Odcinek 109 Potęga mediów

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Potęga mediów"?

Czas głosowania minął 19 kwie 2015, 18:03

bardzo słaby
0
Brak głosów
słaby
5
12%
dobry
11
26%
bardzo dobry
14
33%
rewelacyjny
12
29%

Liczba głosów: 42
Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

05 mar 2015, 21:39

Ranczo seria 9 odcinek 109 "Potęga mediów"
Emisja premierowa - 05.04.2015 godz. 20:25 TVP1

Streszczenie 109 odcinka:
Prezes PPU zarządza robocze zebranie partii i zleca swoim ludziom specjalne zadanie. Plebanię odwiedza dziennikarz kolorowego pisma, chcąc przeprowadzić wywiad z Michałową. Trwa walka o zdrowie Kusego; kobiety jego życia nadal żądają, by rzucił palenie, a on szuka salomonowego rozwiązania. Pietrka nagle opuszcza twórcze natchnienie, a tu na gwałt potrzeba 30 nowych piosenek dla studentek Akademii Disco Polo. Na szczęście w Wilkowyjach nie brak ludzi o wszechstronnych talentach. Polska Partia Uczciwości mianuje swego rzecznika prasowego, a prezes Kozioł zaczyna się podejrzliwie przyglądać poczynaniom wicepremiera Czerepacha.
Źródło: tvp.pl, Studio A

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

05 kwie 2015, 21:14

"Kici, kici, łapci, łapci
Tylko nie mów swojej babci,
ani nie mów tego mamie
co się stanie dziś na sianie" :D

Rewelacyjny odcinek. Stosunki wewnątrz PPU stają się coraz bardziej napięte. Widać, że niektórzy dla stanowiska i kariery własne g... by zjedli. Prezes trzyma, jak na razie, wszystko twardą ręką ale coś czuję, że Czerepach zacznie wymykać się spod kontroli. Póki co Kozioł ma go w jeszcze w garści.
Lodzia i Więcławska obrosły w piórka po awansach mężów. Widać, że sodówka swoje zrobiła. Pięknie Halina odegrała się na Czerepachowej.

Bardzo fajny wątek z dziennikarzem i piękna reakcja Michałowej. Ławeczka wzorcowo pilnuje Wioletki, trzeba przyznać.

Wezółowie, palce lizać. Świetny komentarz doktora do pytania o podniesienie stóp procentowych pod wpływem uwodzicielskiej żony, rewelacja :D

Niecierpliwie czekam na kolejny odcinek

Awatar użytkownika
kozłówna
Nowicjusz
Nowicjusz

05 kwie 2015, 21:27

Dzisiaj bardzo się podobało, szczególnie świetny wątek z rzecznikiem prasowym i starcie Lodzi z Haliną :D Na plebanii również było ciekawie. Czekam na więcej takich odcinków :)

Awatar użytkownika
Mr James
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 45 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 51 razy

05 kwie 2015, 21:52

Witam. :)

Wspaniały odcinek! Świetnie ukazuje mechanizmy partyjnej władzy w rzeczywistości wielomandatowych okręgów wyborczych w Polsce.

Ponadto nareszcie scenarzysta mający nie od dzisiaj (patrz m. in. serial Rodzina zastępcza i Rodzina zastępcza plus) inklinacje do dawania wiary w różne paranormalne zjawiska stanął tym razem po stronie naukowej rzeczywistości (sceny „świadomej hipnozy” Kusego i jego puenta). Tak jest: wszystko zależy od motywacji i chęci! Parafrazując mistrza Adama: Czucie i wiara mniej mówią do mnie niż mędrca szkiełko i oko. Triumf pozytywizmu nad romantyzmem, co w naszym kraju, myślę że ze względu na uwarunkowania historyczne, rzadko się zdarza! :)

Ponadto smakowite sceny pisania discopolowych piosenek! :)

