Ranczo odc. 120 "Próba ognia"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Moim zdaniem odcinek 120 pt. "Próba ognia" należy ocenić jako:

Czas głosowania minął 01 paź 2016, 8:39

Słaby
1
4%
Przeciętny
2
8%
Dobry
5
20%
Świetny
6
24%
Doskonały
11
44%

Liczba głosów: 25
Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

25 sie 2016, 19:21

Ranczo seria 10 odcinek 120 "Próba ognia"
Emisja premierowa - 18.09.2016 godz. 20:25 TVP1

Streszczenie 120 odcinka:

Klaudia z entuzjazmem przystępuje do leczenia depresji Kusego. On jednak podchodzi do jej zabiegów z nieufnością i zdecydowanie protestuje przeciwko nazywaniu jego chwilowego załamania depresją. Na bieżąco i z wrodzonym sarkazmem komentuje niezbyt oryginalne tezy swojej osobistej terapeutki. Lucy, obserwująca wszystko przez Internet, kręci tylko głową z niedowierzaniem. Kiedy Kusy postanawia zaprotestować i obalić to, co mówi Klaudia, uzdrawianie przybiera nieoczekiwany obrót. No, tego nie spodziewał się ani pacjent, ani tym bardziej terapeutka…

Czerepach i Ola zaczynają wcielać w życie koncepcję, dzięki której cały kraj pokocha prezesa PPU, jego notowania wystrzelą w górę, a on sam bez trudu zdobędzie fotel prezydenta. Plan choć oczywiście genialny wydaje się być jednak z piekła rodem, a wszelkie działania związane z jego realizacją to „najpilniej strzeżona partyjna tajemnica”. Wszystko idzie zgodnie z planem, a cel wydaje się być w zasięgu ręki. Jednak na drodze do sukcesu staje nieoczekiwana przeszkoda, która może zrujnować wszystko, a nawet więcej… Czerepach, Kozioł i Ola muszą podjąć natychmiastowe działania, które zapobiegną wizerunkowej tragedii.

Wikary Maciej ma wątpliwości co do szczerości wypowiedzi Czerepacha, że jemu i prezesowi PPU zależy tylko na rządzie. Dzieli się nimi z Michałową, która nie byłaby sobą, gdyby nie zaangażowała się osobiście w zbadanie sprawy…

Źródło: tvp.pl, Studio A

"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
FeliciaM.
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

18 wrz 2016, 21:24

"Ranczo" wraca do formy!
Pomysł na kampanię zgoła nowatorski. Prawdę mówiąc, spodziewałam się, że coś im nie wypali, i że prezes autentycznie niechcący kogoś uratuje z ognia, np. Czerepacha ;)
Tekst Kusego "Bakterie też się cieszą życiem?" - znakomity. Wrócił klimat starych serii - rozmowy filozoficzne między Klaudią, a Kusym.
Huśtawki nastrojów Klaudii - świetne. W jednej scenie załamana życiem, w następnym pozytywnie wkurzona na Fabiana, że nie realizują planów nowej kadencji.
Solejukowa w ostatniej scenie - super.
Naprawdę zapowiada się, że jednak będę tęskniła za "Ranczem", choć rok temu sądziłam inaczej.
"A kiedy mi powiedziała "tak", to jakby oknem wpadł piękny ptak..."

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator

18 wrz 2016, 21:25

Dla mnie najlepszy Pastuszek :D

"- ... a z szopy słychać krzyk pastuszka!
- A ciekawe co taki pastuszek robił tam po nocy w szopie, proszę?!
- Nie wiem!! Kartofle sobie na kolację piekł, przysnął, szopa się zajęła!"

:rechot: :śmiech:

Awatar użytkownika
Poldek
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

18 wrz 2016, 21:35

Odcinek fantastyczny, choć dziwne dla mnie jest to, że Solejukowa ma uczyć filozofii w gimnazjum, jeszcze się nigdy nie spotkałem z tym, aby był taki przedmiot szkolny w gimnazjum :D
Strasznie podobała mi się scena w urzędzie, kiedy dyrektorka zaczęła mówić w stylu Solejukowej :D
Następne odcinki zapowiadają się mega ciekawie :D

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

18 wrz 2016, 21:37

Dzisiaj wszystkie wątki dobre! Halina, Lodzia i Klaudia zwykle nudzą, a dzisiaj śmieszyły. O PPU nie muszę wspominać, bo oni zawsze są rewelacyjni. Smaczku dodali Solejukowie i Michałowa. Tylko żałuję, że bliźniacy sobie dłużej nie pogadali- scena i tak była mocna, ale liczyłem na więcej.

