Ranczo odc. 108 Gambit geniusza

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Gambit geniusza"? (1 - bardzo słaby ... 5 - rewelacyjny)

Czas głosowania minął 12 kwie 2015, 19:55

bardzo słaby
1
3%
słaby
1
3%
dobry
11
30%
bardzo dobry
9
24%
rewelacyjny
15
41%

Liczba głosów: 37
dziabolek7
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

29 mar 2015, 22:26

A ja Wam mówię, że Wójt/Senator na koniec zostanie Prezydentem, a Proboszcz/Biskup Prałatem czy jak to tam jest - głową KK na kraj.

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 434 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

29 mar 2015, 22:29

Milla-nowa pisze:
strazak210 pisze:
10fanta pisze:ciekawi mnie dlaczego nagle Solejukowa została Kazią?
Dlaczego cię to ciekawi?Ona zawsze była Kazią :)
Może nie zawsze, ale od jakiegoś czasu, czyli od wydania książki "Najlepsze pierogi na świecie" :D
Pamiętam, że kiedyś wikipedia ją przechrzciła na Dorotę :D
Może stąd to zdziwienie? :)

Awatar użytkownika
kozłówna
Nowicjusz
Nowicjusz

29 mar 2015, 22:34

Dzisiaj trochę mniej mi się podobało, ale w dalszym ciągu przyjemnie się ogląda. Najlepsze sceny oczywiście na ławeczce :D No i Jędruś na końcu :rechot:

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

29 mar 2015, 22:51

neuroup pisze:Tylko ten wątek polityczny troche słabiutki, scenarzysta mówił, że się nasłuchał bo pracował w sejmie i zna polityka bardzo dobrze, ale na razie tego nie widać.....
Doprawdy? A skąd taki wniosek? Czyżby szanowny neuroup miał własne doświadczenia z sejmowych posadzek, że "wie lepiej" od scenarzysty, jak się polityczne karty rozdaje?
Obrazek

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

29 mar 2015, 23:07

Świetny odcinek :!: Genialny Kusy rzucający palenie. Mistrzowska intryga Solejukowej. Negocjacje polityczne na najwyższym poziomie - rybołówstwo :mrgreen: Zebrały nam się dwa ciekawe obozy pod koniec odcinka, jeden na plebanii, drugi w knajpie. Ciekawe :)

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

29 mar 2015, 23:16

Popełniłem błąd bo wrzuciłem wątek polityczny do wora z nieudanymi wątkwami. A może jednak tak się ten wątek rozkręci w dobrym i śmiesznym kierunku :) To dopiero idzie ocenić po zakończeniu IX sezonu, a może nawet i po X, bo być może jest to jedna ścisła ciągłość . Liczę w geniusz pana Roberta Bruttera, bo do pisania scenariuszy trzeba mieć po prostu talent, który właśnie posiada :)
Ostatnio zmieniony 29 mar 2015, 23:18 przez DaMiAn1998, łącznie zmieniany 1 raz.

Agulas74
Nowicjusz
Nowicjusz

29 mar 2015, 23:16

A ja mam pytanie, czy ktoś wie, kiedy jest powtarzany ten odcinek w telewizji? Tzn. czy jest przed sobotą?

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator

29 mar 2015, 23:23

Agulas74 pisze:A ja mam pytanie, czy ktoś wie, kiedy jest powtarzany ten odcinek w telewizji? Tzn. czy jest przed sobotą?

W mojej gazecie jest podane że emisja powtórkowego odcinka jest w niedzielę o 17.30, czyli powtórka i premiera w jeden dzień :)

Agulas74
Nowicjusz
Nowicjusz

29 mar 2015, 23:26

DaMiAn1998 pisze:
Agulas74 pisze:A ja mam pytanie, czy ktoś wie, kiedy jest powtarzany ten odcinek w telewizji? Tzn. czy jest przed sobotą?

W mojej gazecie jest podane że emisja powtórkowego odcinka jest w niedzielę o 17.30, czyli powtórka i premiera w jeden dzień :)
Aha, dzięki. Ale to znaczy, że w tygodniu jednak chyba nie ma i trzeba do weekendu poczekać. Szkoda.