Wątpliwości, czy rzekłbym nawet pewne zażenowanie z uwagi na konstrukcję i dialogi, budzą jedynie sceny erotyczne tandemu doktorowa – doktor. Sądzę, że nie jest to wina aktorów, lecz scenariusza i reżyserii. Rozumiem, że miało być śmiesznie, ale było to „przeciągnięte” i wpadło niestety żenująco. Ale tak to już jest z erotyką, że zrobić dobre komediowe sceny erotyczne jest niezwykle trudno. Jest to jednak jedynie mała rysa, czy może nawet jedynie ryska na genialnej całości! Brawo! :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

05 kwie 2015, 21:57

Najpierw trochę wspomnień, bo pamiętnego 24 lipca 2014, gdy byłam w Jeruzalu, nagrywano kilka różnych scen z ławeczką. Miałam więc okazję widzieć aktorów w ciągle to nowych przebraniach.

Z dzisiejszego odcinka:
Chwila przerwy między zdjęciami, jak widać na ławeczce, obok Pietrka i Hadziuka można zastać także np. Panią Kamilę Fidler.

Obrazek

Ekipa szykuje się do zdjęć, aktorzy w tle również.

Obrazek

Kręcimy!

Obrazek

No, wreszcie przerwa, ale zanim będzie można się na chwilę położyć w przyczepie wypoczynkowej, trzeba wykonać obowiązki wobec fanów.

Obrazek

Pan Kawalec od ostatniego sezonu nieco schudł i jego zegarek okazał się za luźny. Oczywiście - takie rzeczy są na głowie rekwizytora.

Obrazek

Co do samego odcinka - mnie urzekł, ale bardzo się obawiam, jak przyjmą go "konserwatywni" fani Rancza, czyli ci, którzy woleliby wciąż widzieć Wilkowyje w odsłonie z pierwszych czterech sezonów. Mnie tym razem zachwyciła Michałowa, akcja ławeczki w knajpie u Wioletki, zawezwanie Czerepacha na dywanik (i to dość dosłownie), triumf Haliny, "tumanienie" Kusego oraz artystyczne dylematy ks. Macieja i Witebskiego. Drażni mnie natomiast powrót do wątku romansu Haliny z Aptekarzem oraz sceny u Wezółów. Te ostatnie dlatego, że są mocno przesadzone. Natomiast Wezół, który "musi zostać rzecznikiem klubu" to istna perełka.
Ogólnie - odcinek nieco gorszy w mojej ocenie od poprzedniego, ale to wciąż świetne Ranczo.
Obrazek

Awatar użytkownika
slaski_ranchers
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

05 kwie 2015, 22:29

Oglądałem z sympatycznym uśmiechem.
Jak dla mnie to jest to kolejny odcinek, gdzie jest utrzymany równy poziom. Lekką irytację poczułem jedynie przy ostatniej scenie quasi erotycznej, przy pytaniu o opinię odnośnie stóp procentowych. Ale tekst Wezóła niezły:

"W naszej ojczyźnie są ogromne pokłady witalności, tylko trzeba umieć do nich dotrzeć" :)

"No chyba Ci się Babka z jakimś Instytutem Badawczo-Rozwojowym pomyliła" - jak zawsze celna riposta Kusego.

Ale bardzo trafna puenta odcinka - można rzec, że brzmiąca bardzo poważnie jak na serial komediowy:

"Bo jak kto może sie uczyć a nie chce, to żadnego usprawiedliwienia dla niego nie ma".

