Ze względu na nowe przepisy wchodzące w życie 25 maja br., forum będzie działać tylko do najbliższego czwartku 24 maja. Dostosowanie regulaminu, polityki prywatności, przeprowadzenie audytu, całej kampanii informacyjnej oraz wszystkich innych obowiązków wynikających z przepisów RODO jest zbyt skomplikowanym, czasochłonnym i kosztownym przedsięwzięciem. Forum powstało w maju i w maju kończy swoją działalność. Dziękuję za 13 lat wspólnej przygody z "Ranczem". Zrobiliśmy razem sporo ciekawych i dobrych rzeczy. Było warto!

[telewizja] Kto ogląda seriale?

Można tutaj rozmawiać o innych serialach, wymieniać poglądy, recenzować, krytykować lub polecać innym.
Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Kontakt:

22 lis 2008, 9:15

Kto ogląda telewizyjne seriale?

Seriale emitowane w polskich stacjach telewizyjnych oglądają głównie kobiety – takie wnioski płyną z badania przeprowadzonego przez AGB Nielsen Media Research na zlecenie serwisu Wirtualne Media. Spośród przeszło 30 produkcji, jakie brano pod uwagę przy tworzeniu ankiety tylko trzy są chętniej oglądane przez panów.

Mężczyźni stanowią ponad połowę widzów „Włatców móch”, „Świata według Kiepskich” oraz „Skazanego na śmierć”. Najmniej chętnie oglądają seriale „Na Wspólnej”, „Barwy szczęścia”, „Samo życie” i „Moda na sukces”.

Jak wynika z badania seriale bardzo chętnie oglądane są na wsi. Tu największą popularnością cieszą się „Barwy szczęścia”, „Bulionerzy”, „Skazany na śmierć” i „Ranczo”. Wielki hit telewizyjnej „Dwójki” – „M jak miłość” - znalazł się dopiero na 16 miejscu; mieszkańcy wsi stanowią niespełna 40% widowni tego serialu.
W największych miastach najchętniej oglądane są propozycje stacji TVN. Osoby zamieszkujące w miastach mających ponad 200 tys. mieszkańców stanowią 32,95% widzów „Twarzą w twarz” i 30,76% „Niani”. Spośród produkcji emitowanych przez Polsat mieszkańcy dużych miast najchętniej oglądają „Kości”, a przez TVP – „Złotopolskich”.

Najwierniejszymi widzami seriali są mieszkańcy województw mazowieckiego i śląskiego. Na Mazowszu najpopularniejsze są: „Klan”, „Plebania”, „M jak miłość” i „Barwy szczęścia”, a na Śląsku „Samo Życie”, „Detektywi”, „W11” i „Na Wspólnej”. W Wielkopolsce absolutnym hitem jest serial „Twarzą w twarz”, za nim plasuje się „Rodzina zastępcza” i „Tylko miłość”. Widzowie województwa małopolskiego najchętniej śledzą losy bohaterów „Zagubionych”, „Kości” i „CSI – Kryminalnych zagadek Las Vegas”.

Osoby posiadające wykształcenie podstawowe oglądają głównie „Świat według Kiepskich” i „W-11- wydział śledczy”, a absolwenci uczelni wyższych „Teraz albo nigdy!” i „Londyńczyków”. Zamożni respondenci stanowią najliczniejszą widownię „BrzyUli” i „Teraz albo nigdy!”, a najubożsi – „Mody na sukces” i „Zagubionych”.

?ródło: Wirtualne Media
oprac.: Adrianna Buniewicz
Forum Ranczersów
Awatar użytkownika
Yackoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Kontakt:

23 lut 2009, 22:12

Kochani!!
Przecież sa jeszcze (Byli :cry: ) Kryminalni, Sfora, Fałszerze i niezapomniani Czterej Pancerni czy niezastąpiony Hans Kloss. Pomimo, że nie są tworzone sequele tychze tytułów - to wraca sie do nich z ochotą. Mam nadzieję,że znajdzie się kilka osób, które podzielają moje skromne zdanie :evil: :evil:
qwerty
Super User
Super User

30 mar 2010, 19:16

Podzielam, a i owszem, Twoje skromne zdanie :) ;)
Ewa47
Super User
Super User

04 kwie 2010, 17:24

Nie lubię seriali , tylko Ranczo mnie zafascynowało.Kiedyś oglądałam Miodowe lata .
Ewa
Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

