Ranczo odc. 106 Bardzo krótkie kariery

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Bardzo krótkie kariery"? (1 - bardzo słaby ... 5 - rewelacyjny)

Czas głosowania minął 29 mar 2015, 22:29

1
1
2%
2
1
2%
3
9
16%
4
17
31%
5
27
49%

Liczba głosów: 55
Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

16 mar 2015, 0:44

Jara pisze:Stasiek martwiący się o Wioletkę jak zostanie sama... Super
Tak, trzeba przyznać, że zazdrość Staśka była wręcz podręcznikowa :)

Awatar użytkownika
neuroup
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

16 mar 2015, 2:33

Niestety, jako ogromny fan "Rancza" muszę przyznać, że jest słabo, choć tydzień temu było gorzej. Już wcześniej w poprzedniej serii pisałem o tym, że "Ranczo" zbytnio odleciało, jak na ścianę wschodnią[co w tej serii "Rancza" jest podkreślane jako biedny region] mają wypasione domy. Prawda jest taka, że bardziej się uśmiałem na "Służbach Specjalnych" niż na "Ranczu".
Teraz na TVP Seriale lecą pierwsze odcinki, jest ogromna różnica. Szkoda, że ekipa robiąca serial nawet nie dba o takie szczegóły jak puste korytarze podczas przysięgi.

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

16 mar 2015, 9:20

Odcinek o wiele lepszy niż pierwszy. :) Najlepsza scena to była przed wyjazdem do Warszawy. :rechot: Nie widziałem jej na żywo jak kręcili, tylko z kamerki internetowej. Za to widziałem na żywo jak kręcili scenę ławeczki ze Staśkiem i już ją znałem. :D
A najlepszy tekst odcinka to "Zakon Rycerzy Mamrota" :rechot: :rechot: :rechot:

Awatar użytkownika
Tomu
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 48 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

16 mar 2015, 9:55

Bardzo dobry odcinek. Konfrontacja "wzrokowa" biskupa i senatora rewelacyjna, wcześniej wójta i proboszcza. Cóż za De Javu :)

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

16 mar 2015, 10:56

Trochę się boję o wątek polityczny - rozwija się interesująco, ale nie wiem czy ekipa Rancza miała uprawnienia do kręcenia zdjęć na samej sali obrad Sejmu, a tam mogłyby mieć miejsce największe "cyrki".
Myślę że najlepiej wypadł w tym odcinku dworek - teraz Kusy będzie musiał toczyć samotny bój o swoją ostatnią "przyjemną używkę" - sam kiedyś w 3 serii wspomniał że "jego psychika domaga się papierosa". Początek "odwyku" to zniszczenie paczki papierosów - podobnie jak w przypadku bimbru w 1 serii zaczęło się od demolki aparatury destylacyjnej. Ale najśmieszniejsze jest to że kusy zakrztusił się nie od papierosa, tylko ze śmiechu, jak usłyszał Monikę "jak mogłam zakochać się w takim kretynie?" :)
Ksiądz Robert chyba jest trochę zazdrosny o to że nie on rządzi na plebanii, jeszcze w dodatku zdemotywowała go Michałowa że "najpierw ludzie muszą dostrzec w nim proboszcza". Myślę jednak że z tym nie powinno być problemu, przecież niejednemu mieszkańcowi pomógł kiedyś zdobyć pracę za granicą.
Kolejnym śmiesznym akcentem był Pietrek i jego szkoła Disco Polo - zazdrosna jak zwykle Jola na razie dała się udobruchać. Tylko co będzie jeżeli uczennice będą chciały szkolić się tylko u Pietrka?
Szkoda że zapowiada się dłuższa nieobecność Staśka - mam nadzieję że pan Arkadiusz Nader pojawi się jeszcze przed końcem 9 serii. Może jak wróci, to nowy policjant i tak zostanie w Wilkowyjach na stałe, jako pomoc dla Staśka?
Ostatnio zmieniony 16 mar 2015, 10:58 przez Hagan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 434 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 153 razy

