Ranczo odc. 111 Istotny dysonans

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Ankieta: Jak oceniasz odcinek pt. " Istotny dysonans "?

Czas głosowania minął 03 maja 2015, 19:25

bardzo słaby
3
8%
słaby
2
5%
dobry
9
23%
bardzo dobry
10
26%
rewelacyjny
15
38%

Liczba głosów: 39
dassowa
Nowicjusz
Nowicjusz

21 kwie 2015, 10:12

Według mnie odcinek świetny, choć nie najlepszy. Po obejrzeniu całego sezonu można znaleźć lepsze także nie fair było by wstawić za ten 6:)

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

21 kwie 2015, 10:20

Dobry odcinek, wreszcie coś się zacznie dziać! :zadowolony: Szkoda, że dopiero w połowie serii...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

21 kwie 2015, 10:30

macphisto pisze:Dobry odcinek, wreszcie coś się zacznie dziać! :zadowolony: Szkoda, że dopiero w połowie serii...
lepiej w połowie niż wcale.
Dodatkowo wielki plus za to że akcja dzieje się w końcu tylko w Wilkowyjach. Sądzę też że wybory nadadzą tej serii takiego kopa :lol: że aż będziemy piszczeli z rozkoszy podczas oglądania pozostałych odcinków serii , czego Wam wszystkim i sobie serdecznie życzę :good: .
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

21 kwie 2015, 11:01

Uważam, że odcinek świetny. Solejukowa, Hadziukowa i Więcławska znowu w akcji.
Intrygi Michałowej super.
Tylko to co mi się nie podoba - za mało ławeczki :!:
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

21 kwie 2015, 12:56

Michałowa zaszantażowała magistra... Michałowa nie po raz pierwszy sięgnęła po szantaż, aby osiągać dobre (czasem tylko dla niej) cele. Straszyła odpisami do kurii i województwa, jeśli wójt odbudowałby knajpę. Kiedy podsuwała wójtowi swoją kandydatkę na sekretarza - przypominała, że władza centralna co to teraz jest nie byłaby zadowolona, że wójt utrąca absolwentów katolickich uczelni. Wreszcie brawurowo zaszachowała Halinę i Kozioła, aby ukrócili swoje romanse.

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

21 kwie 2015, 13:33

Wszystko zostało juz napisane, wiec nie będę się rozpisywać... :) Mogę powiedzieć tylko: REWELACJA!!! :-D nie mogę się doczekac kolejnego odcinka. Ah... ta Michałowa! - genialne zagrania. Tekst odcinka to Kozioł do vicepremiera: "Czerepach uważam że powinieneś zmienić tupecik na bardziej przewiewny, bo od nadmiaru tych resortów może ci się mózg przegrzać" czy jakoś tak.. ;p
Minus - za mało dworku, za mało LUCY!!!!! :'(

-- 21 kwietnia 2015, o 13:42 --
sypniewski5 pisze: Ciekawe jak rozwinie się wątek z kamerami i z wyborami oczywiście. :D

Ojj.. Myślę że będzie bardzo ciekawie! Nowy posterunkowy zamontował kamerę na wejście do apteki... hehe Halina musi być ostrożna :-o A co do wyborów mam nadzieje że Więcławska będzie grać fair :) ja jestem za Dudą, Więcławska jakoś tak nie pasuje mi na wójta.
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Akryl
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

21 kwie 2015, 14:30

Szczerze wolałbym, żeby to Więcławska została wójtem, jakoś nie przepadam za "nowym" Dudą. Ciesze się też, że Michałowa (w bardzo sprytny sposób) znalazła Weronce nową pracę, w aptece. Troche, za duży tłok zrobiłby się na plebanii. Czekam na jakiś rozwój akcji właśnie tam, bo póki co wikary i proboszcz tylko jedzą xD
Ogólnie odcinek tak na "ujdzie".
Dobrze, że pojawiła się Hadziukowa. Szkoda, że z Lodzi zrobiła się taka "głupia kwoka". xD

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

21 kwie 2015, 14:49

Szkoda, że ławeczka stała się mniej filozoficzna...

