Odcinek 115 Brzytwa dla tonącego

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. " Brzytwa dla tonącego"?

Czas głosowania minął 07 cze 2015, 21:22

bardzo słaby
0
Brak głosów
słaby
1
3%
dobry
7
18%
bardzo dobry
7
18%
rewelacyjny
25
63%

Liczba głosów: 40
Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

25 maja 2015, 10:54

Ja się nie zgadzam z tym, że serial jest ciągnięty na siłę. Owszem, skręcił bardziej w kierunku polityki, choć przecież nie był od niej wolny już od pierwszego odcinka, gdzie pokazano układy na poziomie gminy i słynne 10% od Więcławskiego dla wójta. Teraz Ranczo prezentuje układy i intrygi na poziomie Sejmu i rządu.
Owszem parę wątków jest chybionych, bardzo rozczarowuje mnie Lucy, która w zasadzie stała się rolą drugiego planu. Ktoś tam do niej dzwoni z USA, pewnie wszystkiego dowiemy się w ostatnim odcinku.
Nie rozwinął się wątek z nowym policjantem. Tłem tej serii, oprócz wejścia PPU na salony, są wybory na nowego wójta.
Wątek z Markiem Karatem jest potrzebny. Jest wielu takich Karatów w Polsce i może w końcu ktoś zauważy, że takim ludziom należy pomóc a nie oglądać non stop tych co są na świeczniku i skorzystali z przemian, które przed ćwierćwieczem zainicjowali.
Mam nadzieję, że Stasiek w X serii wróci ze Szczytna.

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

25 maja 2015, 14:09

Odcinek bardzo dobry, aczkolwiek nie rewelacyjny.
Senator Kozioł pokazał kto rządzi w PPU i dał Czerepachowi ostatnią szansę :pałka: . Oczywiście za sprawą Lodzi, która koncertowo zagrała scenę w domu Kozioła :czapka: .
Biskup, który przemawia do rozsądku kandydatów jak "prawdziwy biskup''(jakby to ujęła Michałowa) :angel:
Hadziuk, który upija i namawia do kupna serów Jerrego. :szampan:
A... i tekst Solejukowej o "tym święcie raz na rok" :śmiech:

W tej serii, brakuję mi Franczeski, nowego posterunkowego, mało o magistrze.

Co oceniam na duży plus, że zaprzestano nagrywania scen we Warszawie. Cała akcja skupia się na Wilkowyjach. :good:

I gratuluję udziału w odcinku Ranczersom.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2015, 15:14 przez sypniewski5, łącznie zmieniany 1 raz.
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

25 maja 2015, 14:34

kylo69 pisze:Tak jak już większość poprzedników wspomniała to jeden z najlepszych odcinków sezonu, lecz niestety wycięto z niego najśmieszniejszą scenę odcinka. Chodzi tutaj o scenę ławeczki podczas kampanii wyborczej na rynku. Pozostaje jedynie nadzieja, że tvp wyemituje usunięte sceny z 9 sezonu, bo uzbierałby się z nich dodatkowy 14 odcinek ;)
O tak, ta scena na ławeczce była genialna, szkoda że została wycięta.

Cieszę się, że mogłem w tym odcinku wystąpić w roli statysty i obserwować "powietrzną wojnę" w Wilkowyjach :mrgreen:

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

25 maja 2015, 15:46

Dla mnie odcinek super. Czerepach w swoich intrygach jest nie do zatrzymania. :D Więcławska i Duda, też w walce o fotel wójta wszystkiego się chwytają. Niezła animacja z balonami. Gratulacje dla Ranczersów, którzy brali udział w scenach na rynku.
Uśmiałam się i ubawiłam a tego właśnie oczekuję od tego serialu. Rewelacja. :good:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

25 maja 2015, 16:53

Zgadzam się z Tobą Tom. Większość dzisiejszej młodziezy nawet nie wie co to była Solidarność. Wielka szkoda, że z Pietrka robią od kilku sezonów strasznego wieśniaka. Wątek z wygraną Solejuków jest naciągany na maksa i coraz bardziej żaczyna nuzyć. W tym sezonie Ostrowska i Królikowski zaliczyli najbardziej drętwe aktorstwo w historii Rancza. Od 8 serii prawie ciągle Lucy i Kusy kłócą się o byle co. Serial trzymają przy życiu fantastyczny duet: Prezes i Czerepach no i oczywiście księża z Michałową.