Droga Pani Michałowo - bardziej dosadnie i trafnie się nie da! :)

magor
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

05 kwie 2015, 22:32

Kozioł jak Frank Underwood polskiej polityki. :śmiech: Bezlitosny, przerażająco inteligentny, potrafiący uknuć genialną intrygę, a przede wszystkim pochłonięty dążeniem do władzy. :D
Odcinek bardzo dobry, :) nie mogę doczekać się rozwoju akcji.
"Bajka to nie do uwierzenia jest, ale marzenia mieć trzeba." Stach Japycz

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

05 kwie 2015, 22:42

Odcinek był fajny choć jak zawsze za krótko ;)
Dla mnie nie Wezóły, a Lodzia z Haliną są trochę przejaskrawione. I mam nadzieję że wątek z piosenkami Pietrka, Witebskiego i ks. Macieja się rozwinie bo będzie niezły ubaw ;) trochę mi brakuje Francesci w 9 serii.
Ranczo jak zawsze super ukazuje polskie przywary- w tym przypadku- mechanizmy polityki. I teraz oby tylko do następnej niedzieli ;)
"Pietrek, ty nie myl przyjemności z pracą, jeśli nie chcesz, żeby w pracy nieprzyjemność spotkała cię"

pietros
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

05 kwie 2015, 23:12

Najlepsza scena to ta z Czerepachem i te spojrzenie Pana prezesa!! Cudo! :D
Obrazek
"Gdy za ladą Ją ujrzałem, to natychmiast oszalałem!" - piosenka Pietrka.

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

06 kwie 2015, 0:28

Odcinek w sam raz na niedzielny rodzinny wieczór, jak zawsze zresztą :D
jak dla mnie, oprócz scen domowych Wezółów i wątku Haliny i Magistra, który już nudzi, nie ma się do czego przyczepić :) szczerze się uśmiałam na scenie hipnozy Kusego i (pierwszy raz) na scenach "politycznych", szczególnie tej w domu Kozioła :D
ach.. przyjemnie było chociaż myślami wrócić do letniego dnia spędzonego na jeruzalsko-wilkowyjskim rynku.. niech już znów będą wakacje, albo przynajmniej kolejna niedziela! :D
"bo tylko głupi ludzie czas na kłótnie tracą, jak życie takie krótkie jest...."

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

06 kwie 2015, 7:33

Odcinek w miarę dobry, lecz poprzedni był lepszy. Najlepszy tekst z odcinka to chyba tekst piosenki Witebskiego. :rechot: Ale ten drugi. :P Pilnowanie Wioletki przez Ławeczkę też niezłe. :good: Szkoda, że wywiad Michałowej nie doszedł do skutku, bo byłem ciekaw o co będzie ten redaktor pytał i co ona odpowie. :mrgreen: I dopiero później Michałowa powinna wyrzucić redaktora. :mrgreen: A Biskup myślał, że to Michałowa tak pobiła go a nie Ławeczka. :D
No i jestem ciekaw, co będzie dalej z Koziołem i Czerepachem. :D
Dworek znowu niestety wieeeeeeelki minus... :bosz: Tam się nic nie dzieje w tej serii tylko mowa o paleniu Kusego i o tym, że nie może namalować obrazu. Ileż można w kółko o tym samym? Nudy, nudy, nudy... Jak ma tak być dalej to żałuję, że nie wyjechali do Ameryki jednak. A Lucy tylko przesiaduje w dworku, a nie w urzędzie. Tak samo Halina i Lodzia. A w urzędzie scen praktycznie nie ma w tej serii. Można by było pokazać kolejną sesję Rady Gminy czy coś, ale widzę, że jeżeli chodzi o kwestie polityczne to przenieśli się całkowicie do Sejmu...

Porównując pierwsze 5 odcinków 8 i 9 serii, to 8 seria była zdecydowanie lepsza, mimo, że w tej było jednak wiele fajnych cytatów i scen.

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

06 kwie 2015, 9:31

Rewelacyjny odcinek. Kilka scen szczególnie mi się podobało:
1. Czerepach płaszczący się przed Senatorem.
2. Pisanie piosenek przez Witebskiego i Ks. Macieja.
3. Scena w sklepie - zatytułowałem ją" Pani Wicepremierowo" :)
4. Kusy podczas hipnozy.
5. Scena z receptami w aptece.