-- Wt 21 kwi, 2015 --
Akryl pisze: Szkoda, że z Lodzi zrobiła się taka "głupia kwoka". xD
Faktycznie irytuje mnie trochę jej przesadzona gra twarzą... Ta mimika i takie kwięczenie. I to jak razem z Haliną biegają po wsi.

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

21 kwie 2015, 21:53

najlepszy to ten policjant montujacy kamery bo gdzie by sie akcja nie odbywała to on na drabinie siedzi i montuje kamery. Po za tym to rewelacja

zazura
Nowicjusz
Nowicjusz

04 maja 2015, 20:13

Ten odcinek przypomina mi moja sytuację sprzed dwóch lat. Kiedy przyglądałam się z boku na sukcesy męża.

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User

08 cze 2015, 0:14

Gdy Więcławska powiedziała Czerepachowi, że chce być wójtem od razu podsunął jej dużo pomysłów m.in. zamówienie piosenki u Pietrka. I gdzie ta piosenka? Liczyłam na nowy hit. :P
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

08 cze 2015, 0:28

Marta pisze:Gdy Więcławska powiedziała Czerepachowi, że chce być wójtem od razu podsunął jej dużo pomysłów m.in. zamówienie piosenki u Pietrka. I gdzie ta piosenka? Liczyłam na nowy hit. :P
Pewnie najnowszym hitem będzie wyborcza piosenka Kozioła ;)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

04 sie 2015, 17:03

Jak w całej IX serii bardzo scen partii wilkowyjskiej. Teraz polityka główny watek serialu. Pierwszoplanowe role grają Halina i Lodzia, za którymi nie przepadam jak się do tej partii zapisały.
Zabawna scena z Wioletką, która w wielu odcinkach jest specjalistką od sprzyjania miłości i wierności innych par. Najpierw nie chciała wynająć asystentce pokoju, potem zabroniła Czerepachowi wstępu do tego pokoju, a potem pogoniła wicepremiera do żony.
Ciekawie pokazane układanie programu wyborczego Dudy. Fabian i Lucy marzyciele i idealiści, Klaudia i Kusy realiści znający doskonale swoich współziomków. No tak ale bez idealistów nie byłoby postępu.
Jest też scena, w której Solejukowa namawia Kusego do startu w wyborach na wójta. Przecież Kusy to najbardziej inteligentny facet w tej gminie, zgłaszał wiele realnych pomysłów zakończonych sukcesem. Tak sobie myślę, że może w 118 odcinku Więcławska sobie nie poradzi i zrezygnuje, albo ktoś zgłosi protest wyborczy na wyłączenie prądu podczas dyskusji, i Kusy wystartuje w powtórzonych wyborach. Zostanie wójtem, a wściekła Monika pojedzie ze skarga do Lucy w USA, że Kusy porzucił malarstwo. Lucy natomiast stwierdzi, że w taki razie Kusy zapewni im byt materialny i wróci do Wilkowyj. Ale fantazja i marzenie ściętej głowy.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User

04 sie 2015, 17:21

Gal pisze:Tak sobie myślę, że może w 118 odcinku Więcławska sobie nie poradzi i zrezygnuje, albo ktoś zgłosi protest wyborczy na wyłączenie prądu podczas dyskusji, i Kusy wystartuje w powtórzonych wyborach. Zostanie wójtem, a wściekła Monika pojedzie ze skarga do Lucy w USA, że Kusy porzucił malarstwo. Lucy natomiast stwierdzi, że w taki razie Kusy zapewni im byt materialny i wróci do Wilkowyj. Ale fantazja i marzenie ściętej głowy.
No cóż... NA PEWNO tak nie będzie. A Więcławska mając Dudę i Klaudię na pewno sobie poradzi. ;)

juleeeeczka97
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 58 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

