Odcinek 117 Złoty róg

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Ankieta: Jak oceniasz odcinek pt. "Złoty róg"?

Czas głosowania minął 21 cze 2015, 20:26

bardzo słaby
1
2%
słaby
3
5%
dobry
12
20%
bardzo dobry
9
15%
rewelacyjny
34
58%

Liczba głosów: 59
Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

12 cze 2015, 18:11

Pabfer pisze:
kuba23 pisze:Zakończenie kompletnie bez sensu.Wójtem powinien zostać Fabian.Jest dużo bardziej doświadczony i kompetentny.
Właśnie dlatego nie powinien. Skoro Więcławska się do tego nie nadaje, to zapowiada się dużo śmiechu. To w koncu komedia, a nie prawdziwa polityka.
Po za tym większość myślała, że Duda wygra. Wygrana Więcławskiej jest zaskoczeniem. :)
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

12 cze 2015, 18:18

Ale spokojnie kuba23. Duda też sobie porządzi :D

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

12 cze 2015, 19:04

Aniciawaszka pisze:
Gal pisze:Powtarzam pytanie - skąd Michałowa wie o wyjeżdzie ? Na pewno nie od Kusego.
Juleeeeczka97 pisze:Byc może Lucy szła i rozmawiała przez telefon z tą swoją kolezanką,a Michałowa była gdzieś w pobliżu i podsłuchała...
Ja nie brałabym tej sceny tak na poważnie. Dla mnie są dwa rozwiązania. Pierwsze (troszkę mniej logiczne) - że Michałowa kiedyś podsłuchała lub przez przypadek usłyszała rozmowę telefoniczną z koleżanką z USA. Ale - z drugiej strony - dlaczego poinformowała o tym księży tak późno? I skąd wiedziała, że Wilska nie ma w planach rozwodu? I że zabiera ze sobą Dorotkę?
Właśnie mi o to chodziło-Lucy szła i rozmawiała przez telefon z tą Ewą a Michałowa to usłyszała(w przypadku Michalowej nie ma czegoś takiego jak "przypadkowe podsłuchiwanie" :śmiech: ;) )
A skąd wiedziała że nie będzie rozwodu a Dorotka jedzie z nia?Być może Wilska też o tym wspomniała swojej kolezance a Michałowa też to uslyszała...
Ale twoja II wersja jest jak najbardziej logiczna i bliższa realiom...
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

12 cze 2015, 19:32

Oj tam, podsłuchała, nie podsłuchała, przypomnijcie sobie własne słowa Michałowej: "Taka moja rola - wiedzieć!" Już tam ona ma swoje sposoby na łączenie poszlak w logiczną całość ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

12 cze 2015, 19:46

Jak to powiedział senator "Czarny wywiad najlepszy" :śmiech:

Awatar użytkownika
kuba23
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

12 cze 2015, 20:03

Pabfer pisze:Ale spokojnie kuba23. Duda też sobie porządzi :D
W sumie masz rację.Obstawiam,ze jeśli Duda przyjmie oferte Więcławskiej to gmina będzie głównie na jego głowie.Zresztą już to delikatnie zapowiedziała mówiąc,że będą mogli z Klaudią wprowadzić swoje pomysły w życie. :) Aha i sorry za dwa wpisy.Pierwszy długo się nie pokazywał i myslałem,że moderator nie przyjął. :D

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

12 cze 2015, 21:57

Po 5 dniach od premiery ostatniego odcinka serii znalazłem czas, aby napisać komentarz podsumowujący ten sezon ulubionego serialu. Ma to swoje plusy, bowiem wcześniej mogłem przeczytać bardzo liczne komentarze do ostatniego odcinka. Zgadzam się z tymi przedmówcami, którzy pisali o tym, że scenarzyści pogubili się przy postaci Lucy, praktycznie zaprzeczając jej postawie od samego początku serialu. Oto bowiem młoda amerykanka polskiego pochodzenia przyjechała z Nowego Yorku do Wilkowyj i się nimi oczarowała. Podobała jej się cisza, spokój, to, że za 3 zł/h będzie uczyć angielskiego w salce na plebanii, w końcu zakochała się w Kusym, co w rzeczywistości raczej by się nie zdarzyło. Ten całą serię jej się opierał mówiąc, że do siebie nie pasują, i wyszło teraz na to, że miał rację. Lucy Kusym się zabawiła, a teraz stwierdziła, że jej się znudził, że Wilkowyje to dziura zabita dechami i jej córka nie ma tutaj przyszłości i fora ze dwora. Nie wiem dlaczego scenarzyści pisząc tą postać na 9 serię całkowicie ją zmienili, ale już pierwsze takie początki przemiany osobowości Lucy można było zauważyć w 8 serii (pamiętny foch na Fabiana). Co do PPU, to pewnie scenarzyści szykują mi takie smutne zakończenie, jak w przypadku wójta w 4 serii. Wtedy to również miał być koniec serialu i wtedy również dobro zwyciężyło (choć kto teraz jest tym dobrym to ciężko powiedzieć, bo innym partiom politycznym także tylko chodzi o władzę). Podsumowując, to cała seria była bez polotu, wątki szarpane, brak było wątku przewodniego (przed serią myślałem, że będą to wyboru na wójta, które były bez emocji). Do tego te kąsanie po piętach wójta przez Czerepacha dla mnie też było słabe, lepiej było dopiero jak połączyli siły. Myślę, że 10 seria to wielki czas na zakończenie Rancza, oby scenarzyści nie zawiedli i wrócili do korzeni.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

