Ranczo odc. 121 "Geny nie kłamią"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Odcinek 121 pt. "Geny nie kłamią" oceniam jako...

Czas głosowania minął 09 paź 2016, 9:18

Słaby
1
3%
Przeciętny
2
6%
Dobry
8
26%
Świetny
7
23%
Doskonały
13
42%

Liczba głosów: 31
Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

01 paź 2016, 21:33

pablo pisze: .... A przecież na co dzień dookoła tyle polityki i nawet w serialu nie można od niej odpocząć.
I tu Pablo masz rację, Ja pomimo mistrzowskiej gry pana Barcisia, na VOD omijam wątek polityczny,
Ostatnio zmieniony 02 paź 2016, 9:19 przez Gal, łącznie zmieniany 1 raz.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 144 razy

01 paź 2016, 21:36

To już wzruszająca deklaracja;)) ...Pozdrawiam
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

02 paź 2016, 17:53

Gal pisze:
pablo pisze: .... A przecież na co dzień dookoła tyle polityki i nawet w serialu nie można od niej odpocząć.
I tu Pablo masz rację, Ja pomimo mistrzowskiej gry pana Barcisia, na VOD omijam wątek polityczny,
Ja też uwielbiam Barcisia. W ogóle duet Żak/Barciś to moi ulubieni aktorzy (dzięki Miodowym Latom). I widzę, że pewnie w tym sezonie ich rola ograniczy się tylko do kampanii prezydenckiej, która prawdopodobnie będzie się ciągnąc cały sezon. A wystarczyło by kampanię zrobić na 3-4 odcinki i niech Kozioł i Czerepach mają inne wątki a nie tylko polityczne bo w kółko są podobne gadki i to się staje nudne... To umówienie z dziennikarzami, co zrobić, żeby wypadł dobrze...
No jak poprzednicy wspomnieli brakuje mi też kilku postaci. M. in. Franceski, którą znam osobiście, a także Wioletki, Staśka, tego nowego policjanta też coś nie widać, poza tym Wezółów, Myćki i Wargacza...

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

02 paź 2016, 18:06

Za dużo polityki, za mało Lucy, nie ten klimat co pierwszych serii, nuda w dworku i tym podobne opinie przelewają się non stop w komentarzach. Serial się rozwija i nie sposób aby dawne Wilkowyje i tematy pierwszych serii powtarzać non stop, toż to by było nudne. Pomimo braku Lucy uważam że początek tej serii jest wyjątkowo udany, a obawy o to że zabraknie pomysłów okazały się nieuzasadnione.

Poruszę tutaj tylko dwa aspekty tego odcinka, jeden ogólny a drugi osobisty.

ASPEKT PIERWSZY
Otóż uważam że odcinek ten niesie w sobie najważniejsze przesłania w całej historii serialu i to nie zakamuflowane ale powiedziane i pokazane wprost.
Pierwsze to wskazanie na fałszywą moralność i naszą wadę narodową jaką jest totalna niczym nie uzasadniona nietolerancja dla czegoś co jest inne, Szydzenie, wyśmiewanie i drwienie. Chodzi o sytuację rodziny Zwinków.
Drugie to postawa Biskupa, który swoją postawą pokazuje jak powinien postępować prawdziwy kapłan, i na czym powinna polegać rola kościoła.
Prawdziwa wisienka na torcie i chyba jedne z najmądrzejszych i najprawdziwszych słów to słowa Michałowej o tym że kościół potrafi tyko straszyć i obrażać się, i dlatego ludzie do niego nie chodzą - sama prawda zawarta w kilku krótkich słowach - mocne ale niestety prawdziwe.

