Ranczo odc. 118 "Kto tu rządzi"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.
Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

05 wrz 2016, 2:09

Obaj - Kozioł i Czerepach - donosili na siebie do KW PZPR i do województwa ale nie do SB. Dobre! A biskup po cywilu? Zabawny bardzo. Nawet nie musiał nic grać. No i Pietrek: Kusy jak cię podziwiam. Tak staczać się na trzeźwo! Ogólnie lepsze otwarcie niż w seriach 7-9.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 917 razy
Kontakt:

05 wrz 2016, 4:26

Bardzo udana premiera X serii. Ławeczka, tradycyjnie, wymiata. Kilka tekstów z pewnością stanie się kultowych. Plebania, na czele z niezawodną Michałową trzyma poziom. Kierownictwo PPU jak zwykle knuje intrygi. Królową tego odcinka była niewątpliwie Więcławska, która ostro zabrała się do pracy jako wójt.
Ciekawy jestem dalszego ciągu, z pewnością wiele będzie się działo :)

Sceny z Ławeczką 118. odcinka powstawały 9 września 2015 roku. Byliśmy wtedy na planie...
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

05 wrz 2016, 8:10

Biskup w cywilu wyglądał w tej beretce jak członek francuskiego ruchu oporu.

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

05 wrz 2016, 9:12

Dosyć słabe rozpoczęcie sezonu:

Minusy:
- Odrealniony i głupi wątek Solejukowej z licencjatem, która dalej jest prostaczką
-Czerepach i Kozioł zapomnieli że członków PZPR nie notowano w aktach jako towarzyszy, więc te obawy były niepotrzebne
- ksiądz Maciej chodzi w obdartej sutannie zamiast przebrać się w "robocze" ciuchy.
-nowe tematy muzyczne psujące klimat serialu

Na plus :
-Staczanie się Kusego
- cywilny strój Biskupa
-ochrzanianie pracowników przez Więcławską
-ugoszczenie Kusego przez pijanego Hadziuka

Moja ocena 4/10

Sezony 1-4 a a 9 i 10 dzieli ogromna przepaść. W moim odczuciu sezon 9 i ostatni sezon Rancza są zrobione na siłe i mało w nim ciekawych pomysłów znanych z początkowych serii.

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

05 wrz 2016, 9:23

Biskup w cywilu wyglądał w tej beretce jak członek francuskiego ruchu oporu
Za to Monika - jakby przyjechała wprost z jakichś zawodów rodeo albo festiwalu country. Jerry ją najwyraźniej zamerykanizował.

Dobry odcinek, który miejmy nadzieje zapoczątkuje dobrą serię. Ja dodałbym od siebie że zaskoczyły mnie poglądy Lodzi, która twierdzi że władza powinna być silna i karcąca, a przepisy to sprawa drugorzędna - toż to "putinizm" w czystej postaci. Miejmy nadzieję że Kusy dojdzie do siebie, bo jakby znowu się stoczył to by znaczyło że serie 2 do 9 były niepotrzebne.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 329 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

05 wrz 2016, 10:18

Witam , też się zgodzę ,że sezony 1-4 a 9-10 Dzieli przepaść...Coraz mniej Wilkowyj w Wilkowyjach... Ale czytając większość postów szanownych Państwa panuje ogólny zachwyt na d wczorajszym odcinkiem...Ja natomiast nie czuję magii pierwszych sezonów . Pozdrawiam serdecznie:)
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
Poldek
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

05 wrz 2016, 15:17

Nie ma co porównywać pierwszych sezonów do najnowszych. Przecież wszystko się zmienia, w końcu minęło dobre 10 lat. Trudno, żeby Wilkowyje stanęły w miejscu jest to niemożliwe. Tą magię dostrzegamy po jakimś dłuższym czasie. Założę się, że za 10-15 lat będziecie mówić o różnych serialach, że nie mają klimatu, są sztuczne i naciągane, a Ranczo to było coś co inne seriale nie mają. Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

05 wrz 2016, 17:32

mc_flay1 pisze:Długo wyczekiwany odcinek za nami, i muszę powiedzieć jako forumowy sceptyk i maruda że odcinek jako niby "wprowadzający", czyli w poprzednich seriach zwykle taki sobie, tym razem oceniam na wieeeeeelki plusssssssss.

Działo się wiele. W dworku Kusy, który ma wielkiego doła i stacza się nie pijąc, dbająca o niego Kinga w stylu zagłaskania na śmierć. Mimo iż Lucy wyjechała scenarzysta znalazł doskonały sposób na to aby jej postać uczestniczyła aktywnie w serialu.

Więcławska spanikowana na początku, zaczyna wyraźnie rządzić w sklepie, wróć w gminie - doskonały wątek.

Solejuk i licencja na samochody jego żony - mistrzostwo świata, ławeczka w doskonałej formie i w satysfakcjonującej ilości w serialu.

Na plebani też się dzieje i widać że Michałowa próbuje rządzić, ale biskup fajnie ją zgasił i wymanewrował akcję z rąbaniem drzewa, a scena z pierścieniem GENIALNA.

Duet, a właściwie trio Kozioł/Czerepach/Ola też dają czadu.

Monika też nie próżnowała.

Ogólnie odcinek na bardzo wysokim poziomie, z wielką dawką humoru. I tet tytuł "Kto tu rządzi" genialnie wpasowany na kilku płaszczyznach.

Oby tak dalej, brakowało Staśka i Klaudii jednak na pewno ich zobaczymyjeszcze.

Ocena 11 w 10-cio stopniowej skali.