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator

18 wrz 2016, 21:38

Poldek pisze:Odcinek fantastyczny, choć dziwne dla mnie jest to, że Solejukowa ma uczyć filozofii w gimnazjum, jeszcze się nigdy nie spotkałem z tym, aby był taki przedmiot szkolny w gimnazjum :D
Jako tzw. przedmiot uzupełniający :)
Chyba, że mówimy tutaj o zamienniku religii.
Dzieci/młodzież, nieuczęszczająca na katechezę może chodzić na etykę ogólną lub tez inne zajęcia.

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

18 wrz 2016, 22:42

Jeden z lepszych odcinków Rancza. Wiele wątków, wszystkie ciekawe i zabawne. Najlepsze sceny z Jaśkiem. Oby taki poziom utrzymał się do końca.

Pabfer
Super User
Super User

18 wrz 2016, 23:01

Co do wątków, to mam nadzieję, że ten Klaudii ratującej Kusego już się skończył i nie wróci. Może nie był taki straszny, ale wolę inne postaci.

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 171 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 168 razy

18 wrz 2016, 23:07

Justyś pisze:Dla mnie najlepszy Pastuszek :D

"- ... a z szopy słychać krzyk pastuszka!
- A ciekawe co taki pastuszek robił tam po nocy w szopie, proszę?!
- Nie wiem!! Kartofle sobie na kolację piekł, przysnął, szopa się zajęła!"

:rechot: :śmiech:
Dla mnie też pastuszek był super. :rechot: :rechot: :rechot:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

19 wrz 2016, 4:01

nareszcie powrót mojego kochanego "Rancza"! :good: PPU górą a Czerepach-geniusz,po prostu geniusz :D :czapka:
Czyli nie pomyliłam się w swojej hipotezie-Dyrektorka nie chce przyjąć Solejukowej ze względu na wygląd-przepraszam nie chciała bo ją niestety przyjęła :bosz: (na plus jej parodiowanie Solejukowej :good: ).Oglądając rozmowę Lodzi i Haliny z Solejukową mam nadzieję że te dwie pierwsze przygotują jej jakąś metamorfoze...Swoją drogą Solejukowa niby taka inteligentna tej aluzji o tym żeby się ogarnąć nie zrozumiała :roll: A ja rozumiem dyrektorkę-ona jako wiceminister musi dbać o reprezentacyjny wygląd swojej szkoły...Zresztą już o tym wspomniałam ale jeszcze raz powtórzę-WEDŁUG MNIE SOLEJUKOWA DO TEJ SZKOŁY PASUJE JAK PIĘŚĆ DO NOSA :pałka: A ten pomysł żeby wpaść do biura PPU i przywalic torbą po głowie Koziołow-niektorym się podoba a mi nie.Po za tym on chyba podlega imunitetowi...
Kolejna porażka serialu-Klaudia.Generalnie powtórzę słowa Czerepacha-"Rozpieszczona gó***".Przez moment miałam nadzieję że Kusy zaprowadzi ją do Babki i nie będzie jej przez kilka odcinków a uraczony winem Fabian zadzwoni do Jagny a ona przyjedzie-ale niestety tak się nie stało :płacze:
Ale nie tracę nadziei
Podsumowując-odcinek dla mnie byłby 15/10 a przez Klaudie i Solejukową 10/10 :wariat: .
Mimo wszystko dotąd najlepszy odcinek tej serii :good:
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Pabfer
Super User
Super User

19 wrz 2016, 9:01

juleeeeczka97 pisze:A ten pomysł żeby wpaść do biura PPU i przywalic torbą po głowie Koziołow-niektorym się podoba a mi nie.Po za tym on chyba podlega imunitetowi...
Podleganie podleganiem, a komedie tak maja, ze musi sie co jakis czas wydarzyc cos niecodziennego.
Poza tym w prawdziwym zyciu tez by moze dostal, gdyby dzieciakowi jednak cos sie stalo z powodu jakiegos bledu w planie.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

19 wrz 2016, 9:10

To jest pierwszy odcinek tej serii, który zdecydowałem się skomentować. Bo pierwszych dwóch to nie było co komentować. Przez dwa odcinki praktycznie było to samo i wiało nudą zwłaszcza w dworku. Jeśli tak ma w dworku wyglądać cała seria to lepiej, żeby go w ogóle nie było. Wątek Klaudii to też porażka. Chociaż w pierwszych dwóch odcinkach były też ciekawe sceny i cytaty ale jednak całokształt był nudny.
Na trzeci odcinek czekałem z nadziejami, że w końcu będzie ciekawy i tak też się stało. :) Ja lubię jak odcinek ma jeden główny ciekawy i smieszny wątek i w tym odcinku tak było. Wątek z Koziołem i Czerepachem był super: śmieszne sceny, cytaty no i detektyw Michałowa. :) Ja swoją drogą podejrzewałem, że ona będzie też przy tym udawanym pożarze i że wszystko się wyda. Później wydawało mi się, że przez Solejuków się wyda, ale jednak Solejukowa wybrała karierę a Solejuk kasę . ;) Jestem w dalszym ciągu ciekaw czy to się wyda, chociaż wydaje mi się, że nie.
W pierwszych odcinkach brakuje mi jeszcze kilku postaci, które mam nadzieję, że się pojawią w kolejnych odcinkach. :)

Alferek
Początkujący
Początkujący

19 wrz 2016, 9:32

Trochę brakuje mi Staśka i wątków barowych. Solejukowa bardzo dobrze, jest gwiazdą tej serii. Ale ogólnie trochę za dużo tej filozofii i psychologii. Klaudia dość słabo w tej serii.

