Ranczo odc. 108 Gambit geniusza

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Gambit geniusza"? (1 - bardzo słaby ... 5 - rewelacyjny)

Czas głosowania minął 12 kwie 2015, 19:55

bardzo słaby
1
3%
słaby
1
3%
dobry
11
30%
bardzo dobry
9
24%
rewelacyjny
15
41%

Liczba głosów: 37
Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

30 mar 2015, 17:27

Odcinek świetny,super, ale ciut ciut gorszy od poprzedniego. Zdolności i rozum Solejukowej mnie powalają - fantastyczna postać. :D To wywyższanie się i zachowanie biskupa Kozioła rzeczywiście bardzo irytowało,ale jak tak miało być, no to dobrze,bo się udało. :lol: Hmm, dworek jak dworek. Jeśli scenarzysta nie ma pomysłu co tam się może "takiego" stać, no to musiał coś wymyśleć, żeby odcinek/serię przedłużyć. Teksty i zachowania tam są czasami bombowe, więc nie narzekajcie. :) Ławeczka spoko. Mieli na co popatrzeć, jak te "uczennice" się zjawiły, oj mieli. :D Stachu tekściarz, próbował ułożyć piosenkę z Pietrkiem, no tego to ja się nie spodziewałem. :mrgreen:
Biskup Sądecki ma na imię Wacław :bosz: co proszę? :bosz: A "bomba" odcinka - odliczanie Solejuka do godziny 15. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ocena odcinka: 7/10.

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

30 mar 2015, 19:28

Odcinek bardzo dobry, najlepsza chyba ławeczka i jej "sylwester"! :winko: Obiady jakie przygotowuje Solejukowa za taką pensję, to chyba każdy chciałby przygotowywać. Sceny z biskupem trochę mi się nie podobały. Po za tym odcinek na 5 :D
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
Tomu
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

31 mar 2015, 10:56

Odcinek trzyma poziom, oby odcinki były coraz lepsze ... :)

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

01 kwie 2015, 13:57

A dla mnie bez szału, jakoś mnie nie porwał ten odcinek, oby w niedzielę było lepiej.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

01 kwie 2015, 17:58

Trochę dziwne, że premier nie znał nazwiska swojego zastępcy...
Rzucanie przez Kusego picia było bardziej przekonujące niż rzucanie przez niego palenia. Atmosfera w dworku jest taka, że nie zdziwiłbym się, że przy tym rzucaniu palenia Kusy zacznie pić.
Żeby tam mnie płacili za gotowość do pracy! Gotowy byłbym non stop!

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

02 kwie 2015, 20:43

A w ogóle to, gdy robiłam reportaż Z tyłu sklepu 24 lipca 2014 r. (Dodatek do Gazetki Ranczerskiej nr 5(18) z 2014), to tego dnia były nagrywane również sceny na ławeczce do tego odcinka. Nie tylko do tego, bo też do innych, ale wyłapałam kilka scen z odc. 108. Oto parę fotek.

Tu Szeryf (podsłuchałam) wyjaśnia Ławeczce, o co chodzi w scenie i że Pietrek zgłębił tajniki prawa autorskiego:

Obrazek

Dalej widzimy słynne podglądanie Japyczowego zegarka oraz męki Pietrka nad czerwoną teczką:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

No i jeszcze parę uwag co do dalszego ciągu i aktorzy mogą iść odpocząć podczas przerwy. Pan Pieczka dzierży zaś w kieszeni na piersi ważną karteczkę, z której później odczyta słowa z samej "góry": Ona tańczy dla mnie

Obrazek

W tym dniu było nagrywanych więcej scen, ale te jeszcze się nie ukazały :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

02 kwie 2015, 22:17

Pamiętam jak Milla-nowa robiła ten reportaż od kuchni. Do kuchni i szatni też zaglądała. Pozdrowienia. Fajnie się Wam ta gazeta rozwija! :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

02 kwie 2015, 22:20

Jara pisze:Pamiętam jak Milla-Nowa robiła ten reportaż od kuchni. Do kuchni i szatni też zaglądała. Pozdrowienia. Fajnie się Wam ta gazeta rozwija! :)
Do kuchni, garderoby, charakteryzatorni, jadalni i pokoju wypoczynkowego! Dzięki za docenienie Gazetki, tym bardziej, że ocena pochodzi od prawdziwego profesjonalisty!
Obrazek

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

02 kwie 2015, 22:24

Bez przesady z tym prawdziwym profesjonalistą. Mam nadzieję, że w Jeruzalu jeszcze się spotkamy.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

02 kwie 2015, 22:30

Jara pisze:Bez przesady z tym prawdziwym profesjonalistą. Mam nadzieję, że w Jeruzalu jeszcze się spotkamy.
NA PEWNO!
Obrazek

Awatar użytkownika
kamil73
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 227 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 161 razy

06 kwie 2015, 21:40

Dwa zdjęcia z dzisiejszego odcinka.
Obrazek
Obrazek
Visca El Barca
Post ten wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on być wykorzystany przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani w terminie późniejszym. Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

21 kwie 2015, 21:59

bardzo fajny odcinek

Gal
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 140 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 60 razy

08 sie 2015, 11:36

108
Nieźle, dużo polityki, ale pokazanej w przystępny sposób. Najlepszy pomysł to Ministerstwo Rybołówstwa. Nikt lepiej nie potrafi pokazać absurdów polskiej polityki niż pan Robert i to wystarczyły dwa słowa.
Oboje i Kazia i Maciej Solejuk wychodzą na pierwszoplanowe postacie tego serialu (obok Kozła i Czerepacha). Do tego pokazane bardzo dobrze. Solejukowa ma nie tylko wielką mądrości i inteligencję , ale i spryt. Docenia to sam senator mówiąc – „pani Kaziu”. A sceny z sylwestrem Solejuka odmierzającym czas do 15 przezabawne. Oboje aktorzy Pani Katarzyna Żak i pan Maciejewski wspaniale dobrani, a na ich gre przez wszystkie odcinki trudno znaleźć słowa zachwytu.
Z ławeczki to jeszcze podobał mi się pokaz mody dziewczyn zgłaszających się do Pietrka, widz płci M ma na czym oko zawiesić.
Doskonale pokazane przesłanie o zachłyśnięciu się władza biskupa. I to kto mu zwrócił uwagę, jego skromny podwładny – ksiądz Maciej. Podobał mi się też dobór osób przez biskupa na spotkanie w sprawie ewentualnej krytyki jego zachowań jako biskupa. Lucy, Kinga, Michałowa, Solejukowa i Duda. To najbardziej wartościowi ludzie na tej wsi, zabrakło tylko Kusego i Stacha Japycza, ale reprezentowały ich żony.
"Też byś mnie tak szukał ?
Ja ciebie codziennie szukam Lucy, a jak znajduje to nie mogę uwierzyć,że jeszcze nie odeszłaś. "
-odcinek 52

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

08 sie 2015, 13:10

Gal pisze:I to kto mu zwrócił uwagę, jego skromny podwładny – ksiądz Maciej.
Słynne "Ja powiem, mnie trudniej zdegradować" - i te uniesione brwi biskupa :rechot:
Obrazek

milioner367
Nowicjusz
Nowicjusz

09 sie 2015, 11:28

Zdecydowanie to było zabawne i znaczące.

ODPOWIEDZ