Ranczo odc. 118 "Kto tu rządzi"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.
nieziu
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

07 wrz 2016, 9:59

nie wiem czy zauważyliście ale w oświadczeniu lustracyjnym Prezesa było wskazane imię ojca - Jan Kozioł :-) ciekawe czy kiedyś poznamy również imię matki Koziołów (Kozłów) ;-) no i najważniejsze - czy kiedykolwiek dowiemy się jak naprawdę ma na imię Michałowa ?? :-)

PS. Swoją drogą - przyszedł mi do głowy pomysł na kontynuację 'Rancza' (od razu zaznaczam, że nie śledziłem forum, być może ktoś już taki temat poruszał) - 'Ranczo Retro' - mógłby opowiadać o Wilkowyjach w przeszłości (bardziej lub mniej odległej) - np. historię Babci Lucy - wtedy np. mogłaby by się pojawić również młoda Babka Zielarka, młoda Michałowa i Stach oraz Jan Japyczowie,rodzice Lucy, poprzedni proboszczowie, być może rodzice Księdza i Wójta (Prezesa) - a może nawet oni sami jako dzieci (?), młody Solejuk i Hadziuk... - wszystko zależy od tego kiedy rozgrywałaby się akcja takiej historii... wszystko byłoby utrzymane w klimacie 'Rancza' ale jednocześnie w nowej odsłonie i z nowymi (poniekąd bohaterami...) :-) byłoby klimatycznie jak dotychczas ale też świeże :-)

Auguratrix
Nowicjusz
Nowicjusz

07 wrz 2016, 20:15

Całkiem niezły odcinek, parę dobrych tekstów i jako początek serii zachęcający. Tylko ten rozmemłany Kusy mi nie leży...

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

07 wrz 2016, 23:19

Ja Kusego bardzo lubię jak się w coś angażuje, ale co jakiś czas regularnie twórcy każą mu mieć doła i takich wątków nie cierpię!

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

08 wrz 2016, 14:09

To będzie najlepszy sezon rancza w historii:)
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

08 wrz 2016, 14:14

Na pewno historyczny sezon bo pewnie ostatni...Choć mimo ,że jestem sceptycznie nastawiony po odcinku 118 ...To jednak mnogość rozpoczętych wątków daje nadzieje ... I mimo ,że to już 118 odcinek serial trzyma wysoki poziom :) ...Kiedy wróci Lucy ...Bez niej jakoś pusto.
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

08 wrz 2016, 15:24

'Ranczo Retro' - mógłby opowiadać o Wilkowyjach w przeszłości
Sam o tym kiedyś myślałem, ale raczej wolałbym żeby retrospekcja pojawiła się w "zwykłym" odcinku. Tylko jak postarzyć Wilkowyje o te kilkadziesiąt lat (zwłaszcza rynek z odnowionym sklepem)? Trochę też przeraża mnie perspektywa zagrania młodych Kozłów przez bliźniaków Mroczków, albo co gorsza Zdrojkowskich.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

08 wrz 2016, 18:46

Zapowiada się, że tematem głównym X serii, podobnie jak w poprzedniej będzie polityka. Jak dla mnie trochę szkoda. Wolałem bardziej tematy społeczne i z życia ludzi. I tak sobie myślę, że nawet gdy pan Artur Barciś (wyśmienita rola), pan Wojtek jako reżyser i pan Robert jako scenarzysta „na głowie będą stawać” to i tak będą nie są w stanie dorównać polityce w realu. Tego cyrku nie da się opisać, wyreżyserować , czy zagrać.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Pabfer
Super User
Super User

08 wrz 2016, 19:20

Właśnie dobrze, że będzie polityka. To jest najciekawsze, Zawsze budzi najwięcej emocji i (w przypadku ,,Rancza'') śmiechu!

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

08 wrz 2016, 19:27

Też lubię wszystkie wątki polityczne:) ... I myślę ,że często można znaleźć odniesienie do rzeczywistych wydarzeń...

Pabfer
Super User
Super User

08 wrz 2016, 19:30

Sam pomysł na wysoko postawione bliźniaki jest odniesieniem :D :P

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

08 wrz 2016, 19:32

Choć ja bardziej doszukuję się podobieństw do SAMOBRONY...Taka kariera z gminy do... Ale to może tylko moje subiektywne odczucie.

Pabfer
Super User
Super User

08 wrz 2016, 19:37

Mnie to dziwi, że twórcy są lewicowi, a więcej odniesień widzę do prawicy- bliźniacy, Duda...

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

08 wrz 2016, 19:43

Zawsze życie pisze najlepsze scenariusze...Spotykałem się też z opiniami ,że kariera Wójta to odnośnik do Nikodema Dyzmy . Ważne jest to ,że nadal po 118 odcinkach jest o czym dyskutować. Choć brakuje mi czasów jak wójt był naszym starym -nowym wójtem...

