, z przed 10 lat, z typowo wiejskim folklorem do obecnych Wilkowyj. Zapewniam, że każda wieś przez ten czas uległa zmianie. Jedna w mniejszym, a druga w większym stopniu. Zgadzam się, że początkowe odcinki miały swój niezapomniany klimat, Jednak wszystko idzie do przodu. Oceniamy to co się dzieje obecnie. A teraz są nowe wątki i nowe historie równie ciekawe, :palce:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

16 paź 2016, 23:17

Zgadzam się z Jackiem. Temat polityki powoduje, że dawnego klimatu nie ma. Wiem , że autorzy starają się pokazać przesłanie, że wyborcami żądzą emocje , a nie rozsądek. (chociaż na tym najniższym szczeblu nie zawsze tak jest, bo w wyborach na wójta lub prezydenta miast jednak liczą się osiągnięcia) Ale czy dzięki temu serialowi w wyborach bardziej będziemy się kierować rozumem niż emocjami, raczej wątpie.
W udanych seriach I-VIII ukazujących obraz społeczeństwa i zwykłych ludzi, było dużo wątków pokrzepiających widza. Choćby miłość Lucy i Kusego, również Joli i Pietrka, awans społeczny Solejukowej, przyjaźń Lucy i Kingi, przemianę Lodzi i Witebskiego i.t.d. A teraz – dworek, który był przeciwwagą do treści politycznych kompletnie w rozsypce. Nawet w tych skrawkach ze skypa nie widać u Lucy jakichkolwiek odznak, że tęskni za mężem. Najczęściej zła wyłącza skypa, a przecież minęło już kilka miesięcy od wyjazdu. Minął już też półmetek X serii, a Lucy to chyba zobaczymy tylko w ostatnim odcinku. Tak się zastanawiam : Kto też, sknocił ten głowny wątek , czy niechęć aktorki do dalszej gry w Ranczu , czy to pomysł albo ich brak u scenarzysty? Chyba to pierwsze, szkoda bo to wielka strata dla serialu. (zaznaczam , że bardzo sobie cenię twórczość pana Roberta – przedwczoraj oglądałem jego film „Fuks” po raz n-ty)
Ostatnio zmieniony 02 lis 2016, 20:03 przez Gal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

17 paź 2016, 7:47

Pani Gosiu ale to jest serial , i należy porównywać bo to serial który jest pewna całością...A co do ciekawości to większość wątków jest sztuczna i naciągana...A wątek Lucy i jej rozmowy z Kusym są tak sztuczne ,że aż mnie bawią a nie smucą... I ja nie kupuję Pani riposty bo dla mnie Pani argumenty to żadne argumenty tylko bla bla....Bo to jest Ranczo czyli 10/10 za tytuł. Trochę obiektywizmu poproszę. Pozdrawiam

Added in 3 minutes 34 seconds:
I dziękuje za informację jakie przeobrażenia przeszła Polska wieś przez 10 lat...Co ja bym bez Pani zrobił :bosz:

Pablo99
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 25 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 24 razy

17 paź 2016, 8:08

Moim zdaniem bardzo dobry odcinek.
Dobre sceny to przemowy braci, ławka oraz scena z Solejukową w szkole.
Ocena:10/10

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

17 paź 2016, 8:13

Przeciętny odcinek

Plusy:

-oświadczenia Kozłów
-ławeczka
-zakończenie

Minusy

-żałosny wątek Solejukowej jako nauczycielki (jeden z najbardziej odrealnionych wątków w serialu)
-dworek

Moja ocena 6/10

Sezon 10 Rancza to kiepska karykatura tego niegdyś świetnego serialu.

Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

17 paź 2016, 10:56

Poprzedni odcinek był najgorszym chyba od początku serialu odcinkiem. Teraz jednak powrót do solidnego poziomu i tak 8/10 mogę dać. Oświadczenia Kozłów bardzo dobre, ławeczka na poziomie, nawet Solejukowa w szkole mi się podobała razem z reakcją Dyrektorki. Rozczarował wątek z Kusym, ale jakiś głębszy przekaz w tym był - miał być pocieszony a sam zdołował tych co go zapraszali.

aloj
Nowicjusz
Nowicjusz

17 paź 2016, 12:06

No cóż , mimo całej mojej miłości do Rancza, to szału nie ma :( . Pisałam już kiedyś, że staram się nie zwracać uwagi na odrealnienie serialu, kocham i oglądam, siłą rozpędu czasem niestety...
Obrażona Lucy, gdzieś zaginęła Dorotka, Zresztą cały ten wyjazd nie trzyma się k..y.
Dwie idiotki, przepraszam, ale tylko takie przezwisko przychodzi mi do głowy - Lodzia/ cudnie grana/ i Halina /makijaż wylewa się z ekranu/,< takie fajne >były/ - wg scenarzysty w ogóle nie rozwijają się. Solejukowa świetna, ale ten wątek też ma się nijak do rzeczywistości. A co z firmą pierogową? Sama się kręci? Solejuk kierownikiem dystrybucji był, a teraz tylko na ławeczce pije. Zresztą Hadziuk i Patryk też jakby tylko na ławeczce i tylko Mamrot pociągają. Troszkę cofnęli się w tej swojej "ewolucji".
Wg mnie serial zrobił się statyczny. Cóż , miłość do Rancza nadal jest :lol: , więc kocham, oglądam, ale mam nadzieje, że to ostatni sezon.Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść... :papa:

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

17 paź 2016, 12:10

Witam ponownie , cieszę się ,że pojawiają się obiektywne głosy...Bo jak dziś rano przeczytałem " Znakomity , Świetny . Jak za najlepszych czasów"...To pomyślałem kupię ekran kinowy bo chyba mój telewizor coś ucina i tracę najważniejsze wątki. Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 186 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 192 razy

17 paź 2016, 14:08

Zgadzam się, niektóre wątki są naciągane i nijak się mają do realnego życia. Ponadto brak Lucy spowodował, że Ranczo trochę straciło. Jednak mnie osobiście serial nadal bawi. :D
W tym odcinku podobała mi się konfrontacja Koziołów. Wspólne biznesy, Kusy zarażający pesymizmem i reakcja dyrektorki. :) Ławeczka jak zawsze nie zawodzi, i mój ulubieniec Stach Japycz :D
Nadal nie pasuje mi wątek z otwieraniem kawiarni artystycznej. I tu wyjątkowo nie podobały mi się Lodzia z Haliną.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

ODPOWIEDZ