Pomysły na 6 serię

To odpowiednie miejsce na wszelkie przejawy ranczerskiej twórczości związanej z serialem.
Regulamin forum
Gromadzimy tu twórczość fanów serialu "Ranczo" rozrzuconą dotychczas po wielu działach.
Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User
Podziękował(a): 16 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 7 razy

05 lip 2011, 22:16

macphisto pisze:Pomysł z tym gospodarstwem agroturystycznym bomba! Już widzę co by się tam działo i jakby ludzie reagowali :lol:

Mogliby rozwinąć wątek domu weselnego pań z Wilkowyj, być może zabrałby się do organizowania całych wesel, co też może być źródłem zabawnych sytuacji. Albo na przykład Kozioł poleci komuś z Warszawy ów lokal i jakaś ważna para będzie organizować tam wiejskie wesele i panie będą musiały stanąć na głowie, żeby wszystko wyszło :D
Jeśłi chodzi o dom weselny to wydaje mi się, że Francesca i Tomek będą tam mieć przyjęcie weselne.
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.
Cztery, nawet jak co drogie to dostać nie można."

Tadeusz Hadziuk

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

12 lip 2011, 7:16

Myślę , że mogliby chociaż wspomieć o rodzicach Lucy , co się z nimi stało , bo o tym nie było wspomiane , była tylko krótka wzmianka , że mama Lucy rano chodziła do kościoła a tata rzadko chodził ( chyba w drugim albo w trzecim odcinku 1 sezonu ), podczas rozmowy z proboszczem.Wydaje mi się , że jej rodzice nie żyją , gdyż mówiła o nich w czasie przeszłym . A z gospodarstwem agroturystycznym to bardzo dobry pomysł . Tak naprawdę przydałoby się w okolicach Jeruzala.
Ewa

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

12 lip 2011, 22:39

Tak naprawdę to w sumie w tej 6 serii to wszystko może się zdarzyć.
Już w 5 sezonie było tyle wydarzeń i nowych wątków, że trudno ogarnąć... :ok
Chociaż z drugiej strony - może jednak "6" skupi się przede wszystkim na rozwijaniu zdarzeń zainicjowanych w poprzednich odcinkach. Bo tego zabrakło.

Awatar użytkownika
zoriia
Nowicjusz
Nowicjusz
Podziękował(a): 3 razy

13 lip 2011, 19:23

Mogło by być tak..
Do Kusego przyjeżdza jego była kochanka Ewa z dzieckiem i mówi że to jego. Lusy obraża się na niego, że jej o tym nie powiedział. Kusy nie wierzy ze to jego córka (albo syn) i prosi o pomoc Kingę żeby podsłuchała jak jego była dziewczyna rozmawia przez telefon. Kinga opowiada Kusemy i Lusy że Ewa rozmawiała z przyjaciółką i planuje oszukać Kusego bo tak naprawdę to dzicko jej byłego męża który wyjechał za granicę a ona nie ma pieniędzy na dziecko. Kusy postanawia iść do Staśka żeby odnalazł męża Ewy.
Jak wam się podoba?

Awatar użytkownika
Anija
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 284 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 993 razy

13 lip 2011, 19:57

zoriia myślę, że wtedy zrobiłby się kolejny serial typu "Moda na sukces" :nea Sorry, ale mnie się nie podoba.
"Cieszmy się życiem! Po prostu..."

Awatar użytkownika
Tengel2
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 430 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 179 razy

13 lip 2011, 22:14

Anija ma racje zrobiła by się wtedy Brazyliana.
"Albowiem noc jest ciemna i pełna strachów" - George R. R. Martin

Obrazek

qwerty
Super User
Super User
Otrzymał(a) podziękowań: 6 razy

13 lip 2011, 23:44

Tak właśnie. Niczemu nie służy takie gmatwanie fabuły i rozpoczynanie mało istotnych wątków tylko po to, by coś się działo. Nie ma co naciągać serialu.
Chociaż... W sumie akurat ten przykład podany przez zoriia, jest nawet ciekawy. Dobrze, że są chociaż pomysły :friends

bartek555
Wyróżniający się
Wyróżniający się
Podziękował(a): 42 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 8 razy
Kontakt:

14 lip 2011, 7:58

Mi też się nie podoba ten pomysł. Jest trochę taki jak te wszystkie opery mydlane...

Awatar użytkownika
zoriia
Nowicjusz
Nowicjusz

14 lip 2011, 13:10

Dobra, to może nie był mój najlepszy pomysł. Ale mam też inne, np.: Do Lusy przyjeżdza jej młodszy brat, i zakochuje się w Kindze. I co, ten pomysł jest lepszy ??

