Świat według Kiepskich

Można tutaj rozmawiać o innych serialach, wymieniać poglądy, recenzować, krytykować lub polecać innym.
Mateusz289
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

29 sie 2008, 9:33

Serial opowiada o przygodach rodziny Kiepskich i ich sąsiadów – Paździochów oraz Boczka, mieszkających w starej kamienicy we Wrocławiu, na osiedlu Kosmonautów[12], przy ulicy Ćwiartki 3/4. Wszyscy bohaterowie starają się zdobyć jak najwięcej pieniędzy tak, żeby się nie wysilić (w języku Kiepskich "nie narobić"). Głowa rodziny, Ferdynand Kiepski, to leniwy mężczyzna w średnim wieku, który za wszelką cenę unika każdej pracy, a jego ulubionym zajęciem jest oglądanie telewizji. Córka Ferdynanda, Mariola, to próżna dziewczyna, która chce się koniecznie podobać wszystkim chłopcom. Całą rodzinę utrzymuje pracująca ciężko, opryskliwa Halinka. Oprócz nich w domu mieszkała także babka Rozalia, matka Haliny, która często wchodziła w konflikty z Ferdkiem, nazywała go kanalią. Babka była wierzącą kobietą (jej pobożność była trochę fałszywa, ponieważ gdy szła na pielgrzymkę, to modliła się o to, żeby zięć wyłysiał), kochała Koziołka Matołka. Obok Kiepskich mieszka Marian Paździoch z żoną Heleną. Pracuje na bazarze. Jest wyjątkowo sprytny, więc próbuje nabierać na swoje podstępy niczego nie podejrzewających sąsiadów. Z wzajemnością nie przepada za Ferdynandem, zawsze spiera się z nim, kto pierwszy skorzysta ze wspólnej ubikacji. Trzeci sąsiad Kiepskich to Arnold Boczek, pracownik miejscowej masarni. Z tego powodu jest nieco bardziej "puszysty" niż reszta sąsiadów. Nie ma żony ani dzieci. Najprzyjemniejszą rzeczą jest dla niego jedzenie tłustych rzeczy i popijanie ich alkoholem oraz oglądanie baletu mongolskiego. Bardzo naiwny, często nabiera się na podstępy Paździocha. Mieszkańców kamienicy odwiedza Listonosz Edzio, znany ze swoich rymowanek. Warto nadmienić, że serial, poprzez dwuznaczne naiwności i surrealizm późniejszych odcinków, zdobył pewną popularność poza pierwotnym odbiorcą docelowym. Ciekawostką jest marka telewizora Kiepskich. Dawniej był firmy Sony, ale Polsat został oskarżony o reklamowanie tamtej firmy, więc znaczek zmieniono na Okił – od imienia reżysera filmu. Kiepscy używają mleka Dobra krowa, palą papierosy marki Kiepy oraz piją piwo Mocny Full. Wódka jaką spożywa Ferdynand jest marki Dobra wódka, co też sam często mówi po jej wypiciu.

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

30 mar 2010, 19:51

Cóż... ;)
Nie będę się trzeci raz powtarzał :)
Jak był Waldek było świetnie, później było dobrze, teraz jest inaczej, ale też w miarę, chociaż już tak nie oglądam, bo nie mam kiedy :) ;)

Awatar użytkownika
Patryk
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 2 razy
Kontakt:

30 mar 2010, 21:41

Spoko serial lubie go ferdek i jego syn zawsze coś fajnego wymyślają :)
ranczo najlepszy serial pod słońcem
POZDROWIENIA Z CHEŁMA :]
[url=http://userbars.pl/Film-i-TV/Userbar/21081,Ranczo,fan.htm][img]http://img.userbars.pl/106/21081.png[/img][/url]

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

06 kwie 2010, 8:54

Ja nie pamiętam już kiedy ostatni raz widziałam jakiś odcinek w całości
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

qwerty
Super User
Super User

06 kwie 2010, 9:26

Dokładnie...
Jakoś już tak śmieszy na siłę i te efekty grafików komputerowych... Ehh.
Pomimo to serial i tak legenda ;) :)

Awatar użytkownika
ola-one
Nowicjusz
Nowicjusz

08 kwie 2010, 15:45

czasami obejrzę, ale nie jest to serial, który można uznać za coś co warto oglądać, taki trochę prymityw :P
,,Jednym kieliszkiem nawet dziecka nie rozweselisz.'' - Wójt

Awatar użytkownika
Paulina
Super User
Super User
Kontakt:

09 kwie 2010, 12:30

Ja też czasem obejrze jak nie ma co oglądać w TV Prawda że serial jest prymitywny, ale kicz trafia do szerszego grona, ponieważ oglądając ten serial nie trzeba myśleć i zastanawiać się nad komizmem.

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

09 kwie 2010, 13:07

Ja oglądałam jak miałam Polsat, przyznam szczerze, bardzo lubiłam Kiepskich, można było się przy tym odmóżdżyć i pośmiać.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

qwerty
Super User
Super User

09 kwie 2010, 17:38

Stare odcinki, szczególnie te jeszcze z 1999 roku, bardzo dobrze mi się kojarzą i mam do nich jakiś sentyment ;) :)

Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

20 lip 2010, 21:49

no troche prymitywny ale można się z niego pośmiać ;D hehe tak zgodzę się z qwerty że te starsze odcinki były lepsze ;)
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.
Cztery, nawet jak co drogie to dostać nie można."

