Ranczo odc. 105 Nowe wyzwania

W tym dziale dyskutujemy o wszystkim, co dotyczy 9 sezonu.
Regulamin forum
1. Osoby, które odwiedziły plan zdjęciowy 9 sezonu prosimy o nie ujawnianie nowych wątków fabuły.
2. Proszę pamiętać o dodawaniu odnośników źródłowych do zamieszczanych w postach materiałów (np. zdjęć, które nie są własnością autora postu).
3. Trzymamy się tematu dyskusji.
4. Grupa "Nowi użytkownicy" nie ma dostępu do działu "Strefa premium" zawierającej m.in. zdjęcia i relacje z planu. Jeśli będziesz aktywny(a) na forum, automatycznie uzyskasz dostęp do tego działu.

Jak oceniasz odcinek pt. "Nowe wyzwania"? (1 - bardzo słaby ... 5 - rewelacyjny)

Czas głosowania minął 22 mar 2015, 21:43

1
1
2%
2
2
3%
3
17
29%
4
15
25%
5
24
41%

Liczba głosów: 59
Awatar użytkownika
Gabriel
Super User
Super User
Podziękował(a): 99 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 69 razy

10 mar 2015, 23:21

PPU dolnoślaskie pisze:witam!
moim zdaniem w tym odcinku wszystkiego było po trochu a zabrakło wątku Fabiana szykującego się na stanowisko wójta. czekam na ten temat. być może w X serii historia zatoczy koło kiedy będziemy mieć nowego wójta Dudę plebana Roberta i "amerykankę"Kingę której macierzyństwo zmieni część poglądów(,bo póki co więcej mówi niż robi)...takie moje fantazje.
chciałbym żeby doszedł jeszcze jeden scenarzysta bo zapowiada się kolejna politycznie-umoralniająca seria.
w 8 serii mieliśmy politykę dla panów, sprawy obyczajowe dla pań i humor dla wszystkich- w sumie dobry pomysł, aczkolwiek uważam że każda seria powinna mieć inna recepturę, a ja po pierwszych dwóch odcinkach odnoszę wrażenie, że będzie technicznie jak poprzednia.
podoba mi sie humor w ranczu.
warto oglądnąć 2-gi odcinek bo jest lepszy od 1-go :-) oby tak dalej
Jeszcze będzie czas by pokazać przygotowania Fabiana, Lucy nadal jest więc daj Jej trochę czasu jeszcze porządzić :P

Awatar użytkownika
jacunio
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 10 razy

11 mar 2015, 21:25

mc_flay1 pisze:
jacunio pisze:ja uważam że start 9 serii jest w porównaniu ze startem sprzed roku o wiele lepszy i do prawdy nie rozumiem tych narzekań ,chyba trochę pachnie malkontenctwem, ot takie polskie podwóreczko
można bliżej prosić o wyjaśnienie co było tak wspaniałego, bo ja swoje argumenty przytoczyłem, a malkontentem można w tej sytuacji nazwać Ciebie, każdy ma prawo do własnego zdania i przedstawienia go, ale aby czepiać się innych - nieładnie.
skoro bliżej prosisz o wyjaśnienie to spróbuję: Ty masz swoje argumenty - Masz do nich prawo ,ja zaś mam prawo do swoich.
Ja się cieszę że mamy nową serię mojego ulubionego serialu.Pytasz co było tak wspaniałego? Wspaniałe jest moim zdaniem to że właśnie wystartowało Ranczo w 9 odsłonie na które Ja "malkontent" czekałem oglądając powtórki pozostałych 8 serii przez 9 minionych miesięcy.Teraz jest nowa seria i ja jestem szczęśliwy. Nie można? Ja uważam że można, ba nawet trzeba-to jest mój argument na przytoczone Twoje argumenty.Ranczo to najlepszy Polski serial zaraz po "Samych Swoich" i nie piszę tego po to by cukrować komukolwiek,po prostu takie jest moje zdanie i pewnie więcej ludzi tak uważa skoro serial nie tak dawno przecież otrzymał telekamerę. Uważam że tego co dobre opluwać zwyczajnie nie wypada. Co do 9-tej serii,myślę że jej początek jest lepszy od poprzedniej, która moim zdaniem była trochę nudna ale potem się rozkręciła.Napisałem że widzę dobre strony tak ogólnie bo staram się być optymistą i kiedy patrzę(na Ranczo i nie tylko) to staram się widzieć jasne kolory,tych zaś ciemnych (mimo że pewnie są) staram się nie dostrzegać bo ważniejsze są dla mnie te jasne (nie tylko przy oglądaniu Rancza ale i w życiu codziennym zapewniam Cię jest wtedy łatwiej) Problem w tym,że ja widzę strony jasne zaś ktoś inny widzi (do czego oczywiście ma prawo)strony ciemne a innych jasnych nie dostrzega i zdaje się że ktoś taki kto widzi więcej ciemnego niż jasnego to pesymista, a ten kto dostrzega więcej jasnych barw to optymista, dlaczego zatem mnie nazywasz malkontentem skoro to nie ja a Ty widzisz te ciemne strony startu 9 serii? wyraziłem swoją opinie a Ty piszesz że się czepiam innych - nieładnie
Kusy - "cholera,taki zwykły posterunkowy a w środku czysty Szekspir"