I co poziom jest, jest pomysłów nie brakuje, czekamy na 11 serię.
No i tym sposobem ja już nic nie muszę, bo mc_flay1 wszystko pięknie powiedział :D
Obrazek

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

05 wrz 2016, 18:56

Zgodzę się , że czas nie stoi w miejscu....Ale pozostanę przy swoim za dużo miasta na wsi:) jednak ja osobiście wolałem jak wójt był starym nowym wójtem , a ksiądz księdzem proboszczem:) . Ale ja jestem daleki by krytykować bo to mój ukochany serial ale uważam ,że gdy wszyscy zawsze będziemy tylko płonąć w zachwytach to nie będzie forum tylko komitet wzajemnej adoracji::)) . I taka uwaga ciekaw jestem czy kusy wróci do nałogu? ....Pozdrawiam serdecznie

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

05 wrz 2016, 19:23

Odcinek bez Lucy, tylko migawka na komputerze, podobnie jak w odc.88. Co prawda, jest jeszcze wyróżniona w czołówce, jakby grała główną role, ale bez niej Ranczo traci na wartości. Tak pewnie będzie przez większość odcinków, oby nie przez następne jedenaście.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

05 wrz 2016, 19:31

Niestety to był pewnie główny problem dla scenarzystów jak załatać dziurę po Lucy:) Bo jest to absolutnie postać dla serialu niezbędna:) ... Ale pewnie się pojawi:) . Pozdrawiam

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

05 wrz 2016, 19:33

Kusy jak na męża porzuconego przez żonę, na razie jakoś się trzyma. Myślałem, że będzie gorzej.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

05 wrz 2016, 19:38

ciekaw jestem jak się rozwinie wątek Więcławskiej jako zarządzającej gminą i zasobami ludzkimi:) ...Ale doświadczenie ze sklepu powinno pomóc ...Oczywiście z dużym przymrużeniem oka::))

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

05 wrz 2016, 21:16

Odcinek świetny, Michałowa jak zwykle trzyma poziom :) Jakoś tak smutno patrzało się na Lucy tylko "wirtualnie". Świetne wprowadzenie do nowego sezonu. Teraz czekać znowu do niedzieli :(

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

05 wrz 2016, 22:26

Serie 1-4 były wybitne, a późniejsze wyraźnie od nich odstają, ale to nie oznacza, że są zupełnie złe. Mnie bardzo interesuje kariera polityczna Czerepacha i Kozioła. Nie przepadam za wątkami miłosnymi i mnie strasznie nudzą- cieszę się, że Wójtowa zakończyła już romans jakiś czas temu, bo miałem alergię na ten wątek. 10. Sezon mnie bardzo ciekawi, bo kariera tych dwóch świetnie skonstruowanych postaci granych przez świetnych aktorów mogą pójść jeszcze dalej. Myślałem, że ta afera z UB będzie trwała ok. połowę sezonu, a się wszystko wyjaśniło w 1 odcinku. Jednak może to dobrze, bo może to oznacza, że będzie się więcej działo. Druga postać Żaka- Biskup- też nie wychodzi z formy i śmieszy. Ten serial nie jest taki jak kiedyś, ale wciąż miło się go ogląda. Znam takie, które zepsuły się znacznie bardziej, a znowu niektóre od początku do końca są beznadziejne, więc nie ma co narzekać.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

06 wrz 2016, 12:35

Dobry początek serii!
Więcławska robiąca porządki w gminie - mistrz, ryczałam ze śmiechu :rechot: . Druga agresorka, która mnie rozwaliła to Monika, która chciała bić wszystkich ławeczkowiczów.
I najlepsze w tym odcinku - wątek lustracji. Jak się głowili, z kim rozmawiali, kto mógł na nich pisać raporty, jak Kozioł stwierdził, że donosił w sumie na komunistów, więc teraz to w zasadzie jest bohaterem... i jak Czerepach się obraził, że zwierzchnik na podwładnego donosy pisał. Polska polityka w pigułce. Świetnie to pokazali.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

06 wrz 2016, 16:38

Odcinek 15/10 ;) :good: Jak dla mnie gwiazdami odcinka są Monika i Więcławska.
Więcławska pokazała pazur i przyznam szczerze że kibicowałam Fabianowi w wyborach to jednak uważam że Krysia lepiej od niego sobie jak dotąd radzi :) Nie wyobrażam sobie Fabiana krzyczącego na podwładnych na takim obchodzie ;)
Monika i jej nalot na ławeczke-genialny!
Co do dworku...Ktoś tu pisał że się zrobił ponury.Ok.Tylko że mi się podoba to.Tak nowy obraz dworku bez Lucy.
Podsumowując-IX seria była trochę nudna dla mnie a co do X to już po obejrzeniu tego odcinka nie mam cienia wątpliwości-to będzie jeden z najlepszych sezonów tego cudownego Serialu :good:
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

06 wrz 2016, 16:47

Bo dworek zrobił się ponury::((( Ale to tylko moja subiektywna ocena...Poza tym być może za tydzień napiszę ale się myliłem::))) . Pozdrawiam

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 186 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 192 razy

07 wrz 2016, 7:38

Wszystko super. Tylko jednak dworek bez Lucy :( . Trudno się przyzwyczaić. :(
Zauważyłam, że obraz Kusego w gabinecie wójtowej Więcławskiej został zastąpiony innym. :)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

07 wrz 2016, 7:58

Witam , tez zauważyłem zmiany w gabinecie szefowej:) Co do dworku ....też pisałem w podobnym tonie i zostałem obsmarowany... Miejmy nadzieję ,że akcja w dworku się rozkręci... A jeszcze jedna myśl...Jak oglądam duet Kozioł Czerepach mam nieustanne skojarzenie z patrią Samobrona RP ....Czy to tylko moje odczucie??? Pozdrawiam

ODPOWIEDZ