Ranczo odc. 118 "Kto tu rządzi"

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.
Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

24 sie 2016, 14:20

Ranczo seria 10 odcinek 118 "Kto tu rządzi"
Emisja premierowa - 4.09.2016 godz. 20:25 TVP1

Streszczenie 118 odcinka:
Lucy i Dorotka wyjechały do Stanów, a Kusy wpada w depresję.

Więcławska obejmuje stanowisko wójta - pierwsze tygodnie pracy są bardzo trudne.

Solejukowa otrzymuje licencjat z filozofii. Wszyscy w domu się cieszą, również Solejuk, który nie bardzo wie, co znaczy to słowo. Kiedy się dowie, humor nagle go opuści.

Prezes Kozioł przygotowuje się do wyborów prezydenckich. Czerepach podsuwa mu do podpisu stos dokumentów, wśród których znajduje się oświadczenie lustracyjne. Ręka Prezesa zastyga nad kartką.

Kusy, przerażony zapowiedzią przyjazdu Moniki, postanawia wyjść na spacer, który zamienia się w dłuższą wyprawę.

Źródło: tvp.pl, Studio A
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

04 wrz 2016, 21:06

Nie ma co pisać :( piękny odcinek
"Napij się" - ławeczka :szampan:

"Kto rano popieprzy,dzień ma potem lepszy" - Solejukowa :rechot:

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

04 wrz 2016, 21:12

Długo wyczekiwany odcinek za nami, i muszę powiedzieć jako forumowy sceptyk i maruda że odcinek jako niby "wprowadzający", czyli w poprzednich seriach zwykle taki sobie, tym razem oceniam na wieeeeeelki plusssssssss.

Działo się wiele. W dworku Kusy, który ma wielkiego doła i stacza się nie pijąc, dbająca o niego Kinga w stylu zagłaskania na śmierć. Mimo iż Lucy wyjechała scenarzysta znalazł doskonały sposób na to aby jej postać uczestniczyła aktywnie w serialu.

Więcławska spanikowana na początku, zaczyna wyraźnie rządzić w sklepie, wróć w gminie - doskonały wątek.

Solejuk i licencja na samochody jego żony - mistrzostwo świata, ławeczka w doskonałej formie i w satysfakcjonującej ilości w serialu.

Na plebani też się dzieje i widać że Michałowa próbuje rządzić, ale biskup fajnie ją zgasił i wymanewrował akcję z rąbaniem drzewa, a scena z pierścieniem GENIALNA.

Duet, a właściwie trio Kozioł/Czerepach/Ola też dają czadu.

Monika też nie próżnowała.

Ogólnie odcinek na bardzo wysokim poziomie, z wielką dawką humoru. I tet tytuł "Kto tu rządzi" genialnie wpasowany na kilku płaszczyznach.

Oby tak dalej, brakowało Staśka i Klaudii jednak na pewno ich zobaczymyjeszcze.

Ocena 11 w 10-cio stopniowej skali.

I co poziom jest, jest pomysłów nie brakuje, czekamy na 11 serię.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

wera888
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

04 wrz 2016, 21:18

Nareszcie... Naprawdę świetny odcinek, bardzo dobre rozpoczęcie kolejnego sezonu. Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na odcinek 119.

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

04 wrz 2016, 21:21

Odcinek, jak na początek końca genialny :) Oświadczenie lustracyjne w wykonaniu duetu z PPU zwala z nóg :D Poszukiwania Kusego, obchód Więcławskiej i ks. Maciej jako kleryk na wagarach - wszystkie te wątki sprawiły, że na prawdę miło oglądało się "Ranczo" po tak długiej nieobecności na antenie. Jednak brak Lucy mimo wszystko jest bardzo odczuwalny, przez co urok "Rancza" jakby trochę przygasł :/
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Awatar użytkownika
Justyś
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 209 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 229 razy

04 wrz 2016, 21:27

Ode mnie trzy zdania :D niczym "zupa bogata w konkret" z Rancza Wilkowyje.

Największą radość z oglądania miałam Więcławskiej, która pokazała jak "zarządzać" zasobami ludzkimi oraz Kozioł z Czerepachem. Tak trzymać! :zadowolony:

Dworek totalna nuda - jakaś wylęgarnia sfrustrowanych ludzi :zdziwiony:
"-Wiesz, że ja wyznaję zasadę pacta sunt servanda!
-Ta i te ecetera ecetera tam inne." P.K

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

04 wrz 2016, 21:37

Dla mnie to był jeden z lepszych początków serii.
Oczywiście nr 1 odcinka to Więcławska.
Monika jak zwykle - wejście smoka :D
Senator na nowej drodze znowu doła załapał.
Solejuk zabronił żonie magistra zrobić :rechot:
Kusy jakoś słabo według mnie, myślę, że się rozkręci.Trochę się dziwię,że taki inteligentny człowiek skypa nie umie włączyć.
Ogólnie odcinek na, cytuję
mc_flay1 pisze:wieeeeeelki plusssssssss.

