Ranczo odc. 106 Bardzo krótkie kariery

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Bardzo krótkie kariery"? (1 - bardzo słaby ... 5 - rewelacyjny)

Czas głosowania minął 29 mar 2015, 22:29

1
1
2%
2
1
2%
3
9
16%
4
17
31%
5
27
49%

Liczba głosów: 55
Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

17 mar 2015, 11:16

Odcinek niewątpliwie przyjemny w odbiorze, długo wyczekiwany. Jednak to nie jest to. Wszystko takie przerysowane, nierealne. Oderwane od wszystkiego.
Tom2 pisze:(...) serial zaczyna odbiegać od rzeczywistości. (...) to jest taka sama rzeczywistość jak pokazywanie kosmosu poprzez rycerzy Jedi.(...) realizatorzy plecieli po maliźnie. scenarzystom powoli kończą się pomysły i serial zaczyna odbiegać od Wilkowyj i od rzeczywistości nawet tej mocno poskręcanej.
Cóż, muszę chyba przyznać rację. Niestety, tak jak pisałem już przy pierwszym odcinku tutaj również słłabo. No tym razem element zaskoczenia był, jednak zaskoczenia powiązanego z niedowierzaniem. Serial zawsze był swego rodzaju karykaturą, jednak w tej chwili zakrawa to na jakąś burleskę. Oglądając scenę przed odjazdem do sejmu naprawdę trudno szukać w niej chociaż krzty realizmu.
Na plus wątek z wbiciem Biskupowi "szpili" przez ks. Roberta, swoją drogą mam nadzieję na jak najszybszą ewakuację Biskupa na stałe do Kurii, bo naprawdę wątek jest tak nierealny że razi w oczy.

I nie piszcie o rekordowej prawie oglądalności, bo o tej porze nie ma żadnej rozsądnej alternatywy dla "nieranczersów" na innych kanałach.

Jak dalej tak pójdzie to moim zdaniem lepiej aby serial skończył się na 8 serii. Jednak wierzę że to tylko te dwa odcinki były takie nijakie, a dalej będzie lepiej.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2015, 14:16 przez mc_flay1, łącznie zmieniany 2 razy.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

narcyzkaz
Nowicjusz
Nowicjusz

17 mar 2015, 12:28

Albo akurat miałam taki nastrój, albo faktycznie odcinek był bardzo śmieszny. Zwłaszcza jak Halina z koleżanką biegły do Biskupa. Przypomniała mi się sytuacja z dzieciństwa kiedy moja Ciocia biegła do Księdza;p

Awatar użytkownika
Pixa
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy

17 mar 2015, 16:17

Zgadzam się z tym wątkiem Leśnika. Trochę za bardzo jest moim zdaniem taki nudny i na darmo tak naprawdę zajmuje czas. Nie bądźmy też może tacy odrazu pochopni, bo kto wie. Może akurat coś wiekszego z tego wyniknie. W sensie jakiegoś dużego wydarzenia. Byloby ciekawie jakby np Kinga zaszła w ciąże i jakies awantury w dworku by powstaly. To może by cos ruszyło z nudy ten wątek.
"Mój Churchill kochany" - Czerepach do Senatora

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

17 mar 2015, 16:50

Tak na marginesie, w momencie kiedy kusy palił "skręta" przy oknie, już myślałem że znowu jakiś pożar będzie (chociaż firanka by mogła się zająć). :rechot:
Obrazek

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

17 mar 2015, 18:14

mc_flay1 pisze:Tak na marginesie, w momencie kiedy kusy palił "skręta" przy oknie, już myślałem że znowu jakiś pożar będzie (chociaż firanka by mogła się zająć). :rechot:
To już by go nawet z Unii wykreślili :rechot:
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

