Ranczo odc. 123 "Depresja biskupa"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 123 pt. "Depresja biskupa" oceniam jako...

Czas głosowania minął 30 paź 2016, 9:52

Słaby
6
30%
Przeciętny
2
10%
Dobry
5
25%
Świetny
3
15%
Doskonały
4
20%

Liczba głosów: 20
Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

13 wrz 2016, 22:24

Ranczo seria 10 odcinek 123 "Depresja biskupa"
Emisja premierowa - 9.10.2016 godz. 20:25 TVP1

Streszczenie 123 odcinka:
Biskup coraz bardziej przeżywa kandydaturę swojego brata na prezydenta. Michałową (Marta Lipińska) boli serce od patrzenia, jak niknie w oczach. Postanawia działać.

Do Haliny Kozioł (Violetta Arlak) dociera, że jej mąż naprawdę startuje w wyścigu do fotela prezydenckiego, a na dodatek ma duże szanse, żeby na nim zasiąść. To oznacza, że jako jego żona będzie prezydentową, czyli Pierwszą Damą! Halina jest przerażona. Nie mniej wystraszona jest Lodzia (Magdalena Kuta), kiedy Halina uświadamia ją, że ona z kolei będzie żoną pełnego premiera. Ich wiedza na temat życia na politycznym świeczniku jest zerowa, ubrania, nawet te najlepsze z innej bajki, a protokół dyplomatyczny stanowi zagadkę większą niż budowa promu kosmicznego. Katastrofa po prostu! Natychmiast muszą coś zaradzić. Kto może im w tym pomóc?

Pietrka (Piotr Pręgowski) dopadają niewesołe myśli na temat przyszłości. Dzieci rosną, potrzeby też, a na to wszystko trzeba więcej pieniędzy. Dochody z radia nie wystarczą. W tym samym czasie o swojej zawieszonej firmie budowlanej rozmyśla Więcławski – czy kiedy przestanie być ministrem będzie miał jeszcze do czego wrócić. Dobrze byłoby, gdyby ktoś, kogo zna i mu ufa, tę firmę mu poprowadził. Wybór jest w zasadzie tylko jeden…

Kinga (Agnieszka Pawełkiewicz) wraca do swojego planu otworzenia w Wilkowyjach kawiarni artystycznej. Kibicuje jej Jakub. Klaudia (Marta Chodorowska) jest jak zwykle mocno sceptyczna i przekonana, że nie warto tego robić, bo finalnie i tak wyjdzie tak, jak zwykle w tej wsi wychodzi. Podczas zwołanej naprędce narady, Kusy rzuca Kindze coraz to nowymi i fantastycznymi pomysłami. Kinga jest zachwycona, Klaudia milczy wymownie.
Źródło: tvp.pl, Studio A
Scenka z odcinka

I zgodnie z tradycją temat zostanie odblokowany w dniu emisji.
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

09 paź 2016, 21:17

No to zaczynamy :))

Added in 52 minutes 43 seconds:
"królu mój złoty" hahaha :D

Ławeczka w formie. Michałowa i jej synek :)

Znów się dziś uśmiałem :)
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

09 paź 2016, 21:56

Świetny odcinek! Wszystkie wątki bardzo dobre. Cieszę się, że polityka znowu była najważniejsza i dotyczyły jej aż 2 wątki- braci Koziołów. Problemy Biskupa Sądeckiego bardzo dobrze zagrane. Michałowa jak zawsze przebojowa. Mam nadzieję, że Pietrkowi się wszystko uda i historia zatoczy koło- będzie się zajmował tym, czym w 1. Sezonie. Żony polityków nie denerwowały, Dworek też nie. Świetne zakończenie.

10/10

Added in 1 minute 15 seconds:
Mati_ŚL pisze:No to zaczynamy :))

Michałowa i jej synek

Zięć :-P :-P :-P

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 186 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 192 razy

09 paź 2016, 22:11

Dla mnie na plus, że pojawiło się więcej wątków. Michałowa rządzi. :D Pietrek wraca do budowlanki. :D I jak zawsze wzrusza mnie mądrość Stacha Japycza. :)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

09 paź 2016, 22:27

Do Pabfer ...A może Mati pisząc Michałowa i jej synek użył przenośni a Ty nie dostrzegłeś tego...Lub nie...:) Czasem zanim kogoś skrytykujemy przeczytajmy uważnie:) Wybacz ale taki jestem wredny:) . 10/10 tez z kosmosu:) . Pozdrawiam
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Pabfer
Super User
Super User

09 paź 2016, 22:34

Ja nikogo nie krytykuję. Mati użył cytatu z serialu, a ja dałem aluzję do Miodowych Lat. Nikt się nie kłóci :-D

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

09 paź 2016, 22:37

Nawet nie użyłem słowa kłócić ....Najwyżej podgrzałem atmosferę::)) ...Ale 10/10 ...oj to już temat na dysputę...:) Mnie też zbyt serio odbierasz:) Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

09 paź 2016, 23:19

Niestety, jak dla mnie najgorszy jak dotąd odcinek tej serii. Wątki niby ciekawe i fajne, ale zrobione tak jak flaki z olejem. Niby ciekawie ale bez tego czegoś, co to wszystko nakręca. Niestety dla mnie odcinek bez tzw. "jaj" (pazura).
4/10, nawet jak dla mnie.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Pabfer
Super User
Super User