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

25 maja 2015, 17:27

Dla mnie odcinek rewelacyjny, jeden z najlepszych. Wszystko chyba zostało wymienione. Te akcje podobały mi się najbardziej:
- wojna powietrzna i tekst Solejukowej co na rynku do Marianka dzwoniła,
- ,,to taka robaka" czyli tekst Jerrego do Hadziuka podczas gdy piją alkohol na balkonie,
- wyskok z balkonu przez Jerrego na widok Moniki i tekst Hadziuka - ,,batman?",
- plan Lodzi na ocalenie męża - przyznam, że ten plan był genialny, chciała poświęcić swoją reputację dla męża, nie myśląc o sobie, to było wzorowe zachowanie, godne naśladowania (w kwestii naśladowania chodzi mi o poświęcenie własnej wartości w celu uratowania innej wartości, nie myśląc o sobie), mina Kozioła mówiła sama za siebie.
:D
Szkoda, że wycięto jakąś scenę na ławeczce, bo podobno najlepsza była. :(

Gratuluję udziału w odcinku Ranczersom! Rozpoznałem tylko zyciaka. Było was więcej?
Ocena odcinka: 9/10.

Btw. nadal chodzi mi po głowie myśl, że wójtem może zostać pan Marek Karat. Nie wiem dlaczego, ale według mnie to by była sensacja, bo nikt by się tego nie spodziewał. :o

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

25 maja 2015, 21:38

ŚWIETNY ODCINEK! :zadowolony:

Najpierw minus odcinka - wygrana Solejuków, trochę już nudny jest ten wątek. Solejukowa taka mądra kobieta, a nie wie, że na konto trzeba kasę wpłacić, a nie w poduszki upychać? :zdziwiony:

Monika i Jerry ŚWIETNE! Najbardziej rozbawiło mnie jak Jerry wyskoczył z balkonu. :wariat:

Czerepachowi TROCHĘ sodówa do głowy uderzyła. Dobrze, że jego plan nie wypalił :good: Mieliśmy już chyba trzecią próbę samobójczą w całym serialu. (nie licząc Jerrego, który chciał się upić na śmierć nalewką) :mamrot:

Wątek z Markiem Karatem jest bardzo dobry. Mam nadzieję, że ludzie wyciągną z niego jakieś wnioski i zwrócą uwagę też na innych, a nie tylko na siebie. Pan Marek w szkole - w obecnych czasach trochę mało realne, by młodzież przyszła do szkoły w sobotę i cieszyła się z nowego nauczyciela. Większość z nich nawet nie ma pojęcia co to solidarność. :bosz: Mówię to, bo chodzę do szkoły i widzę co się dzieje. Wszystko co polskie jest do du**, życie jest do du**. Wszyscy żyją tylko Twitterem, Facebookiem, Instagramem itd. :bosz: (wypowiadam się o gimnazjum i oczywiście nie o każdym, być może w liceum przechodzi tzw. "głupawka" i ludzie są bardziej normalni)

Lodzia - mistrzowski szantażyk :czapka:

Więcławska i Duda - jestem bardzo ciekawa kto wygra! "Bitwa o Wilkowyje" :good: Biedne Solejuki, najpierw kazano im puszczać balony, a potem je posprzątać :wariat:

Najlepsze teksty:
"Zaczynam rozumieć, dlaczego Pani mówiła, że ja państwu nie przeszkadzam." - Marek Karat
"A no widać tak je Hadziuk albo masz na flaszki albo szacunek" - Pietrek :śmiech:
"Solejuk, ale ty pamiętaj, że jak ty po pijaku parę z gęby puścisz choćby pół słowa to ja te siekierę na tobie stępię i każdy sąd mnie uniewinni" - Kazia (mina Solejuka bezcenna) :rechot:
Solejuk: A jak nas nastrój najdzie i..
Solejukowa: Co..?
Solejuk: No co? Może się zdarzyć.
Solejukowa: Solejuk, Solejuk to na to święto raz na rok zagłówek można zdjąć. :P
"Ale w jakim Hadziukowie, to wieś jakaś jest?!" - Monika :wariat:
"Nie czas żałować krów Hadziukowa, jak my tu wojnę w powietrzu o Wilkowyje przegrywamy!" - Więcławska
"Wskrzeszanie zmarłych to tam najwyżej do mojego brata" - Paweł Kozioł
"Ja to wolę taką gnidę przy sobie mieć, co ja ją znam" - Paweł Kozioł
"W ten dworek Kusy każdy facet musi utykać z miłości" - Jerry :lol:

Proszę o więcej takich odcinków! :błaga:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

25 maja 2015, 22:03

przez te wybory przegapiłam początek odcinka, a jak już włączyłam to pierwszym aktorem, którego zobaczyłam był zyciak z synem haha :)
odcinka komentować nie będę, wszystko zostało jasno przekazane. GENIUSZ

