Ranczo na Youtube

To odpowiednie miejsce na wszelkie przejawy ranczerskiej twórczości związanej z serialem.
Regulamin forum
Gromadzimy tu twórczość fanów serialu "Ranczo" rozrzuconą dotychczas po wielu działach.
Awatar użytkownika
Neapol
Nowicjusz
Nowicjusz
Otrzymał(a) podziękowań: 3 razy

30 cze 2014, 21:26

Niedawno postanowiłem wrzucać na Youtube najlepsze sceny z serialu "Ranczo" w odcinkach z pojedynczych odcinkow. Mógłbym oczywiści dla oszczędzenia czasu i fatygi wrzucać całe odcinki, ale niestety to jest niezgodne z regulaminem i ekipa Youtube odrazu by usuwała wrzucone materiały.
Tutaj macie link do mojego pierwszego "dzieła", chociaż z uwagi na brak profesjonalizmu jest to seria pod znakiem zapytania.

A tutaj macie link do mojego kanału na Youtube: https://www.youtube.com/channel/UC3ktmS ... D8yrVUw2vQ

Chciałbym Was zapytać czy jest sens i czy coś takiego ma jakąś przyszłość, czy się spodoba i czy że tak powiem wejdzie na salony..
Widziałem jeden filmik n youtube z serią scenek z całego serialu Ranczo, ale czegoś takiego jak moje nie było. Kanał TVP wrzuca kilkuminutowe materiały czy to z planu, czy pojedyncze scenki, a ja proponuję Wam coś nowego - mianowicie przegląd fragmentów, scenek z każdego odcinka, to niemal cały odcinek. Pominąłem to co zbędne. Wraz z otrzymaniem uprawnień do przesyłania materiałów filmowych powyżej 15 minut długości, myślę że tych scenek będzie więcej.
Kwestia dopracowania i techniki wymaga nieco czasu, bo dopiero zacząłem bawić się w te klocki, więc za to nie bijcie proszę:)
Jeśli Wam się spodobało to proszę skomentować, albo kliknąć "Fajne", jeśli chcecie być na bieżąco, to kliknijcie przycisk " Subskrybuj ".
CZekam na Wasze komentarze i opinie. :)
Pozdrawiam, Neapol.

Deleted User 1816

01 lip 2014, 18:50

Moim zdaniem nie wiem totalnie co to jest. Sorki ale ja tutaj nie widzę nic innowacyjnego. Dobrze że masz ten limit 15 minut bo wkleiłbyś cały odcinek, bez napisów początkowych i końcowych i podpisał "TrueNeapol przedstawia:". Chyba coś nie tak.

Jednak nie zrażaj się, bo wydaje mi się że masz duży potencjał i możesz wykazać się na forum w inny sposób.

Awatar użytkownika
Neapol
Nowicjusz
Nowicjusz

01 lip 2014, 22:26

dzięki za taki komentarz, napewno pomyślę co zrobić żeby było ciekawe i innowacyjne. dzięki, taka krytyka mnie podbudowuje :)

Deleted User 1816

02 lip 2014, 1:09

Super, fajnie że nie obraziłeś się. Mała porada - nie długość wstawionego filmiku się liczy, a jego przesłanie. I w takim konteście wykorzystanie fragmentów serialu w moim mniemaniu to nie będzie nic złego tylko twórczego - nie zapomnij dodać tylko informacji o tym że wykorzystano fragmenty pracy kogoś innego.
Miałem rację, masz potencjał, wykorzystaj go tylko proszę.....

Awatar użytkownika
jules
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 21 razy

02 lip 2014, 23:22

Kompletnie nie rozumiem idei tego co robisz. Logicznie myśląc, jeśli ktoś ma ochotę obejrzeć cały filmik na youtube z fragmentami każdego z odcinków, równie dobrze może obejrzeć sobie cały odcinek od początku do końca. Przynajmniej ja bym tak zrobiła.
Ale bynajmniej Cię nie zniechęcam! Żeby nie było, że przychodzi Jules i każe Ci poprzestać na tym co masz. Wyraziłam swoje zdanie, o które z resztą prosiłeś :)
Może zrobisz kilka filmików z wybranymi scenami Rancza, ale bez segregowania ich odcinkami, a tematycznie? Na przykład.. Najśmieszniejsze sceny, najsmutniejsze sceny, zbiór kultowych tekstów ławeczki.. To może być jakieś urozmaicenie. Ale oczywiście to tylko drobna sugestia :)
I najważniejsze - zrezygnuj z tej muzyki. Jakim cudem skojarzyła Ci się ona z Ranczem i uznałeś, że właśnie taka muzyka powinna znaleźć się w tym filmiku?
Niech na całym świecie wojna,
byle polska wieś zaciszna,
byle polska wieś spokojna.