Po tym odcinku chcę po prostu więcej :)

Tom2
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 20 razy

06 kwie 2015, 10:12

Odcinek słabiutki. Strasznie irytujące erotyczne sceny doktorostwa, przecież to już było w chwili gdy rozwijało się uczucie pomiedzy Staśkiem a Wioletką. Na siłe naciągane są spotkania aptekarza z Halinką. Odnosze wrażenie że odcinki są rwane jakieś takie niespójne, mało śmieszne. Na plebani też szału nie ma. Podtrzymuje swoje zdanie, powinny to być ostatnie odcinki Rancza i powinny zakończyć się powrotem do sytuacji gdy córka Kozioła zostaje wójtową i wszystko się uspokaja i wycisza.

sklodzio94
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

06 kwie 2015, 12:22

pablo pisze: :rechot: Ale ten drugi. :P Pilnowanie Wioletki przez Ławeczkę też niezłe. :good: Szkoda, że wywiad Michałowej nie doszedł do skutku, bo byłem ciekaw o co będzie ten redaktor pytał i co ona odpowie. :mrgreen: I dopiero później Michałowa powinna wyrzucić redaktora. :mrgreen: A Biskup myślał, że to Michałowa tak pobiła go a nie Ławeczka. :D
No i jestem ciekaw, co będzie dalej z Koziołem i Czerepachem. :D
Dworek znowu niestety wieeeeeeelki minus... :bosz: Tam się nic nie dzieje w tej serii tylko mowa o paleniu Kusego i o tym, że nie może namalować obrazu. Ileż można w kółko o tym samym? Nudy, nudy, nudy... Jak ma tak być dalej to żałuję, że nie wyjechali do Ameryki jednak. A Lucy tylko przesiaduje w dworku, a nie w urzędzie. Tak samo Halina i Lodzia. A w urzędzie scen praktycznie nie ma w tej serii. Można by było pokazać kolejną sesję Rady Gminy czy coś, ale widzę, że jeżeli chodzi o kwestie polityczne to przenieśli się całkowicie do Sejmu...

Porównując pierwsze 5 odcinków 8 i 9 serii, to 8 seria była zdecydowanie lepsza, mimo, że w tej było jednak wiele fajnych cytatów i scen.
Zgadzam się z wypowiedzią Pablo, chociaż wolałbym ciekawszy watek w dworku niż nieobecność Amerykanki.

Mr James pisze:Witam.
Obserwuję posty Mr James od jakiegoś czasu i strasznie oburza mnie nieznajomość podstawowych zasad językowych.
Słowa "Witam" używa się gdy jest się w jakimś miejscu gospodarzem, a nie gościem. W niektórych środowiskach zwłaszcza na szczeblu zawodowym niestosowne użycie tego słowa może negatywnie skutkować, a przede wszystkim jest niegrzeczne wobec rozmówców.

Polecam dokształcić się tutaj :
http://sjp.pwn.pl/slowniki/Witam.html
http//:tramwajewarszawskie.blogspot.com- mój blog zapraszam!

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

06 kwie 2015, 13:21

Niestety uważam, że do tej pory odcinki 9 serii są najgorsze ze wszystkich. Na pierwszy rzut oka jawi się kompletny brak wątku przewodniego, czytaj brak pomysłu na fabułę. W dworku nie dzieje się nic, na plebanii również, myślałem, że pociągnie to wszystko wątek polityczny, ale brak jest w nim tego polotu, jaki był dotychczas. Wszystko to jest jakieś takie sztuczne. Lucy niby wójtem jest, ale scen w urzędzie brak, w ogóle nie wiadomo co się dzieje w gminie Wilkowyje, bo twórcy nie wiadomo dlaczego skoncentrowali się na rządzie. Może to jeszcze zostanie uratowane przez wybory na wójta.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

