Ranczo odc. 105 Nowe wyzwania

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Nowe wyzwania"? (1 - bardzo słaby ... 5 - rewelacyjny)

Czas głosowania minął 22 mar 2015, 21:43

1
1
2%
2
2
3%
3
17
29%
4
15
25%
5
24
41%

Liczba głosów: 59
Kwarc
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

09 mar 2015, 9:07

Odcinek średni, ale miał dobre momenty. Tylko zastanawiają mnie dwie rzeczy:
a) Skąd biskup wiedział ile sypialni jest w dworku? Miał rentgen w oczach?
b) Ile jeszcze będą ciągnąć ten romans z aptekarzem? Co oni, chcą rozwodu?
No i do końca nie rozumiem czemu Lucy zrobiła ze swojego dworku miejsca schadzek? To, że na Monikę i Jerry'ego przymykają oko to jeszcze jestem w stanie zrozumieć, ale Kinga? To już senator, osoba o wątpliwej moralności, lepiej pilnował Klaudię. Jak Stasiek "odwiedzał" u nich Wioletkę to mieli wielkie pretensje, a teraz jak chłopak śpi z ich przyszywaną córką to wszystko jest ok. Nie rozumiem tego. Czy chodzi tutaj tylko o to, by znowu był konflikt z księdzem? To już trzeci czy czwarty raz.

Awatar użytkownika
bpawel10
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 123 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 14 razy

09 mar 2015, 9:57

Rzeczywiście, jak na pierwszy odcinek serii, było dobrze, wiele śmiesznych sytuacji :good: Najlepsza wg mnie rozmowa Kozioła z Haliną przy śniadaniu. :) Wątek z mieszkaniem bez ślubu chyba rzeczywiście po to, żeby biskup mógł się wkurzyć, natomiast nie wiem, po co te kłótnie, zwłaszcza że w mojej ocenie były one zagrane lekko nienaturalnie.
Ławeczka średnia, ale Stasiek i sytuacje z nim związane super :good:
Kwarc pisze:Skąd biskup wiedział ile sypialni jest w dworku? Miał rentgen w oczach?
Przecież wcześniej już bywał w dworku wielokrotnie.

Mnie zastanawia inna sprawa - Kozioł groził Czerepachowi, że go odsunie od władzy, ale przecież gdy zakładali partię było powiedziane, że żaden z nich sam nie może decydować. Dlaczego w takim razie Czerepach tak się przestraszył i zdjął perukę?

Awatar użytkownika
Nienasycony
Nowicjusz
Nowicjusz

09 mar 2015, 11:39

bpawel10 pisze:
Kwarc pisze:Skąd biskup wiedział ile sypialni jest w dworku? Miał rentgen w oczach?
Przecież wcześniej już bywał w dworku wielokrotnie.
Bywał przed gankiem i w salonie. nawet w kuchni nie był, nie mówiąc o pięterku.
Ale nie bądźmy drobiazgowi i upierdliwi. Można by odmawiać realizmu całym wątkom, ale po co?
"Licentia humoristica" się Ranczu należy.
bpawel10 pisze:Dlaczego w takim razie Czerepach tak się przestraszył i zdjął perukę?
Duda siekiery przestał się bać, ale Czerepach chyba do tego jeszcze nie dorósł. Jeszcze.

anastazjaa007
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 17 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

09 mar 2015, 11:48

Nienasycony pisze:nawet w kuchni nie był
A nie, był w kuchni razem z księdzem Maciejem, żeby doprowadzić Kusego do normalności, kiedy Lucy była w areszcie. Taka mała uwaga. :D
"Strachem szatan rządzi, a Pan Bóg – miłością" - bp Sądecki

Awatar użytkownika
kylo69
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 148 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

09 mar 2015, 11:55

Jak dla mnie wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że sceny są poucinane z powodu wymogów telewizyjnych. Wersja reżyserska tego odcinka ma zapewne około 50 a nie 44min.
"Na miłość nigdy nie jest za późno, za to na samotność zawsze jest za wcześnie" - Kusy

Awatar użytkownika
Rafa_1
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 18 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 28 razy

09 mar 2015, 12:24

kylo69 pisze:Jak dla mnie wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że sceny są poucinane z powodu wymogów telewizyjnych. Wersja reżyserska tego odcinka ma zapewne około 50 a nie 44min.
Fakt, te 6 minut sprawiłoby, że po tak długim okresie oczekiwania, każdy Ranczers byłby bardziej usatysfakcjonowany. Inna kwestia, że za dużo fabuły w tym odcinku nie było. Kłótnie w ogóle nie przypadły mi do gustu, z polityki te przygotowania posłów za ciekawe nie były i jeszcze do tego cały czas ciągną ten wątek romansowy Haliny z aptekarzem, chyba już 3 serię. To zdecydowanie za długo trwa. Do tej pory każdy romans zamykał się w 3 odcinkach. Trochę muszę zgodzić się z opinią krytyczną powyżej, że brak jest już tu zupełnie elementu wsi. Na ławeczce wszyscy elegancko ubrani, a Solejuk to już w ogóle, a jak wójt tworzył Cuntry Club to nawet krawatu nie miał. No, ale tak to jest jak połowa wsi to posłowie na Sejm.
Wójt: "Życie to jedna wielka dżungla, a Urząd jedno wielkie bagno".

