Ranczo odc. 120 "Próba ognia"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Moim zdaniem odcinek 120 pt. "Próba ognia" należy ocenić jako:

Czas głosowania minął 01 paź 2016, 8:39

Słaby
1
4%
Przeciętny
2
8%
Dobry
5
20%
Świetny
6
24%
Doskonały
11
44%

Liczba głosów: 25
Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy

19 wrz 2016, 15:34

:śmiech: Dzień dobry , oglądnąłem właśnie na spokojnie jeszcze raz odcinek... I musze napisać ,że był to zdecydowanie najlepszy do tej pory rozdział X serii. Na plus PPU , Solejuki , Michałowa... Minus , jak zwykle beznadziejna rozmowa Kusego z Lucy . Co do golenia się na czole myślę ,że to celowy zabieg pasujący do całokształtu postaci . Ocena jak dla mnie 5/10 ...Ale mocne 5 . Trochę brakuje mi rozmachu pierwszych serii i paru postaci które jednak dodawały kolorytu serialowi. Mam wrażenie ,ze jednak jest to mimo wszystko rejs na zapuszczonej kotwicy , choć mam świadomość jak trudnym zadaniem jest utrzymać Ranczerski okręt ciągle na właściwym kursie / poziomie/... Pozdrawiam
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 25 razy

19 wrz 2016, 15:56

Ale Kozioł powiedział że przy goleniu się można bardziej zaciąć słuchajcie uważnie a nie gadacie że to wpadka
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

19 wrz 2016, 16:03

:bosz: " Czasami przy goleniu człowiek bardziej się zatnie przecież" Oj Panie Darku...Proszę słuchać uważnie

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

19 wrz 2016, 16:13

Aniciawaszka pisze:
Pabfer pisze:Inna wpadka- Koziol powiedzial, ze ma rozciete czolo, bo sie zacial przy goleniu. Kto z was goli sobie czolo? Mi sie jeszcze nie zdarzylo... Powinienem? :P Chyba. ze tworcy tak specjalnie napisali, bo w sumie Koziol byl zaskoczony i zmieszany, wiec mial prawo powiedziec cos glupiego- to nawet dodaje realizmu. Tylko przebiegly Czerepach na miejscu wymyslilby cos sprytnego :P
Musiałabym przesłuchać tę scenę jeszcze raz, ale wydaje mi się, że nie do końca tak brzmiała odpowiedź Kozioła.
Dziennikarka zwróciła uwagę Koziołowi, że ten jest ranny w głowę w wyniku swojej bohaterskiej akcji, a Kozioł zbagatelizował to zranienie mówiąc: "eee tam, człowiek się nieraz bardziej przy goleniu zatnie" (parafraza).
Ja uslyszalem: "eee tam, człowiek się nieraz przy goleniu zatnie", ale jesli tam bylo "eee tam, człowiek się nieraz bardziej przy goleniu zatnie", to masz racje :D

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

19 wrz 2016, 17:06

Ja słuchałem...Mam nagrany odcinek i sprawdzałem:)

Added in 1 minute 42 seconds:
"CZASAMI PRZY GOLENIU CZŁOWIEK BARDZIEJ SIĘ ZATNIE PRZECIEŻ"

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 25 razy

19 wrz 2016, 19:20

Panie Jacku inaczej napisałem ale znaczenie to samo:)
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

19 wrz 2016, 19:30

Ale Panie Darku ja dla Pana specjalnie nawet sprawdziłem :good: . Ale oczywiście sens jest taki sam:) Ważne te 31% w sondażach :D .Pozdrawiam serdecznie

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

20 wrz 2016, 19:43

Podzielam opinię postów z odcinków 118-120, że wątek dworku cieniutki. Co prawda Lucy już nie drażni widzów tak jak w serii IX, ale oboje zupełnie bez wyrazu, a był taki piękny przekaz o miłości w seriach I-VIII. .
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

20 wrz 2016, 23:08

Jak dotąd najlepszy odcinek serii.
Kozioł i spółka wprowadzili nową jakość w marketingu politycznym. Mamy też małe nawiązanie do 3 serii - po raz pierwszy od czasu kariery fotoreportera "Lustra Gminy", najmłodszy Solejuk znów pracuje dla Czerepacha, wydaje mi się nawet że ten sam chłopak go gra co kiedyś. Spodobało mi się oburzenie jego rodziców, każdego na inny sposób, matki, że w ogóle narażono życie dziecka, a ojca że narażono i zbyt mało zapłacono.
Trochę brakuje Staśka i Wioletki, choć obawiam się że z wiadomych względów, scen z ich udziałem raczej nie zobaczymy. Ale jeżeli nadal będzie ciągnięty wątek Romansu Haliny z Magistrem... to tylko gałąź i suchy sznur... :)
Wątek psychologiczny z Kusym i Klaudią jest ciekawy, ale nie wiem czy bez znajomości kto to był ten Sartre zdołam wychwycić jego sens.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