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

29 mar 2015, 23:29

Przed sobotą na TVP Seriale chyba powtarzany jest najnowszy odcinek.

Awatar użytkownika
neuroup
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

29 mar 2015, 23:33

Milla-nowa pisze: Doprawdy? A skąd taki wniosek? Czyżby szanowny neuroup miał własne doświadczenia z sejmowych posadzek, że "wie lepiej" od scenarzysty, jak się polityczne karty rozdaje?
:) Mój kolega był kiedyś ustami rządu, nadal jest w sejmie. Mówił mi jak to wygląda behind the scenes. Tu była wersja light. Mnie chodziło o coś innego. Polityka, ta bieżąca to super temat, samograj, widać to po KMN i ich "Obradach rządu". Jak na razie nie wykorzystany potencjał :)

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

29 mar 2015, 23:33

generalnie, odcinek (zresztą jak wszystkie) bardzo fajny i zabawny. To już chyba tak jest że gdy coś jest bardzo dobre to czepiamy się szczegółów. Niestety jako forumowy malkontent w tym odcinku zauważyłem coś co mnie naprawdę zaniepokoiło. Ale o tym na końcu.

Bardzo dużo dobrych cytatów i wręcz przesłań. Takim przesłaniem był niewątpliwie tekst wygłoszony przez proboszcza Macieja o potakiwaczach. Sama życiowa prawda. Wielu z nas narzeka na takie a nie inne traktowanie, jednak gdy przyjdzie co do czego to sami są takimi potakiwaczami.

Może ja powiem, mnie trudniej zdegradować - istny geniusz.

Wątek polityczny to prawdziwa uczta. Genialnie pokazana machina polityki, matactwa i sposoby zdobywania punktów. Targowanie się o stanowiska - istny majstersztyk. Intryga Solejukowej - mistrzostwo świata.

Wątek ze zdrowiem i paleniem Kusego - szczerze w/g mnie zapchajdziura, chyba z braku innego pomysłu na jakiś wątek w dworku. Mam nadzieję że w tym odcinku się to zdecydowanie urwie. Napisałem zapchajdziura, jednak bardzo dobrze zagrana, będąca na poziomie. Wątek też tryska humorem.

Na plebani działo się dużo i ciekawie.

Ławeczka na wysokim poziomie (aczkolwiek z jednym wyjątkiem o którym poniżej) a tekst Stacha o tym że ma słowa do piosenki niejako z nieba rewelka.

A teraz to co mi się bardzo nie podoba, w spoilerze aby Ci o słabych nerwach lub osoby uważające że serial nie ma wad nie musiały czytać.
Spoiler:
Ostatnio zmieniony 30 mar 2015, 1:10 przez mc_flay1, łącznie zmieniany 1 raz.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

29 mar 2015, 23:48

Nie oszukujmy się... Poprzedni odcinek coś drgnęło, ale dziś... słabo. Na siłę... Całe to PPU i układ na plebani z biskupem... I Lucy... Zagoniła Kusego z tym zdrowiem w narożnik ringu, a potem pyta się co się stało, jak ekspres wywalił.

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator

29 mar 2015, 23:48

Zgadzam się z mc_flay1. Ne wiem czy tylko ja to zauważyłem ale wg mnie jest inny sposób kręcenia scen, z jakiś innych perspektyw czy tylko mi się tak wydaje?

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

30 mar 2015, 0:58

mc_flay1 pisze:Wątek ze zdrowiem i paleniem Kusego - szczerze w/g mnie zapchajdziura, chyba z braku innego pomysłu na jakiś wątek w dworku.
Na dworek to już szczerze mówiąc od dłuższego czasu jakiegoś pomysłu z fajerwerkami to scenarzysta nie ma. Zresztą sam kiedyś powiedział, że najtrudniej pisze mu się "sielankę i życie rodzinne głównych bohaterów". No to mamy tego potwierdzenie ;)
Tylko, że ma on taką zdolność, że nawet jeśli wymyśli takie zapchajdziury to zawierają one niektóre sceny, które są perełkami, a do tego jeszcze dobrze zagranymi. I mam wrażenie, że w dworku ten schemat sprawdzał się w serii 5, 6, 8 i zapewne i w tej. Wyjątkiem była seria 7 - bo wtedy to się dziaaaało :)

