Ranczo odc. 119 "Partyzancka dola"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.
siemson13
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

12 wrz 2016, 17:54

Odcinek dla mnie był dobry.

Zacznę od tego, co mi się w nim najbardziej podobało, czyli od Solejukowej. Bardzo dobrze, że pokazała, że nie tylko Klaudia potrafi się wymądrzać i że nie tylko ona może mówić do każdego co jej się żywnie podoba. Nie wiem dlaczego, ale podoba mi się wątek Kusego. Łączy się z tym trochę śmiesznych scen zresztą, zwłaszcza w chatce Babki :D Przeprosiny Hadziukowej były mistrzowskie!! :rechot: :rechot: :rechot:

Ten odcinek pokazał niestety, jak bardzo popsuły się postacie Klaudii i dyrektorki... o przepraszam pani wiceminister oświaty. Klaudii nic jak zawsze nie pasuje, jej sprawa, ale nie musi oceniać wszystkich dookoła i do tego wypominać własnej matce że jej życie nie ma sensu. Szacunku do matki zero... O dyrektorce nie wspomnę bo już nie raz pisano tu o tym i nie chce się powtarzać :cry:

Odcinek oceniam 7/10 :)
"Na Solejuka mnie wymienił, dziada paskudnego i jeszcze zadowolony"- Hadziukowa
"Wdowi grosz to jest najcenniejszy pieniądz jaki może być" Ksiądz Robert

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

12 wrz 2016, 18:49

goskaczg pisze: ,,, Jednak po obejrzeniu dwóch odcinków czuję jakiś niedosyt.
Myślę, że to przez nieobecność Lucy. Bardzo mi jej brakuje.
No Lucy jest troszkę więcej, ale też uważam, że serial dużo traci na jej nieobecności w Wilkowyjach.

Zdziwiony jestem reakcją Lucy w ostatniej scenie, Jak się dowiedziała, że Kusy po jej wyjeździe wpadł w depresję. To ona nie pomyślała , że jak na rok może dwa lata wyjedzie i zabierze Kusemu córeczkę, to dla Kusego będzie to obojętne . Dopiero Klaudia musiała jej to wytłumaczyć, jaką krzywdę zrobiła Kusemu
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 63 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 92 razy

12 wrz 2016, 20:28

Dobrze, że Lucy jest mniej, bo oprócz zabawnych wątków często ma nudne...

1marcin60
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

12 wrz 2016, 21:21

Niepotrzebne są te rozmowy z Lucy. Zero w nich emocji, na siłę robione. Lepiej gdyby ich nie było, skoro Lucy "nie ma" w Wilkowyjach
Spoiler:

Pabfer
Super User
Super User

12 wrz 2016, 21:33

Też myślę, że na siłę, ale muszą być, bo Ostrowska należy do obsady. Jednak mogły by być ciekawsze.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 145 razy

12 wrz 2016, 21:58

Ale jak zwał tak zwał rozmowy Kusego z Lucy pozbawione są cienia emocji ... I zgodzę się ,że wypadają mało naturalnie.
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Pabfer
Super User
Super User

12 wrz 2016, 22:09

Tu się zgodzę. Powinna się bardziej przejąć złym stanem Kusego... Tylko, że to twarda, zimna Amerykanka...

1marcin60
Nowicjusz
Nowicjusz

12 wrz 2016, 22:27

Mało naturalnie? Te rozmowy kładą się szerokim cieniem na cały odcinek, mam nadzieje że to już ich koniec.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

13 wrz 2016, 5:38

Napisałem mało naturalnie bo chciałem to ująć w możliwie najbardziej wysublimowany sposób:)

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

13 wrz 2016, 23:22

In minus: za dużo krzyków! Krzyczała Solejukowa, krzyczała Hadziukowa, krzyczała Klaudia, krzyczała Monika...
In plus - Japycz: "Hadziuk, według mnie to żona cię przeprosiła" oraz Solejuk: "To może bardziej być się mogła mężem zająć... a po piorunującym spojrzeniu Solejukowej - albo odpocząć"