Marcin1991
Nowicjusz
Nowicjusz

12 mar 2015, 0:39

Odcinek był bardzo dobry. Czekam na więcej.

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

12 mar 2015, 17:39

szanowny kolego jacunio

dzięki za wyjaśnienie Twoich odczuć. Przeczytaj jeszcze raz proszę pierwsze zdanie mojej pierwszej wypowiedzi, tam jest wyraźnie napisane że odcinek jest ciekawy.
I bardzo proszę ludziska skupmy się na temacie którym jest "Ranczo odc. 105 Nowe wyzwania", zatem dyskutujemy o treści odcinka, a nie cechach charakteru swoich lub o zgrozo innych użytkowników.
Ostatnio zmieniony 12 mar 2015, 21:45 przez mc_flay1, łącznie zmieniany 1 raz.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

mateusz5566
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

12 mar 2015, 21:36

Ciotka Kozłowa mogłaby przyjechać do kurii i do sejmu. Ona by zrobiła tam porządek. ;)

Awatar użytkownika
mister
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy

13 mar 2015, 16:22

Początkowo jak Stasiek był był przy tym drzewku nie wiedziałem co on tam robi, potem się wyjaśniło... Nawet to śmieszne było, zwłaszcza "bieganie z przewracaniem" - fikołki. No i cytat Wioletki - "Jak się chce z męża mężczyznę zrobić, boleć musi" - tylko w zasadzie, przypomnijmy sobie odcinek "W samo popołudnie" Wioletka powaliła na ziemię członka mafii, nauczył ją tego Stasiek, więc sam też powinien być chyba dość sprawny, chociaż fakt - trochę ciężko mu było biskupa gonić i już sam nie wiem. Poza tym to nie jest tak, że każdy w policji musi przejść testy sprawnościowe? Inne wątki - romans magistra i wójtowej, ja tam nawet tą parkę lubię, a to chowanie się przed Michałową ;) Ławeczka jeszcze musi się rozkręcić, wątek z tupecikiem niby do Czerepacha pasuje, ale jakoś mi się nie spodobał, szkolenie posłów słabe. Co do biskupa Kozioła i- sceny w kurii naprawdę słabe, a konkretniej - im dalej ksiądz Maciej tym gorzej. Pozytywnym akcentem było p[ojawienie się przez chwilę Fabiana i Klaudii.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 914 razy
Kontakt:

13 mar 2015, 17:36

Nic nie będę dodawał, wszystko zostało powiedziane. Z jednymi opiniami się zgadzam, z drugimi - nie. Był to, jak to w Ranczo, typowy odcinek wprowadzający w nową serię. Osobiście odebrałem go bardzo pozytywnie.
Chcę jednak napisać o jednej kwestii która, moim zdaniem, jest dość ciekawa. Senator, nieuk wielki, bardzo wyrobił się przez tą chwilę senatorowania. Niedawno nie wiedział co znaczy słowo "narracja", a teraz operuje terminami: "frakcja", "koteria". Wielka przemiana, trzeba przyznać.