12 cze 2015, 22:28

Rafa_1 pisze: Lucy Kusym się zabawiła, a teraz stwierdziła, że jej się znudził, że Wilkowyje to dziura zabita dechami i jej córka nie ma tutaj przyszłości i fora ze dwora. Nie wiem dlaczego scenarzyści pisząc tą postać na 9 serię całkowicie ją zmienili, ale już pierwsze takie początki przemiany osobowości Lucy można było zauważyć w 8 serii (pamiętny foch na Fabiana).
Bardzo mocne słowa. No cóż szkoda ,że zepsuto tak wspaniałą postać. A z pięknej bajki zrobiono tragedię.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

12 cze 2015, 22:37

Gal pisze:
Rafa_1 pisze: Lucy Kusym się zabawiła, a teraz stwierdziła, że jej się znudził, że Wilkowyje to dziura zabita dechami i jej córka nie ma tutaj przyszłości i fora ze dwora. Nie wiem dlaczego scenarzyści pisząc tą postać na 9 serię całkowicie ją zmienili, ale już pierwsze takie początki przemiany osobowości Lucy można było zauważyć w 8 serii (pamiętny foch na Fabiana).
Bardzo mocne słowa. No cóż szkoda ,że zepsuto tak wspaniałą postać. A z pięknej bajki zrobiono tragedię.
Naprawią Ją w 10 serii :D W bajkach zawsze wszystko się dobrze kończy.
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się

12 cze 2015, 23:07

z pewnością tak się stanie
Ostatnio zmieniony 09 wrz 2015, 18:46 przez Gal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

12 cze 2015, 23:12

Gal pisze:dzięki za słowa pocieszenia
Żadne pocieszenie, ale logiczna analiza sytuacji :)
Fakt wątek w 9 serii wymknął się scenarzyście spod kontroli (chociaż to aż zastanawiające - chyba, że z całego zamieszania wyniknie budząca zachwyt fanów niespodzianka) ale nie zapominajmy, że nikt nam dramatów nie zaserwuje :) I chociaż zgadzam się z każdym krytycznym słowem dot. ostatniego odcinka i postaci Lucy - szczególnie tego bzdurnego tłumaczenia dlaczego wyjeżdża - to jestem zdania, że wszystko ładnie w kolejnym sezonie odkręcą.
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User

12 cze 2015, 23:20

Kasiaaa pisze:
Gal pisze:
Naprawią Ją w 10 serii :D W bajkach zawsze wszystko się dobrze kończy.
Obyś miała rację... :oki:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

13 cze 2015, 0:09

Może jeszcze Kinga się wtrąci, w końcu się dowie, a to mądra dziewczyna, która może Lucy powstrzymać. W końcu też może poczuć się opuszczona, skoro u nich mieszka.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

13 cze 2015, 0:41

Milla-nowa pisze:Oj tam, podsłuchała, nie podsłuchała, przypomnijcie sobie własne słowa Michałowej: "Taka moja rola - wiedzieć!" Już tam ona ma swoje sposoby na łączenie poszlak w logiczną całość ;)
Zgadza się.Równie dobrze można by się zastanawiać skąd wiedziała że Kozioł żonę schował u magistra... ;)
Do dziś śmieje się z tej sceny,Kozioł krzyczy "O!" I przyprowadza Haline a Magister wystraszony "To-to wszystko moja wina"
"Co?!Nie,my nie w sprawie apteki!" :rechot:
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się

13 cze 2015, 12:23

Jak myślicie czy scenarzysta pozostawił na w ostatnim odcinku jakieś wskazówki co do kontynuacji w X serii.
Pomiedzy II a III serią był papieros w fajerwerkach, miedzy III a IV, ręka Kusego na łonie Lucy. Między I a II kompletne zaskoczenie (Kusego ogarnia niemoc), ale i brak przesunięcia w czasie.
Oczywiście ,że scenariusz nie musi się trzymać ściśle związków przyczynowo-skutkowych, ja i pomijać niektóre rozpoczęte wątki.

