Ranczo odc. 122 "Wszystko jest teatrem"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 122 pt. "Wszystko jest teatrem" oceniam jako...

Czas głosowania minął 14 paź 2016, 16:33

Słaby
1
6%
Przeciętny
3
19%
Dobry
2
13%
Świetny
3
19%
Doskonały
7
44%

Liczba głosów: 16
Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

07 wrz 2016, 14:23

Ranczo seria 10 odcinek 122 "Wszystko jest teatrem"
Emisja premierowa - 2.10.2016 godz. 20:25 TVP1

Streszczenie 122 odcinka:
W dworku trwa niekończąca się kulinarna rozpusta okraszana zalotnymi uśmiechami Grażyny (Dorota Segda). Matka Kingi czuje się tam już jak u siebie w domu. Dzwoniąca z Nowego Jorku Lucy ( Ilona Ostrowska) zastaje ją podczas sprzątania. Między kobietami dochodzi do mało przyjemniej wymiany zdań. Kindze (Agnieszka Pawełkiewicz) nie daje spokoju zachowanie jej matki. Nie spocznie póki nie dojdzie, jaki jest prawdziwy cel tego ich dworkowego, czy nawet dworskiego raju na ziemi. Odkrywanie tajemnicy kulinarnych popisów matki ma bardzo burzliwy przebieg…

Plan Czerepacha (Artur Barciś) zaczyna działać – notowania senatora idą w górę. Kozioł oczami wyobraźni widzi już siebie bardziej jako prezydenta. Niezwykła transformacja dokonująca się w nim niemal z minuty na minutę szokuje Olę (Lidia Sadowa). Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej, prezes PPU obwieszcza swoją kandydaturę. To wydarzenie odbija się szerokim echem – od plebanii po kurię. Interweniuje nawet biskup Sądecki, jasno wyrażając swoje stanowisko. Na plebanii panuje ciężka atmosfera – zdenerwowani do granic Michałowa z biskupem, jak zahipnotyzowani gapią się w telewizor, w którym na każdym niemal kanale przemawia nowy kandydat na prezydenta. Ziółka babki są nieodłącznym towarzyszem pilota do telewizora. Doktor Wezół (Wojciech Wysocki) także…

Źródło: tvp.pl, Studio A
Scenka 1

Scenka 2

Scenka 3

I zgodnie z tradycją temat zostanie odblokowany w dniu emisji.
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

02 paź 2016, 21:30

Świetny odcinek! Rzadko się zdarza, że wszystkie wątki są tak samo zabawne! Oczywiście wątek polityczny się wyróżniał- tak jak powinno być, ale wątek dworku też bardzo dobry. Padały bardzo dobre teksty ze strony dziennikarzy i PPU. Bardzo zręcznie reżyser wykreował Kozioła na Piłsudskiego w jednej scenie. Biskupi i Michałowa tylko dodali smaczku. Lucy wreszcie pokazała jakieś emocje, nie jak poprzednio. Wyjątkowo ciekawy występ Grażyny. Cieszę się też, że nie zapomnieli o Mikołaju Krawczyku, bo bardzo lubię tego aktora. Ławeczka miała ciekawe rozmyślania i dobre teksty. Porażka Klaudii była bardzo śmieszna. Dobre zakończenie.