Awatar użytkownika
Nienasycony
Nowicjusz
Nowicjusz

09 mar 2015, 12:37

anastazjaa007 pisze:
Nienasycony pisze:nawet w kuchni nie był
A nie, był w kuchni razem z księdzem Maciejem, żeby doprowadzić Kusego do normalności, kiedy Lucy była w areszcie. Taka mała uwaga. :D
Odszczekuję, hau, hau, hau!
No przecież! Nawet łazienkę poznali w trakcie tego "doprowadzania".
Ale na pięterku nie byli

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

09 mar 2015, 12:39

Nienasycony pisze:Ale na pięterku nie byli
Proboszcz na pięterku, wtedy jeszcze pracowni Kusego, zamawiał pierwszy obraz :)

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

09 mar 2015, 12:58

Przemo94 pisze:Nie rozumiem tych narzekań...
Tu nie chodzi o narzekania. Bardziej o konstruktywną krytykę, która pokazuje, że czasem zdarzają się słabsze odcinki. Zresztą w historii Rancza jeszcze słabsze niż ten też się zdarzały. Nie sztuka być zapalonym fanem i wiecznie chwalić. Prawdziwy fan z całą sympatią do ulubionego przedsięwzięcia czyt. w tym przypadku Rancza potrafi wskazać to co mu się nie podoba i pochwalić to co go zauroczy. Proste. I nie ma się co oburzać, bo przecież nikt nie napisał, że cała seria "na pewno będzie słaba" tylko zostały wskazane słabe strony 105 odcinka. I już :)
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
Hagan
Pasjonat
Pasjonat
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

09 mar 2015, 13:18

Po roku rozłąki, Ranczo ponownie rozweseli najbliższe 13 tygodni. Fakt, trochę długo ciągną romans magistra i Haliny, mnie jednak bardziej wkurza zadomowienie się Moniki na stałe w dworku. Najlepiej moim zdaniem spisał się Czerepach z jego zmianą Image'u i twierdzeniem na temat bujnej czupryny. Bezcenna mina Lodzi na widok męża przymierzającego różne peruki.
Policjant Stasiek ma w kwestii kondycji sporo do nadrobienia, jeśli przypomnimy sobie jakiej zadyszki dostał śledząc biskupa Sądeckiego w II serii. Sam biskup pokazał się tym razem z surowszej strony, pouczając Piotra Kozła co przystoi a co nie przystoi biskupowi.
Sam Piotr trochę mnie zaskoczył podczas wizyty w dworku. Początek OK, te udawane uśmiechy Moniki i Kingi, sielska atmosfera, itd.., ale potem moim zdaniem trochę przesadził. Przecież ma zaufanie do Lucy więc jak ona powiedziała, że chłopak kingi nocuje w komórce, to raczej powinien uwierzyć...
Teraz czekamy na to jak rozwinie się wątek polityczny, bo coś mi się zdaje że będzie on miał największy wpływ na życie wsi.
Rosół to bardzo skomplikowana kompozycja mięsa, warzyw i przypraw.

Gugała
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

09 mar 2015, 13:32

Zapowiada się bardzo dobrze :good:
Z niecierpliwością czekam na dalszy rozwój wydarzeń :)
Gugała

Awatar użytkownika
Skowronek
Super User
Super User
Podziękował(a): 241 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 70 razy
Kontakt:

09 mar 2015, 13:40

Szału nie było, ale jakby zebrać wszystkie fajne sceny to trochę by się ich nazbierało :) przede wszystkim włosy Czerepacha, które były lepsze od włosów Senatora co chyba wróży jego szybką karierę (mimo, że w końcu je porzucił). świetne moim zdaniem sceny w kurii i to uczenie się naszego proboszcza rozbawiły mnie najbardziej. Za to całkiem niepotrzebne te kłótnie w dworku, oczywiście rozumiem, że one miały być takim tłem do wizyty biskupa, ale zdecydowanie wolę sielską atmosferę.
Byle do niedzieli ;)
Ostatnio zmieniony 09 mar 2015, 23:24 przez Skowronek, łącznie zmieniany 1 raz.
"bo tylko głupi ludzie czas na kłótnie tracą, jak życie takie krótkie jest...."

