Ranczo Wilkowyje teledysk :)

To odpowiednie miejsce na wszelkie przejawy ranczerskiej twórczości związanej z serialem.
Regulamin forum
Gromadzimy tu twórczość fanów serialu "Ranczo" rozrzuconą dotychczas po wielu działach.
nightlovers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2014, 13:54
Podziękował(a): 1 raz

27 maja 2014, 15:43

Witamy wszystkich fanów serialu Ranczo.

Z tej strony kłaniają się Marcin i Kamil, czyli zespół Night Lovers.

Po wnikliwym przeanalizowaniu kilkuset zakładek i tematów na waszym forum oraz jako fani serialu Ranczo doszliśmy do pewnego wniosku i dojrzeliśmy do podjęcia pewnych decyzji :)

Obserwując zainteresowanie wątkiem Joli i Pietrka oraz ich muzycznych, genialnych występów w serialu postanowiliśmy działać w tym kierunku dalej, skoro ten temat zamyka się tylko w serialu. Trochę to niesprawiedliwe, że tego typu projekt i utwory nie wyszły poza Ranczo, no ale co zrobić. Przeglądając portale i serwisy muzyczne natykaliśmy się na wiele tzw. ripów mp3 prosto z samego serialu. Nie mówiąc o liczbach komentarzy pod nimi oraz słowami zachwytu. My sami odtwarzamy to na okrągło i tupiemy nogami.

Tak więc do rzeczy... :) Jako wielcy fani serialu chcemy zrealizować teledysk muzyczny w świecie Rancza. Tak aby 7 dni w tygodniu, 365 dni w roku poza 60 minutami w niedzielę, można obcować z Ranczem na okrągło, w pracy, w szkole, na smartphonach w autobusie itd.

Zapraszamy wszystkich sympatyków Rancza do odwiedzenia tej strony: polakpotrafi.pl/projekt/ranczo

Wszystko jest tam opisane w jednym wielkim skrócie, lecz to właśnie na ranczo.org postanowimy objaśnić to w szerszym aspekcie. Bo gdzie.... jak nie tu? :)

Od razu wyjaśniamy dlaczego nasze pierwsze kroki odnośnie tego projektu kierujemy właśnie tutaj:

-zbiorowość fanów serialu
-aktywność i wzajemna sympatia
-potężna moc sprawcza odnośnie mobilizacji, solidarności wobec serialu (liczne petycje i działania, które skutkowały wznowieniem Rancza po jego pierwszej próbie uśmiercenia)
-życzliwość i zrozumienie wobec wszystkiego co wiąże się z serialem

Dlaczego w ogóle Ranczo i teledysk związany z miejscami w Ranczu?

-sympatia do aktorów, twórców, klimatu jaki stwarza serial
-sympatia do zagadnień muzycznych Joli i Pietrka
-chęć poruszenia tematu Rancza od strony muzycznej
-dodatkowy twór związany z Ranczem poza zdjęciami realizowany przez TVP
-jeszcze większa reklama związana z serialem o jego fenomenie

Co my będziemy mieć z tego?

-satysfakcje zawodową i prywatną
-profity finansowe z koncertów, jeśli ludziom się to spodoba
-przygodę życia
-bardzo nam zależy na doprowadzeniu do zrealizowania z nami duetu muzycznego z serialową Jolą i Pietrkiem, a taki teledysk byłby mocnym argumentem na ich zgodę, negocjacje
-w przypadku udanego projektu staralibyśmy się o drugi teledysk z Jolą i Pietrkiem
-być może udałoby się nam wkręcić dzięki uprzejmości scenarzystów Studia A do jakiejś sceny z przyjęciem gdzie moglibyśmy wystąpić
-pozytywną reklamę w mediach

Co wy będziecie mieć z tego?