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User
Podziękował(a): 306 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 147 razy

04 wrz 2016, 21:38

Dobry wieczór :) Odcinek fajny , choć niestety zgodzę się z opinią ,że dworek to wylęgarnia nudy i obraz totalnej depresji:) . Ale aby pobudzić dyskusję to jednak już nie ten sam klimat pierwszych serii:( ...Myślę , że nawet wielki świt trochę szkodzi Wilkowyją ... jak zwykle plus ławeczka i oczywiście kwiat polskiej polityki PPU ::)) Pozdrawiam serdecznie:)posting.php?mode=reply&f=93&t=3059#
"PACTA SUNT SERVANDA" :pałka:

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

04 wrz 2016, 21:44

jacek pisze: niestety zgodzę się z opinią ,że dworek to wylęgarnia nudy i obraz totalnej depresji:) .
również z tym zdaniem się nie zgodzę, fakt Kusy depresję ma, jednak działania Kingi a już w szczególności Moniki moim zdaniem z nudą niewiele mają wspólnego.
Wszak że każdy swoje zdanie mieć może i cieszą wszystkie opinie. :good: :palce:
Obrazek

Awatar użytkownika
Poldek
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy

04 wrz 2016, 21:46

Odcinek mistrzowski :D Monika mnie rozwaliła hasłem ''gdybyście się wody napili to byście się chyba otruli'' :D senator też super podpuścił Czerepacha, że mu cytuje ''kiedyś dupę obsmarował'' :D Mega plus :)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

04 wrz 2016, 21:51

Oj :) Ale forum ma sens jak będą różne opinie i poglądy:) Ja zawsze staram się / może to błąd/ Porównywać obecne odcinki do pierwszych serii/ i dzisiejszy odcinek miał swoje niewątpliwe plusy ale akurat dworek stracił magiczny klimat:( Pozdrawaim mc_flay1::))

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

04 wrz 2016, 22:07

Tyle - :(

isiu1
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

04 wrz 2016, 22:15

strazak210 pisze:Kusy jakoś słabo według mnie, myślę, że się rozkręci.Trochę się dziwię,że taki inteligentny człowiek skypa nie umie włączyć.
Oj umie na pewno, ;) tylko udawał, że nie umie z widocznej niechęci do rozmowy z żoną i w ogóle kimkolwiek.

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

04 wrz 2016, 22:21

jacek pisze:Oj :) Ale forum ma sens jak będą różne opinie i poglądy:) Ja zawsze staram się / może to błąd/ Porównywać obecne odcinki do pierwszych serii/ i dzisiejszy odcinek miał swoje niewątpliwe plusy ale akurat dworek stracił magiczny klimat:( Pozdrawaim mc_flay1::))
I właśnie o tą dyskusję chodzi :good: i o te porównania :good: a w tym że dworek stracił swoją magię z pierwszych sezonów to niestety masz rację. Nie zmienia to faktu że moim zdaniem nie wieje tam nudą teraz.
Wszakże jest to forum dyskusyjne więc próbuję tylko rozwinąć dyskusję aby nie było to tylko dzielenie się swoimi opiniami.
Pozdrawiam również Ciebie i wszystkich innych :papa: :zadowolony:
Obrazek

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

04 wrz 2016, 22:22

Mi się za dużo pisać nie chce,ale by to ujjj smutek ... piękny odcinek jak zawsze :((((((((((((

Awatar użytkownika
Mati_ŚL
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

04 wrz 2016, 22:28

Dobra już mi się nie chce zasmucać odcinku,,, pięknie jak zawsze i wzruszająco... Ranczo<3

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

04 wrz 2016, 22:31

To jeszcze jedna myśl...Poprzeczka w związku z karierą parlamentarną PPU i mianowaniem księdza na biskupa została podniesiona dla scenarzystów wysoko...Kiedyś działo się wszystko w bardziej hermetycznym środowisku:) Ale dzisiaj jeszcze plus ,że serial ciągle trzyma wysoki poziom ...Cieszę się ,że jak wieść gminna niesie będą sceny zimowe i więcej ławeczki. Pozdrawiam serdecznie:)

Awatar użytkownika
jacek
Super User
Super User

04 wrz 2016, 22:31

poprzeczka została podniesiona wysoko:)

Awatar użytkownika
Aniciawaszka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 44 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 35 razy
Kontakt:

04 wrz 2016, 22:57

Też chciałabym dodać swoją cegiełkę do budowy tego wątku - i to w nie byle jaki dzień, bowiem to dzień telewizyjnej premiery pierwszego odcinka dziesiątej (i niestety prawdopodobnie ostatniej) serii Kultowego Rancza.

