Ranczo odc. 114 Zamrożony kapitał

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Zamrożony kapitał"?

Czas głosowania minął 24 maja 2015, 19:59

bardzo słaby
0
Brak głosów
słaby
1
3%
dobry
13
33%
bardzo dobry
7
18%
rewelacyjny
19
48%

Liczba głosów: 40
Awatar użytkownika
Mat91
Super User
Super User
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

11 maja 2015, 22:54

Odcinek pozytywny, który wywołał uśmiech na twarzy; najlepsza scena to śmiech Solejuka na ławeczce, że niby nie ma pieniędzy na piwo :lol: . Jedno co mnie tylko zastanawia to fakt, iż Solejukowa jako autorka książki, współwłaścicielka firmy wygraną przynosi w walizce do domu, mało tego chowa wygraną do zamrażarki :shock: Przecież w takich przypadkach wygrana trafia na konto.... Myślę, iż zostało to tak rozegrane tylko i wyłącznie po to, aby móc wymyślić kolejne zabawne historie z tym związane, ale jednak jakoś mnie to nie przekonuje... do kończ serii jeszcze 3 odcinki, w których mam nadzieję że wszystkie wątki (a w tej serii jest ich chyba aż nadto) zostaną rozwiązane w logiczny sposób. :)

lukasznowicki
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

11 maja 2015, 22:58

O, cieszę się, że nie tylko ja zwróciłem na to uwagę.
Ba, w swoich rozważaniach poszedłem dalej - firma im prosperuje dobrze, książkę napisała inkasując za nią niezłe pieniądze, jak na jedną noc... ;) potem ewentualnie dodruki, kolejne książki? Niby nic o tym nie wiadomo, ale istnieje choćby jako opcja. I taka kobieta - było nie było - sukcesu, mdleje słysząc pięć milionów złotych? No ja bym się ucieszył, ale bym jednak nie zemdlał... A wcale dużo nie zarabiam!

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

12 maja 2015, 0:21

Odcinek ok jak dla mnie.Senator Kozioł zdaje sie że jednak ma tą męską chorobę psychiczną-Seksoholizm :D
Ciekawe czemu go tak irytuje celebrytowanie Czerepacha...I jeszcze bardziej mnie zastanawia po co to żale do Lodzi-chyba tylko po to żeby ją latwiej uwieść bo sam twierdził że "wdzięczność to nie jest mocna strona Czerepacha"Ola po prostu mnie rozbroila tym pomysłem na książkę :shock:
Aż mi żal troche PPU... :bosz:
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

12 maja 2015, 7:09

PPU przetrwa, Arkadiusz to cwaniak jakich mało, na pewno coś wymyśli żeby skandal przerobić na sukces. Poza tym siłą partii mogą być jej uczciwi członkowie - prokurator, Więcławski i Dyrektorka Oleś, o ile wymyślą sposób na reformy, które zlecił im prezes Kozioł.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

12 maja 2015, 8:00

Lodzia z Senatorem? Co prawda to prawda w pierwszych odcinkach dochodzilo miedzy nimi do malych romansow ale nie az takich. Wg mnie za duzo zdrad kto nastepny...
Wieclawski i Hadziukowa? Czy moze Lucy i Fabian?
Tak na ogol to tylko dworek zaczyna przypominac dawny klimat czyli checi do pomocy innym a nie tylko artys i agentka Monika

matka singielka
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy
Kontakt:

12 maja 2015, 11:15

Odcinek "fajny" (to takie kryterium artystyczne na poziomie reality show - Kusy), aczkolwiek ja nie lubię nowych wątków i postaci, kiedy dużo takich rozpoczętych leży odłogiem, i lubię jak odcinek zamyka w sobie jedną konkretną historię. Ale to ja. A prawa rynku rozumiem, muszą być wątki społecznie zaangażowane, muszą być produkty lokowane i musi być zachowana cisza wyborcza :), rozumiem też, że musi się coś nowego dziać i muszą być nowe postaci, bo to Ranczo, a nie 13 posterunek dajmy na to, więc biorę co jest, kocham serial jakim go stworzono. Dialogi, ironia, humor są bezkonkurencyjne!
Co do treści tego odcinka, to nie kupuję rozdmuchanego problemu na linii Kusy-Lucy. Wszak skoro chodzi o to, że Kusy został sprowadzony do roli gosposi i niańki, co rzutuje na jego karierę/samoocenę/samopoczucie, to o co cały ten ambaras? Niie wystarczy zatrudnić gosposi i dać Kusemu spokój? Niech spi i je kiedy chce, niech nie ma obowiązków, tworzy nocami, śpi pod gołym niebiem, włóczy się po lesie, cokolwiek. I już. Przecież stać ich. Gosposia w domu i lekko zdziwaczały Kusy to całkiem dobry materiał dla scenarzysty.
A tymczasem zanosi się na to (albo przynajmniej widzowi ma się tak wydawać), że Lucy porzuci dziecko, albo jeszcze gorzej - odseparuje je od ojca, i wyjedzie na drugi koniec świata, bo będzie miała takie widzimisię, zamiast rozumieć, że związek to praca, a nie uciekanie. Mam nadzieję, że to nie taka niespodzianka się szykuje. Wolałabym coś zgoła odwrotnego, mam nawet na to pomysł, ale o tym chyba nie w tym wątku się pisze, tak?