17 mar 2015, 18:23

mc_flay1 pisze:I nie piszcie o rekordowej prawie oglądalności, bo o tej porze nie ma żadnej rozsądnej alternatywy dla "nieranczersów" na innych kanałach.
Zaraz, zaraz. O ile dobrze wiadomo od kilku sezonów propozycje innych kanałów w czasie emisji Rancza niewiele się zmieniły. Bo Polsat nieustannie utrzymuje MBTM i Ranczo od kilku sezonów zawsze je deklasuje. A TVN miał wcześniej X-Factora, który i tak generował oglądalność rzędu 3-4 mln. Teraz przerzucił się na Mamy Cię, którego widownia waha się w granicach 2,5 mln. TVP2 nigdy nic sensownego nie nadawała. Więc chyba o tej oglądalności nie masz tak do końca racji :) Bo faktem jest to, że w tym sezonie wzrosła w porównaniu do poprzednich.
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

17 mar 2015, 19:00

a orientuje się ktoś z Was na jakim poziomie była oglądalność MBTM jesienią, kiedy nie było Rancza?
"bo tylko głupi ludzie czas na kłótnie tracą, jak życie takie krótkie jest...."

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

17 mar 2015, 19:59

Około 2mln z hakiem, półfinały z tego co pamiętam były najczęściej oglądane.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

17 mar 2015, 20:11

Tom2 pisze:Szanowni forumowicze pozwolę sobie zabrać raz jeszcze głos w sprawie tej serii i Rancza jako serialu. Widać jak serial zaczyna odbiegać od rzeczywistości.
Ależ on zawsze odbiegał od rzeczywistości :P
Tom2 pisze:Tak jak podczas I i II serii był lustrem prowincji to teraz nie wiem co ma pokazywać.
Lustrem prowincji? Chyba dla wielkomiejskich krawaciarzy. :rechot: Pewne analogie były, ale i teraz są, tylko niektórych z nas w tych akurat kręgach nie ma, więc tego nie widzimy. A scenarzysta był (patrz relacja z Kalinowego Serca w Gazetce Ranczerskiej nr 1(15))
Tom2 pisze:Jak znajdujecie biskupa w Polskich warunkach chodzącego samotnie po wsi bez stałego miejsca zamieszkania, bez auta. To jest ta sztuczność wynikająca z konieczności pozostawienia dla akcji serialu, byłego proboszcza we wsi.
A otóż zostało sprawdzone, że istnieje możliwość, że biskup pomocniczy mieszka na swojej plebanii. Co do samochodu - czy ktoś widział kiedykolwiek, aby Piotr Kozioł, jak jeszcze był proboszczem, sam prowadził samochód? A czy biskupom pomocniczym "przynależy się" samochód z kierowcą? To by dopiero była rozrzutność.
Tom2 pisze:Następne sceny to pobyt w sejmie, pusto cicho, tylko klub partii uczciwości zmierzający na ślubowanie i to podczas pierwszego posiedzenia sejmu. Gdzie te tabuny dziennikarzy, gdzie tłum innych posłów, gdzie atmosfera inauguracji. Widać jak realizatorzy polecieli po maliźnie. Aż prosi się aby pokazać niedoświadczenie nowych posłów i atak dziennikarzy na nich w celu ośmieszenia. A tu Lodzia i Halinka w kiblu jedna na drugiej no śmieszne to nie było. Chciałem zauważyć że scenarzystom powoli kończą się pomysły i serial zaczyna odbiegać od Wilkowyj i od rzeczywistości nawet tej mocno poskręcanej.
Cóż, dziennikarze dawno pewnie byli zajęci tymi posłami, którzy na posiedzenie dotarli. Ale mniejsza o większość - to jest Ranczo, a nie kronika sejmowa. Więcej luzu. Sam fakt, że pewna Amerykanka, pochodząca z Nowego Jorku, która w Polsce nigdy wcześniej dłużej nie przebywała, nagle decyduje się zamieszkać w zrujnowanym dworku, na polskiej głuchej wsi jest tak samo wiarygodny, jak te sejmowe sceny.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