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

14 wrz 2016, 8:51

Wczoraj na spokojnie obejrzałem jeszcze raz odcinek 119 i niestety pierwsze wrażenie się nie zmieniło. Jeden ze słabszych odcinków w historii Ranczo. Jedynie plebania i ławeczka na plus... Ale to oczywiście to moje subiektywne zdanie i jak czytam wielu z Państwa jest zachwyconych... Pozdrawiam

delfinek
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

14 wrz 2016, 16:38

Jednym słowem, odcinek rewelacja! Wreszcie więcej Lucy i oby tak dalej. To bardzo ciekawy sposób te rozmowy przez komputer, uatrakcyjniają serial i sprawiają, że widz cały czas nie może się doczekać wielkiego powrotu naszej Amerykanki. Chociaż Lucy mogłoby być więcej, ale i tak jest lepiej niż w poprzednim odcinku, ale wtedy to pewnie tak specjalnie, żeby pokazać jak w dworku jest smutno i pusto bez Lucy. Mam nadzieję, że będzie się pojawiać częściej, nawet na komputerze. Co do innych postaci to według mnie znowu było za dużo Solejukowej. Jest to bardzo ciekawa i barwna postać, ale jako drugoplanowa, gdy pojawia się raz na kilka odcinków. Gdy jest za często, szybko się nudzi. A co do dyrektorki to widać, że stanowisko ją zmieniło, ale Solejukowa też nie zachowała się ładnie. Ledwie licencjat i już pretensje, że nie pozwalają jej w szkole uczyć. Moim zdaniem najnudniejszym wątkiem, tak jak w poprzednim odcinku była scena Kozioła, Czerepacha i Oli. Tylko siedzą i o jednym i tym samym rozprawiają cały odcinek, tak jak ostatnio. Moim zdaniem polityka powinna być jedynie takim dodatkiem, teraz jest jej za dużo. Najwięcej powinno być dworku i Lucy. I chociaż mogłoby się wydawać, że kampania prezydencka to będzie najbardziej emocjonujący wątek sezonu, to jest to nic w porównaniu z wyjazdem głównej bohaterki. Najważniejsze jest teraz, kiedy powróci nasza kochana Lucy.

Dela
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

14 wrz 2016, 19:38

Powstrzymalam sie od wydawania komentarza 1 odcinka,i dzieki Bogu;).2 rozbawil mnie bardzo,Sulejukowa jest po prostu urocza:)Czyli teraz moze byc tylko lepiej:D

Added in 8 minutes 27 seconds:
Burnett pisze:Drodzy Ranczersi piszecie, że brakuje wam Lucy w 10 sezonie, ale to zasługa tylko i wyłącznie Ilony Ostrowskiej. Początkowo Ostrowska miała zaplanowanych ok. 60 dni zdjęciowych, ale postawiła zbyt wygórowane warunki finansowe, więc ostatecznie rozpisano jej rolę na 6 dni zdjęciowych. Większość scen z Lucy nakręcono prawdopodobnie w prowizorycznym mieszkaniu stworzonym na potrzeby w studio ATM. Najwidoczniej Ilona jest już zmęczona graniem Lucy.
Bardzo nieladnie jest winnic kogos,nie majac do tego zadnych podstaw,no chyba,ze w tych rozmowach uczestniczyles,a komentujemy z tego co wiem odcinek 119.Moze sie nie podobac,i mozna o tym napisac,ale zeby od razu taki atak,to nie bardzo rozumiem.
Poczekajmy zobaczymy,wedlug mnie akcja sie powoli rozwija:)
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

14 wrz 2016, 20:27

Bardzo powoli się rozwija...Bardzo...Pozdrawiam

Pabfer
Super User
Super User

14 wrz 2016, 21:02

Dlatego, że bombę trzymają na koniec.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