21 wrz 2016, 13:45

Hagan pisze:Jak dotąd najlepszy odcinek serii.
Kozioł i spółka wprowadzili nową jakość w marketingu politycznym. Mamy też małe nawiązanie do 3 serii - po raz pierwszy od czasu kariery fotoreportera "Lustra Gminy", najmłodszy Solejuk znów pracuje dla Czerepacha, wydaje mi się nawet że ten sam chłopak go gra co kiedyś.
Tak, to ten sam chłopiec :)

Co do odcinka, to bardzo przypadł mi do gustu, Czerepach i Kozioł dali czadu z tym filmikiem :good: :rechot: No i Michałowa w roli szpiega rewelacyjna.
Naprawdę podobają mi się odcinki tej serii, jest zupełnie inaczej niż do tej pory i dla mnie to naprawdę duży plus. I przeciwieństwie do przedmówcy, czekam na wątek Haliny i magistra ;)
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

delfinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

21 wrz 2016, 15:26

Muszę powiedzieć, że według mnie również to najlepszy jak dotychczas odcinek serii X. Po prostu rewelacja! Powrót to starego, dobrego rancza i jednocześnie trochę nowości. Michałowa wyłaniająca się tajemniczo i obserwująca Czerepacha - mistrzostwo, miny Lucy podczas terapii Klaudii - fenomenalne. Co do terapii to była fantastyczna. Klaudia opowiadała w tak śmieszny i ciekawy sposób, że po prostu aż nie wiem jak to napisać. Wielka szkoda, że w tym odcinku było troszkę za mało Lucy, ale za to miała świetną scenę, ale mogłaby być dłuższa. Dziwnie zachowywał się Fabian no i dziwna była reakcja Klaudii po przeczytaniu tych książek, nie można wszystkiego tak brać na poważnie, co się tylko przeczyta, ale właśnie z tego jest znana Klaudia. Z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek i na więcej scen z Lucy - w tym odcinku było ich zdecydowanie za mało. Co do magistra z apteki, to szczerze mnie znudził i wolę, żeby nie pokazywał się jeszcze. Fenomenalna była też scena, w której dyrektorka naśladowała Solejukową i jak Solejukowa tłumaczyła, że jak są skarpetki, to noga tak nie lata w klapku - takie śmieszne, że nie wiem. Ale to, co mnie dziwi w tej serii, to to, że właściwie tylko w dworku odczuwalny jest brak Lucy. Przecież Michałowa, ksiądz, wszyscy powinni się jakoś zachować. A tymczasem potraktowali wyjazd Lucy jak byle co i w ogóle o tym nie wspominają. Przecież biskup tak zabiegał, by nie wyjeżdżała, ale potem jak już na pewno mówiła, że wyjeżdża, to mówił, że będzie im jej brakować. Duży smutek i rozczarowanie, że o Lucy nie wspominają, za to Babka ładnie wspomniała w poprzednim odcinku.

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

21 wrz 2016, 17:25

Dopiero teraz miałem okazję zobaczyć odcinek. Wszystkie cytaty rozbawiły mnie. Takie Ranczo jak dziś to aż chce się oglądać :)

1. Zbliżenie na skarpetki Solejukowej :rechot:
2. Nie ma to jak popijać piwo do kanapek :mrgreen:
3. Bekowe nauczanie Klaudii :bosz:
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

Awatar użytkownika
kubakielce
Super User
Super User
Podziękował(a): 137 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 75 razy

21 wrz 2016, 17:35

:arrow: Całkiem niezły ...
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy
"Życie jest jak puste pole , takie życie ja pier...." - Kurski , Miodowe Lata

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

22 wrz 2016, 0:14

delfinek napisał:
nie można wszystkiego tak brać na poważnie, co się tylko przeczyta, ale właśnie z tego jest znana Klaudia
Coś w tym jest, wystarczy przypomnieć sobie scenę jak zalewała się łzami czytając powieść Witebskiego w 4 serii. W zasadzie rywalizowała z matką kto głośniej ryczy :)
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
slaski_ranchers
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

23 wrz 2016, 20:52

I dzwoniący Skype, gdy laptok "is on a standby/hibernate" ;)

Ranczerka123
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

09 paź 2016, 6:13

Myślę, że ktoś powie całą prawdę, o spalonej szopie i pan senator Kozioł nie zostanie prezydentem

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

09 paź 2016, 12:39

Dzień dobry opcje są dwie albo zostanie Prezydentem ...Albo upadek Nikodema Dyzmy::)) . Pozdrawiam

Ranczerka123
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 12 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

09 paź 2016, 19:25

Ja też pozdrawiam. :-)

ODPOWIEDZ