Takie tam wypocinki

To odpowiednie miejsce na wszelkie przejawy ranczerskiej twórczości związanej z serialem.
Regulamin forum
Gromadzimy tu twórczość fanów serialu "Ranczo" rozrzuconą dotychczas po wielu działach.
Awatar użytkownika
krnąbrny
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 2 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

09 lip 2014, 14:51

- Córcia, ja szczęścia wam życzę z całego serca, no, takiego dobrego zięcia wybrałaś! - powiedział Kozioł i uściskał Klaudię. Po chwili serdeczne życzenia złożył jej też stryjek, który z tej okazji przyjechał do rodzinnej wsi i inni członkowie familli. Ojciec świeżo upieczonej żony podszedł do Dudy.
- Bądź dla niej dobry, życzę wam pięknych lat! - go też Kozioł po ojcowsku przytulił, a robiąc to szepnął do ucha.
- Tylko zabezpieczać mi się, bo jak ona matką zostanie to po pierwsze kariery nie zrobi, a po drugie to dziecko albo samobójstwo popełni, albo mnie do grobu wpędzi, po część genów po niej niestety będzie mieć musiało. -
Po życzeniach przyszedł czas na suto zakrapianą imprezę. Nie pił tylko małżonek Haliny, gdyż po pijaku mógłby powiedzieć do Wioletki trochę za dużo, a ta jego kobita to ostatnio w domu za nic takie piekło zrobić potrafiła jakby lekcje u samej Michałowej brała. Miało to też swoje plusy, zaczęła lepiej gotować. I jak tu nie wierzyć w mądrość ludową?
- Wioletka, choć zatańczymy - namawiał posterunkowy. W jej oczach z nagła pojawił się strach.
- Matko Boska, nie! Stopy mi jeszcze nie zagoiły po tym jak ostatnim razem my tancowali.
- Aaa...chyba, że tak. To sam potancuje, ale przed oczyma będę cię cały czas miał Wioletka. - i odszedł tanecznym krokiem nucąc najnowszy hit - Czarny miś dla murzynki. Tymczasem do księdza, który na dworze łapał oddech podszedł brat.
- Tyś oczadział? Nawet wesele bratanicy do szerzenia tej swojej ideologii wykorzystywać będziesz? Toż to sumienia trzeba nie mieć! - wpieniony i starszy o niecałą minutę kumpel Czerepacha krzyczał na duchownego
- Ty mnie będziesz o sumieniu pouczał?! Mnie?! -
- A tak? Bo u was czarnych im ważniejszy tym gorszy! -
- My nie bierzemy przykładu z władzy świeckiej. A ręcznie robioną mapę Wilkowyj i instrukcję dojścia do Kościoła tobie gadzie też chciałem dać, ale po pierwsze nie wiedziałem czy potrafisz czytać ze zrozumieniem, po drugie i tak byś nie skorzystał.
- Ty nie uważasz, że nos masz taki za wypukły?! Bo moja pięść zaraz może ci go spłaszć, twoja mać!
- Co tu wyrabia się? Zgoda być miała jak wyjeżdżałam ostatnio - między postaciami nie wiadomo skąd zjawiła się ciotka Kozłowa. - Twoja córka, a twoja bratanica ma to pamiętać jako dzień radości, a nie waśni! Godzić mi się tu natychmiast, bo jak nie... - w jej głosie zabrzmiała groźba.
- Ale tak jest, żadnej waśni nie było cioteczko my tak tylko - powiedział były wójt i pokazowo objął brata, który klepnął go po plecach.
- No, ja myślę!
Własna ciotka, a gorsza od inkwizycji - pomyślał kandydujący na pierwszego męża RP, gdy rozległ się dźwięk Hej, tabomy koni pędzą...Mężczyzna odebrał telefon. Po wysłuchaniu rozmówcy zamarł, wbiegł do bawiących się i głośno, z przerażeniem zawołał do siebie Czerpacha.

Ciąg dalszy nastąpi, chyba, że stwierdzicie, iż tego nie da się czytać.
Matko kochana, to może i ona to była... Co to za życie, żeby człowiek nie był pewien, czy upiora zobaczył, czy córkę własną...

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

15 lip 2014, 21:46

Czytać się da, ale błędów w myślach prostować się nie da. Piotr Kozioł jest starszy o kwadrans bodajże od Pawła, ciotka jest KozIOŁowa, a nie Kozłowa. A generalnie - ciekawy początek :)

Awatar użytkownika
natalia1989
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 174 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 31 razy

15 lip 2014, 22:28

Pisz dalej. Może wyjść z tego fajna historia. Trochę krótki ten fragment :)

ODPOWIEDZ