28 cze 2010, 15:24

A ja bardzo lubie seriale. Oczywiscie, zaden polski ( z wyjatkiem Ranczo i nawet Magdy M.) serial nie byl odsc dobry dla mojego wygorowanego podniebienia =D Ale pare seriali amerykanskich to uwielbiam.
Dextera, House'a, Friendsow, Two and a half men.
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek
Haello
Nowicjusz
Nowicjusz

30 cze 2010, 12:23

Teraz to mało co oglądam cokolwiek w TV, tym bardziej, nie oglądam seriali. Wcześniej to ciągnęły mnie premierowe odcinki "Rancza", "Dr.House'a", oraz..."Włatców Móch" (do pewnego czasu).
Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

30 cze 2010, 13:33

Kiedyś oglądałam Miodowe Lata, Rodzinę Zastępczą, Kiepskich, 13 Posterunek, potem Kryminalnych...
A dziś oprócz Raczna i House'a nie oglądam nic, bo mnie szybko nudzi zaraz, wymiękam zazwyczaj po 3 odcinkach.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria
Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

30 cze 2010, 17:17

99,9% polskich seriali emitowanych w tej chwili sie nie nadaje do ogladania w ilosci wiekszej niz 15 odcinkow. A oni maja po ponad 1000 i jeszcze nie zamierzaja konczyc. Polska tv naprawde nie wie kiedy skonczyc???
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek
Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

30 cze 2010, 17:25

A połowa nie powinna się nawet nigdy zacząć, takie to badziewie nieżyciowe.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator

30 cze 2010, 17:56

Lynn pisze:99,9% polskich seriali emitowanych w tej chwili sie nie nadaje do ogladania w ilosci wiekszej niz 15 odcinkow. A oni maja po ponad 1000 i jeszcze nie zamierzaja konczyc. Polska tv naprawde nie wie kiedy skonczyc???
Nie zgadzam się z Tobą, że 99,9% polskich seriali nie nadaje się do oglądania, bo gdyby tak rzeczywiście było, ludzie by nie oglądali, nie byłoby takich wysokich wyników oglądalności

Co do 1000 odcinków, to Np. "Na wpólnej" mogę oglądać i oglądać, pomimo, że już jakiś czas temu minął 1000 odcinek ;P
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."
Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

30 cze 2010, 19:19

I Ty dalej sie polapujesz o co w tym chodzi? o.O Szacun.
To zreszta kwestia gustu. Dla mnie to wszystko jest zbyt mdle, doskonale, idealne i w ogole cudne.
Ale jak Ty to lubisz, to oczywiscie niech wyjdzie Ci na zdrowie :)
Chyba przyznasz jednak, ze czasami pomysly scenariuszy na niektore odcinki seriali, sa tak absurdalne i glupie, ze wzbudzaja tylko litosc. I nie mowie tu o zadnym konkretnym serialu.
Obrazek
Haello
Nowicjusz
Nowicjusz

30 cze 2010, 21:19

Prędzej bałbym się mafii z "Rancza", niż tamtego panów z "Klanu"

[youtube][/youtube]
Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

30 cze 2010, 22:04

nikki pisze:A połowa nie powinna się nawet nigdy zacząć, takie to badziewie nieżyciowe.

Wlasnie dlatego to ironia. Bo sa calkowicie niezyciowe, a im bardziej bzdurne i durne tym bardziej widzowie nazywaja je "zyciowymi".
Obrazek
Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

01 lip 2010, 1:39

Mają tam takie problemy czasem, że człowiekowi do głowy by nie przyszło, że takie rzeczy mogą się dziać. A już najbardziej irytują mnie dialogi, wypowiadają się taką polszczyzną, jakiej normalny człowiek nie używa. Dlatego uwielbiam Ranczo, bo to jedyny serial ostatnimi czasy, gdzie wreszcie ludzie zachowują się i rozmawiają bez sztuczności.

Ewa47
Super User
Super User

01 lip 2010, 6:29

Lynn pisze:
nikki pisze:A połowa nie powinna się nawet nigdy zacząć, takie to badziewie nieżyciowe.

Wlasnie dlatego to ironia. Bo sa calkowicie niezyciowe, a im bardziej bzdurne i durne tym bardziej widzowie nazywaja je "zyciowymi".
Zgadzam się z wami , seriale to najczęściej badziewie.
Ewa
Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

01 lip 2010, 8:33

nikki pisze:Mają tam takie problemy czasem, że człowiekowi do głowy by nie przyszło, że takie rzeczy mogą się dziać. A już najbardziej irytują mnie dialogi, wypowiadają się taką polszczyzną, jakiej normalny człowiek nie używa. Dlatego uwielbiam Ranczo, bo to jedyny serial ostatnimi czasy, gdzie wreszcie ludzie zachowują się i rozmawiają bez sztuczności.