Burnett
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 16 razy

09 mar 2015, 13:43

Według mnie to bardzo średni początek sezonu. Na minus kłotnia na dworku, reszta taka sobie. Ocena 3/5 Wielka szkoda, że scenarzyści zrobili z Pietrka strasznego wieśniaka. Porównajcie sobie 1 sezon z tymi ostatnimi. W 1 sezonie mówił normalnie, a teraz zaciąga gwarą, co wcale mnie nie śmieszy.

Awatar użytkownika
Jara
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 51 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 36 razy

09 mar 2015, 14:15

Na plus: Michałowa z pastorałem; Czerepach jako Dieter Bohlen z Modern Talking; biskup Sądecki pouczający bpa Kozioła jak się witać; biskup Kozioł, który przypomniał sobie, że osób jest sześć, a sypialnie tylko trzy.

Na minus: kłótnie par w dworku - sztuczne; ćwiczenia Staśka - też sztuczne; ławeczka - musi się jeszcze rozbujać i romans senatorowej z aptekarzem - trwa to już za długo i jego namiętność sztuczna i na siłę.

Podsumowując: debiut 9. serii słaby, ale tak samo było z 8. a potem było fajnie.

9. serię oglądam z zaciekawieniem, bo byłem przy niektórych scen w Jeruzalu. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

09 mar 2015, 14:42

Nie popadajmy w skrajności z tą krytyką. Po co roztrząsać skąd biskup wiedział ile sypialni jest w dworku? Przecież to tylko serial i nie muszą nagrywać sceny jak Lucy oprowadza proboszcza po swoich włościach. :shock: w domyśle jest że rozmieszczenie pomieszczeń w dworku Kozioł zna :D

Jak dla mnie odcinek fajny, zawsze te otwierające serie są bardziej wprowadzające więc nie oczekiwałam szałowego odcinka. Proboszcz i jego gafy - rewelacja :)
"Pietrek, ty nie myl przyjemności z pracą, jeśli nie chcesz, żeby w pracy nieprzyjemność spotkała cię"

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

09 mar 2015, 15:44

kylo69 pisze:Jak dla mnie wszystko byłoby w porządku gdyby nie to, że sceny są poucinane z powodu wymogów telewizyjnych. Wersja reżyserska tego odcinka ma zapewne około 50 a nie 44min.
Nie chcę robić reklamy innym serialom ale Na dobre i na złe ( chodź w innej stacji ale to wciąż TVP ) ma odcinki ok. 48 minut, i z tego co się orientuję jest to jedyny taki serial, który współcześnie ma właśnie te 48 minut...

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

09 mar 2015, 16:57

Ranczerka21 pisze:Nie popadajmy w skrajności z tą krytyką. Po co roztrząsać skąd biskup wiedział ile sypialni jest w dworku?
No dokładnie! To tak jak z tym czepianiem się o akcent Lucy. I argumentacja, że po tylu latach powinna mówić perfekcyjnie. Guzik prawda! Poza tym cały urok Lucy polega właśnie na tych jej przezabawnych przejęzyczeniach! Oby w 10 serii nie wpadli na "genialny" pomysł spolszczenia Lucy - tak na zakończenia :/ Zresztą chyba już kiedyś taki pomysł mieli? (Ranczersi pewnie są lepiej zorientowani?) I całe szczęście, że go porzucili.
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

09 mar 2015, 17:14

Na minus przede wszystkim kłótnie w dworku, dalsze kontynuowanie romansu Haliny z Magistrem, choć sceny kiedy do apteki zawitała Michałowa całkiem niezłe. Ćwiczenia Staśka - średnie. Na plus przede wszystkim peruki Czerepacha, Biskup Kozioł w kurii i przedtem jak szykował się do wyjścia. Szkolenie posłów też całkiem niezłe. Jak dla mnie odcinek ma więcej plusów niż minusów. :good:

Awatar użytkownika
Tomek
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 8 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 27 razy

09 mar 2015, 18:28

Odcinek całkiem niezły. Początek 9 serii na pewno lepszy od początku 8 serii. :) Obawiałem się,że na początku nie będzie tak wesoło,a jednak było. :D A Michałowa najlepsza. :D Cieszę się,że pomimo tylu serii,Ranczo nie straciło swojego uroku. :) Dużo ciekawych akcji,na pewno więcej od tych gorszych. Momentami się śmiałem. :good: Aktorzy jak się pozmieniali,szczególnie widać opaleniznę. :D A Dorotka jak urosła. :) Najgorsze jest to,że Jerry jakoś gorzej zaczął mówić po polsku,momentami w ogóle go nie rozumiałem. :| Aktorzy coś mówili,że ten sezon będzie jednym z lepszych,albo nawet i najlepszy. Także jest na co czekać. :good:

Awatar użytkownika
lech_elk
Nowicjusz
Nowicjusz

09 mar 2015, 18:35

Generalnie sto piąty odcinek oglądało się przyjemnie :) ja tam jestem zadowolony :) czekam na następny :) :good:

ODPOWIEDZ