Ranczo odc. 106 Bardzo krótkie kariery

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Bardzo krótkie kariery"? (1 - bardzo słaby ... 5 - rewelacyjny)

Czas głosowania minął 29 mar 2015, 22:29

1
1
2%
2
1
2%
3
9
16%
4
17
31%
5
27
49%

Liczba głosów: 55
Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

13 lut 2015, 18:21

Ranczo seria 9 odcinek 106 "Bardzo krótkie kariery"
Emisja premierowa - 15.03.2015 godz. 20:20 TVP1

Streszczenie 106 odcinka:
Lucy, oskarżona przez biskupa o tolerowanie niemoralnych zachowań pod własnym dachem, próbuje zapanować nad sytuacją.

Członkowie PPU udają się do stolicy. Tuż przed zaprzysiężeniem, niektórym puszczają nerwy. Autorytet i wiarygodność partii mogą lec w gruzach. Na szczęście Czerepach wpada na genialny pomysł, jak przekuć porażkę na sukces.

Jerry wyjeżdża z Wilkowyj, a osamotniona Monika postanawia zainteresować się zdrowiem swojego klienta. Na początek żąda od Kusego, by rzucił palenie.

Pietrek zastanawia się, jak dalej pokierować swoją karierą i wpada na pomysł, który nie bardzo spodoba się jego ukochanej Joli.

Stasiek szykuje się do wyjazdu z lżejszym sercem, bo jednak upiecze mu się egzamin sprawnościowy. Ma jednak nowe zmartwienie - czy może zostawić młodą, atrakcyjną żonę samą na tak długo?
Źródło: TVP
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

15 mar 2015, 20:48

Zanim zaczniemy komentować drugi odcinek IX serii pozwolę sobie zamieścić fotki z planu, gdy kręcono sceny do niego :palce:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Kolejność kręcenia kolejnych ujęć tej sceny nie znalazła odzwierciedlenia na ekranie, ale to częste zjawisko. Faktem jest, że powstanie całej sceny wyjazdu posłów PPU zajęło Ekipie prawie cały dzień, a sceny z Jolką i Staśkiem kręcone były dzień wcześniej.

blazej
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

15 mar 2015, 21:09

Witajcie !

jak już pisałem w ubiegłym tygodniu- jak dla mnie odcinek o niebo lepszy od pierwszego !
Sam wyjazd bardzo ciekawie odegrany.. Sprawdzanie przez Czerepacha i Kozioła trzeźwości -hahaha- :D Lodźka i Halina biegnąca do Biskupa ;t ęż dobra ;)

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

15 mar 2015, 21:10

Co tu dużo mówić... rewelacja!! :good:

Miałam szczęście widzieć na planie w lipcu kilka scen z tego odcinka :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

C.D.N. :mrgreen:
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

vazquez
Nowicjusz
Nowicjusz

15 mar 2015, 21:14

nadal szału nie było....

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

15 mar 2015, 21:20

Dla mnie najlepsza scena odcinka to Stasiek z kierowcą autobusu: "A mam ci sprawdzić ogumienie i ogólny stan techniczny pojazdu?!" :D
"Pietrek, ty nie myl przyjemności z pracą, jeśli nie chcesz, żeby w pracy nieprzyjemność spotkała cię"

Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

15 mar 2015, 21:21

Majstersztyk! Nie ma się do czego dowalić, że tak brzydko się wyrażę. Odcinek przebił poprzedni i to kilkukrotnie :)

Na ogromny plus dziś sceny w dworku. Lucy z Moniką jak na Kusego siadły to aż mi się przypomniała Seksmisja :) Kusy biedak otoczony przez 4 kobiety i żadnego wsparcia, będzie się działo.

Michałowa... Ta kobieta pasuje do tego serialu jak ulał :) Inkwizycja się kryje przy jej metodach :D i jej uległość wobec biskupa :)

Scena ze sprawdzaniem stanu trzeźwości i zawartości torebek niczym metody ubeckie haha :) Ciekawe co Czerepach i Kozioł w dalszych odcinkach nam sprezentują :D Do tego tekst o Rubikonie i dodatek "Oby to nie były nasze Termopile" lałem jak dziecko.

No i oczywiście jak zawsze ławeczka... wróć "Zakon Rycerzy Mamrota" hahahaha ten tekst przejdzie do historii. Pietrek z Jolą brak słów :) Kolejny przykład, że w tym serialu aktorzy są dobrani po prostu FENOMENALNIE.

Scena ze Staśkiem i kierowcą autobusu, kolejny pozytywny moment, choć było ich dziś od groma. Odcinek po prostu Rewelacja. Jak dla mnie cud, miód i orzeszki.