Tadeusz Hadziuk

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

20 lip 2010, 23:30

casmillus pisze:no troche prymitywny ale można się z niego pośmiać ;D hehe tak zgodzę się z qwerty że te starsze odcinki były lepsze ;)
Podzielam to zdanie , starsze odcinki były lepsze , z Waldusiem i babką Kiepską. :rotfl:
Ewa

Awatar użytkownika
Lynn
Super User
Super User
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

21 lip 2010, 11:00

Ja nie lubie tego serialu, ale moze dlatego ze w poprzedniej dzielnicy pare lat temu mialam podobna rodzine. Tyle ze tam wszyscy alkoholicy i sama recydywa co ciagle wracala do puszki. Wiec z dwojga zlego wolalabym miec takich Kiepskich za sasiadow niz tamtych. Bo Kiepski to raczej nie psychol i morderca.
Will the world remember you when you fall? Could it be your death means nothing at all.
Obrazek

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

23 lip 2010, 16:05

Kiepscy wymiatają. Z Waldusiem odcinki były najlepsze, piosenki z ŚWK po prostu mogą być hymnem narodowym np kultowe Piwo lej... albo śmiech Waldka - wymiata :D
Warto wspomnieć, że w odcinkach:
- Krótki dzień pracy występował Piotr Pręgowski jako pracownik firmy Kablociąg S.A.
- Wielki Bal - odcinek sylwestrowy, wyemitowany w nocy z 31 grudnia 1999 na 1 stycznia 2000 występował Leon Niemczy jako Nostrademus;k, p. Niemczyk występował także w odcinkach Umcia,Umcia, Testament, Andropauza, Zaczadzony umysł jako dr. Kiełbasa oraz w odcinku Betonowe pośladki jako Hektor :)
- W wielu odcinkach wystąpił także Krzystkof Dracz, czyli boss Mafii :D
Odcinki też wolę te starsze, 1999- 2003 :)
Załoga! Pajechali!

Awatar użytkownika
c3po
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz
Kontakt:

15 sie 2010, 22:17

Jeśli mam być szczery. Nie lubie tego serialu. Dlaczego? Jego poziom mnie przeraża. Kurcze, przecież to jest serial o nierobiącym kolesiu, który utrzymuje się z pensji żony, a raczej kupuje sobie alkohol. Mają córkę, która zachowuje się [nawet teraz, po kilku dobrych latach trwania serialu] jak dojrzewająca nastolatka. Jedyny z tej rodzinki, który mnie śmieszy, jest Waldek. Genialnie operuje głosem i śmiechem, a granie takiego debila, jak zwykła go nazywać matka, jest niemałym problemem. Ale cóż, Walduś odszedł, został chlejący ojciec, którego teksty już nie były takie śmieszne, ciągle zdenerwowana żona oraz córka, która znikała i pojawiała się... Co z nią się działo? Reżyserzy nawet nie próbowali wyjaśniać. Walkda próbowali zastąpić Ziemkiem [czy jak mu tam było], ale to była porażka na całej linii. Teraz został Ferdek, Boczek i Marian, którzy już nie są w ogóle zabawni. Pierwsze odcinki, przyznam się bez bicia, oglądałem, bo były śmieszne. Ale później reżyserowie wchodzili w coraz to większe bagno, z którego teraz nie chcą lub nie mogą wyjść.
http://www.pajacyk.pl/ Pokaż, że zależy Ci na innych
Może kawy?

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

16 sie 2010, 12:52

Podzielam opiniec3po pierwsze odcinki były fajne teraz ten serial mnie denerwuje.
Ewa

Awatar użytkownika
kasia
Ekspert
Ekspert
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 2 razy

16 sie 2010, 13:40

Nic mądrego w życie nie w nosi..
To tylko sny szalone sny ;)

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

16 sie 2010, 14:03

Bo to taki serial do odmóżdżenia się, nic poza tym. Nowych odcinków nie oglądałam, ale stare bardzo lubiłam.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Pierre
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 16 razy

17 sie 2010, 12:02

Waldek Kiepski, genialna kreacja i słyszałem opinię, że Bartosz Żukowski zagrał tę postać za dobrze, został zaszufladkowany jako głupawy 'Walduś', no i kariery w Polsce nie robi, tylko w Niemczech i zgadzam się z tą opinią w stu procentach.

Tak jak reszcie podobają mi się tylko pierwsze odcinki, reszta to dno..
Obrazek
"... Wszystko jest dla ludzi, ale nie wszystko dla wszystkich." - Jan Japycz
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

qwerty
Super User
Super User

17 sie 2010, 17:04

Oj dno może nie... ale nudy i mniej śmieszne... :hihi:
Ale wolę, żeby ciągnęli dalej coraz to nowsze odcinki i dalsze serie...

Awatar użytkownika
monterr07
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 11 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy
Kontakt:

30 sie 2010, 20:48

Najbardziej żałuję, że Waluś, babka Kiepska i inni (Borysek i reszta kółka różańcowego) już nie graja. W nowych odcinkach było coraz mniej Edzia. Walduś to jednak moja ulubiona postać z tego serialu :D Nigdy nie zapomnę jego ''zagranicznych kartofelków'' (...ale drożyzna...) :lol-above: Jak już wspominałem wcześniej, piosenki z tego serialu są wręcz bajeczne ;P
Załoga! Pajechali!

ODPOWIEDZ