Ranczo odc. 119 "Partyzancka dola"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.
Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

24 sie 2016, 14:29

Ranczo seria 10 odcinek 119 "Partyzancka dola"
Emisja premierowa - 11.09.2016 godz. 20:25 TVP1

Streszczenie 119 odcinka:
Solejukowa, która cierpi na syndrom pustego gniazda, wpada na pomysł, jak odmienić swoje życie. Musi jednak przekonać do tego kilka osób i z miejsca napotyka na silny opór.

Kusy nie ma najmniejszej ochoty wracać do domu. Buduje sobie szałas i zamierza w nim zamieszkać. Na szczęście znajduje go Babka i zabiera do siebie. Tymczasem Monika i Kinga przeczesują las w poszukiwaniu zbiega.

Ola i Czerepach obmyślają chwyt reklamowy, który sprawiłby, że wyborcy pokochają nowego kandydata na prezydenta.

Źródło: tvp.pl, Studio A
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

wera888
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

11 wrz 2016, 21:21

Genialny odcinek, dużo śmiesznych scen. Zapowiada się naprawdę ciekawy sezon.

wojtgryg
Nowicjusz
Nowicjusz

11 wrz 2016, 21:24

Ja też twierdzę,że ten odcinek był dobry. Na pewno lepszy jak poprzedni. :good:

Awatar użytkownika
FeliciaM.
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

11 wrz 2016, 21:32

Powrót do poziomu należnemu "Ranczu".
Solejukowa i jej "wykład" w gminie na temat wartości - popis dnia!
Pomysły Czerepacha i ich absurdalność - świetne.
Poszukiwanie Kusego równie dobre.
Dobrze się zapowiada.
"A kiedy mi powiedziała "tak", to jakby oknem wpadł piękny ptak..."

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

11 wrz 2016, 21:34

O dziwo Monika i Kinga wypadły dobrze jak nigdy- dzięki Babce. Ławeczka w formie jak zawsze- nie zawiodłem się. Najważniejsza w tym sezonie jest jednak kariera przyszłego Prezydenta. Świetne wymyślanie sposobów na ocieplenie wizerunku. Ciekawe co uknuł Czerepach... Już teraz wiem, że to coś bardzo sprytnego i zabawnego, więc nie mogę się doczekać rozwiązania.
10/10

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 6 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

11 wrz 2016, 21:40

Elegancki odcinek. Ławka trzyma fason :)
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

lost47
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

11 wrz 2016, 22:21

Świetny odcinek i gwiazdą jak poprzednio była Więcławska to w tym bezapelacyjnie Solejukowa. Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale pani dyrektor chyba lekko sodóweczka uderzyła do głowy od tej politycznej kariery.
Co do wątku politycznego to aż strach się bać co tym razem wymyślił Czerepach ale to pewnie wyjaśni się za tydzień.
Lucy nadal tylko wirtualnie ale tym razem było jej odrobinę więcej ale po tym jak dowiedziała się w jakim stanie jest Kusy może skłoni ją to do szybszego powrotu.

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

11 wrz 2016, 23:18

Juhu ławeczka wroiła do dawnej formy-super :good: Zastanawiam się tylko czemu Solejuk już nie pracuje jako dyrektor...I znów panie gwiazdami odcinka-Mowa o Kindze,Babce i Monice.(jak dla mnie oczywiście).Pomysł Kingi skomentuje jednym słowem-Geniusz :) Choć Monika też wykazała kreatywnościa podczas rozmowy z Lucy...
Lodzia i Halina to najsłabszy i najnudniejszy wątek serialu..."50 twarzy Greya" psuje dodatkowo to zupełnie tak jak Solejukowie i ich wygrana w totolotka...Zresztą Solejukowie to kolejne postacie popsute a w szczególności Solejukowa która swoim marudzeniem zaczyna mnie irytowac...Rozmowa Klaudii z Matką również jakaś taka sztuczna-Halina była za spokojna...Generalnie gdyby nie Babka,Monika,Kinga,Hadziukowa ,Wikary oraz Ławeczka odcinek dla mnie byłby bez sensu...
lost47 pisze:. Nie wiem czy tylko ja mam takie wrażenie ale pani dyrektor chyba lekko sodóweczka uderzyła do głowy od tej politycznej kariery.
Też odnoszę takie wrażenie...
lost47 pisze:.Co do wątku politycznego to aż strach się bać co tym razem wymyślił Czerepach ale to pewnie wyjaśni się za tydzień.
Również czekam z niecierpliwością na rozwój kariery PPU oraz pomysły Czerepacha :)
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Kwarc
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

12 wrz 2016, 0:15

Nie będę owijać w bawełnę... twórcy jadą na oparach pomysłów.