16 mar 2015, 10:58

Odcinek bardzo dobry!
Na plus jak najbardziej wyjazd na zaprzysiężenie tzn "czerepachowy alkomat" :D , zazdrość Staśka i ten jego tekst do kierowcy autobusu, no i Michałowa.
Podobała mi się akcja Moniki i Lucy, zresztą Monikę to bardzo polubiłem od 8 serii. Natomiast leśnik działa mi jakoś na nerwy i nie umiem się do niego przekonać, chociaż w tym odcinku go nie było.I DOBRZE :D
"Zakon rycerzy mamrota" oczywiście trzyma swój poziom.
Ks. Robert ewidentnie nie zadowolony, ze wspólnego mieszkania z biskupem ale coś czuję, że rozwinie się z tego jeszcze ciekawa i śmieszna akcja. :)
Do minusów zaliczyłbym Halinę i Lodzię.Jakoś w tym odcinku nie powaliły mnie na kolana.

Tom2
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 20 razy

16 mar 2015, 11:00

Poiem krótko - szału nie ma, narazie bardzo przewidywalne sceny, mało śmieszne. Chyba jednak serial zmierza ku końcowi, zaczyna być tak jak w klanach i innych tego typu tasiemcach.

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

16 mar 2015, 12:05

Odcinek można opisać jednym słowem: Geniusz :!: :mrgreen:
pablo pisze:Nie widziałem jej na żywo jak kręcili, tylko z kamerki internetowej.
Jak dobrze pamiętam, to scenę z wyjazdem posłów do Warszawy kręcono cały dzień :)

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

16 mar 2015, 12:24

Przemo94 pisze:
pablo pisze:Nie widziałem jej na żywo jak kręcili, tylko z kamerki internetowej.
Jak dobrze pamiętam, to scenę z wyjazdem posłów do Warszawy kręcono cały dzień :)
Ale ja nie byłem z wami cały tydzień. :D Jednego dnia widziałem ławeczkę, a kolejnego dnia chyba był kręcony ten wyjazd.

Burnett
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

16 mar 2015, 13:21

Odcinek lepszy od poprzedniego, najlepsze momenty to wyjazd PPU i scena w Sejmie. Podobała mi się też troska Moniki o Jerry'ego. Moja ocena 3/5

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

16 mar 2015, 14:55

Dobry odcinek :good:
Zakochana Monika to widok niewiarygodny, jak zaczęła płakać przy pożegnaniu... :płacze: :rechot:
Kuracja odwykowa Kusego - czuję, że to będzie niezła akcja, biedny, nawet palić mu zabronią :P Ale za to w innych sprawach będzie miał więcej siły :hot: :titter:
Ale przede wszystkim najlepszy był wątek PPU - sprawdzanie trzeźwości, węgiel na problemy gastryczne...no i Lodzia z Haliną :rechot: jak się zabarykadowały w kabinie, a dyrektorce kazały wejść do drugiej, jak dzieciaki w gimnazjum, nie mogłam ze śmiechu. I potem jak się Lodzia waleriany napiła i ją doszczętnie ścięło - ubawiłam się zacnie :D
Bardzo też jestem ciekawa co wyniknie z romansu Ryszarda z Haliną, spojrzała się na niego tak znacząco, jakby coś knuła... oj tu chyba się coś rozkręci :gwizdanie:
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

16 mar 2015, 15:18

macphisto pisze:Dobry odcinek :good:
Zakochana Monika to widok niewiarygodny, jak zaczęła płakać przy pożegnaniu... :płacze: :rechot:
Akurat byłem świadkiem kręcenia tej sceny. Niewiarygodne ile pracy całej ekipy przez przeszło 2 godziny było potrzeba, żeby ta scena powstała, a w telewizji 3 minuty i po wszystkim. Ogólnie odcinek na plus, na pewno lepszy od poprzedniego.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Binio
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

16 mar 2015, 17:04

Bardzo dobry, dynamiczny odcinek. Praktycznie nie było nudnych scen. Ekipa prezesa Kozioła szła buńczucznie na ślubowanie, dyrektorka prezentowała się rewelacyjnie. Kozioł i Czerepach znów temperowali się nawzajem. Na plebanii wrócił wątek mieszkania razem bez ślubu. Ksiądz Robert 6 sezonów temu wiedział jak na to zareagować a 5 sezonów temu udowodnił, że nadaje się na proboszcza. Teraz biskup i Michałowa wywierają na niego presję.
Jak dla mnie najśmieszniejszym momentem był tekst Lodzi do dyrektorki aby schowała się w kabinie obok.

