Ranczo odc. 105 Nowe wyzwania

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Nowe wyzwania"? (1 - bardzo słaby ... 5 - rewelacyjny)

Czas głosowania minął 22 mar 2015, 21:43

1
1
2%
2
2
3%
3
17
29%
4
15
25%
5
24
41%

Liczba głosów: 59
Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User
Podziękował(a): 70 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 165 razy

08 mar 2015, 21:46

Każda seria potrzebuje czasu żeby się "rozbujać" :)
Póki co - szału nie ma. Sceny dworkowe głównie opierały się na krzykach - poza pierwszą, typowo dworkową. Swoją drogą nogi Ilony na tle nóg Pawła - widać ekipa po wakacjach na plan wróciła. Opalenizna niesamowita ;)
Biskup w Lublinie - w ogóle te sceny nie przypadły mi do gustu, co innego przygotowania z Michałową w tle. Cudo :)
Czerepach i Senator - mimo, że denerwuje mnie zbyt dużo polityki w Ranczu to sceny w biurze i szkolenie - majstersztyk.
Ogólnie kilka scen na plus, kilka na minus - 8 lepsze otwarcie miała, ale... spokojnie jestem przekonana że w każdym w 12 czekających nas odcinków będzie na czym oko zawiesić i z czego się pośmiać.
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

Awatar użytkownika
kozłówna
Nowicjusz
Nowicjusz

08 mar 2015, 21:48

Revers pisze:A Franczeska lepiej zaczęła mówić po polsku :D
Za to Jerry gorzej :D

Witam wszystkich! Ranczo oglądamy całą rodziną już kilka lat, ale postanowiłam założyć konto :)

Odcinek bardzo szybko mi minął, byłam zaskoczona, że już się skończył. Najlepsza akcja z fryzurą Czerepacha i ze Staśkiem, w kurii też niczego sobie :D Pietrek za to strasznie przypomina mi Ala Pacino :rechot:
Ogólnie podobało mi się, czekam na ciąg dalszy :)

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

08 mar 2015, 21:56

Widzę tutaj dużo krytyki, ale trudno tak odkręcić wszystko i kontynuować bo jak pamiętamy 8 sezon miał być ostatni. Mnie osobiście podobał się odcinek ale liczę na jeszcze lepsze, bo każda seria mnie jeszcze bardziej zadziwia :)

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

08 mar 2015, 22:03

Jak dla mnie odcinek na plus :) ale wydawał mi się trochę krótki ;o Halina na pewno trochę schudła. Wydaje mi się że Pietrek i (obecny) proboszcz trochę przytyli. Lucy jak zwykle wyglądała ślicznie, no i Dorotka rośnie w oczach :) Nie mogę doczekać się kolejnego odcinka.
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Hania i Andrzej
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 394 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 466 razy

08 mar 2015, 22:10

Fajny odcinek, jako początek serii dużo lepszy niż początkowy 8 serii, podoba nam się płynne przejście od zakończonej serii 8 do bieżących zdarzeń. Gra aktorów jak zwykle na najwyższym poziomie. Najlepszy fragment dla nas to akcja z tupecikiem Czerepacha -mimika Lodzi i senatora i oczywiście samego Czerepacha - genialne po prostu. Trochę przerysowane sceny w dworku, ciągłe kłótnie, które nie wiadomo co wnoszą do serialu. Wizyta biskupa w dworku też nie bardzo nas przekonuje, ale może ten wątek się rozwinie. Ławeczka super, ale to już standard i pewnie już tak zostanie. :good: :good: :good: No cóż, to zaczynamy odliczanie do kolejnego odcinka, który dopiero za tydzień..... :płacze: :płacze:
Ostatnio zmieniony 08 mar 2015, 22:16 przez Hania i Andrzej, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
maniek
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 40 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 40 razy

08 mar 2015, 22:13

Odcinek taki, jak każdy, czyli REWELACYJNY!!! Wspaniale jest wrócić po długiej przerwie do znajomych bohaterów. Najlepsze wątki to peruki Czerepacha, Michałowa w aptece i wizyta biskupa w dworku. Co tu się rozpisywać... 1000000/10 :)

PS. Zauważyliście, że zrezygnowano z planszy "TVP przedstawia"? To nie jest błąd montażysty, bo w pozostałych serialach już od zeszłej wiosny nie stosują tego. Niby pierdoła, ale przyzwyczaiłem się do niej :)
"Przecież oni nawet nie wiedzą, w co wierzą!" - ks. Robert

DaMiAn1998
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 88 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 29 razy

08 mar 2015, 22:28

Też właśnie to zauważyłem i ciekawe dlaczego TVP z tego zrezygnowała ?

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

08 mar 2015, 22:48

DaMiAn1998 pisze:Widzę tutaj dużo krytyki
Za tydzień żadnej krytyki nie będzie :good: :good: :good:
"To tak jak z bezą. Nawet najlepszą można się po jakimś czasie zasłodzić."

blazej
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 1 raz

08 mar 2015, 22:58

Kasiaaa pisze:
Za tydzień żadnej krytyki nie będzie :good: :good: :good:

Skończyłem oglądać odc. 106 i się zgadzam w 100 %

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

08 mar 2015, 22:59

:) ale o tym za tydzień!