Awatar użytkownika
Neapol
Nowicjusz
Nowicjusz

03 lip 2014, 11:47

dzięki mc_flay i Tobie Jules. Co do tej muzyki to owszem może chyba nawet lepiej bez muzyki, ewentualnie dam jakąś z serialu. Ten pomysł z posegregowaniem na tematy jest właściwy, po przemyśleniu zobaczyłem że nie ma sensu wrzucać fragmentów jednego odcinka, bo jest to wyrwane z kontekstu i człowiek nie wiedząc o co chodzi wolałby obejrzeć cały odcinek. Rozumiem :)
Zrozumiałem że jeśli mam wrzucać materiały na temat Rancza, to trzeba to robić solidnie i przyłożyć się żeby osiągnąć oczekiwany skutek.
Dzięki za konstruktywne i podbudowujące komentarze dobrzy ludzie :) niebawem możecie się spodziewać czegoś odpowiedniego.
Pozdrawiam, Neapol.

Deleted User 1816

03 lip 2014, 17:37

Czekamy na Twoją propozycję, i z chęcią poddam ją krytyce - tylko nie wiem czy wiesz w co się pakujesz, mówią tutaj że jestem forumowym malkontentem i sceptykiem, więc uważaj :rechot: .

Awatar użytkownika
Neapol
Nowicjusz
Nowicjusz

03 lip 2014, 18:19

nie obraź się ale nie boję się krytyki nawet najsurowszej :P Moja propozycja brzmi tak: żeby najpierw spośród (narazie) 4 sezonów wybrać scenki kilku głównych postaci i po prostu wrzucić. taki zbiór (najlepszych) scenek z udziałem każdej z postaci (oczywiście w granicach rozsądku, nie mówię tu o dosłownie każdej postaci :P ). przykładowo: "Najlepsze sceny z Lucy sezon 1-4 Ranczo" - coś takiego. hm?
Jak to wyjdzie, czy się spodoba czas pokaże. Narazie pracuję, poinformuję o ewentualnych postępach. Jeśli chcecie wiedzieć kiedy dokładnie wyjdzie materiał proponuję subskrybować mój kanał :angel: i być na bieżąco. Martwi mnie to że tylko Wasza dwójka się zainteresowała tymi moimi wypocinami, no ale marzę żeby się spodobało większej liczbie, a Tobie mc_flay i jules w szczególności. Zatem dam z siebie wszystko żeby przypadło Wam do gustu.
Pozdrawiam, Neapol.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 767 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 505 razy
Kontakt:

03 lip 2014, 20:57

Neapol pisze: Zrozumiałem że jeśli mam wrzucać materiały na temat Rancza, to trzeba to robić solidnie i przyłożyć się żeby osiągnąć oczekiwany skutek.
Jesteś niebywale pojętny. Szacun! :oki: :czat:
Obrazek

Awatar użytkownika
jules
Zaangażowany komentator
Zaangażowany komentator
Podziękował(a): 28 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 21 razy

04 lip 2014, 13:29

No właśnie, jeśli zrobisz filmik z serii - THE BEST OF (ktoś tam) - od razu złapiesz sobie więcej widzów :-) Nawet ja z przyjemnością przypomnę sobie najlepsze sceny z udziałem danych postaci. Ja chyba jeszcze czegoś takiego na youtube nie widziałam, więc śmiało :cheesygrin:
Niech na całym świecie wojna,
byle polska wieś zaciszna,
byle polska wieś spokojna.

Awatar użytkownika
Neapol
Nowicjusz
Nowicjusz

08 lip 2014, 20:11

Oto efekt mojej pracy:
Robię tak dla prawie każdej postaci. Mogłoby być dłuższe ale to za długo film się konwertuje i wrzuca, dlatego będę dawał w częściach. Co o tym myślicie??
Proszę o szczere komentarze.

Deleted User 3668

09 lip 2014, 13:10

Obejrzałem, choć nie do końca. Moim zdaniem trochę za dużo materiału filmowego odnośnie jednego bohatera (tutaj Czerepacha). Film trwa ponad 20 minut, nie wiem czy znajdą się osoby, które dotrwają do końca (no ja nie dotrwałem). A to dopiero ponoć część pierwsza z czterech :!: Jeśli o mnie chodzi, to nie wiem czy jest sens pokazywania wszystkich i całych scen z daną postacią. Film jest niby o Czerepachu, a w niektórych fragmentach z jego udziałem odnosi się wrażenie, że to nie on jest główną atrakcją filmiku. Ja na przykład, jeśli chodzi o scenę w której po raz pierwszy widzimy tą postać, wyrzucił bym prawie wszystko, a zostawił jedynie fragment jak "kometa" nisko przeleciała, a Czerepach stwierdził: "A jest przepis, że kometa nisko nie może latać?" :) Same najśmieszniejsze i najbardziej charakterystyczne fragmenty dla danego bohatera bym powklejał ;) Myślę, że to znacznie skróciło by i uatrakcyjniło te filmiki. No i przy okazji nie musiałbyś tracić tyle czasu na konwertowanie wszystkiego ;) Oczywiście to jest tylko moje subiektywne odczucie, niech inni się też wypowiedzą co o tym sądzą.
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Neapol
Nowicjusz
Nowicjusz