anastazjaa007
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 17 razy

16 mar 2015, 17:09

Odcinek na pewno lepszy od poprzedniego, ale w sumie nie ma się co dziwić. Bardzo dużo scen, które mi się podobały. Na plus na pewno dworek :oki: , sceny przed wyjazdem do Sejmu (szczególnie ta scena po pobłogosławieniu Lodzi i Haliny przez biskupa, ten wzrok i taki sam ruch warg Senatora i Biskupa = mega!) :D , sceny w Sejmie dobre, "Zakon Rycerzy Mamrota" oczywiście też. Za to nie zaciekawił mnie wątek szkoły Pietrka, nie wiem dlaczego, może rozkręci się w dalszych odcinkach.
"Strachem szatan rządzi, a Pan Bóg – miłością" - bp Sądecki

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

16 mar 2015, 17:28

Jeszcze kilka zdjęć ode mnie :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

10fanta
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 31 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 9 razy

16 mar 2015, 17:54

W tym odcinku jak dla mnie trochę zabrakło klimatu rancza, ale mimo to uważam że był bardzo dobry, miło było zobaczyć na ekranie telewizora sceny które widziało się w czerwcu w Jeruzalu :)

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

16 mar 2015, 20:38

Trochę ten klimat w Sejmie odleciał, ale i tak było super. Szczególnie Kusy, który utyka, bo lubi :) , Biskup i jego konfrontacja z Senatorem i Stasiek zazdrosny o Wioletkę. Bym zapomniał... popis Haliny i Lodzi, a potem wykręt Czerepacha - GENIUSZ! Po prostu geniusz! Nie będę oceniał, ponieważ moja ocena zapewne już jest wam znana.
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

isiu1
Nowicjusz
Nowicjusz

16 mar 2015, 21:42

Obejrzałem pierwszy, drugi i również trzeci odcinek na vod.tvp i muszę przyznać, że... Uwaga! Drobny spoiler!
Spoiler:

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum

17 mar 2015, 7:13

Anija pisze: Obrazek
Widzę, że to ktoś z Lublina chciał rozjechać Lodzię i Halinę. :pałka: Zapewniam, że to nie byłem ja. :mrgreen:
Aczkolwiek widać, że rejestracja jest zrobiona na potrzeby serialu, Gdyż na końcu JL jeszcze nie ma. Są podwójne litery już ale dopiero CA, więc do JL jeszcze kilka lat. :)

Tom2
Początkujący
Początkujący
Otrzymał(a) podziękowań: 20 razy

17 mar 2015, 8:43

Szanowni forumowicze pozwolę sobie zabrać raz jeszcze głos w sprawie tej serii i Rancza jako serialu. Widać jak serial zaczyna odbiegać od rzeczywistości. Tak jak podczas I i II serii był lustrem prowincji to teraz nie wiem co ma pokazywać. Jak znajdujecie biskupa w Polskich warunkach chodzącego samotnie po wsi bez stałego miejsca zamieszkania, bez auta. To jest ta sztuczność wynikająca z konieczności pozostawienia dla akcji serialu, byłego proboszcza we wsi. Dla mnie to jest taka sama rzeczywistość jak pokazywanie kosmosu poprzez rycerzy Jedi. Następne sceny to pobyt w sejmie, pusto cicho, tylko klub partii uczciwości zmierzający na ślubowanie i to podczas pierwszego posiedzenia sejmu.Gdzie te tabuny dziennikarzy, gdzie tłum innych posłów, gdzie atmosfera inauguracji. Widać jak realizatorzy plecieli po maliźnie. Aż prosi się aby pokazać niedoświadczenie nowych posłów i atak dziennikarzy na nich w celu ośmieszenia. A tu Lodzia i Halinka w kiblu jedna na drugiej no śmieszne to nie było. Chciałem zauważyć że scenarzystom powoli kończą się pomysły i serial zaczyna odbiegać od Wilkowyj i od rzeczywistości nawet tej mocno poskręcanej.

ODPOWIEDZ