17 mar 2015, 21:35

Milla-nowa pisze: Więcej luzu. Sam fakt, że pewna Amerykanka, pochodząca z Nowego Jorku, która w Polsce nigdy wcześniej dłużej nie przebywała, nagle decyduje się zamieszkać w zrujnowanym dworku, na polskiej głuchej wsi jest tak samo wiarygodny, jak te sejmowe sceny.
No dokładnie. Ten realizm Rancza od samego początku trzeba było traktować z przymrużeniem oka. No bo na dobrą sprawę nawet wątek Lucy - Kusy jest nierealny! I wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale większość uwierzyła, że taka miłość może się zdarzyć i nikt nie zarzucał scenarzystom nierealności. Dopiero kiedy wykroczyli poza Wilkowyje ze swoimi pomysłami coraz więcej osób pisze, że "to nie miało prawa się zdarzyć". A przecież wiadomo, że Ranczo od pewnego momentu ukazuje Polskę w pigułce. Trudno żeby do swojej partii ściągali ludzi po całej Polsce :roll: Natomiast wracając do sejmowych scen, nie wiem czy widzieliście ale na fp Rancza jeden z polityków napisał po pierwszym odcinku, że szkolenie, które Czerepach z Koziołem przeprowadzili przyszłym posłom w szkole i te argumenty dot. sumienia, picia i wszelkiego zachowania w sejmie BARDZO przypominało szkolenia, które odbywają się w partiach, które aktualnie znajdują się w sejmie. A skoro pisze takie rzeczy polityk, no to chyba nie kłamie. Więc cała akcja z wyjazdem posłów, telefonami - ja jestem pewna, że skądś inspirację czerpali ;) Jasne, że puste korytarze poleciały trochę minimalizmem i brakiem statystów, ale... nie czepiajmy się ;)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

17 mar 2015, 21:45

Kasiaaa pisze: Więc cała akcja z wyjazdem posłów, telefonami - ja jestem pewna, że skądś inspirację czerpali
Nie jest tajemnicą, że scenarzysta Rancza, Robert Brutter, przez kilka lat pracował w sejmowym centrum prasowym, więc okazji do obserwacji miał z pewnością bardzo wiele :good: Na pewno z palca tego nie wyssał :)

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

17 mar 2015, 21:55

zyciak pisze:
Kasiaaa pisze: Więc cała akcja z wyjazdem posłów, telefonami - ja jestem pewna, że skądś inspirację czerpali
Nie jest tajemnicą, że scenarzysta Rancza, Robert Brutter przez kilka lat pracował w sejmowym centrum prasowym, więc okazji do obserwacji miał z pewnością bardzo wiele :good: Na pewno z palca tego nie wyssał :)
No dokładnie. Więc te zarzuty o nierealności są dla mnie trochę niezrozumiałe ;) Chociaż jeśli doprowadzą w tej serii do momentu, w którym będziemy świadkami wyborów prezydenckich, a Kozioł będzie kandydatem - o to dopiero wtedy pojawią się zarzuty. I chyba w tym momencie poniekąd się z nimi zgodzę, bo Kozioł jako Prezydent - hm, no nie takiego Rancza chcę. Wątek polityczny, którego nadmierną fanką nie jestem, jak jest sprawnie prowadzony - ok, ale... co za dużo to niezdrowo jak to mówią. Aczkolwiek na 90% jestem pewna, że aż tak nie odlecą. No bo wtedy w 10 serii musieliby Halinkę i Pawełka pokazać w....Pałacu! A tutaj taki myk z remontem, jak u biskupa to nie przejdzie :)

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

18 mar 2015, 11:35

Milla-nowa pisze:czy ktoś widział kiedykolwiek, aby Piotr Kozioł, jak jeszcze był proboszczem, sam prowadził samochód?
:zdziwiony: :zdziwiony: :zdziwiony: chcę wierzyć że było to napisane "z przekąsem", chociażby wtedy gdy jechał do Kurii dowiedzieć się o nominacji.
Obrazek

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

18 mar 2015, 13:28

I po Lucy do aresztu ;)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

18 mar 2015, 19:41

mc_flay1 pisze: chcę wierzyć że było to napisane "z przekąsem", chociażby wtedy gdy jechał do Kurii dowiedzieć się o nominacji.
Było, bo znacznie częściej był wieziony. A biskupowi bredził o rozkładzie jazdy PKS...
Obrazek

10fanta
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 31 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