Na zdrowy rozsądek Lucy wyjedzie bo scenariusz nie może się powtarzać , ale co nieco przemawia za tym, że jak pomiędzy seriami I i II, oraz II i III nie nastąpi przesunięcie w czasie.

1. za 4 miesiące są wybory
2. serie bez przesunięcia kończyły się późną jesienią, a IX kończy w środku lata
3. powtarzam wątek Michałowej - rozumiem , że Michałowa wszystko wie, ale dlaczego w takim razie Kusy się ją pyta skąd wie
4. czy scenariusz pomija rozmowę Lucy z Kingą - przecież w odcinku 114 Lucy mówi do Kingi o wariackim pomyśle, a wyjazd na 2 lata jest dramatem a nie wariackim pomysłem, trudno sobie wyobrazić, aby scenarzysta pominął co Kinga ma na temat wyjazdu do powiedzenia
5. na zabawie u Solejuków nikt nie wspomina o wyjeździe Lucy bez Kusego, a taki temat oprócz wyborów jednak wzbudziłby jakąś sensację, wieś najwyraźniej jeszcze nie wie
6. rozmowy z przyjaciółką ze USA powinny być po angielsku
7. co na to wszystko ich największy przyjaciel babka zielarka, pamiętacie w odcinku Demony Kusego , jej kwestii - Ty Kusy się boisz, że je stracisz
8 wyjazd w ciagu 7 dni , trochę nierealne - trzeba złożyć urząd wójta, pozałatwiać stare sprawy

Po oznajmieniu swojej decyzji Kusemu jest nadal dla niego oschła, pretensje do niego, że prosi biskupa o wstawiennictwo, oschła odpowiedź na pytanie w ostatniej scenie Czy ty naprawde musisz wyjechać? Jak już wyjeżdza to mogła by być miła na koniec dla niego.
Moja nadzieja, że Lucy ma inny wariacki plan ( na zawsze je miała) To jednak chyba naginanie faktów - tak jak stwierdzenie Solejuka w 49 odcinku po debacie "Wyście by chcieli .żeby tak było", Co wy na to.

Wskazówką może być jeszcze słowa Kusego , na koniec ,że Wilkowyje po nią przyjadą. No to wtedy wyjedzia , ale szybko wróci.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User

13 cze 2015, 12:43

Gal pisze: Na zdrowy rozsądek Lucy wyjedzie bo scenariusz nie może się powtarzać
Też tak uważam, ale myślę, że szybko wróci.
Gal pisze:
4. czy scenariusz pomija rozmowę Lucy z Kingą - przecież w odcinku 114 Lucy mówi do Kingi o wariackim pomyśle, a wyjazd na 2 lata jest dramatem a nie wariackim pomysłem, trudno sobie wyobrazić, aby scenarzysta pominął co Kinga ma na temat wyjazdu do powiedzenia
Na pewno tego nie pominie! Kinga przecież też ma coś do powiedzenia, a raczej nie będzie zachwycona tym pomysłem.
Gal pisze:
5. na zabawie u Solejuków nikt nie wspomina o wyjeździe Lucy bez Kusego, a taki temat oprócz wyborów jednak wzbudziłby jakąś sensację, wieś najwyraźniej jeszcze nie wie

Też mnie to zdziwiło takie wieści zwykle szybko się rozchodzą.
Gal pisze:

Ta przyjaciółka jest Polką.

Sieradzak
Super User
Super User
Podziękował(a): 78 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 63 razy

13 cze 2015, 15:39

Marta pisze:
Gal pisze: Na zdrowy rozsądek Lucy wyjedzie bo scenariusz nie może się powtarzać
Też tak uważam, ale myślę, że szybko wróci.
Gal pisze:
Na pewno tego nie pominie! Kinga przecież też ma coś do powiedzenia, a raczej nie będzie zachwycona tym pomysłem.
Gal pisze:

Też mnie to zdziwiło takie wieści zwykle szybko się rozchodzą.
Gal pisze:

Ta przyjaciółka jest Polką.
A była gdzieś w serialu mowa o tym czy Ona jest Polką? Też jakoś tego nie zakodowałam.

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

13 cze 2015, 16:40

Sieradzak pisze:
A była gdzieś w serialu mowa o tym czy Ona jest Polką? Też jakoś tego nie zakodowałam.
W 107 odcinku Lucy mówiła Kusemu, że dzwoniła do niej znajoma Ewa ze Stanów. Jest Polką, robi tam karierę w reklamie,
ma swoją firmę i ma pracę dla Lucy. :)
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

13 cze 2015, 17:01

Goskaczg gratuluję niebieskiego kolorku :D

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

13 cze 2015, 17:07

sypniewski5 pisze:Goskaczg gratuluję niebieskiego kolorku :D
Dzięki :D
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

ODPOWIEDZ