15 wrz 2016, 7:40

"Cóż, że droga wyboista ważne ,że kierunek słuszny" :) . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
norbert73
Początkujący
Początkujący

15 wrz 2016, 19:07

Powiem szczerze,że czytam posty i aż nie mogę uwierzyć,jak każdy cos marudzi na temat ostatniego odcinka Rancza.Jeden pisze że wątek z Kusym nie ma sensu,drugi że w odcinku za dużo krzyku,a jeszcze jeden że za dużo Solejukowej.Równiez oglądałem odcinek(no jakże by inaczej :D )i myśle że był to jeden z lepszych odcinków Rancza :)
-wątek z Kusym jest akurat bardzo dobry,chyba nie będzie chodził zadowolony kiedy nie ma przy nim żony i córki?A może miał zacząć pić,co by było już totalnym bezsensem?Wydaje mi się że depresja to najlepsze rozwiązane na sytuacje w jakiej się znalazł.
-co do krzyku,może było go trochę dużo ale to równiez był fajny wątek,szczególnie gdy do "rozmowy" Klaudii z Lodzią i Koziołową dołączyła Solejukowa.
-a Solejukowa.....myśle że większość się tu ze mną zgodzi-to jest taka postać,której chyba nigdy nie będzie za dużo.
Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania,ale myślę że odcinek był 100 razy lepszy od pierwszego i nie było w nim nic co można by było krytykować,ale tooczywiście tylko moje zdanie. Oceniam odcinek 10/10.
A dodam jeszcze że 23 września 2015r. byłem obecny przy nagraniu jednej ze scen ławeczki która była wyemitowana w tym odcinku.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

15 wrz 2016, 19:20

:bosz: Witam , cóż jeżeli był to jeden z lepszych odcinków ...To spuszczę kurtynę milczenia . Pozdrawiam

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

16 wrz 2016, 12:50

Dela pisze: Bardzo nieladnie jest winnic kogos,nie majac do tego zadnych podstaw,no chyba,ze w tych rozmowach uczestniczyles,a komentujemy z tego co wiem odcinek 119.Moze sie nie podobac,i mozna o tym napisac,ale zeby od razu taki atak,to nie bardzo rozumiem.
Poczekajmy zobaczymy,wedlug mnie akcja sie powoli rozwija:)
Pozdrawiam.
Nikogo nie atakuje, stwierdzam tylko fakty. Ilona Ostrowska od dawna jest już zmęczona graniem Lucy. Jej rola w 9 sezonie też miała wyglądać zupełnie inaczej, ale ostatecznie zdecydowano, że trzeba wysłać jej postać do Ameryki. Twórcy mieli podpisany kontrakt z TVP na 9 i 10 sezon, więc ze względu na Ostrowską w pośpiechu zmieniono scenariusz i cały wątek Kusego i Lucy w 9 sezonie to jedynie bezsensowne awantury w prawie każdym odcinku i przymiarki do wyjazdu Lucy do USA. Tak jak napisałem wcześniej w 10 sezonie Ostrowska miała zaplanowanych znacznie więcej zdjęć filmowych, ale postawiła zbyt wygórowane warunki, więc w 10 sezonie jest jej tak mało. Przy okazji scenarzyści wysłali Staśka do szkoły w Szczytnie ze względu na konflikt między Arkadiuszem Naderem, a Waligórską. Przez kaprysy i konflikty aktorów cierpi na tym serial.

Pabfer
Super User
Super User

16 wrz 2016, 13:08

Burnett pisze:Jej rola w 9 sezonie też miała wyglądać zupełnie inaczej, ale ostatecznie zdecydowano, że trzeba wysłać jej postać do Ameryki.
Wiedzialem o zmianach w jej roli w 10. Sezonie, o ktrych wspomniales, ale w 9. Serii tez musiano skorygowac pierwotne plany? O tym nic nie wiem. Moglbys mi powiedziec co zmieniono rok temu?

ODPOWIEDZ