-w pełni profesjonalny wideo teledysk gdzie będzie można oglądać znane miejsca z Rancza typu ławeczka itd
-klimatyczny wideo teledysk ciągnący wątek muzyczny z samego serialu i jego ekspozycję w naszej rzeczywistości
-świetny scenariusz do teledysku wzorowany na Samych Swoich i filmowym Ranczo Wilkowyje (kilka gagów 1:1, ten sam klimat) popłakanie się ze śmiechu-gwarantowane, zaskoczymy samych scenarzystów ;)
-teledysk ma być ogólnym manifestem wobec władz TVP aby nie myśleli, że po zaraz zaczynających się zdjęciach do 9 serii będzie koniec powieści ,,Ranczo"-nic z tego :) Precz z abonamentem w takim razie i bojkot produktów TVP. Jeśli są takie tysiące na jeden odcinek Tomasza Lisa z ciągle tymi samymi gośćmi to znajdzie się i na aktorów z Rancza... 10 i 11 powinny już być w planach!

Założenia wideo teledysku:


-realizacja zdjęć w jak to tylko najbardziej możliwych miejscach związanych z serialem
-utwór muzyczny będzie nawiązywał klimatami do tych znanych z Joli i Pietrka
-klimat, swojskość, naturalność, mega dawka poczucia humoru
-odtworzenie pewnych postaci jak ekipa ławeczki, księdza i dodanie kilku nowych w ogóle nie związanych z serialem

Sam teledysk:

Chcemy aby jego realizacja, postprodukcja była na takim samym poziomie jak serial Ranczo, aby było bardzo ciężko odróżnić go jako odrębny produkt.

Historia ma opowiadać o lokalnym lowelasie, mieszkańcu Wilkowyj, który znany jest z tego, że łamie damskie serca. Sam właściwy teledysk będzie poprzedzony obrazkami, gdzie wychodzi z domu aż z 3 różnych mieszkanek Wilkowyj. Wilkowyjanki będą zamężne, a ich mężami będą odpowiednio policjant, wojskowy (gdy budżet będzie większy) oraz....

I tu w grę wchodzi proboszcz, który widząc jak rozpustnie żyją jego owieczki bierze wszystko w swoje ręce i postanowi przegonić go ze wsi. Akcja całego teledysku będzie się skupiać na pogoni go przez mieszkańców, mężów i związanymi w tym czasie.

Za przykład możemy podać że będzie to pościg między innymi radiowozem, wozem (który pęknie w pół) oraz jak starczy funduszy czołgiem :) Nie zabraknie przerywników filmowych z kwestiami wynajętych aktorów, ławeczki i wielu innych :)

Przykładowa scena:

Główny bohater ucieka po wsi w majtkach znanych z filmu ,,Borat" i mija ławeczkę, aktorzy siedzący na ławce przecierają oczy. Po chwili widzą jak goni go proboszcz, następnie jedzie za nim radiowóz a po nim dorożka. Jeden z aktorów przeciera pot z czoła. Po chwili goni go jedna dość roznegliżowana bohaterka. Jeden z ławeczki zakrztusza się Mamrotem. Po chwili widzą jak przejeżdża czołg. W tym momencie Panowie patrzą się na siebie i odkładają Mamrota kręcąc głowami, że chyba za dużo wypili.

Przykładowa scena nr 2:

Trwa pościg za lowelasem. Jedzie za nim radiowóz i wóz. Wóz przez wyboje łamie się w pół i kierujący wypada z niego w krzaki. W krzakach leżą na kocyku naga kobieta i facet. :D nagle dziewczyna zaczyna krzyczeć ,,tatusiu to nie tak jak myślisz", młodzi zaczynają uciekać, a ojciec leci za nimi z batem (motyw z kinowego Rancza :D )

i wiele wiele innych :)

Za każdą jedną złotówkę, która pojawi się na koncie po zebraniu absolutnego minimum będzie ją przeznaczać na próbę opłacenia choć jednego aktora z Rancza, zaczynając najpierw od ławeczki ;) rzecz jasna jeśli zechcą wystąpić w teledysku.