Świetny odcinek, jedynie co mnie trochę zirytowało to ten wątek z romansem dalej, ale wierzę, że twórcy szykują coś mega w tym kierunku. Czekam z niecierpliwością na dalsze odcinki. Zapomniałem jeszcze dodać, nasi bohaterowie zmienili się nie do poznania i oczywiście nie mówię, że na źle, wręcz przeciwnie... Pani Arlak ogromnyyyy plus, figura po prostu rewelacyjna, Lucy z sezonu na sezon pięknieje z odcinka na odcinek.

Awatar użytkownika
slaski_ranchers
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

15 mar 2015, 21:22

Cytując słowa Lucy, można je odnieść do wracającego klimatu Rancza.
Zatem: Witam z powrotem :)

Jak dla mnie żadna scena nie wybiła się szczególnie. Odcinek traktuję na równym, dobrym poziomie.
No może te słowa jeszcze dla przypomnienia:
- Oto i nasz - można powiedzieć Rubikon.
- Oby to nie były nasze Termopile :)

mateusz5566
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

15 mar 2015, 21:25

Mam wrażenie czy w każdej serii 1 odcinek jest super a 2 już gorszy w porównaniu do 1 każdej serii.

Awatar użytkownika
kamil150-k
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 5 razy

15 mar 2015, 21:32

Odcinek świetny w porównaniu do pierwszego ten byl ciekawy trochę ławeczki trochę plebanii :D

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy
Kontakt:

15 mar 2015, 21:43

Jak dla mnie rewelacja. Bardzo podobał mi się widok z tarasu gdy księża pili herbatę.

Wikary obecnie proboszcz najsampierw nie tolerował na początku tego jak Kusy i Lucy żyją w dworku bez ślubu. Teraz chciał zwrócić uwagę obecnym parom lecz Lucy oczywiście na jakiś czas udało się załagodzić sytuację.

Najbardziej i można powiedzieć czołowa scena tego odcinka to jak PPU szli korytarzem. Ta scena była wg. mnie najlepsza.

Resztę scen tych na rynku nie zbudzało we mnie ciekawości gdyż już to wszystko widziałem podczas nagrywania w Jeruzalu.

krótko mówiąc Rewelacja i czekam na dalsze odcinki przed nami jeszcze 11 odc.

Alferek
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

15 mar 2015, 21:56

Odcinek dobry, ale czekam na jeszcze lepsze :).
Widzę, że nowy proboszcz nie za bardzo zadowolony z pobytu biskupa Kozioła na plebanii. Lodzia z Haliną zaskoczyły mnie tą rezygnacją, ale przynajmniej wszystko wróci do normy i będą nadal w gminie pracować. Może jednak wątek Halina - aptekarz, o przepraszam poseł Ryszard się zakończy skoro Halina zrezygnowała z posłowania.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

15 mar 2015, 22:05

slaski_ranchers pisze:Cytując słowa Lucy, można je odnieść do wracającego klimatu Rancza.
Zatem: Witam z powrotem :)

Jak dla mnie żadna scena nie wybiła się szczególnie. Odcinek traktuję na równym, dobrym poziomie.
No może te słowa jeszcze dla przypomnienia:
- Oto i nasz - można powiedzieć Rubikon.
- Oby to nie były nasze Termopile :)
O to, to! :D Recenzja krótka, acz wymowna. Oglądam znowu Ranczo od początku, cóż tamtego klimatu nie da się przywrócić, bo wszystko idzie naprzód. Ranczo też musi. Czy my 10 lat temu byliśmy w tym samym miejscu?
Ranczerka21 pisze:Dla mnie najlepsza scena odcinka to Stasiek z kierowcą autobusu: "A mam ci sprawdzić ogumienie i ogólny stan techniczny pojazdu?!" :D
:rechot: :rechot: :rechot: :rechot: :rechot:
Obrazek

Awatar użytkownika
kozłówna
Nowicjusz
Nowicjusz

15 mar 2015, 22:06

Najbardziej rozwaliła mnie dzisiaj odpowiedź Kusego "Bo lubię!" na pytanie Moniki, dlaczego kuleje :rechot:

Odcinek bardzo fajny, przyjemnie się go oglądało, czas szybko minął. Michałowa jak zawsze świetna, Stasiek tak samo, Lodzia i jej miny rozwalają system :D Dworek dużo lepiej niż w poprzednim odcinku. Brakuje mi tylko trochę Solejukowej i Klaudii, ale myślę że wszystko w swoim czasie :)

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

15 mar 2015, 22:20

Wiele się działo w tym odcinku. Walka na plebani może być bardzo ciekawa. Niepodważalna pozycja nowego biskupa i zapatrzonej w niego Michałowej wywołuje wielkie niezadowolenie nowego proboszcza. Skądinąd wielce usatysfakcjonowanego obrotem spraw w dworku i konkubinatem Klaudii i Fabiana. Bardzo ciekawy wątek który, myślę, przyniesie wiele zabawnych perypetii.