1marcin60
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

12 wrz 2016, 1:54

Nigdy nie przypuszczałem, że kiedykolwiek, po obejrzeniu jakiegokolwiek odcinka tego serialu, nie będę usatysfakcjonowany. Poprzedni odcinek, otwierający serie, był jednym z lepszych otwarć Rancza od kilku sezonów. Zabawny, błyskotliwe dialogi, ogólny zarys akcji, odcinek bardzo dobry. Przyszła jednak pora na ten odcinek...
wyszedł tak naprawdę tylko tytuł, który pasuje do kilku wątków odcinka... oczywiście plusów jest więcej : na plebanii poziom jest równy, tylko bardzo mało jej w serialu, i chyba brak pomysłu na księży. Mam nadzieje że pomysł Czerepacha, będzie wiązał się w jakiś sposób z Biskupem, Wikarym, Proboszczem.
Ławeczka trzyma poziom, jak to ławeczka. Nawet wiarygodny wątek Klaudii, nie najgorzej to wyszło.
Ale dworek? Teoretycznie wyjazd Lucy mógł tchnąć nowe życie w to sakramentalne miejsce dla Rancza, ale tak nie jest. Słaby wątek depresji, ucieczki z domu, szukanie Kusego... wygląda to bardzo blado. Nawet nie chodzi o sam fakt ucieczki, ale to by przeszło jako epizodyczne zdarzenie, a ten wątek trwał dwa odcinki...
Rozmowy z Lucy, przelały czarę goryczy, brak w nich klimatu, brak w nich magii. Dworek może ożywić tylko ktoś nowy, ale kto? Klaudia taką osobą nie będzie, a odnoszę wrażenie że następne dwa-trzy odcinki będzie terapia Kusego.
Według mnie to był najgorszy odcinek w historii serialu, o dziwo nigdy nie uważałem, że któryś jest lepszy-gorszy, były tylko dobre i jeszcze lepsze. Ten odstaje od reszty.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

12 wrz 2016, 5:53

Dzień dobry , też odnoszę wrażenie ,że troszkę twórcy serialu przedobrzyli wątek Kusego... Jakieś to takie ni jak mające się do rzeczywistości . Komentując odcinek 118 napisałem ,ze z dworku wieje nudą i po obejrzeniu odcinka 119 niestey nadal jest nudno. Serial ratująi PPU , ławeczka , plebania. Ale oczywiście każdy mam prawo do własnej oceny ...Ja daję odcinkowi 3/10 .

Added in 1 minute 15 seconds:
A jak czytam ocenę za odcinek 10/10 to zastanawiam się czy z moim tv wszystko ok...A może ja dziwny jestem:(
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

oldskol
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

12 wrz 2016, 8:32

Nie spodziewam się cudów, poprzedni sezon był już słaby, w porównaniu do całej reszty takie mocne 4/10. Serial ratują już wyłącznie PPU i ławeczka, mimo że rozmowy bywalców z żonami są tak makabrycznie sztuczne, jakieś nierzeczywiste i groteskowe, że aż nieswojo się robi, to jednak w porównaniu do kilku postaci wypadają niczym arcymistrzowie.

Obie panie Kozioł nadają się wyłącznie do dekapitacji, Halina wygląda jakby za wszelką cenę starała się odmłodzić przez co zaczyna się prezentować niczym amerykańskie monstra po tysiącu operacji plastycznych, w dodatku do serialu nie wnosi już totalnie NIC poza beczeniem przy każdej okazji. KAŻDEJ. Lodzia zachowuje się lepiej niż w poprzedniej serii gdzie wyła BEZ PRZERWY strojąc miny niczym upośledzone dziecko ale i tak irytuje. Klaudia natomiast jest chyba najbardziej denerwującą postacią w historii polskiej kinematografii, przesadzona, zidiociała, wszystkich poucza, wszystkich wytyka palcami, nic i nigdy jej nie pasuje, natomiast sama zajmuje się wyłącznie ciągnięciem kasy od starych i narzeczonego + zajmowaniem się łatwymi, lekkimi i bezużytecznymi zajęciami. Teraz będzie próbowała poskładać rozsypaną osobowość Kusego który z ciekawego, fajnego faceta stał się jakąś totalną fają bez siły mentalnej. Oglądanie tej dwójki razem dorzucając Kingę ("Przecież tak trzeba postąpić, nie? Musimy to zrobić, nie?) i Monikę (rozwala mnie jej przekształcenie w sposobie odnoszenie się do Kusego - przez 2,3 sezony z mistrza stał się niemal wyłącznie "kretynem"). Oglądanie tego kwartetu na ekranie, dodając smęcącą Lucy ("Siedzimy z Dorotka, byłam z Dorotka, pozdrawiamy z Dorotka") to będzie męka. Ale dla PPU i ławeczki się jakoś przemęczę :)

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

12 wrz 2016, 8:37

Ja tak kocham Ranczo, dlatego wszystko mi się podoba. Jednak po obejrzeniu dwóch odcinków czuję jakiś niedosyt.
Myślę, że to przez nieobecność Lucy. Bardzo mi jej brakuje. :płacze:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy

12 wrz 2016, 9:41

Słaby odcinek

Na plus:

-wizyta Moniki i Kingi w domu babki
-kłotnia Hadziuka w domu
-ławeczka
-Kozioł i Czerepach