Bez promocji niewiele uda nam się z tym zrobić.

Dlatego od jutra piszemy prośbę do samego Studio A o chęć kooperacji przy tym projekcie pod jakimkolwiek kątem. Czy to osprzęt, czy to prośba wobec samych aktorów którym spodoba się pomysł aby wystąpili w naszym teledysku. Prosimy już tu i teraz drodzy Ranczersi, jeśli macie kontakt z aktorami, rozdmuchajcie ten pomysł także i we własnym zakresie :) Im większa fama tym większa szansa na realizację, nawet jeśli nie uda nam się zebrać funduszy. Być może ekipa Rancza popatrzy na nas przychylnym okiem i uda się zrealizować to we własnym zakresie :)

Jak dobrze wiecie program ,,Kawa czy herbata" jest strasznie zamkniętym środowiskiem i choć pisze się Telewizja Publiczna, mało ona publiczną jest. Proponowalibyśmy rozdmuchanie tematu w samym TVP i realizatorach tego programu aby nas zaprosić, publicznie opowiedzieć o planach i tym samym nadać impetu całemu pomysłowi.

Jeszcze raz powtórzymy, bez reklamy nie zdziałamy za wiele.

Zaczynamy na ranczo.org i na ranczo.org skończymy, bo wiemy i wierzymy, że bez was, pomysł i projekt okaże się bardzo trudny do zrealizowania, a już wiele razy sympatycy Rancza pokazali, że są siłą z która należy się liczyć zawsze i wszędzie.

Dla wspierających mamy nagrody, które są miłym urozmaiceniem dla chcących pomóc nie tylko gadaniem, lub co gorsza marudzeniem i spisywaniem wszystkiego na straty już na samym starcie.

Tak więc kurz i zdziwienie odnośnie tego posta opadł :) i zostawiamy was z przemyśleniami czy zechcecie nam pomóc :)


Pozdrawiamy! :czapka:

Reklama

wojtkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: 10 lut 2012, 21:01

27 maja 2014, 16:54

Scenariusz kręci się wokół tego samego, co w 99% teledysków, może coś bardziej ranczowego

nightlovers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2014, 13:54
Podziękował(a): 1 raz

27 maja 2014, 17:51

Będzie właśnie ranczowo :)

Od sklepiku, ławeczki, Jeruzala, księdza, trzech ,,Wioletek", akcji przepędzenia ze wsi tak samo jak mafii która najechała Wilkowyje.... To ma być w klimatach, a nie kopia :)

Nawet nie śmiemy porównywać założonej produkcji z serialem i możliwościami TVP. Trzeba się strzec próby naśladownictwa, bo geniuszu aktorów się nie odtworzy a można przekroczyć cienką granicę zwaną nieudaną kopią, a to by byłby najstraszniejszy scenariusz tego wszystkiego :)

Sztuką będzie odtworzyć podobny pościg furmankami :) Mistrzostwo :)

Pozdrawiamy

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1153
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 726 razy
Kontakt:

27 maja 2014, 19:32

@nightlovers, dzięki za wiadomość o planach realizacji teledysku. Dajcie znać, jak zmieni się status projektu na polakpotrafi.pl.
Trudno powiedzieć, na ile producenci będą zainteresowani kooperacją, bo w grę wchodzi wiele czynników, zaczynając od praw autorskich, praw do wizerunku, na kwestiach finansowych kończąc. Zawsze od czegoś trzeba jednak zacząć. Przedstawienie pomysłu producentowi (Studio A) to słuszna koncepcja. Temat "Kawy czy herbaty?" proponowałbym jednak odpuścić, a to z tej prostej przyczyny, że ten program już od dawna nie istnieje. Słyszeliście może o Festiwalu Piosenki Ranczerskiej "Wilkowyjce"? Może tam też warto "zapukać". Pomysłodawcą tego przedsięwzięcia jest Piotr Pręgowski, a więcej informacji o festiwalu znajdziecie na profilu wilkowyjce.pl.
Forum Ranczersów