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

12 maja 2015, 23:07

matka singielka pisze: Co do treści tego odcinka, to nie kupuję rozdmuchanego problemu na linii Kusy-Lucy. Wszak skoro chodzi o to, że Kusy został sprowadzony do roli gosposi i niańki, co rzutuje na jego karierę/samoocenę/samopoczucie, to o co cały ten ambaras? Niie wystarczy zatrudnić gosposi i dać Kusemu spokój? Niech spi i je kiedy chce, niech nie ma obowiązków, tworzy nocami, śpi pod gołym niebiem, włóczy się po lesie, cokolwiek. I już. Przecież stać ich. Gosposia w domu i lekko zdziwaczały Kusy to całkiem dobry materiał dla scenarzysty.
A tymczasem zanosi się na to (albo przynajmniej widzowi ma się tak wydawać), że Lucy porzuci dziecko, albo jeszcze gorzej - odseparuje je od ojca, i wyjedzie na drugi koniec świata, bo będzie miała takie widzimisię, zamiast rozumieć, że związek to praca, a nie uciekanie. Mam nadzieję, że to nie taka niespodzianka się szykuje. Wolałabym coś zgoła odwrotnego, mam nawet na to pomysł, ale o tym chyba nie w tym wątku się pisze, tak?

Całkowicie się z Tobą zgadzam, z tym, że jest to przesadzone. Wie, że ma męża artystę, który, żeby było śmieszniej, zarabia również na ich utrzymanie swoimi obrazami, to niech się nie burzy i z nim żyje, skoro go kocha. No widziały gały co brały,a teraz typowy damski foch "nic mi nie jest, ale jest źle i domyśl się dlaczego".
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Binio
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

13 maja 2015, 12:06

Hagan pisze:Poza tym siłą partii mogą być jej uczciwi członkowie - prokurator, Więcławski i Dyrektorka Oleś, o ile wymyślą sposób na reformy, które zlecił im prezes Kozioł.
Jakieś sposoby wymyślą tylko po co - żeby reformować czy moze jako program do ewentualnej kampanii prezydenckiej prezesa Kozioła? Ci "uczciwi" członkowie partii nic do powiedzenia nie mają, Kozioł rządzi jak dyktator.

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

16 maja 2015, 10:49

Odcinek komentuję dopiero dzisiaj z przyczyn niezależnych ode mnie. ;)
Bardzo dobry odcinek, pouczający, ale i ze szczyptą humoru. Pouczający dlatego, że: W naszym kraju jest wiele tego typu ludzi jak pan Marek, którzy nie mają co do garnka włożyć i mieszkają albo w schroniskach, albo pod mostem... A to im przecież zawdzięczamy to, że nasza Ojczyzna może jest jaka jest, ale istnieje, jest na mapie i w naszych sercach. Nie musimy już mówić w obcym języku, czy być pod niewolą innych narodów. Ważne jest to, aby o tym nie zapomnieć i szanować starszych ludzi, którzy walczyli o naszą wolność.

A z drugiej strony ta piękna pokora ks. biskupa Piotra, zasługuję na uznanie, mało ludzi teraz potrafi zrzec się władzy, stanowiska czy przywilejów, a tu proszę. Tak powinien zachowywać się prawdziwy biskup. :good:

Wróćmy do odcinka!
Solejukowa bijąca Macieja, :śmiech: . Niekontrolowany wyskok senatora z byłą podwładną :D . Dorotka tuląca Pana Marka. :oki:
Michałowa nawet laptopa sobie kupiła, aby wymieniać się poradami z innymi gospodyniami.

