Film o Jeruzalu

To odpowiednie miejsce na wszelkie przejawy ranczerskiej twórczości związanej z serialem.
Regulamin forum
Gromadzimy tu twórczość fanów serialu "Ranczo" rozrzuconą dotychczas po wielu działach.
Awatar użytkownika
Janson
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

06 wrz 2015, 18:27

Okej. Na wstępie chciałbym się przywitać gdyż jest to mój pierwszy post na tym forum.:) Z góry mówię, że ze względu na to, że mam tutaj nikłe doświadczenie nie jestem pewien czy dobrze szufladkuję ten wpis. Mam nadzieję, że zamyka się on w klamrze "Ranczerska Twórczość".

Ranczo oglądam regularnie od mniej więcej 2010r. i oglądałem każdy odcinek po stokroć. Po pewnym czasie tak bardzo się wkręciłem w Ranczo, że zaczęły we mnie rosnąć chęci do odwiedzenia tego miejsca na żywo. Po długim czasie oczekiwania udało mi się zebrać do tego wyjazdu i wyruszyłem tam z kamerą. Po kilku godzinach spędzonych w tej podwarszawskiej miejscowości byłem zauroczony tym miejscem. Zobaczenie na żywo ławeczki, Kościoła oraz innych obiektów to coś wspaniałego i stwierdziłem, że chciałbym się tą "wspaniałością" z kimś podzielić. :D Zostawiam Wam tutaj link do mojego filmu z Jeruzalu. Wszelkie subskrybcje, pozytywne oceny jak i konstruktywna krytyka mile widziane. Miłego oglądania :)

Link do filmu:

[youtube]
[/youtube]
Pozdrawiam i życzę miłego oglądania :)
"Z ławeczką zadzierasz, ciulu niemyty?" - Maciej Solejuk

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 25 razy

09 paź 2015, 8:42

Dzięki za filmik:)
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
Janson
Nowicjusz
Nowicjusz

15 paź 2015, 17:52

Dziękuję za pozytywny komentarz. Mam nadzieję, że dobrze się bawiłeś oglądając ten film :)

Awatar użytkownika
sypniewski5
Super User
Super User
Podziękował(a): 121 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 106 razy

15 paź 2015, 19:10

Fajny filmik :D :good:
''Zakon rycerzy Mamrota'' - ks. bp. Piotr Kozioł

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

15 paź 2015, 19:40

Najpierw muszę podziękować Dariuszowi za odgrzebanie tego materiału.
Film obejrzałam zaraz potem, jak się ukazał, ale że byłam akurat w "blokach startowych", bo za dwa dni sama jechałam do Jeruzala, obejrzałam go pobieżnie. Dziś poświęciłam więcej czasu, żeby uważnie popatrzeć.
Łezka mi się w oku zakręciła, jak zobaczyłam biuro Senatora, toż to tam powstały wywiady do najnowszego numeru Gazetki Ranczerskiej, to za tamtą bramą Katarzyna Wilk dzierżyła w objęciach niesfornego kota, który robił, co mógł, aby zagrać w serialu... To tam Anioł Stróż od statystów opowiadał o swojej pracy, a Krzysztof Jastrząb pozwolił na penetrację swojego studia "fono"... Wreszcie, to tam, na tle roślin, pozowały do zdjęć slaskiemu_ranczersowi wszystkie serialowe gwiazdy ukazane w materiale "Proszę kota, kot tu nie gra"... :)
Fajne wstawki z serialu - niezbyt długie, aby nie zanudzić, w sam raz, aby zilustrować. A dla kogoś, kto nie ma możliwości wybrania się do Jeruzala, taka wirtualna wycieczka jest na pewno bezcenna.
Filmik naprawdę niezły. Jak będziesz następnym razem, to zadzwoń wcześniej do Księdza Bajurskiego (telefon na www parafii), jest spora szansa, że zaprosi Cię na herbatę i pozwoli zajrzeć do wnętrza plebanii.
:good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:
Obrazek

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

15 paź 2015, 20:19

Świetny filmik! :good: :D :good:
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Genia
Nowicjusz
Nowicjusz

16 paź 2015, 16:27

Mnie również przypadł do gustu, tak jak portal http://www.dobrypomyslna.pl/sesje-zdjeciowe/ z którym to mam bardzo miłe wspomnienia i doświadczenia czytając o pomysłach na fotografię ślubną, albo weselną. Świetna robota została tam wykonana, która zapadnie mi długo w pamięci :)
Ostatnio zmieniony 07 maja 2017, 22:11 przez Genia, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Janson
Nowicjusz
Nowicjusz

28 paź 2015, 17:47

Dziękuję za tyle miłych słów, fajnie, że komuś oglądanie tego filmu sprawiło przyjemność, a już szczególnie fajnie jak jest to taki ekspert ds. Rancza jak Milla-nowa. :)

Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: Jako, że film został udostępniony we wrześniu dlaczego odpowiedzi zaczęły się pojawiać w październiku? Mógłby mi ktoś tą tajemnicę wyjawić? :D

Pozdrawiam :)