Awatar użytkownika
Revers
Super User
Super User
Posty: 699
Rejestracja: 14 sie 2012, 19:03
Lokalizacja: Kraków
Podziękował(a): 85 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 49 razy

27 maja 2014, 20:34

Night lovers tutaj ? Nie wierzę :D
Ale was znam, a przede wszystkim słucham :D
To bardzo dobry pomysł to co chcecie zrobić, kibicuje wam :!: :)
Ostatnio zmieniony 29 maja 2014, 18:16 przez Revers, łącznie zmieniany 1 raz.
Solejukowa: " Kto rano popieprzy dzień ma potem lepszy"

Paweł Kozioł: "Wilkowyje Nie pomyje Ty się nie boi "

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Posty: 714
Rejestracja: 30 lip 2013, 13:03
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

27 maja 2014, 20:44

"Wiara (wierzę) czyni cuda" ;)

nightlovers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2014, 13:54
Podziękował(a): 1 raz

27 maja 2014, 20:49

Zmienia się jutro 28.05.2014.

Nasz błąd chodziło o Pytanie na śniadanie a napisało się Kawa czy herbata z racji oglądania tego przez dłuuugie lata, jakiś sentyment starych dziejów. Dzięki za czujność + dla Ciebie.

Pytanie na śniadanie zostało tak opisane jak zostało opisane bo to zwykłe kolesiostwo i akurat mamy na to żywe dowody. Bez pleców lub bez napierania setek maili, lub polecenia kogoś z góry z TVP nic się sensownego nie zrobi. Nie chodzi tu o nas, a naprawdę zespół spoza naszego nurtu, na poziomie ogólnopolskim. Dlatego stąd nasz post i wzmianka, bo w kupie siła.

Tak wiemy o Wilkowyjcach i dziękujemy za zaangażowanie i podpowiedź. Jednak nie widzimy tam siebie i trafiamy w zupełnie inne cele. Pomysł sam w sobie jest świetny, ale jak to się mówi, celujemy w inny target. Jak już coś zrobić to tak by to było na językach całej Polski.

Odnośnie praw w projekcie o którym mowa na polakpotrafi.pl wzięliśmy na swoje barki już wszystko, włącznie z aktorami z filmówki itd gdyby nie znalazła się żadna przychylna dusza. W takim przypadku nie można mówić o jakichkolwiek prawach autorskich bo teren gminy jest otwarty i można robić się co chce. Wróć, przestrzegać ciszy nocnej i ew. zgoda na zajęcie pasa ruchu. Choć nie ukrywamy, że prawdziwego rozgłosu i rozpędu nabrałoby to dopiero z choć jednym aktorem z Rancza.

Same kwestie praw do wizerunku, kwestii finansowych nawet nie rozpoczynamy wątku, bo po prostu jesteśmy za ciency w uszach i do końca sami nie wierzymy, że doszłoby do takiej sytuacji w której musielibyśmy się nad nimi pochylić. Aż tak niepoprawnymi marzycielami odnośnie tego projektu nie liczymy :) Sukcesem będzie choć to co zamierzyliśmy.

Od jutra zaczniemy się przebijać do Studia A i do Piotrka Pręgowskiego. Do Eli pisaliśmy, ale z racji jej obowiązków zawodowych, nie ma nawet co podejmować dyskusji na temat duetu. Propozycja wyborcza dość ciekawa i ten song, choć klimat wesela i ,,on jest lepszy niż wideło" rozłożył cały system na łopatki. To jest TO.