ASPEKT DRUGI
Cóż, to był wspaniały dzień, poniedziałek 12 października 2015 czyli prawie równo rok temu. Wtedy była kręcona scena w kościele, scena o której nie wiedzieliśmy prawie nic. Po wejściu do kościoła i rozlokowaniu nas, Szeryf w krótkich słowach przedstawił sytuację. Powiedział że to bardzo ważna scena i bardzo ważny wątek przedstawiający ważne sprawy wszystkich polaków. Tak troszkę nie wiedziałem o co chodzi, ale skoro tak mówi Szeryf to coś w tym jest = pomyślałem sobie. Tak naprawdę powaga tych słów dotarła do mnie po obejrzeniu tego odcinka.
Notabene zobaczenie siebie w roli “tła pierwszoplanowego” w swoim ulubionym serialu - rzecz bezcenna. A dzień na planie w towarzystwie wspaniałych ranczersów i możliwość bycia na planie “od środka” - niezapomniane chwile.

Odcinek wyśmienity i oby tak dalej. :good:
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

02 paź 2016, 18:20

A czegoś tu nie rozumiem i pewne słowa poprzednika wydają mi się ujmę to delikatnie dziwne ...Bo chyba do kościoła chodzimy dla Pana Boga a nie dla księdza czy szeroko pojętego kleru . Ale pewnie każdy ma swój osąd... Ja w słowach Michałowej nie dostrzegam aż tak głębokiego przesłania , z serii na złość Mamie odmrożę sobie uszy. Pozdrawiam

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

02 paź 2016, 19:24

jacek pisze:A czegoś tu nie rozumiem i pewne słowa poprzednika wydają mi się ujmę to delikatnie dziwne ...Bo chyba do kościoła chodzimy dla Pana Boga a nie dla księdza czy szeroko pojętego kleru . Ale pewnie każdy ma swój osąd... Ja w słowach Michałowej nie dostrzegam aż tak głębokiego przesłania , z serii na złość Mamie odmrożę sobie uszy. Pozdrawiam
Również pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź. Chodzi o pokazany problem społeczny który niezaprzeczalnie istnieje i jest poważny i dotyka wiele osób w tym kraju. , A cytując biskupa "Pana Boga w to nie mieszajmy, bo On najlepiej wie jak to rozsądzić". Serial ten problem jedynie pokazał ze strony prostych ludzi, a nad jego powagą niech się pochylą inne organizacje i instytucje niż to forum.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

02 paź 2016, 19:30

Zgodzę się ,że mieszkając w dużym mieście nie koniecznie mam okazję doświadczać dyskryminacji i pewnych problemów społecznych...Również Pozdrawiam

Ranczerka123
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

09 paź 2016, 6:07

Myślę, że niewiele gimnazjalistów, z Wilkowyje będzie się chciało uczyć filozofii.

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

09 paź 2016, 15:41

Nie pomyślałem wcześniej o tym. Będę się śmiał jeśli się okaże, że przewidziałaś następny wątek w serialu :P
(Tak samo jak moja mama przewidziała, że w następnym odcinku będą zakupy zamiast teatru :D )

Ranczerka123
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

09 paź 2016, 19:24

:-)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

09 paź 2016, 19:36

A może dzięki znajomości języków obcych szkoła okaże się wstępem do kariery Solejukowej ... A jej szczyt widzę w kancelarii Prezydenta :?: ... :oki:

Pabfer
Super User
Super User

09 paź 2016, 20:51

Tak... Jako następca Kozioła :-P

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

09 paź 2016, 20:58

:palce: Ja miałem na myśli pracę w Kancelarii Prezydenta...A jakiego to nie wiem. Pzdr

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

14 paź 2016, 18:55

A ja na planie tego odcinka byłam, chociaż wina nie piłam :)
Oto kilka fotek autorstwa slaskibogdan :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Pabfer
Super User
Super User

24 maja 2017, 23:25

Właśnie się dowiedziałem, że Patrycję Zwinek grała córka mojego byłego informatyka, czyli Marta Wiśniewska. Wcześniej nie zwróciłem uwagi na nazwisko, bo nie jednemu psu Burek. Teraz wiem z całą pewnością, że to ona od naszych wspólnych znajomych. (Grała też w Malanowskim)

ODPOWIEDZ