Minusy
-dworek
-darcie gęby przez Klaudie w urzędzie
-starania Solejukowej o posadę nauczycielki (chyba jeden z najgłupszych pomysłow w Ranczo)
-nijakie zakończenie

Moja ocena 4/10

dameno
Nowicjusz
Nowicjusz

12 wrz 2016, 12:24

Ranczo jest już robione na siłę i dobrze, że to już jest ostatnia seria. Odcinek był słaby, nie oszukujmy się. Jakaś ucieczka Kusego, sztuczne dialogi Solejuków, totalnie niezrozumiały wątek Klaudii z Lodzią i Haliną. Drażniło mnie również ciągłe narzekanie Hadziuka na żonę, że sprzedała Kusego dziewczynom - ile można? W tym odcinku poziom trzymała Babka i PPU, no, może trochę też ławeczka, ale w niewielkim stopniu. Gołym okiem widać, że na ten serial nie ma już żadnego pomysłu, a szkoda.

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

12 wrz 2016, 12:32

"Co jest w rozsypce, to trzeba poskładać" - te mądre słowa Zielarki powinny być mottem całej 10 serii.

A jest wiele do poskładania. Odcinek pełen kryzysów - u Kusego, u Klaudii narzekającej na monotonię życia, u Solejukowej po tym jak jej dzieci wyjechały do szkół z internatem, u Senatora, który nie wie jak rozpocząć kampanię i zareklamować się w mediach i na koniec u Haliny i Lodzi po reprymendzie udzielonej przez Klaudię.
Sama Klaudia to na razie taki psycholog-teoretyk. Napisała pracę o depresji i już ma wystarczające kwalifikacje aby pomóc Kusemu :) . No chyba że to niecny plan - zasiać u Lucy wątpliwości, aby jak najprędzej wróciła do męża.
Obawiam się trochę o dyrektorkę szkoły, żeby z sympatycznej kiedyś pani pod wpływem władzy nie zmieniła się w surową zołzę patrzącą z góry na wszystkich.

Nie zabrakło też humoru, jak na komedię przystało, a zwłaszcza:

1. Przeprosiny Hadziukowej,
2. Dialog u Babki:
- co to, czary?
- nie, otwarta klapa do piwnicy :)
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
naska
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

12 wrz 2016, 14:31

Odcinek nie był najlepszy to fakt, jednak były również momenty śmieszne. Jakoś irytował mnie ten temat o "wydaniu kusego" za często było to wałkowane. Zachowanie Klaudii typowe, normalne że krzyczy i poucza wszystkich ale moim zdaniem w scenie w urzędzie to Halina nie dała rady i grała bardzo sztucznie. Wójt i Czerepach trzymają poziom, ale mimo wszystko przeraża mnie wizja tego że praktycznie cały sezon będzie kręcił się w okół wątku jego kampanii prezydenckiej. Jak już inni użytkownicy zdążyli zauważyć postać Dyrektorki stała się bardzo irytująca, chociaż tak naprawdę zagrała tylko chwilkę. Każdy powinien się przyzwyczaić że to już nie jest to same rano co poprzednie sezony nie wspominając już o braku podobieństwa do 1-4. Mimo wszystko z niecierpliwością czekam na kolejny odcinek :)
"Ale nie kocha się za coś tylko pomimo"

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

12 wrz 2016, 15:59

Właśnie , po przeczytaniu powyższego posta naszła mnie refleksja ....Ranczo momentami staje się coraz bardziej obce:) ....jak w piosence Lady Pank . Pzdr
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

12 wrz 2016, 16:05

A mnie się ten odcinek podobał, ale zgadzam się z przedmówcami, że Klaudia jest przerysowana i strasznie wkurzająca. Mogłaby się już ogarnąć, ileż można być takim durnym.

Wątek Kusego mi się podoba, to jego staczanie się bez alkoholu :śmiech: Stara się chłop trzymać i nie oszaleć na swój kusowy sposób, ale bez sięgania do butelki.
Świetna była scena u babki Zielarki, jak Monika wpadła do piwnicy :rechot:
Na plus jak zawsze ławeczka i PPU.

Czekam jeszcze na pojawienie się Joli i Wezóła.

A co do Lucy, to jakoś mi jej, o dziwo, nie brakuje. Tak mnie drażniła w tamtym sezonie, że chętnie od niej odpocznę.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy

12 wrz 2016, 17:36

Drodzy Ranczersi piszecie, że brakuje wam Lucy w 10 sezonie, ale to zasługa tylko i wyłącznie Ilony Ostrowskiej. Początkowo Ostrowska miała zaplanowanych ok. 60 dni zdjęciowych, ale postawiła zbyt wygórowane warunki finansowe, więc ostatecznie rozpisano jej rolę na 6 dni zdjęciowych. Większość scen z Lucy nakręcono prawdopodobnie w prowizorycznym mieszkaniu stworzonym na potrzeby w studio ATM. Najwidoczniej Ilona jest już zmęczona graniem Lucy.

ODPOWIEDZ