09 paź 2016, 23:35

jacek pisze:Nawet nie użyłem słowa kłócić ....Najwyżej podgrzałem atmosferę::)) ...Ale 10/10 ...oj to już temat na dysputę...:) Mnie też zbyt serio odbierasz:) Pozdrawiam serdecznie
1. Nie lubię brać internetowych spraw zbyt serio, tylko ci chciałem wyjaśnić.
2. Nie jestem pewien, ale chyba zrozumiałeś mnie tak, jakbym poprawiał Mati_ŚL. Nie mogłem tego robić, bo przecież kdiędzu nie wolno mieć żony, więc teściowej też nie. To, co napisałem, to była aluzja do Miodowych Lat.
3. Mimo wszystko dobrze o tobie świadczy, że bronisz innych :-D

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

10 paź 2016, 6:24

Dzień dobry ....Taki pasztecik na dzień dobry ....jestem jak Superman I Batman tylko budżet mam mniejszy :rechot: . Ja proszę Szanownego kolegi zrozumiałem od początku aluzję...Ale młodsze pokolenie może tego nie wyłapać i chciałem Ci świadomie oczywiście w żartach wbić szpilę:) . A nie napisałem oceny odcinka , moja to 6/10. Pozdrawiam Jacek

Added in 1 minute 36 seconds:
Nałogowo oglądałem "Modowe Lata " , nadal czasem na Polsat 2 oglądam:) Pzdr

Ranczerka123
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

10 paź 2016, 7:51

Nie mogę się doczekać otwarcia artystycznej kawiarni i kampanii wyborczej Kozioła.

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

10 paź 2016, 9:04

Kiepski odcinek

Na plus:
-wizyta księzy, a póżniej Michałowej u Biskupa Sądeckiego
-nagrywanie spotów Koziola w telewizji internetowej
-zakończenie

Minusy:
-dworek
-załosny wątek przygotowywania się do roli pierwszej damy (jak można w roku 2016 wzorować się na modzie z lat 90-tych, absurd)

Moja ocena 3/10

Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

10 paź 2016, 9:18

Dla mnie absolutnie najsłabszy odcinek tej serii. W zasadzie to nie wiadomo o czym był, w pamięci zostało mi, że Pietrek wraca do budowlanki i że żony władców PPU poszły na zakupy ciuchów. Jedynym śmiesznym momentem było ziewnięcie policjanta, reszta to NUDA.
Wątek z kawiarnią artystyczną bardzo marny.

Ławeczkarz
Nowicjusz
Nowicjusz

10 paź 2016, 13:58

Denerwuje mnie biskup Kozioł.Chcę, aby jego brat wygrał w wyborach.W czym on gorszy od tych polityków co są?Nawet lepszy, a w partii ma trochę porządnych ludzi.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

10 paź 2016, 14:55

:bosz: Witam , ja naprawdę nie chcę się powtarzać ...Ale serial momentami coraz mniej przypomina Ranczo...Stał się sztuczny i pozbawiony klimatu...Coraz mniej folkloru , za dużo wielkiej polityki , świata , eminencji...I ponieważ to mój ulubiony serial z żalem napiszę , czuję ulgę ,że koniec bliski. Oceniłem odcinek na 6/10 ...Ale z sentymentu ...Coś jak nota w łyżwiarstwie figurowym za nazwisko:( . A ocen 10/10 za ten odcinek nie jestem w stanie pojąć...Ale są gusta i guściki a o nich się nie dyskutuje. Pozdrawiam serdecznie Jacek

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

10 paź 2016, 16:28

Ten odcinek był w miarę dobry, ale nie najlepszy tej serii (poprzedni był najlepszy). W końcu się jakieś wątki toczą a nie nuda jak w dwóch pierwszych odcinkach tej serii. Co nie zmienia faktu, że ogólnie to zbyt mało wątków jest i właściwie jest tylko jeden główny wątek polityczny - co prawda momentami jest i bardzo śmieszny, ale wolałbym żeby inne wątki też były a nie sama polityka w kółko... Najlepsza scena to chyba księża klęczący przed bp Sądeckim.

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 186 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 192 razy

10 paź 2016, 17:07

Alferek pisze: Wątek z kawiarnią artystyczną bardzo marny.
Zgadzam się, mnie też akurat ten wątek się nie podoba. Postać Jakuba bez wyrazu. Zupełnie nie pasuje do Kingi.
Takie jest moje zdanie, ale to może dlatego, że bardzo nie lubię tego aktora.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Pabfer
Super User
Super User

10 paź 2016, 18:09

pablo pisze:Ten odcinek był w miarę dobry, ale nie najlepszy tej serii (poprzedni był najlepszy).
Najlepszy pewnie będzie ostatni bez względu na jego zakończenie.

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

10 paź 2016, 18:19

Słabiutko. Główny temat - kampania wyborcza jest już męczący. O Lucy się już wcale w Wilkowyjach nie wspomina.
Teraz na TVP Seriale są wyświetlane odcinki serii V. Kiedyś uważałem tą serię za jedną ze słabszych, ale porównując z X, to V serię warto jeszcze raz oglądać.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

10 paź 2016, 20:21

Lucy to już ma pograne chyba ...
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

ODPOWIEDZ