Kilka ważnych zasad odnośnie pobytu na planie

Dyskusje na temat odcinków składających się na sezon 10.
Regulamin forum
1. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć lub filmów, które nie są własnością autora postu).
2. Trzymamy się tematu dyskusji.
3. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium sezon 10" zawierającego m.in. zdjęcia i prywatne relacje z pobytu na planie. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.
Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Posty: 1535
Rejestracja: 03 sty 2014, 20:42
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

11 wrz 2015, 12:40

Wiem, wiem, że o tym już było wiele razy na forum, ale wydaje się, że warto temat odświeżyć, zwłaszcza że sporo fanów, którzy do tej pory na planie nie gościli, chce skorzystać z tej ostatniej (prawdopodobnie) okazji.

O czym należy pamiętać przyjeżdżając na plan:
1. Zanim dojedziesz do Jeruzala wyłącz lub wycisz telefon komórkowy.
2. Nie snuj się w okolicy planu, bo jest duża szansa, że wejdziesz w kadr. Stój tam, gdzie stoi reszta ekipy, wtedy masz pewność, że kamera tego "nie bierze".
3. Po komunikacie "Cisza", "Uwaga, nagranie", albo "Akcja" dostosuj się i zachowaj ciszę. Jeśli musisz porozmawiać, oddal się od planu. Nie baw się także z miejscowymi psinami, które mają zwyczaj od razu dawać głos.
4. Nie łap aktorów "w locie", gdy mają krótką przerwę na zmianę garderoby. Uważnie obserwuj co się dzieje - co jakiś czas słychać komunikat, że dany aktor ma w tym momencie dłuższą przerwę, bo nie gra w następnej scenie. Wtedy - o ile aktor nie ma wyraźnie "złego dnia" - można poprosić o autograf, czy wspólne zdjęcie.
5. Jeżeli - mimo zakazu - udało ci się sfotografować moment, kiedy aktorzy grają (czyli serialową scenę), wiedz, że tych zdjęć nie możesz opublikować (ani tutaj, ani na FB, czy gdziekolwiek). Nagrywana scena stanowi własność producenta, wraz z prawami autorskimi, majątkowymi etc. To samo dotyczy dźwięku i każdej innej formy utrwalenia odgrywanej sceny. Można natomiast fotografować chwile, kiedy ekipa i aktorzy się do sceny przygotowują, o ile to nie zdradza scenariusza.
Obrazek

Reklama

ODPOWIEDZ