Odcinek 109 Potęga mediów

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Potęga mediów"?

Czas głosowania minął 19 kwie 2015, 18:03

bardzo słaby
0
Brak głosów
słaby
5
12%
dobry
11
26%
bardzo dobry
14
33%
rewelacyjny
12
29%

Liczba głosów: 42
Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

10 kwie 2015, 20:38

Akryl pisze: Podobnie, jak ktoś wspomniał, odcinki nie mają ładu, każdy wątek jest urwany. Brakuje mi też spokojnych i dłuższych rozmów. Pamiętam, jak Michałowa i ksiądz, w pierwszych seriach, prowadzili dialogi. Wszystko było takie przemyślane i czuło się, że to jest na prawdę śmieszne. Brakuje mi szklarni xD..
To jest szczał w dziesiątkę. Ja pamiętam jak w odcinku 14 Lucy tłumaczyła księdzu, że Kusy był trochę zdenerwowany. Przecież ta rozmowa trwała z 5 minut.
Mnie osobiście bardzo razi sposób mówienia Pietrka na ławeczce. Teraz ponownie lecą powtórki na TVP Seriale i są pierwsze odcinki. Pietrek tam bardzo ładnie mówił. Dziś poprawnie nie wypowiada praktycznie żadnego słowa.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

10 kwie 2015, 21:52

Rafa_1 pisze: Dziś poprawnie nie wypowiada praktycznie żadnego słowa.
Po prostu poziom swoich wypowiedzi dostosował do jakości muzyki którą wykonuje :titter: Widać, musiał bardzo obniżyć loty :śmiech:

siemson13
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

11 kwie 2015, 20:43

Ten odcinek nie przypadł mi do gustu :( Lodzia zrobiła się jakaś dziwna. W dworku praktycznie nic się nie dzieje. Co się stało z tymi wszystkimi postaciami? Jest bardzo mało Kingi, Dudy, Franczeski, Solejukowej, a już w ogóle nie ma Hadziukowej :( Zgadzam się z wszystkimi komentarzami, które mówią o tym, że dawne odcinki były 100 razy lepsze. Ławeczka niby jest, ale nie na swoim miejscu. Mam nadzieje, że jutrzejszy odcinek będzie lepszy od poprzedniego.
"Na Solejuka mnie wymienił, dziada paskudnego i jeszcze zadowolony"- Hadziukowa
"Wdowi grosz to jest najcenniejszy pieniądz jaki może być" Ksiądz Robert

maja-darek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 22 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 15 razy

12 kwie 2015, 17:51

Bardzo dobry odcinek, zreszta jak zawsze :), lada moment nadchodzi "Myćko" :)
dAriuSz

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

21 kwie 2015, 21:56

Rewelacja

lukasznowicki
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 35 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

11 maja 2015, 1:46

Pozwalam sobie wrócić do tego odcinka, nie bez powodu, oczywiście.
Przeczytałem cały wątek i bardzo mnie cieszy, że fani serialu tak różnie potrafią podejść do jednego odcinka - od oceny praktycznie negatywnej (no, oczywiście, ocena jest dobra - bo to Ranczo - ale jednak...) aż po peany.
Ja akurat nad tym odcinkiem jestem gotów głosić peany - dla mnie to nie dosyć, że najlepszy odcinek 9 sezonu to, zaryzykuję twierdzenie, jeden z najlepszych w ogóle.
Ale wiadomo, ilu nas, tyle opinii. I w sumie to dobrze :)

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

11 sie 2015, 19:27

Odcinek taki sobie, ale pewne sceny warte zauważenia:
Zabawne to pisanie piosenek przez Witebskiego, pierwszy tekst do przyjęcia przez ks. Macieja słusznie oceniony przez profesora, jako nie nadający się do disco polo. Drugi tekst ze śmiechu powalający – całkiem odwrotnie.
Do tego Czerepach klęczący przed prezesem PPU i całujący go w rękę, byle dostał posadę. A przedtem wspaniały tekst Koziołą do Jędrusia – „jak człowiek do Sądu idzie, żeby miał nadzieję, że wyroku dożyje” Bardziej dosadnie opieszałości naszych sądów chyba nie można lepiej skrytykować.
Ławeczka doskonale wywiązująca się z zadania postawionego przez Staśka.
Świetnie zagrana przez panią Martę Lipińską scena z miną i ukryciem ze wstydu twarzy za tacą, jak jej Witebski wytłumaczył o co oznacza słowo pikantne.
Na koniec hipnoza Kusego. Piękna scena z której widać, że tu Lucy jeszcze bardzo kocha Kusego. Co prawda w tym odcinku rola Lucy to już epizod. Ale wolę piękne epizody niż irytujące dramaty.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

11 sie 2015, 19:38

Gal pisze:Piękna scena z której widać, że tu Lucy jeszcze bardzo kocha Kusego.
Ależ ona go cały czas bardzo kocha i jej decyzja o wyjeździe nie ma nic wspólnego z rzekomym osłabieniem uczuć. Nie popadaj w przesadę, jeśli mogę prosić.
Żeby zrozumieć decyzję Lucy, trzeba wrócić do odc. 113. Wtedy wszystko staje się jasne.
Obrazek

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

11 sie 2015, 21:00

Milla-nowa pisze:
Ależ ona go cały czas bardzo kocha i jej decyzja o wyjeździe nie ma nic wspólnego z rzekomym osłabieniem uczuć. Nie popadaj w przesadę, jeśli mogę prosić.
Dokładnie! Ja też bardzo lubię Lucy i Kusego. Byłam zła, że Lucy tak go traktuje w tej IX serii.. Ale potem doszłam do wniosku, że nie może być cały czas "kolorowo", bo byłoby po prostu nudno. ;)
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