06 kwie 2015, 13:51

Brakuje mi Dudy i Hadziukowej.

sklodzio94
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 10 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy
Kontakt:

06 kwie 2015, 13:52

Rafa_1 pisze:Niestety uważam, że do tej pory odcinki 9 serii są najgorsze ze wszystkich. Na pierwszy rzut oka jawi się kompletny brak wątku przewodniego, czytaj brak pomysłu na fabułę. W dworku nie dzieje się nic, na plebanii również, myślałem, że pociągnie to wszystko wątek polityczny, ale brak jest w nim tego polotu, jaki był dotychczas. Wszystko to jest jakieś takie sztuczne. Lucy niby wójtem jest, ale scen w urzędzie brak, w ogóle nie wiadomo co się dzieje w gminie Wilkowyje, bo twórcy nie wiadomo dlaczego skoncentrowali się na rządzie. Może to jeszcze zostanie uratowane przez wybory na wójta.
Ja już od 7 serii w Ranczu nie rozróżniam serii, traktuje to jako stary dobry serial. Byłem negatywnie nastawiony do kontynuacji Rancza, gdy ksiądz zostanie biskupem, ale myślę że scenarzysta zgrabnie wyszedł z tej sytuacji, jednocześnie wątek biskupa uatrakcyjnia serial.
Moim zdaniem sezon jak na razie jest naprawdę dobry.

Zdecydowanie najgorszą serią była seria 6. Szczególnie wątek reformy szkolnictwa.
http//:tramwajewarszawskie.blogspot.com- mój blog zapraszam!

Agulas74
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

06 kwie 2015, 14:08

Mnie się podobało, sceny u Wezółów mnie osobiście nie rażą, trochę może przerysowane Lodzia z Więcławską. No i ławeczka chyba jednak przesadziła z dziennikarzem.
Ogólnie dla mnie fajna seria, szczególnie ostatnie 3 odcinki.

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

06 kwie 2015, 14:23

Widać po pierwszych 5 odcinkach, że nie ma jednego głównego wątku. Co niedziela inny wątek. :wariat:
Wymienię te najlepsze moim zdaniem sceny: :D
- Układanie piosenek przez ks. Macieja i Witebskiego :rechot:
-Czerepach całujący Kozioła w rękę :lol:
- Mina Michałowej, gdy usłyszała co to znaczy "pikantnie"
-Michałowa, która bije ścierką redaktora
-Kusy w hipnozie. :)
-Halina dogryzająca Lodzi
-Fajna, pouczająca puenta Michałowej :oki:
A z tą kurą to nie wiem co to miało być ( u Czerepacha) :bosz:

W dworku i urzędzie nic się ciekawego nie dzieje. Dawniej sceny w dworku przeważały, a teraz nawet niecałe 5 minut był pokazywany.
Może intryga Czerepacha i senatora się rozwinie. :good:

Na koniec przesyłam kilka zdj. z tego odcinka. Źródło Ranczo TVP na Facebook-u.

Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
tomasz
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 4 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 13 razy

06 kwie 2015, 15:11

Rzadko się tutaj wypowiadam, ale gdy już na chłodno można ocenić serię 8 i porównać do obecnej postanowiłem coś napisać.
Odcinek jak cała seria mi się podobał. Nie ma już takich irytujących zachowań aktorów jak w 8 serii (choć na początku ósemka mi się podobała).
W całej 9 serii jak na razie nie mogę się do niczego przyczepić, dla mnie jest o niebo lepsza od poprzedniej.

Denerwuje mnie natomiast jedna rzecz, dlaczego do Rancza bierze się aktorów, którzy grają w innych produkcjach TVP aktualnie. Tak dla przykładu dziennikarz, który występuje o ile się nie mylę w "Barwach szczęścia". Czy nie ma już młodych, utalentowanych aktorów, którzy nie kojarzą się z jakąś inną rolą ?

ODPOWIEDZ