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

25 maja 2015, 23:38

Tomek pisze:Dla mnie odcinek rewelacyjny, jeden z najlepszych. Wszystko chyba zostało wymienione. Te akcje podobały mi się najbardziej:
- wojna powietrzna i tekst Solejukowej co na rynku do Marianka dzwoniła,
- ,,to taka robaka" czyli tekst Jerrego do Hadziuka podczas gdy piją alkohol na balkonie,
- wyskok z balkonu przez Jerrego na widok Moniki i tekst Hadziuka - ,,batman?",
- plan Lodzi na ocalenie męża - przyznam, że ten plan był genialny, chciała poświęcić swoją reputację dla męża, nie myśląc o sobie, to było wzorowe zachowanie, godne naśladowania (w kwestii naśladowania chodzi mi o poświęcenie własnej wartości w celu uratowania innej wartości, nie myśląc o sobie), mina Kozioła mówiła sama za siebie.
:D
Szkoda, że wycięto jakąś scenę na ławeczce, bo podobno najlepsza była. :(

Gratuluję udziału w odcinku Ranczersom! Rozpoznałem tylko zyciaka. Było was więcej?
Ocena odcinka: 9/10.

Btw. nadal chodzi mi po głowie myśl, że wójtem może zostać pan Marek Karat. Nie wiem dlaczego, ale według mnie to by była sensacja, bo nikt by się tego nie spodziewał. :o
Pan Marek w roli wójta byłby ok...
Wątek wyborów na wójta i machlojki Kozioła i Czerepacha są jednymi z najciekawszych.Po za tym to seria 9 jest jakaś taka dziwna a szczególnie(jak wspomnieli wyżej) kłótnie Lucy i Kusy oraz ta wygrana Solejukowej. No i ta Kinga i te jej zmiany chłopaków-za bardzo to do niej nie pasuje i Kinga zaczyna przypomniac Klaudia
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

26 maja 2015, 20:41

juleeeeczka97 pisze: P.S. podczas przemowy Lodzi Halina na twarzy miała wypisany romans z Magistrem 8-)
Moim zdaniem nie miała wypisanej zdrady z Magistrem, a wszelkie machlojki swojego męża jeszcze jako wójta. Bo na tej twarzy był strach, a Halina przecież nie wie, że Lodzia zna jej sekret.
Obrazek

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

26 maja 2015, 22:48

Osobiście 9 serię uważam za najsłabszą. Wszystkie wątki są robione bardzo na siłę. Ta wygrana Solejukowej, która trzyma pieniądze w domu, mimo, że od 4 serii ma konto w banku, Pietrek grający wieśniaka, brak pomysłu na grę Lucy i Kusego, do tego mi bardzo nie podpada to darcie kotów między Czerepachem a Senatorem, którzy przez ostatnie serie przyzwyczaili, że grają w jednej drużynie, a tutaj ten konflikt sprawia, że brak jest śmiesznych scen pomiędzy nimi, a przecież to jest serial komediowy. W ogóle Ranczo w 9 serii stało się serialem fabularnym i to słabego pokroju. Niestety ale widać, że pomysły się wyczerpały, a scenarzyści we wcześniejszych seriach rozwijając karierę polityczną Senatora wkręcili się w ślepy zaułek, z którego trudno wyjść (co nie znaczy, że to nie jest niemożliwe). Może właśnie te nagrania sprawią, że byt PPU zostanie unicestwiony, a w 10 serii nie będzie już pół wsi posłami i ministrami tylko będzie rozgrywała się akcja na starym podwórku Wilkowyj.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Tom2
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 20 razy

27 maja 2015, 7:50

Uff Rafa_1 dziękuję za ten komentarz, bo już myslałem, że tylko ja mam takie odczucia. Żeby wszyscy wniebowzięci nie pomyśleli, że serial nie podoba mi się bo nie, to powiem tak całym sercem jestem za serialem, mieszkam blisko a nawet bardzo blisko miejsc w których jest on kręcony. Walczyłem po pierwszej serii o to aby były dalsze co się stało. Jednak popatrzcie chłodnym okiem Ranczo zrobiło się takim mini Klanem albo innym M jak miłość. Jest główny wątek historia dziewczyny która przyjechała ze Stanów i tu realizuje swój pomysł na życie i wciela na wsi światowe pomysły, no to zobaczcie co zostało z tego wątku. Wprowadza się nowe postacie i tyle, one nic narazie nie wnoszą do akcji a seria zbliża się do końca. Ba policjant Stasiek zanikł a nowy policjant też. lot z balkonu to też stary schemat przecież Hadziuk juz latał. Najgorzej boli mnie to że scenarzyści mając tak wybitnych samorządowców jak wójt gminy Latowicz czy burmistrz miasta Mrozy nie czerpią z ich wiedzy całymi garściami i nie przekładają tego na grunt serialu. polityka zrobiła sie poboczna, plebania- kuria też nawet akcja przedwyborcza jest wyjątkowo koślawa. Takie jest moje spojrzenie a powtarzam całym sercem jestem za serialem.