10/10

Wielkopolanin
Nowicjusz
Nowicjusz

02 paź 2016, 21:38

Kolejny odcinek lepszy od poprzedniego. Widać, że coraz bardziej się wszystko rozkręca i sezon idzie w dobrym kierunku. Odcinek ma mnóstwo plusów, M.in:
- starcie braci Koziołów (jak za dawnych czasów w seriach 1-4)
- intryga i zachowanie Grażyny (próbowała zbliżyć się na dobre do Kusego, coś jak Monika w 7 sezonie, tylko innymi metodami)
- rozmowa biskupów
- narastający patriotyzm u Kozioła (choć głównie pod względem śmiechu) + wywiad
- uzdrawianie biskupa i Michałowej przez Wezóła
Ale największym był ten autokar do teatru co wszyscy mieli iść na spektakl, a poszła tylko Wioletka, a reszta na zakupy do galerii :D :D :D Rozwaliło mnie to na łopatki. Tylko szkoda mi biednej Klaudii :( Tak się starała, chciała zbliżyć społeczeństwo wilkowyjskie do kultury, a ludzie ją ograli pójściem na zakupy. Znowu wpadnie w histerię albo depresję i będzie to przeszkadzało Fabianowi i innym :(
Minusów raczej nie jestem w stanie się dopatrzeć, no może ta kłótnia Kingi z Grażyną mogła wyglądać inaczej, taka trochę naciągana.
Odcinek 8,5/10, z niecierpliwością czekam na następny.

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

02 paź 2016, 21:51

Geniusz, po prostu geniusz :) choć nie ulega wątpliwości, że scenarzystów fantazja ponosi, dopóki te knowania były na poziomie gminy wszystko wyglądało realistycznie, a teraz w serialu Wilkowyje to stolica polityki.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

03 paź 2016, 8:58

Przeciętny odcinek

Na plus:

przygotowania Kozioła do roli prezydenta
wywiad z Koziolem
starcie braci w kurii
przyjazd autokaru z teatru
Biskup i Michałowa pod kroplówkami

Minusy:
-durny występ Wioletki
-kłótnie w dworku
-drętwy Mikołaj Krawczyk

Moja ocena 6/10

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

03 paź 2016, 19:52

Akcja z Grażyną, no cóż, wykorzystała moment, że Kusy czuje się porzucony. Skoro Kusy nawet nie wie, czy Lucy nie myśli czasem o rozwodzie. Zresztą tych krótkich rozmów na skype, wcale nie widać, że Lucy tęskni. Na dodatek obraża się na Kusego, nawet nie próbując z nim wyjaśnić co się dzieje.
Poza tym wykorzystanie darmowego autobusu na zakupy do Lublina, bardzo to „real-life”.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

03 paź 2016, 19:52

Liczyłem, że Radny z Dopiewa dzisiaj coś dużego zepsuje w zabawny sposób- w końcu chyba po to twórcy go skierowali do tej partii i mam nadzieję, że to jeszcze nastąpi. Niby już trochę namieszał z tym wywiadem, ale to jest dla mnie za mało.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

04 paź 2016, 6:56

Odcinek genialny pomijając dworek. Najlepszy odcinek tej serii. :good: Dwie sceny były mega fajne - pierwsza spotkania Koziołów w Kurii i tekst Pawła Kozioła do brata na pożegnanie i drugi to przyjazd z "teatru" z Lublina. Jak podjeżdżał autobus ja sobie myślałem, że pewnie coś będzie zabawnego i się nie myliłem. :) No i w końcu pojawiły się kolejne postacie. :)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

05 paź 2016, 15:20

Witam , najbardziej podobał mi się bp. Sądecki ...W dworku jak ostatnio nuda nuda i Mikołaj Krawczyk który mnie zupełnie nie pasuje do obrazka ... I nawet awantura Kingi nie zmienia mojej opinii:( PPU , ławeczka , Plebania / Michałowa , Biskup/ trzymają serial... Reszta na bardzo średnim poziomie trochę i jakoś coraz mniej Rancza w Ranczo . Oczywiście to moja subiektywna ocena ale daję 5/10 ...Pozdrawiam serdecznie
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

06 paź 2016, 20:38

Odcinek OK.
Zamiast do teatru to na zakupy hahaha.
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

08 paź 2016, 18:15

...A swoją drogą Lucy musi dbać o Kusego i wysyłać mu paczki z ubraniami...Bo Kusy występuje w kurtce amerykańskiej marki A&F wartej ładnych parę setek złotych :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot: ...

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

12 paź 2016, 18:55

A wiesz Juleeeeczka97 jak to firma , bo tylko jeden Marcin24 wiedział::)) ...Pozdrawiam serdecznie:)

ODPOWIEDZ