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

08 mar 2015, 23:06

Kasiaaa pisze:Za tydzień żadnej krytyki nie będzie
blazej pisze:Skończyłem oglądać odc. 106 i się zgadzam w 100 %
Z komentarzami odnośnie kolejnego odcinka bardzo proszę wstrzymać się do końca emisji w TVP...
Kasiaaa pisze::) ale o tym za tydzień!
O to, to...

Awatar użytkownika
Kasiaaa
Super User
Super User

08 mar 2015, 23:10

Jest porządek zyciak, spokojnie :) :pokój:

Swoją drogą akcja 9 sezonu dzieje się chyba dwa miesiące po zakończeniu 8 serii, prawda?

pawcio27
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

09 mar 2015, 0:03

Rozpoczęcie średnie. Pozytywne akcje czyli Czerepach show oraz Michałow asystująca przy przygotowania Kozioła(zwłaszcza jak chciała mu dać pastorał) stawiają odcinek na plus. Fajne też było szkolenie. NIe przypadły mi do gustu kłótnie w dworku oraz przygody ks. Kozioła w Lublinie. Mam nadzieję, że akcja się rozkręci :)

Pafcio1111
Nowicjusz
Nowicjusz

09 mar 2015, 1:58

Obejrzałem wszystkie odcinki Rancza "od deski do deski" i coraz mniej "kupuję" ten serial. Nie chodzi o grę aktorską ale o charakteryzację !!!! Wioletka z Francescą po wiosce śmigają z wózkami w pełnym makijażu,extra sukienkach i na szpilkach. Dodatkowo od paru sezonów wioskowe pijaczki są codziennie ogoleni i często pod krawatami. Oglądając pierwszą serię rzucały się w oczy nieogolone gęby i gumofilce starego Japycza!!! I to jest polska wieś!!! Ucięto najlepszy wątek serialu, o którym mowa nawet w piosence- wójt od dawna nie kłóci się z plebanem. I to jak dla mnie zabiło ducha serialu,który pokazywał,iż mimo statusu społecznego i duchowego ciągle pozostajemy nadal tylko ludźmi,którzy podkładają sobie świnię przy nadarzającej się okazji. Jak tak dalej pójdzie to biskup Piotr zostanie papieżem a senator Paweł prezydentem. Już niedługo realizm będzie równy zeru. Niedługo wylądują Marsjanie uznawszy ławeczkę za epicentrum wszechświata.Skoro Francesca patroluje ulice w ósmym miesiącu ciąży to dlaczego nie? Rozumiem serial komediowy ale bez przesady.....

Awatar użytkownika
pablo
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 491 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 541 razy

09 mar 2015, 6:30

Dla mnie pierwszy odcinek ogólnie taki średni. Oczywiście było kilka dobrych, śmiesznych momentów i cytatów. Najlepszy wątek to chyba ćwiczenia Staśka były, a ten bieg... :rechot: :rechot: :rechot: Motyw z nowym tupecikiem Czerepacha też niezły, ale reszta już średnia... Ławeczka taka sobie, chociaż te sceny które wczoraj były to widziałem jak kręcili jak byłem na planie. No w kurii też średnio oprócz motywu z podawaniem rąk.
W dworku w ogóle mi się nie podobało. Jak w poprzedniej serii z początku w dworku były nudy i nic się nie działo, tak teraz dali z grubej rury kłótnie na całego. :bosz:

vazquez
Nowicjusz
Nowicjusz

09 mar 2015, 8:46

mnie rozwaliła scena jak zobaczyłem Łukasza Płoszajskiego w roli ksiedza hahahahahahah
ale ogolnie sredni start...

Awatar użytkownika
eelizabet
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 5 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

09 mar 2015, 8:51

Jak dla mnie... Ranczo nigdy niezawodne :) Odcinek rozpoczynający nową serię- BOMBA :)
Tak nie mogłam sie doczekac ze musiałam oglądnąc odcinek 106 :) i myślę ze frekwencja oglądalności nowego sezonu bedzie największa ze wszystkich :)

Awatar użytkownika
Przemo94
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 331 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 575 razy
Kontakt:

Mnie się bardzo podobało, jak na start nowej serii to jest bardzo dobrze. :good: Nie rozumiem tych narzekań...

Awatar użytkownika
oka
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 7 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

Też odnoszę wrażenie że odcinek zbyt krótki, ale to raczej takie wrażenie, bo co dobre to szybko się kończy. Odcinek poglądowy co będzie się działo dalej. Pamiętam po rozpoczęcia 8-mej serii po obejrzeniu pierwszego odcinka byliśmy przestraszeni że Ranczo się kończy, ale było to złudne wrażenie, bo potem się rozkręciło. Teraz po pierwszym odcinku stwierdzamy, że zapowiada się naprawdę nieźle i będzie zabawa :D

Awatar użytkownika
Nienasycony
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 1 raz

09 mar 2015, 9:03

Tyle tu uwag o fizycznych zmianach bohaterów, a nikt nie dostrzegł przytycia Piotra i schudnięcia Pawła.
Takiego dostosowania się do ogólnie przyjętego image biskupa i politycznego VIP-a.
No jak On to robi?
Ostatnim takim mistrzem był Geremek, który schodził po schodach w trakcie wchodzenia na nie.

ODPOWIEDZ