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

08 wrz 2016, 19:52

Pabfer pisze:Mnie to dziwi, że twórcy są lewicowi, a więcej odniesień widzę do prawicy- bliźniacy, Duda...
Skąd to podejrzenie , że są tacy , a nie tacy. Z całej treści tego działa, bo takim trzeba nazwać "Ranczo", które bardzo trafnie opisuje nasze życie, można wysnuć tylko jeden wniosek, że twórcy to normalni ludzie, bez podziału na takich lub onych.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

08 wrz 2016, 20:00

Ale to kolejny dowód ,że wątki polityczne wzbudzają najwięcej emocji:) ... Co do lewa czy prawa ja odbieram Ranczo jako ogólną satyrę na obecną Polskę... Bo Bóg jeden wie ile jest takich wsi jak Wilkowyje ilu takich księży , wójtów , ławek itd.::))

Pabfer
Super User
Super User

08 wrz 2016, 20:33

Gal pisze:
Pabfer pisze:Mnie to dziwi, że twórcy są lewicowi, a więcej odniesień widzę do prawicy- bliźniacy, Duda...
Skąd to podejrzenie , że są tacy , a nie tacy. Z całej treści tego działa, bo takim trzeba nazwać "Ranczo", które bardzo trafnie opisuje nasze życie, można wysnuć tylko jeden wniosek, że twórcy to normalni ludzie, bez podziału na takich lub onych.

Masz rację, że to uniwersalny serial, ale wiem, że prywatnie Adamczyk sympatyzuje z lewicą. Ale na ekranie rzeczywiście nie narzuca nachalnie swoich poglądów. Mówiłem o ekipie, nie bohaterach. Barciś też jest za lewicą, co widać na Barciślandii.

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

09 wrz 2016, 0:21

jacek pisze:Zawsze życie pisze najlepsze scenariusze...Spotykałem się też z opiniami ,że kariera Wójta to odnośnik do Nikodema Dyzmy . Ważne jest to ,że nadal po 118 odcinkach jest o czym dyskutować. Choć brakuje mi czasów jak wójt był naszym starym -nowym wójtem...
Eee tam!Jeszcze nie raz może kogoś siekierą popiescić :D
A tak przy okazji-mam nadzieję że skoro alkohol zostawił po sobie w UG to siekierę też-już widzę jak nowa pani Wójt nią świetnie operuje :rechot:
No i zgadzam się w 100% że nadal jest o czym dyskutować po 118 odcinkach-a to rzadkie zjawisko :)
A co do porównania prezesa do Nikodema Dyzmy to nie tylko Ranczersi tak uważają-sam Czerepach kiedyś zastosował to porównanie...
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

09 wrz 2016, 6:06

Witam , wiem ,że Czerepach zastosował to porównanie ...Napisałem ,że spotykam się z opiniami....Bo nie zawsze aż tak chce mi się analizować porównywać doszukiwać. Czerpię radość z Rancza takim jakim jest z jego wadami i wielkimi zaletami:). Co do Pani Wójt myślę ,że odcinek 118 pokazał ,że będzie się działo:).

Awatar użytkownika
Black_Diamond
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

09 wrz 2016, 18:12

Jestem ogromną fanką serii od 1 do 4 (która według mnie idealnie zakończyłaby serial na znakomitym poziomie) i do kontynuacji podchodziłam raczej sceptycznie. Muszę jednak przyznać, że podczas oglądania nowego odcinka powrócił mój entuzjazm, gasnący stopniowo podczas poprzednich sezonów. Szczególnie podobało mi się ograniczenie liczby bohaterów pojawiających się w jednym odcinku. Skojarzyło mi się to z pierwszymi odcinkami, kiedy głównymi punkami odniesienia były urząd gminy, plebania, dworek i ławeczka, a inni bohaterowie pojawiali się sporadycznie, nie powodując uszczerbku na wątkach Lucy, księdza i wójta. Dodatkowo dialogi ławeczki znów na wielki plus. Niestety nie tylko Kusego boli brak Lucy, ale cóż począć... Czekam na kolejne niedziele :D
"I tylko sny, szalone sny są tutaj jak wszędzie..."

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

09 wrz 2016, 19:00

Myślę , że bardzo trudno przez tyle lat , serii utrzymać wysoki poziom...Ja również jestem wielki fanem pierwszych sezonów. Jak pisałem tu już na forum po obejrzeniu 118 odcinka mam mieszane uczucia , choć mam wrażenie ,że zamiast czerpać radość z nowych odcinków nadal wracam do roku 2006. Ale ważne ,że nadal jest o czym dyskutować bo nieważne czy chwalą czy ganią ale ważne ,że mówią:)) A Ranczo czy to odcinek 118 czy 1 zawsze ma swoją magię:)

ODPOWIEDZ