Ja juz o tym mowilam w temacie "Wrocimy wo Wilkowyj" ( jakby mial moje wypociny rezyser je rpzeczytac i zrozumiec, czemu Polacy wola Ranczo)

Dokladnie. W Ranczu jest pokazane to wszystko co w polskiej telewizji jest tematem tabu:
- Bieda
-Alkoholizm
- Korupcja (albo raczej jak nazywaja to mieszkancy "zlodziejstwo" i wrecz dyktatura( w przypadku wojta)
- W koncu ta wolnosc slowa. Co chwile "cholerka", moje ulubione cytaty to Solejuka ktory mowi " to do du**" i " (...) a nogow w du*** nie masz"
- Przemoc w rodzinie
- Brak uswiadomienia i ciaze dzieci ( bo 15 lat czy nawet tyle ile ja mam 19 - to ciagle jeszcze jest sie dzieckiem. Pomimo pelnoletnosci)
- Byla nawer rozmowa o aborcji. Czy w jakims polskim serialu bylo wprost powiedziane slowo "aborcja"? Przeciez nawet serial Majka ktory to scenariuszem jest bzdurny nad bzdurnymi, gdzie glowna bohaterka zachodzi w skutek zaplodnienia in-vitro przez pomylke( co juz to jest ponizej krytyki. Slow brakuje), nawet nie myslala chyba o aborcji prawda?
- No i te powtarzajace sie imiona. W zadnym serialu imie bohatera sie nie powtarza. Bedzie kazde imie, kazde imie, dziwne, staromodne, rzadkie padnie - ale nigdy sie nie powtorzy. A w Ranczu to sa i trzy Doroty, Dwoch Arkow, Dwoch Stanislawow, Dwoch Janow bylo itd.
Panie Rezyser ja Pana prosze. Niech Pan to co ja pisze przeczyta, bo jak nie to ja bede dalej meczyc wspolforumowiczow :) :P

I tak Was kocham wszystkich :sugoi:
Obrazek
Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

01 lip 2010, 10:16

Yhym a w Plebani te imiona powtarzaja sie na zasadzie np. Jest jeden Piotrek potem cos sie z nim dzieje i postac Piotrka jest wyrzucana ze scenariusza, czy na zasadzie ze np ojciec ma na imie Piotr i syn tez?
Bo moja mama oglada Na Wspolnej i tez sie ze mna nie zgadzala argumentujac to ze ktos ma na imie Maria i jej wnuczka tez Maria. Ale ta wnuczka nie jest nazywana Maria ani Marysia tylko Mania jak pamietam. Wiec to sie nie liczy.
A poza tym nie zgadzasz sie ze mna na zasadzie tego ze tylko w Plebani sie powtarzaja imiona tak? No okej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Milek
Zasłużony
Zasłużony
Kontakt:

01 lip 2010, 13:24

Lynn pisze:I tak Was kocham wszystkich :sugoi:
Najważniejsza jest dobra puenta... ;D

A tak na temat to poza Ranczem z polskich oglądam tylko Czas Honoru, no i komedie: trylogia U Pana Boga..., Halo Hans, Mamuśki, Daleko od noszy, czasem Kiepskich. Od telenoweli uciekam podobnie jak jeden z naszych scenarzystów (zdaje się Pan Robert Brutter). Szkoda czasu, głowy i prądu na tą przelewającą się sztuczność.
Obrazek
Tworzenie stron internetowych - Lublin

Jan Japycz: Widzi pani, jeśli przepis jest trochę nieżyciowy to trochę można...
Hadziuk: Trzeba uważać, żeby w alkoholizm nie popaść...
Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User

01 lip 2010, 15:38

Mnie sie zdarzalo ogladac pare odcinkow serialu Mamuski ale mialam takie samo podejscie jak z poczatku do Rancza. Moja wymowka czemu ogladam cos czego nie lubie - "To jest tak glupie, ze az smieszne"
Obrazek
Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

01 lip 2010, 18:10

Mnie się kiedyś bardzo podobał serial "Baobab czyli zielono mi" o tych kobietkach w wojsku. Ostatnio obejrzałam sobie wszystkie odcinki i znów naśmiałam się do łez. Jak dla mnie jedna z lepszych seriali komediowych, plus to, że akcja toczy się w wojsku, więc to go też wyróżniało. :]

ODPOWIEDZ