Awatar użytkownika
bambo000
Zaawansowany komentator
Zaawansowany komentator
Podziękował(a): 38 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 26 razy

15 mar 2015, 10:51

zyciak pisze: Był to, jak to w Ranczo, typowy odcinek wprowadzający w nową serię.
Dokładnie. :) Na razie nic wielkiego się nie dzieje. Odcinek jak najbardziej na plus. Było trochę śmiechu ale czekam na dalszy rozwój wydarzeń :D No i Francesca nie w mundurze <3 <3 <3 :D
Wójt: " Z nim tylko siekiera moja może porozmawiać ! "

mateusz5566
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

15 mar 2015, 11:49

Czy mi się zdawało czy biskup pomocniczy miał ciemniejszą piuskę (czapeczkę biskupią) niż biskup Sądecki

Awatar użytkownika
arturo23
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 14 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 17 razy

15 mar 2015, 12:58

Witam wszystkich :zadowolony: :zadowolony: :zadowolony: Po długim oczekiwaniu Ranczo znowu powróciło w dobrym stylu, chociaż nie ma się co oszukiwać to nie jest już to samo Ranczo, co poprzednie serie... Sama reklama promująca Ranczo w czasie pojawiania się czołówki reklamy daje nam do zrozumienia, że to będzie bardziej miejskie Ranczo niż wiejskie... niestety... Sami aktorzy już nie są tak bardzo stylizowani na wiejskie klimaty tylko bardziej "odświętnie" no cóż po prost :zadowolony: tak musiało chyba być żeby pociągnąć dalej losy naszych bohaterów, Ks Proboszcz Biskupem, Wójtowi marzy się posada Prezydenta... Pożyjemy zobaczymy. Co do startu 9 serii nie była ona genialna, ale też nie była słaba :D :D Mnie osobiście rozbawiła scena gdzie Czerepach przeglądał się w lusterku przymierzając peruki :oki: fajna też była scena gdy Bp Kozioł zapoznawał się z pracownikami kurii :lol: :lol: Ogólnie sądzę że Ranczo się rozkręci i jeszcze nie raz nas zaskoczy i jeszcze nie raz rozbawi :D porównując konkurencyjne seriale sądzę, że Ranczo nie ma sobie równych i co najwyżej mogą one "całować stopy" :D :D :D pozdrawiam!

-- 15 marca 2015, o 13:09 --
mateusz5566 pisze:Czy mi się zdawało czy biskup pomocniczy miał ciemniejszą piuskę (czapeczkę biskupią) niż biskup Sądecki

masz rację też to zauważyłem :D

mateusz5566
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator

15 mar 2015, 13:30

arturo23 pisze:Witam wszystkich :zadowolony: :zadowolony: :zadowolony: Po długim oczekiwaniu Ranczo znowu powróciło w dobrym stylu, chociaż nie ma się co oszukiwać to nie jest już to samo Ranczo, co poprzednie serie... Sama reklama promująca Ranczo w czasie pojawiania się czołówki reklamy daje nam do zrozumienia, że to będzie bardziej miejskie Ranczo niż wiejskie... niestety... Sami aktorzy już nie są tak bardzo stylizowani na wiejskie klimaty tylko bardziej "odświętnie" no cóż po prost :zadowolony: tak musiało chyba być żeby pociągnąć dalej losy naszych bohaterów, Ks Proboszcz Biskupem, Wójtowi marzy się posada Prezydenta... Pożyjemy zobaczymy. Co do startu 9 serii nie była ona genialna, ale też nie była słaba :D :D Mnie osobiście rozbawiła scena gdzie Czerepach przeglądał się w lusterku przymierzając peruki :oki: fajna też była scena gdy Bp Kozioł zapoznawał się z pracownikami kurii :lol: :lol: Ogólnie sądzę że Ranczo się rozkręci i jeszcze nie raz nas zaskoczy i jeszcze nie raz rozbawi :D porównując konkurencyjne seriale sądzę, że Ranczo nie ma sobie równych i co najwyżej mogą one "całować stopy" :D :D :D pozdrawiam!

-- 15 marca 2015, o 13:09 --
mateusz5566 pisze:Czy mi się zdawało czy biskup pomocniczy miał ciemniejszą piuskę (czapeczkę biskupią) niż biskup Sądecki

masz rację też to zauważyłem :D
To wychodzi na to że Sądecki jest arcybiskupem bo ma różową a Kozioł biskupem

Daniel18
Aktywny forumowicz
Aktywny forumowicz
Podziękował(a): 7 razy
Kontakt:

15 mar 2015, 21:46

Myślę ze ten odcinek nie był zbyt sensowny bo praktycznie sensu w nim nie było ale czego oczekiwać od pierwszego odcinka nowego sezonu.

Jak na zapowiedź nowego sezonu bardzo ciekawie było. Tyle mogę powiedzieć o tym odcinku. :good:

ODPOWIEDZ