Byłem sceptycznie nastawiony do roli Mikołaja Krawczyka, ale zmieniam zdanie, idealnie wpasował się w klimat Rancza.

Tytuł odcinka, wydawało się, że to tylko metafora, a jednak nie, ZAMROŻONY KAPITAŁ i to dosłownie zamrożony. :rechot:
I śmiech Solejuka to było coś. :śmiech: :rechot: :lol:
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

prezydentkozioł
Nowicjusz
Nowicjusz

16 maja 2015, 13:21

Jako, że wątek z odc. 115 zablokowany jeszcze to napiszę tu.
Mianowicie w.w. odcinek zostanie wyemitowany za tydzień czyt. 24.05 o godz. 21:55 (po wieczorze wyborczym), ponieważ jutro tj. w Niedzielę odbędzie się debata kandydatów na prezydenta w godzinach transmisji naszego ukochanego serialu.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

16 maja 2015, 18:01

Już zamieszczono tę informację w innym wątku, poza tym admin dał ogłoszenie w tej sprawie na stronie głównej
Obrazek

Awatar użytkownika
FeliciaM.
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

18 maja 2015, 16:07

Na razie nie oceniam, ale jak dla mnie letnio. Najlepsi Solejukowie. Reszta dosyć blado.
Scena Lodzi z dawnym przełożonym... od razu przypominają się stare czasy, zagrana jednak niebyt śmiesznie, mimo stanu upojenia alkoholowego z obydwu stron. Mogło być dużo lepiej. Mam zresztą wrażenie, że reżyser od kilku lat każe aktorom iść w stronę slapsticku, co nie wychodzi postaciom na dobre. Zamiast śmieszyć, wychodzą z tego sceny rodem z (mało zabawnych) współczesnych kabaretów. Szczególnie te z udziałem Wioletki i policjanta Staśka, jak i Wezółów, a ostatnio niestety pary Koziołów i Czerepachów.
Pierwszy raz to mówię, ale ta seria pokazuje, że formuła powoli zaczyna się wypalać, pomimo całkiem niezłych pomysłów scenariuszowych. Nie wiem, czy to wina zmiany stylu reżyserii, czy czegoś innego, ale wydaje mi się, że pomysł zakończenia produkcji na dziesiątej serii jest właściwy.
"A kiedy mi powiedziała "tak", to jakby oknem wpadł piękny ptak..."

prezydentkozioł
Nowicjusz
Nowicjusz

19 maja 2015, 19:43

pssss jakby kto chciał to można obejrzeć za darmo odcinek 115

http://vod.pl/seriale/ranczo-online/45tqk6

To jest legalna strona tak btw. Nielegalne służby zamknęły.

PS. Wchodzę na stronkę aby sobie starsze odcinki obejrzeć a tu patrzę 116 odcinek płatny (tak jak zawsze najnowszy płatny) a przecież 115 jeszcze w tv nie było i taka radość :good: :zadowolony:

loveranczo
Nowicjusz
Nowicjusz

23 maja 2015, 21:08

odcinek 114 świetny już nie mogę doczekać się jutra o 21:55 odcinek 115 ranczo 9 (czyli odcinek 11) , a 7 czerwca 2015r. odcinek finałowy jak fajnie że ranczo w czerwcu i na dodatek premiera :zadowolony: :good: :śmiech:

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

05 paź 2015, 20:45

Nie lubię odcinków których coś złego dzieje się pomiędzy parą głównych bohaterów..
Najpierw rano pokazana jest Lucy jako masochistka, płacze po nocy, bo niby dla dobra kariery Kusego, zrobi sobie krzywdę, a jeszcze większą Kusemu i ich córeczce. A popołudniu wracając z pracy, w rozmowie z koleżanką ze Stanów już cieszy się z wyjazdu, To mogę zrozumieć, bo 9 lat nie była w kraju w którym mieszkała przez prawie 30 lat.
Ale nagłe przerywanie rozmowy na widok Kusego świadczy, jak jego traktuje. Nie informując męża, o swoich bardzo ważnych, dla ich trojga zamiarach, powoduje złamanie przysięgi składanej na ślubie o uczciwości małżeńskiej.
Jeszcze w czasie premiery tego odcinka, miałem nadzieję, że Lucy jednak nie knuje za plecami Kusego nic złego. Stało się jednak inaczej.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

ODPOWIEDZ