-- 27 maja 2014, o 20:58 --

No my tutaj :)

A ty co myślisz, że my jak święte krowy i odgrodzeni murem od słuchaczy i ludzi? :)

Tutaj, tutaj. Wciąż mamy w głowach ten szum jaki się zrobił wobec TVP wśród fanów, za to że zdjęli Ranczo i jakie to było ciśnienie, że wznowili produkcję. To jak tu nie zacząć od właśnie tych ludzi, którzy pokazują jak bardzo kochają ten serial i jakim jest dobrem narodowym. Przede wszystkim się zaczyna właśnie od nich a dopiero oficjele i Ą i Ę.

Trzeba pamiętać skąd i gdzie ma swój początek i kto jest dla kogo. Tak jak nasz zespół jest dla was, nie na odwrót.

Dzięki za ciepłe słowa, dzięki za to że nas kojarzysz i to że słuchasz :) Tylko prosimy... nie wierzę.... i jest idealnie ;) Słowniczek.

Też tak myślimy, że jak się nam uda, to będzie mówić o tym cała Polska. Tylko warunek jest taki, że musimy to zrobić 1:1 jak w serialu a nie amatorka bo to będzie strzał w kolano :(

No mamy trochę tych projektów, jednym z nich jest Ranczo.

Awatar użytkownika
admin
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1153
Rejestracja: 15 gru 2006, 17:42
Lokalizacja: M@zowsze
Podziękował(a): 373 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 726 razy
Kontakt:

28 maja 2014, 17:55

Umieściłem link do założonego przez Was tematu w ogłoszeniu na stronie głównej forum. Na naszym facebook'owym profilu też już widnieje stosowna informacja. Miejmy nadzieję, że z czasem zacznie przybywać funduszy na realizację teledysku. Przydałby się jednak jakiś sponsor "strategiczny", bo kwota do zebrania jest całkiem spora. Może firmy, które promowały się w serialu byłby zainteresowane. Jak sami napisaliście, mocno zainspirowało Was kinowe "Ranczo Wilkowyje", a tam, jak wiadomo, mocno promowała się lubelska "Perła".

nightlovers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2014, 13:54
Podziękował(a): 1 raz

28 maja 2014, 21:47

Hasło Perła to już coś... dzięki. Siadamy do napisania do producenta Perły. Kwota spora jest, ale jak się okazuje co się nie dotknie to idzie to w setkach, tysiącach. Od sprzętu po resztę. Jak to mówi Ferdek Kiepski ,,to nie są tanie rzeczy". Ale nie chodzi o to by zrobić amatorkę

Awatar użytkownika
Ranczerka21
Osobowość forum
Osobowość forum
Posty: 714
Rejestracja: 30 lip 2013, 13:03
Podziękował(a): 56 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 175 razy

28 maja 2014, 22:04

Próbujcie z tą Perłą, na studiach mieliśmy spotkanie z facetem odpowiedzialnym za marketing w Perle i z tego co opowiadał wynika, że oni są chętni do reklamowania się przez takie nietypowe akcje :)

nightlovers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: 27 maja 2014, 13:54
Podziękował(a): 1 raz

29 maja 2014, 15:36

Perła, TVP i Studio A-pisma poszły :)

Dzięki za zainteresowanie.

Awatar użytkownika
Mr James
Osobowość forum
Osobowość forum
Posty: 54
Rejestracja: 12 maja 2014, 1:24
Podziękował(a): 45 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 51 razy

04 cze 2014, 3:00

Witam,

Wprawdzie de gustibus non est disputandum, ale nie oznacza to wcale zgody na wszystko.
Powiem wprost. Nie wiem, czy podłączenie się kiczu pod serial Ranczo wyjdzie temuż serialowi na dobre. Myślę, że nie. Co innego disco politicolo Pietrka (jest to w swej istocie parodia disco polo), a co innego próba zarobienia pieniędzy na serialu przez kiczowaty zespół. Mam nadzieję, że główny scenarzysta Rancza, p. Robert Brutter i reżyser p. Wojciech Adamczyk nie pójdą na takie cuś! :)

Pozdrawiam

ODPOWIEDZ