Pabfer
Super User
Super User

19 wrz 2016, 10:42

Klaudia to w kadej serii przynudza i czasem denerwuje. Ma tylko dobre przeblyski co jakis czas.

Awatar użytkownika
norbert73
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

19 wrz 2016, 12:43

"Jak cie piźgne w te umalowane ślepia,to zobaczysz jak nie można" -Solejukowa wygrała :D :D
Odcinek chyba najlepszy jak do tej pory,oby więcej takich ;)
Na plus Solejukowie w scenie gdy wpadli do biura PPU :rechot:
I oczywiście cała akcja związana z PPU i pastuszkiem :D :rechot:
Również fajna scena,to gdy biskup przyszedł do brata ;)
A także detektyw Michałowa :lol:

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy

19 wrz 2016, 14:11

Najlepszy jak dotąd odcinek 10 sezonu

Na plus:

-cała akcja z ratowaniem "pastuszka" przez Koziola
-parodiowanie Solejukowej przez Dyrektorkę
-śledztwo Michałowej

Minusy
-sceny w dworku
-depresja Klaudii
-Solejukowa jako nauczycielka filozofii

Moja ocena 7/10

Agulas74
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

19 wrz 2016, 14:32

Mnie ten odcinek się jak dotąd najbardziej podobał.
Aczkolwiek jeśli chodzi o Klaudię, to moim zdaniem jest błąd w scenariuszu - już kiedyś przechodziła krótki okres fascynacji egzystencjalizmem (nie pamiętam, w której serii). Więc to nie była dla niej nowość.

Pabfer
Super User
Super User

19 wrz 2016, 14:55

Dla mnie to tez dziwne- ja jeszcze nie jestem studentem, a mialem egzystencjalizm w liceum na polskim. Poza tym ona po studiach powinna miec o tym ogolne pojecie bez wzgledu na specjalizacje.

P.S. Dobrze, ze ta jej fascynacja byla krotka.

Inna wpadka- Koziol powiedzial, ze ma rozciete czolo, bo sie zacial przy goleniu. Kto z was goli sobie czolo? Mi sie jeszcze nie zdarzylo... Powinienem? :P Chyba. ze tworcy tak specjalnie napisali, bo w sumie Koziol byl zaskoczony i zmieszany, wiec mial prawo powiedziec cos glupiego- to nawet dodaje realizmu. Tylko przebiegly Czerepach na miejscu wymyslilby cos sprytnego :P

Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

19 wrz 2016, 15:05

Pabfer pisze:Inna wpadka- Koziol powiedzial, ze ma rozciete czolo, bo sie zacial przy goleniu. Kto z was goli sobie czolo? Mi sie jeszcze nie zdarzylo... Powinienem? :P Chyba. ze tworcy tak specjalnie napisali, bo w sumie Koziol byl zaskoczony i zmieszany, wiec mial prawo powiedziec cos glupiego- to nawet dodaje realizmu. Tylko przebiegly Czerepach na miejscu wymyslilby cos sprytnego :P
Musiałabym przesłuchać tę scenę jeszcze raz, ale wydaje mi się, że nie do końca tak brzmiała odpowiedź Kozioła.
Dziennikarka zwróciła uwagę Koziołowi, że ten jest ranny w głowę w wyniku swojej bohaterskiej akcji, a Kozioł zbagatelizował to zranienie mówiąc: "eee tam, człowiek się nieraz bardziej przy goleniu zatnie" (parafraza).
Zapraszam na ranczo.wikia.com - jedyną internetową encyklopedię o serialu Ranczo!

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

19 wrz 2016, 15:27

Pabfer pisze:
juleeeeczka97 pisze:A ten pomysł żeby wpaść do biura PPU i przywalic torbą po głowie Koziołow-niektorym się podoba a mi nie.Po za tym on chyba podlega imunitetowi...
Podleganie podleganiem, a komedie tak maja, ze musi sie co jakis czas wydarzyc cos niecodziennego.
Poza tym w prawdziwym zyciu tez by moze dostal, gdyby dzieciakowi jednak cos sie stalo z powodu jakiegos bledu w planie.
No niby tak...Mimo wszystko słabe jak dla mnie :roll:
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

ODPOWIEDZ