09 lip 2014, 14:33

chciałbym się zgodzić co do tego że skrócenie wszystkiego do poszczególnych fragmentów a nie całych scen byłoby lepsze, bo pewnie tak by było. ale kurcze.. niewiem czy takie krótkie wycinki zainteresowałyby kogoś. Ale postaram się wrzucić krótsze skoro takie by się spodobały. niektóre sceny wręcz trzeba wrzucać całe bo wrzucając poszczególne wypowiedzi scena straciłaby smaczek i klimat.
Arkadiusza Czerepacha są 3 części z 4 sezonów, potem dam Hadziuka. a jeszcze później postaram się poskracać to co po skróceniu zwiększyłoby atrakcyjność.
Dziękuję za komentarz. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
strazak210
Super User
Super User
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 151 razy

09 lip 2014, 15:11

Ja już po 4 minutach to wyłączyłem, bo mnie to znudziło :roll: tym bardziej, że te sceny znam wszystkie na pamięć.
Marcin_24 ma rację.Wybierz najśmieszniejsze teksty i posklejaj do kupy, na pewno będzie się to lepiej prezentować.
Tak mi teraz do głowy przyszło, a gdybyś spróbował powyciągać z odcinków jakieś fajne zwroty, albo nawet same wyrazy i skleił to w jakiś sensowny i śmieszny dialog lub opowiadanie? Może by coś fajnego z tego wyszło?
To tylko moja opinia,nie przejmuj się nią za bardzo :P zrobisz jak będziesz chciał.Pozdrawiam

Awatar użytkownika
Neapol
Nowicjusz
Nowicjusz

09 lip 2014, 15:25

ok. wrzucę jeszcze hadziuka i kończę wrzucać te materiały. wiem że powinny być krótsze, być może są nudne. to że ktoś je zna na pamięć to chyba nie wada materiału. za dużo czasu poświęciłem na wycinanie fragmentów i proporcjonalnie do pracy włożonej otrzymuję tyle negatywnych opinii. dziękuję za komentarze i pozdrawiam.
temat do zamknięcia : )

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

14 lip 2014, 20:58

Takie filmiki nie powinny trwać dłużej niż 5 minut. Ja wytrzymałam 10 i to jest ewenement. Chciałam być miła i docenić Twoją pracę, ale nie udało się. Poza tym część scen już nie dotyczyła Czerepacha, można było skrócić do dwóch -trzech wypowiedzi, a nie dawać całej sceny z odcinka.

Awatar użytkownika
Milla-nowa
Moderator
Moderator
Kontakt:

14 lip 2014, 21:01

Neapol pisze: niektóre sceny wręcz trzeba wrzucać całe bo wrzucając poszczególne wypowiedzi scena straciłaby smaczek i klimat.
Człowieku! Przecież to będą oglądać w przewadze wytrawni Ranczersi, oni ten klimat sami sobie dopowiedzą, a smaczek czują i tak. Jak mawiał Wojciech Młynarski - w satyrze należy zwracać się do najinteligentniejszego widza na sali, wtedy jest naprawdę zabawnie. Do tego stosują się scenarzyści Rancza, stosuj się i Ty.
Obrazek

Deleted User 1816

16 lip 2014, 18:43

Sorki nie oglądałem, jednak po komentarzach widzę że jest stanowczo za długie. Powiem w ten sposób, amatorsko zajmuje się kręceniem różnych imprez rodzinnych, znajomych itp. I to już od ponad 20 lat, nie chwalę się ale większości się podoba.

Wiem jedno nie ilość się liczy a jakość. Wiem że to trudne, jednak możliwe.

Ja to robię tak (przykład z imprezy, ale można zastosować też do Twojego projektu. Kręcąc załóżmy imprezę rodzinną typu jakiś jubileusz, gdzie impreza trwa tyle co wesele uzyskuję średnio 4-5 godzin materiału video. Następnie wiem że muszę mieć czołówkę, wstęp, właściwy materiał i zakończenie. Ustalam limit czasu którego nie mogę przekroczyć. Zwykle w wypadku takich imprez 45 minut.
Obrabiam materiał po raz pierwszy skracając go i zostawiając to co uważam za ciekawe, zostaje mi 2 godziny.
Skracam znowu po raz kolejny, zostaje 1,5 godziny. I tyle razy go skracam od początku aż zostanie mi 45 minut.

Ustal limit na 3-4 minuty, wybieraj ze scen tylko najciekawsze urywki, czasem wystarczy zostawić jedno słowo, minę. Dużo pracy, wiem, jednak bez pracy nie ma efektów.

Deleted User 3668

16 lip 2014, 18:51

Ja bym za wzór polecił felietony "Od Rancza do Rancza" (które ukazały się m. in. na wydaniach DVD 3 i 4 sezonu), albo jeszcze lepiej: Wpadki w Ranczu (można znaleźć na youtube). Tam te najśmieszniejsze i najciekawsze urywki są ze sobą idealnie zmontowane i ogląda się to z dużym zaciekawieniem ;) .

ODPOWIEDZ