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

27 maja 2015, 12:19

Nie mogłem uwierzyć, że były osoby, które przyczepiły się do serialu, jakoby scena z bannerem "Głosuj na Dudę" ciągniętym za motolotnią była łamaniem ciszy wyborczej. Jak można pomyśleć że miało to wpływ na wynik wyborów w realnym świecie? To mają nas za jakichś tępaków którzy myślą że kandydatem na prezydenta był Fabian, nie Andrzej Duda? Brak słów.
Adres do artykułu:

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... l?cookie=1
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

27 maja 2015, 14:41

Hagan ten temat jest tu ranczo-seria9/wroc-awianin-zadzwoni-na- ... t2868.html poruszony, jeśli chcesz włącz się do dyskusji. ;)
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

27 maja 2015, 21:25

Udało mi się wypatrzeć Przema94, jak się rozglądał za balonikami i leciał po zniżkowe ulotki do samochodu. A nie było tam Aniji? Bo wydawało mi się, że miała być, ale nie widziałam.
Obrazek

Pabfer
Super User
Super User
Podziękował(a): 66 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 93 razy

28 maja 2015, 8:24

Świetny odcinek! Moim zdaniem zawiera jedną z najlepszych scen w historii serialu- (entą) zgodę Kozioła i Czerepacha. podobał mi się też ,,latający Jerry'' i Solejukowa- weteran wojenny:,,Synek! Dawaj zeppelina!''

10/10

Chyba najlepszy odcinek tej serii.

Agulas74
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

28 maja 2015, 11:25

Jeśli chodzi o całą serię, to osobiście nadal z zainteresowaniem oglądam serial. Jest inny niż dawniej, lecz dla mnie nadal ciekawy - z nowych wątków np. rozwój karier dawnego wójta (z Czerepachem u boku) i proboszcza.
Natomiast mnie też nielogiczny wydaje się wątek z wygraną Solejuków, a konkretnie z pieniędzmi trzymanymi w domu, a także jakieś zupełnie dziwne i niepotrzebne nieporozumienia Lucy i Kusego (to już od kilku serii).
Podobnie przykre jest dla mnie to, co się stało z Jolą - była taką sympatyczną dziewczyną, a teraz jako żona Pietrka często bywa po prostu jędzowata. Może to drobiazg, ale mnie przeszkadza.

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

28 maja 2015, 11:44

Odcinek bardzo dobry, nie będę się mocno rozwodził nad nim, jednak kilka rzeczy:

W odcinku pojawiła się scena która moim zdaniem jest sceną zajmującą drugie miejsce w historii wszystkich serii pod względem wywoływanego wzruszenia. Jest to scena powitania przez dzieci w klasie pana Marka Karata. I piszcie sobie co chcecie o nierealności tej sceny, może i taka jest - ważne jakie wywołuje emocje.
Gwoli ścisłości, czy zajmująca pierwsze miejsce w tym rankingu scena gdy cała wieś przyszła pod dworek jest sceną chociaż troszkę bardziej realną - chyba nie.

Sceny z kampanii - prawdziwa wojna, tak troszkę klimatu "W samo popołudnie".

No i ostatnia rzecz, piszecie że seria nudna, że ludzie się pozmieniali na gorsze - a co myślicie że jak by było cały czas tak samo, bez zmian to by było ciekawiej i śmieszniej - raczej nie.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

28 maja 2015, 11:55

mc_flay1 pisze:No i ostatnia rzecz, piszecie że seria nudna, że ludzie się pozmieniali na gorsze - a co myślicie że jak by było cały czas tak samo, bez zmian to by było ciekawiej i śmieszniej - raczej nie.
Dokładnie! Wszystkim przejadłoby się to, że ciągle to samo, bez zmian i i tak by narzekali.

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

28 maja 2015, 12:29

Tomek pisze: Dokładnie! Wszystkim przejadłoby się to, że ciągle to samo, bez zmian i i tak by narzekali.
Polak z natury jest ciągle niezadowolony. :)
Świat idzie naprzód, to i Wilkowyje musiały się rozwinąć. Może to nastąpiło szybciej niż w innych miejscowościach. :)
Zawsze można powrócić do początków Rancza i obejrzeć wieś sielską, anielską. :D
Ja tak czynię i serie 1-4 oglądam na okrągło. :D
A jeżeli chodzi o ostatni odcinek to uważam, że był super. :good:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

ODPOWIEDZ