18 mar 2015, 22:32

Tego że serial odbiega co raz bardziej od tego co widzieliśmy w pierwszych seriach nie można nie przyznać... Sama wieś znacznie się zmieniła polbruki, sklep cały starannie wyremontowany, nowy przystanek, mały park w którym jest miejsce aby posiedzieć, itd... Sam sprzęt którym ekipa nagrywa również się zmienił jak też technika nagrywania poszczególnych scen. Już nie wrócą czasy Wójta ganiającego w spodniach z szelkami i salutującemu mu policjanta... Tamto Ranczo było bardzo zbliżone do wsi, teraz niestety co raz bardziej odbiega od niej, osobiście z przyjemnością oglądam rozwój postaci i całej reszty ale chętnie wracam na ipli do początkowych serii - całe szczęście że istnieje taka możliwość.
Nie wiem czy ktoś oprócz mnie oglądając ten odcinek pytał się o to samo, jak daleko posunął się losy ( kariery) uczestników w następnej serii skoro już teraz panują nad całym krajem :D

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum

19 mar 2015, 9:17

10fanta pisze:jak daleko posunął się losy ( kariery) uczestników w następnej serii skoro już teraz panują nad całym krajem :D
Rąbek tej tajemnicy uchyli się gdy obejrzysz dwa pierwsze odcinki RANCZO sezon 13, i to wcale nie jest wkręt - są takowe i to już od ładnych kilku miesięcy :zadowolony: . Oto parę autentycznych komentarzy aby udowodnić że to nie żart:
pablo pisze:Ranczo sezon 13: 6 - Majstersztyk! Oby więcej, tylko czy to nie będzie poczytane jako zdradzanie fabuły. :śmiech:
macphisto pisze: Ranczo 13, uwielbiam :rechot:
:lornetka: :lornetka: :lornetka: A gdzie - szukaj dobrze a znajdziesz :lornetka: :lornetka: :lornetka:
Obrazek

Awatar użytkownika
goskaczg
Super User
Super User
Podziękował(a): 185 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 191 razy

19 mar 2015, 17:08

Dla mnie odcinek super :good:
Lepszy od poprzedniego. Mam nadzieję, że kolejne będą równie dobre.
Nagrywanie sceny z biskupem przechadzającym się po rynku też oglądałam na kamerce. :D
To były początki kręcenia 9 serii bo kamerka nie była zasłonięta.
Później niestety zarzucali jakąś szmatę i był koniec podglądania. :(
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie."- Kusy

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

19 mar 2015, 20:00

(Odnośnie drugiego postu w górę) Mc_flay1 co ty za głupoty opowiadasz,nie ma 13 serii Rancza,jest 13 odcinek 1 sezonu Rancza,ale nie 13 sezon! :bosz:

A co do tego odcinka to nawet lepszy od poprzedniego. :D Kinga tekstem na odpowiedź,czemu jej leśnik pojechał, ,,Nie wiem,zające liczyć,czy coś" (czy coś takiego) mnie rozwaliła. :mrgreen: Pietrek też wymiata, szkoła disco polo,hehe,będzie gitez. :good:
W dworku też już lepiej, Monika i te jej fale emocji :) Do tego jeszcze,Monika,po stronie której jest Lucy, wprowadza zakazy dla Kusego. Oj,nie będzie miał biedny łatwo. :rechot: Lodźka z Haliną najlepsze,w kiblu się schowały i jeszcze do dyrektorki tekstem
,,Niech pani wejdzie do drugiej kabiny", czy coś w tym stylu. :D I prawie by je samochód potrącił. xD Ale Halina jak schudła,szok. :O Ławeczka to tak średniawo, żadnego wątku z nimi nie ma,jedynie Pietrek się rozkręca. :/ Tekst Staśka do kierowcy autobusu też świetny. :D I ta czerepachowa kontrola,przy której magister tak fajnie odskoczył. :D Nie będę już dalej się rozpisywał, bo to wszystko i tak już tu zostało napisane. Ten odcinek ma baaaaardzo dużo plusów. :) (znowu się sprawdziło,że drugi odcinek lepszy od pierwszego, w ósmej serii też tak było) :)

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

19 mar 2015, 20:34

Nie prościej dać chłopakowi wskazówkę gdzie ma szukać tego "13 sezonu"?
Tomek chodziło o gazetki ranczerskie, poszukaj w odpowiednim dziale. :)
Ostatnio zmieniony 19 mar 2015, 21:26 przez Ranczerka21, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