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

28 paź 2015, 20:10

Janson pisze: Jako, że film został udostępniony we wrześniu dlaczego odpowiedzi zaczęły się pojawiać w październiku? Mógłby mi ktoś tą tajemnicę wyjawić?
Ja wyżej napisałam. Obejrzałam we wrześniu, ale jakoś czasu nie znalazłam na komentarz, bo byłam zajęta własnym 3-dniowym wyjazdem do Jeruzala, który miał miejsce 8 września. Potem temat "spadł" ze strony głównej, więc został zapomniany. Gdy go Dariszlot "odkopał", to obejrzałam film ponownie, ale też i czas miałam na skomentowanie. Inni pewnie podobnie. Ot i cała tajemnica :D
Obrazek

Awatar użytkownika
Marta
Super User
Super User
Podziękował(a): 178 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 96 razy

28 paź 2015, 20:33

Janson pisze: Zastanawia mnie tylko jedna rzecz: Jako, że film został udostępniony we wrześniu dlaczego odpowiedzi zaczęły się pojawiać w październiku?
Kiedy pojawił się filmik nie miałam czasu na oglądanie, a potem zapomniałam. Dzięki Dariuszlot temat się odświeżył i obejrzałam. :D
"Amerykańska dziewczyna poradzi sobie wszędzie, zwłaszcza gdy płynie w niej polska krew" - Lucy

Awatar użytkownika
Dariuszlot
Doświadczony komentator
Doświadczony komentator
Podziękował(a): 21 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 25 razy

29 paź 2015, 11:34

Bo się zaczerwienię :D
Dziękuje za miłe slłowa :)
"Z ludźmi tak jest, że jak komuś krzywda dzieje się to pożałują i pomogą, ale jak komu nagle lepiej zrobiło się od innych to nigdy nie wybaczą." - Michałowa

Awatar użytkownika
mc_flay1
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 199 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 208 razy

29 paź 2015, 22:31

jako że zajmuje się amatorsko troszkę videofilmowaniem (pierwsza "montowana" na poważnie produkcja jest z 1993 roku) to nie będą to same ochy i achy.
Sam pomysł genialny, bardzo dobrze rozplanowana akcja, fantastyczna narracja. bardzo dobrze podłożony dźwięk. Muzyka nie za głośna, nie przeszkadza w narracji a jednocześnie bardzo dobrze słyszalna. Stanowczo za długie wstawki scen z rancza. Moim zdaniem krócej, dużo krócej a w powiązaniu do wszystkich omawianych obiektów.
No i pora na największy minus - strona techniczna. Tragedia. A oto dwie najbardziej tragiczne wpadki:
- wielokrotne ze sceny na scenę zmiana formatu ujęć od bardzo spłaszczonych do rozciągniętych - prosta opcja w czasie montażu by to usunęła
- tzw korekcja kolorów, czy też balans bieli - kolejna tragedia, rozwiązanie jak wyżej.
Dodatkowo troszkę innaczej rozwiązałbym sprawę przejścia z materiału własnego do scen z serialu. Mocno widoczny też brak stabilizacji obrazu.

Podsumowując dobrze, tylko popracuj nad techniką.
To mówię Wam ja, forumowy maruda, malkontent i sceptyk
Obrazek

Awatar użytkownika
Janson
Nowicjusz
Nowicjusz

31 paź 2015, 0:07

@mc_flay1

Na początku tak w ramach dygresji nadmienię, że w 93' mnie nawet w planach nie było co podkreśla długość Twojego stażu. Chociażby ze względu na tą długość Twoje uwagi stają się bardzo wartościowe patrząc z punktu widzenia technicznego.

Odnosząc się do meritum:

"to nie będą to same ochy i achy" - Rzecz jasna. Przy wklejeniu posta prosiłem o konstruktywną krytykę, tak że miło mi, że wymieniasz moje błędy i dzięki temu będę mógł je w przyszłości poprawić. Ja przynajmniej w ten sposób pojmuję konstruktywną krytykę.

Odnosząc się do dwóch "najbardziej tragicznych wpadek" jak sam to nazwałeś: Będąc całkiem szczerym do tej pory nie wiedziałem, że istnieje coś takiego jak korekcja kolorów czy balans bieli. Nie miałem również pojęcia, że wykonuję jakieś zmiany formatu ujęć. Film powstał w taki sposób, że wziąłem ze sobą stary aparat i kręciłem to, co wydało mi się ciekawe w Jeruzalu. Zrobiłem to bez jakiegokolwiek przeszkolenia technicznego, na tak zwanego czuja. Potem oczywiście zgrałem wszystkie pliki na dysk i starałem się montażem jak najbardziej nadrobić braki w umiejętnościach filmowania i jednocześnie uatrakcyjnić materiał.

No i słowem zakończenia chciałbym podziękować za nawiązanie również do pozytywnych aspektów tego nagrania.

Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :)

Awatar użytkownika
norbert73
Początkujący
Początkujący
Podziękował(a): 1 raz
Otrzymał(a) podziękowań: 5 razy

09 lis 2015, 11:09

Krytyka tu potrzebna nie jest,a nawet nie może byc tu żadnego złego słowa o tym filmie,ale pozytywna ocena należy się napewno.Super film :) :D

jachu044
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 3 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 4 razy

10 lis 2015, 21:22

Film profesjonalnie wykonany, wraz z wszystkimi istotnymi częściami udanej produckji filmowej. Jak we wszystkim, nie wszystko było 'perfect', lecz po zastosowaniu się do rad moich przedmówców, film będzie prezentował jeszcze wyższy standard. A tymczasem, gratuluję i pozdrawiam :)

ODPOWIEDZ