04 sie 2015, 18:39

Marta pisze:
Gal pisze:Tak sobie myślę, że może w 118 odcinku Więcławska sobie nie poradzi i zrezygnuje, albo ktoś zgłosi protest wyborczy na wyłączenie prądu podczas dyskusji, i Kusy wystartuje w powtórzonych wyborach. Zostanie wójtem, a wściekła Monika pojedzie ze skarga do Lucy w USA, że Kusy porzucił malarstwo. Lucy natomiast stwierdzi, że w taki razie Kusy zapewni im byt materialny i wróci do Wilkowyj. Ale fantazja i marzenie ściętej głowy.
No cóż... NA PEWNO tak nie będzie. A Więcławska mając Dudę i Klaudię na pewno sobie poradzi. ;)
Kto wie,kto wie...
Przecież już raz zostalismy zaskoczeni-kto się spodziewał wyjazdu Lucy do USA??
Serce mi pęknie albo mnie szlag trafi!

mdusia123
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

04 sie 2015, 19:51

Nie wiem czemu prawie wszyscy na forum twierdzą, że Więcławska nie poradzi sobie na stanowisku wójta. Może rzeczywiście nie ma żadnego wykształcenia w tym kierunku, ani doświadczenia politycznego, ale przecież głupia też nie jest. Moim zdaniem spokojnie powinna dać sobie radę. Zresztą będzie Duda, Klaudia i Lodzia, a oni na pewno są kompetentni i wszystkiego ją powoli nauczą. Mają na to kilka lat. Poza tym, Lucy i wójt, przepraszam senator, Kozioł też nie mieli jakichś wielkich kompetencji politycznych, a oboje jakoś dawali sobie radę na tym stanowisku. Fakt faktem, że Kozioł radził sobie głównie dzięki Czerepachowi, ale jakoś to się przez kilka lat toczyło i ja nie wierzę, że Więcławska będzie gorszym wójtem od Kozioła, bo, w przeciwieństwie do niego, chyba będzie coś sensownego dla swojej gminy robić, a nie tylko pić koniak w godzinach pracy. No i przynajmniej nie będzie ganiać swoich współpracowników po wsi z siekierą (szkoda, bo, gdy Kozioł to robił to było zawsze strasznie śmiesznie).

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

04 sie 2015, 22:28

Dokładnie! Serial ma ukazywać rzeczywistość (czasem to nawet w zwykłym, a nie krzywym zwierciadle). Mało to mamy przykładów rządzących, którzy nie mają żadnego pojęcia o swojej pracy, albo chociaż stosownego wykształcenia? Wystarczy poszukać i okazuje się że połowa naszych posłów jest socjologami, filozofami albo specjalistami od mikrobiologii :) Akurat z rządzeniem i prawem ma to tyle wspólnego co nic :) Dlatego wybór Więcławskiej to kolejne odzwierciedlenie tego co dzieje się w naszej kochanej Ojczyźnie. Na pewno Scenarzysta niejedną akcją nas w 10 serii zaskoczy, o to możemy być spokojni. :)

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

04 sie 2015, 22:43

Taaaa, Lucy się narobiła, Więcławska będzie próbowała z pomocą Dudy dobrze rządzić, a w finałowym odcinku Kozioł z Czerepachem wrócą na "stare śmieci" i przywrócą "stary porządek funkcjonowania gminy" czyli łapówki, ustawiane przetargi, siekiera jako najlepszy argument na wszystko i takie tam inne :lol: :lol:
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

mdusia123
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

04 sie 2015, 23:12

Nie, w ostatnim odcinku pewnie będzie pokazana relacja z wyborów prezydenckich. Byle wójt w małej gminie na wschodzie kraju raczej już Kozioła nie usatysfakcjonuje.

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

04 sie 2015, 23:25

Pytanie jak Scenarzysta chce zakończyć akcję. Bo w sumie może się zakończyć np. na I turze, gdzie Kozioł przeszedłby do II tury i... pozostałaby taka niewiadoma. Pan Robert to mistrz zaskoczenia, więc różnie może być. Chociaż ja liczę na porażkę Kozioła i powrót na "stare śmieci". A jak to będzie to przekonamy się już w maju ;)

ODPOWIEDZ