Wątek ze zdrowiem Kusego na pewno nie będzie zakończony już teraz bo... w sumie do żadnych wniosków nie doszli. Tzn. doszli, że jest zdrowy, ale utyka - co każdy widzi. Zastanawia mnie jak wytłumaczą tą przypadłość? Kiedyś można było się dowiedzieć, że Kusy utyka przez belkę, która spadła mu na nogę podczas pożaru jego domu. A teraz nagle o tym zapomnieli czy jak? Chociaż jak znamy przewrotność i chęć spektakularnych scen, które rodzą się w głowie scenarzysty to wyjaśnienie zagadki z utykaniem może być baaardzo ciekawe. Zważywszy, że nakierowali to na sprawy związane z poranioną duszą - może coś metafizyczne będzie ;)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

30 mar 2015, 6:46

Fajny odcinek. :) Najlepsza scena z odliczaniem do piętnastej. :rechot: Tym razem nie widziałem żadnej znajomej sceny. Dworek tradycyjnie w tej serii wielki minus. :bosz: Ciągle tylko o tym paleniu Kusego... :bosz:

10fanta
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 31 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

30 mar 2015, 7:22

DaMiAn1998 pisze:Zgadzam się z mc_flay1. Ne wiem czy tylko ja to zauważyłem ale wg mnie jest inny sposób kręcenia scen, z jakiś innych perspektyw czy tylko mi się tak wydaje?
Oczywiście że jest inny porównując pierwsze serie to zupełna przepaść jeżeli chodzi o kwestie techniczne.... Ale sama gra Pietrka jest zupełnie inna to prawda, zauważyłem to będąc w Jeruzalu, akurat podczas pierwszego dnia nagrywania Pietrek był ubrany w tą różową koszulę itd, widziałem na żywo ten jego sposób wypowiedzi który zupełnie się zmienił. Dawniej odbierałem go jako taką ofiarę która gdzieś się trochę zatrzymała w rozwoju oczywiście był jak i jest nadal bardzo pozytywną postacią ( Nie widzę w Ranczo negatywnych postaci, oprócz prokuratora w poprzedniej serii który więził Lucy), teraz to poważna postać. Swoją drogą to pozytywna przemiana, teraz Pietrek to solidna głowa rodziny, martwi się o pieniądze by utrzymać żonę i dzieci, to kolejna postać w tej serii która ewoluowała :D

Awatar użytkownika
bambo000
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 38 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

30 mar 2015, 13:13

Z tego co się orientuję to w tym odcinku poznaliśmy imię Biskupa Sądeckiego:) Biskup Wacław Sądecki :D
Wójt: " Z nim tylko siekiera moja może porozmawiać ! "

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

30 mar 2015, 14:27

neuroup pisze:Powiem tak, znowu fajny odcinek, jestem zadowolony bo na pierwsze odcinki kręciłem nosem.
Tylko ten wątek polityczny troche słabiutki, scenarzysta mówił, że się nasłuchał bo pracował w sejmie i zna polityka bardzo dobrze, ale na razie tego nie widać.....
W ogóle fajne te niedziele. 19:25 powtórka poprzedniego odcinka, 20:25 premierowy odcinek, potem TVP 2 "Służby specjalne" a potem Paranienormalni :D

Czy tylko ja mam wrażenie, że postać Solejukowej jest jak na razie najlepszą ze wszystkich serii ?

Pozdrawiam
Mój wieczór wypisz - wymaluj :D Dla mnie ten wątek też jest nieco naciągany, ale sądzę, że za jakiś czas wszystko to się skończy, będzie jakiś skandal i Kozioł wróci do wójtowania :)

Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

30 mar 2015, 15:28

Ławeczka jakaś taka podzielona na pół. Pietrek z Japyczem zamyśleni (to mi się nie podobało) a Solejuk z Hadziukiem zamroczeni. Odliczanka Solejuka iście sylwestrowa, moim zdaniem pęknie przy najbliższej okazji, bo przecież nie będzie czekał do 15:00. Grunt, że kasa będzie lecieć za obiady. Gambit był, ale ten Solejukowej lepszy.

ODPOWIEDZ