Stasiek w końcu wyjeżdża, bardzo niespokojny, do Szczytna. Scena z kierowcą autobusu, rewelacja. Nie bardzo podobały mi się słowa Wioletki o zeszytach, kredkach, piórniku, tornistrze, itd, itp. Takie obcesowe lekceważenie. Mam nadzieję, że Stasiek szybko wróci, a Wioletka troszkę łagodniej go zacznie traktować. Fakt, geniuszem on nie jest, ale "widziały gały co brały".

W dworku zaczyna się polowanie na słabości Kusego. Widać Monika, trafiona zbyt mocno strzałą Amora, zaczyna wyładowywać swoją tęsknotę za Jerrym na Bogu ducha winnym Kusym. I jeszcze wciąga w to Lucy. Będą awantury, jestem pewien :good:

Akcja Senatora i Czerepacha z żonami, pijarowski majstersztyk. Za jednym zamachem pozbyli się histeryzujących żon, zdobyli wolność w W-wie i jeszcze mediom i społeczeństwu pokazali, że PPU to nie pusty slogan. W dodatku, ulżyli wyraźnie cierpiącym żonom, które szczęśliwe, nie domyślając się podstępu, wróciły do pracy w Urzędzie Gminy.

Na koniec kilka słów o, bardzo niepodobającym się tutaj, romansie Haliny i farmaceuty. Może jest to naciągane, może trwa za długo, ale... Gra aktorów w dzisiejszym odcinku, palce lizać :)

Niecierpliwie czekam na kolejny odcinek :D

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

15 mar 2015, 22:31

Super odcinek tak jak pierwszy,pośmiałem się ale czekam na taki odcinek ,, z jajem " ( tzn. Hit sezonu tak jak to dla mnie w 8 sezonie był odcinek Zbrodnia to niesłychana, pani zabija pana ) mam nadzieję, że się doczekam ;)

Na plus napewno dworek - to co się dzieje z Moniką to jest naprawdę super, plebania i ławeczka tak jak zawsze a zamieszanie związane z Haliną i Lodzią dodały uroku odcinkowi :)

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

15 mar 2015, 22:48

Moje fotki z kręcenia zdjęć do dzisiejszego odcinka. Pozdrawiam Ranczersów!!! Do zobaczenia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Rycerze Zakonu Mamrota

-- N 15 mar, 2015 --

Obserwacje scenarzystów nadal bardzo trafne. Faktycznie nie praktykuje się, aby byli proboszczowie (patrz: również biskupi) mieszkali w swoich byłych plebaniach. Nowy proboszcz nie ma wtedy autorytetu bo takie Michałowe dygają przed starymi proboszczami (emerytami, biskupami).

Czemu właściwie Kusy miały przestać kuleć?

Nie dziwię się Joli, że była zła na Pietrka za te kandydatki do szkoły disco polo.... Bezcenne jak Jola zawsze godząc się z Pietrkiem lub mu dziękując wtula jego głowę w swoje piersi , a on coś tam mamrocze stłumiony i bez oddechu.

Kto wie co za budynek udawał Sejm? Dziękowali w napisach końcowych Ministerstwu Gospodarki... Czyżby tam kręcili?

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

15 mar 2015, 23:04

W porównaniu do poprzedniego odcinka tym razem w dworku działo się dużo na plus (może nie dla Kusego). Koalicja Moniki i Lucy zadziwiająca, ale w dobrej intencji, mam nadzieję, że ciekawie się to dalej rozwinie.
Jakże prawdziwe słowa wypowiedziała w tym odcinku Kinga, te o naszym zakłamaniu, że w niedzielę w pierwszej ławce, a w resztę dni hulaj dusza... Bardzo lubię w "Ranczu" takie sceny, które odnosząc się do konkretnych serialowych sytuacji pokazują, czasem otwarcie, czasem ukrycie, jakieś ogólne prawdy i nasze codzienne paradoksy.
O scenach Staśka już dużo napisano. Dla mnie też były one jednymi z mocniejszych punktów odcinka. Ciekawość, czy to szkolenie w Szczytnie też będzie pokazane? :)

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

15 mar 2015, 23:09

Stasiek martwiący się o Wioletkę jak zostanie sama... Super! Próbował - jak wcześniej Czerepach - wyciągnąć coś od księży w ramach sakramentu pokuty, ale poległ. Tylko Michałowej udało się w jednej z pierwszych serii (chyba przy okazji "rozwodu" Więcławskich) tak zagadać proboszcza, że coś tam zaczął zdradzać ze spowiedzi..., ale się opamiętał.

Jeszcze wątek leśnika w dworku. Nie uważacie, że nijaki? Pałęta się po planie za anarchistką i nic z tego nie wynika.

Marcin1991
Nowicjusz
Nowicjusz

16 mar 2015, 0:31

Kolejny bardzo dobry odcinek. Trochę lepszy jak poprzedni. Najlepsze sceny to ta przed wyjazdem do Sejmu, sceny w Sejmie oraz sceny w dworku.

ODPOWIEDZ