Początek serii naprawdę mnie zachwycił - w mojej opinii jest to najlepsze rozpoczęcie od kilku lat, podobnie świetny start miała ostatnio seria VI (odc. 66 "Szlifierze diamentów").

Wątek Więcławskiej jako wójta jest popisowo poprowadzony - Krystyna dopiero teraz uświadomiła sobie, co tak naprawdę wybrała, wygrywając wybory. Musi się zmierzyć z przepisami, których nie zna oraz z dokumentami, których wydźwięk musieli tłumaczyć jej Duda i Lodzia. A przecież tak dobrze było jej we własnym, ciasnym sklepie! Jestem bardzo usatysfakcjonowana prawdopodobieństwem psychologicznym wątku Więcławskiej, szczególnie, że drzemie w niej pazur apodyktyczności, który da o sobie znać, gdy Krysia oswoi się z nowym stanowiskiem.
W Urzędzie Gminy będzie się działo! Bardzo nie podobał mi się ton wyższości, którego użyła Lodzia, zwracając się do Fabiana. Duda ma oczywiście rację, wójt przepisy musi znać - myślę, że nowa wójt przejedzie się kiedyś na nieznajomości prawa. Abstrahując od tych bohaterów, jestem bardzo ciekawa, czy dla Haliny Kozioł znajdzie się jeszcze jakieś miejsce w urzędzie, które z resztą było jej w IX serii obiecane. Jednego jestem pewna - niezależnie od tego, kto pracowałby w urzędzie, Więcławska będzie strofować i wymagać wydajnej pracy!

Trio Kozioł-Czerepach-Ola dało mistrzowski popis humoru i mądrą lekcję historii i socjologii. Zarówno Kozioł, jak i Czerepach wiedzieli, że jeden fałszywy podpis może przekreślić ich polityczną karierę. Z opresji wyratowała ich niezastąpiona Ola, którą z odcinka na odcinek coraz bardziej lubię. Pierwszy odcinek IX serii dał jasno do zrozumienia, że walka o fotel prezydenta rozpoczęła się w serialu na dobre.

Wątek w dworku nieco przygnębiający, szczególnie w odniesieniu do Kusego, który został totalnym abnegatem. Miałam szczerze mówiąc nadzieję, że rozmowa z żoną pobudzi go do życia, a nie spowoduje ucieczkę z domu. Tak czy inaczej Kinga spisuje się na medal w roli opiekunki Sokołowskiego. Jednak to nie młoda anarchistka, a Monika będzie poważnym utrapieniem malarza. Zmroziła mnie scena, kiedy marszandka próbowała pobić Stacha Japycza - w Ranczu są pewne świętości, a jedną z nich jest nietykalność Nestora Ławeczki.

Jedyną osobą, która powinna zebrać manto od Moniki jest Solejuk, który łagodnie, ale dosadnie został przypomniany jako alkoholik i awanturnik. Dzieci Solejuków spisały się w tym odcinku na medal, bardzo dużo wniosły do akcji serialu - można też zorientować się, że np. Kasia jest już osobą pełnoletnią. Jestem bardzo ciekawa, jak potoczy się dalej wątek Kazimiery jako osoby światłej.

Niemniej ciekawie zapowiadają się wątki na plebanii, szczególnie, że doskonale widać dwie koalicje: Michałowa + ks. Robert oraz bp Kozioł + ks. Maciej. Co do księdza Roberta mam takie zastrzeżenie, że wolałam go z charakteru bezpośrednio po przemianie w serii III oraz w serii IV, jednak akceptuję jego postawę, bowiem jako proboszcz Robert musiał wydorośleć.

Kończąc wpis, chciałabym Wam przedstawić "Wielkich Nieobecnych" w odcinku 118, a są to wg mnie dwie panie: Halina i Klaudia Kozioł. Mam wielką nadzieję, że zobaczymy je w kolejnym odcinku, tak jak postacie drugoplanowe: Policjanta, Witebskiego czy Babkę Zielarkę.

Z niecierpliwością czekam na odcinek 119!

Pozdrawiam Twórców Rancza i Ranczersów :)
Zapraszam na ranczo.wikia.com - jedyną internetową encyklopedię o serialu Ranczo!

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

04 wrz 2016, 23:20

Pozostaje mi tylko zgodzić się ze wszystkimi pozytywnymi opiniami. Jak dla mnie najlepsza scena to ta biskupa i Michalowej przy próbach wyjścia z plebanii. Stylizacja biskupa genialna ☺ Faktycznie w odcinku brakło mi Haliny, ale i tak wielki plus za całość.

ODPOWIEDZ