11 sie 2015, 22:02

Milla-nowa pisze:
Żeby zrozumieć decyzję Lucy, trzeba wrócić do odc. 113. Wtedy wszystko staje się jasne.
Dokładnie jak Milla pisze. Ja dorzuciłabym jeszcze scenkę z początku odcinka 114 - kiedy Kusy wspomina, że płakała w nocy, a ona zbywa go informacją o tym, że pewnie coś się jej przyśniło, a wzrok Lucy kiedy Kusy wychodzi z kuchni mówi wszystko. Zdaje się, że większości ta scenka umknęła i fala, że "Lucy egoistka i źle jej w Polsce, że za ambitna" się wylała. A te jej argumenty to tylko tematy zastępcze żeby nie zdradzać prawdziwego powodu wyjazdu.
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

11 sie 2015, 22:09

Kasiaaa pisze:A te jej argumenty to tylko tematy zastępcze żeby nie zdradzać prawdziwego powodu wyjazdu.
O, to to! Pretekst i bajer, jak to mówią. Kusy w życiu by jej nie puścił, gdyby znał prawdę. A sam ją kiedyś z miłości porzucił przecież :angel:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

11 sie 2015, 22:23

Milla-nowa pisze:
Kasiaaa pisze:A te jej argumenty to tylko tematy zastępcze żeby nie zdradzać prawdziwego powodu wyjazdu.
O, to to! Pretekst i bajer, jak to mówią. Kusy w życiu by jej nie puścił, gdyby znał prawdę. A sam ją kiedyś z miłości porzucił przecież :angel:
Liczę na to, że w X serii Kusy pozna powód dla którego Lucy zdecydowała się na tą, jak sama mówiła - wariacką - wyprawę. O ile wyjedzie w ogóle, bo to różnie jeszcze może być.

Poza tym jakby się ten sezon X nie zaczął - czy z Lucy, która jeszcze nie wyjechała, czy z Lucy, która już wraca - to na pewno czeka nas co najmniej kilka pięknych scen w dworku "odkręcających" to całe zamieszanie, tak więc Gal na pewno będzie się czym zachwycać! I ja się tego do marca trzymam :)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się

11 sie 2015, 22:33

Kasiaaa pisze: Poza tym jakby się ten sezon X nie zaczął - czy z Lucy, która jeszcze nie wyjechała, czy z Lucy, która już wraca - to na pewno czeka nas co najmniej kilka pięknych scen w dworku "odkręcających" to całe zamieszanie, tak więc Gal na pewno będzie się czym zachwycać! I ja się tego do marca trzymam :)
No to Kasiaaa przekonałaś mnie i ja kończę temat wyjazdu Lucy (chociaż wzbudzałem tym trochę większa aktywność). A jak do marca można z tym wytrzymać.
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

AsiaK
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 23 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

12 sie 2015, 0:56

Gal pisze:
Kasiaaa pisze: Poza tym jakby się ten sezon X nie zaczął - czy z Lucy, która jeszcze nie wyjechała, czy z Lucy, która już wraca - to na pewno czeka nas co najmniej kilka pięknych scen w dworku "odkręcających" to całe zamieszanie, tak więc Gal na pewno będzie się czym zachwycać! I ja się tego do marca trzymam :)
No to Kasiaaa przekonałaś mnie i ja kończę temat wyjazdu Lucy (chociaż wzbudzałem tym trochę większa aktywność). A jak do marca można z tym wytrzymać.
Oglądaj powtórki :D Tak jak my :D
"Żeby własne szczęście przedłożyć nad ludzkie gadanie, taki głupi to nawet ja nie jestem." - Kusy

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się

12 sie 2015, 9:42

AsiaK pisze: Oglądaj powtórki :D Tak jak my :D
Oczywiście,jest tyle odcinków wartych obejrzenia po raz 10 czy 20. Vi seria w TVP HD w tych godzinach dla mnie nieosiągalna. Ale od 20 sierpnia TVP seriale rozpoczyna od początku , czyli odcinka 1.
-odcinek 52

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

12 sie 2015, 9:48

Gal pisze:
Ale od 20 sierpnia TVP seriale rozpoczyna od początku , czyli odcinka 1.
Szkoda, że TVP nie zdecyduję się na np. 2 odcinki Rancza dziennie po kolei.
Włączam TVP HD i o 14 odcinek z serii 6, a o 19 z serii 3. :zdziwiony:
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Cendra
Nowicjusz
Nowicjusz

12 sie 2015, 17:37

Na TVP Seriale są dwa odcinki po kolei.
Właśnie był 109, a za chwilę 110 :)
o 21:15 będą odc 111 i 112.

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się

10 paź 2015, 8:35

Wczoraj na TVPHD oglądałem po raz drugi ten odcinek i muszę zmienić zdanie o nim. Jest bardzo dobry. Tylko z ciężkim sercem ogląda się scenę hipnozy Kusego w której Lucy woli, aby jednak Kusy nie malował w nocy , a spędzał ją z nią. A za parę dni stwierdzi, że lepiej będzie, jak następne 720 nocy spędzą oddzielnie, rozłączenie na 7000 km. To się jednak logiki nie trzyma.
-odcinek 52

ODPOWIEDZ