Awatar użytkownika
czerepachd;98
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Podziękował(a): 13 razy

14 lip 2011, 17:10

Bogna23 pisze:Oglądając powtórki serialu przyszła mi do głowy taka myśl. Kilkakrotnie widzieliśmy jak Lodzia robiła kawę czy to dla byłego Wójta czy dla Lusy - a to przecież w gminie nie jest normalne - księgowe raczej kawy nie robią - tylko sekretarki - i dopiero wtedy uzmysłowiłam sobie, że w gminie nie ma sekretariatu ani sekretarki - przynajmniej my nic o tym nie wiemy ani nie znamy sekretarki - więc może by taką postać pokazać w następnej serii?! Przydałaby się jakaś charyzmatyczna aktorka, która mogłaby wprowadzić w gminie sporo zamieszania! Tu nie mogę się zdecydować jaka to by miała być rola czy pozytywna czy negatywna - bardziej mi chyba odpowiada negatywna - ma coś do Lusy - może jakaś była kochanka Kusego albo jeszcze coś innego i niby dla Lusy jest miła ale nie łączy np ważnych rozmów, mówi że Lusy nie ma osobom na które Lusy czeka, donosi co się dzieje w gminie - tylko nie wiem komu - bo były wójt jako senator to już chyba gminą mniej zainteresowany - ale może pojawić się jakaś opozycja, ktoś, kto będzie chciał przejąć władzę - w końcu następna seria to może znów być przed wyborami! Może to też być osoba ślepo zakochana w Lusy - był tu pomysł pojawienia się osoby odmiennej orientacji seksualnej - więc może sekretarka zakochana w Lusy - i Lusy by miała problem bo zawodowo sekretarka jest bardzo dobra ale taka '"adoracja" Lusy przeszkadza i nie wie co zrobić - zwolnić czy nie!
:)
Przecież Duda jest sekretarzem gminy :)
"Nie kocha się za coś, tylko pomimo" - Halina Kozioł

Awatar użytkownika
zoriia
Nowicjusz
Nowicjusz

15 lip 2011, 10:00

czerepachd;98 pisze:Mój pomysł jest taki:
Lucy po wygranej w referendum, planuje budowę nowego sklepu w Wilkowyjach, co oczywiście nie podoba się Więcławskiej, która uważa, że jeden sklep wystraczy. Do Michałowej przyjeżdża rodzina która nocuje na plebanii. Okazuje się, że członkowie rodziny Michałowej są równie marudni, jak sama Michałowa. Senator planuje kolejne pomysły przy pomocy Czerepacha...
Myćko urarzony po wygranej w referendum, zaczyna wywozić złom ze swojego podwórka pod Gminę. Sprawą zajmuję się Stasiek, który nie może poradzić sobie z Myćką. Lucy przystępuje do kontraataku. Wysyła komisję, żeby zbadała stan budynków Myćki. Dochodzi do bójki pomiędzy senatorową a Myćką.

Dalej muszę pomyśleć...

Mi się bardzo podoba ten pomysł :)

Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User

15 lip 2011, 11:39

czerepachd;98, znowu bójka Haliny Kozioł? :nea
W tym momencie coś zmień a tak to ok...
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.

Tadeusz Hadziuk

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Podziękował(a): 49 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 97 razy
Kontakt:

15 lip 2011, 11:53

Ten pomysł był niejednokrotnie wspomniany przez kilku Ranczersów przy pomysłach na wcześniejsze serie, więc ja tylko powtórzę: co z rodzicami Lucy? Jakąkolwiek rodziną zza oceanu? Mogliby się w końcu pokazać i zobaczyć jak ich Lucy żyje w Wilkowyjach. Rodzice, być może jakieś rodzeństwo... mogłoby być ciekawie.
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

http://www.macphisto.fbl.pl

https://www.facebook.com/wObiektywieAlexis <-skromna galeria

Awatar użytkownika
Kamil
Super User
Super User

15 lip 2011, 12:09

Ewa47 pisze:Myślę , że mogliby chociaż wspomieć o rodzicach Lucy , co się z nimi stało , bo o tym nie było wspomiane , była tylko krótka wzmianka , że mama Lucy rano chodziła do kościoła a tata rzadko chodził ( chyba w drugim albo w trzecim odcinku 1 sezonu ), podczas rozmowy z proboszczem.Wydaje mi się , że jej rodzice nie żyją , gdyż mówiła o nich w czasie przeszłym . A z gospodarstwem agroturystycznym to bardzo dobry pomysł . Tak naprawdę przydałoby się w okolicach Jeruzala.
Ja podobnie jak Ewa47 uważam, że jej rodzice nie żyją, skoro mówiła o nich w czasie przeszłym. Chociaż w sumie jakaś tam rodzina mogłaby przyjechać. Może miała w USA nie tylko rodziców.
"Powietrze u nas świeże.
Dwa, wszędzie blisko.
Trzy, tanio.

Tadeusz Hadziuk

Awatar użytkownika
zoriia
Nowicjusz
Nowicjusz

15 lip 2011, 13:53

Macie rację rodzina Lusy powinna ją odwiedzić, albo rodzice Kusego mogli by przyjechać do Wilkowyj. :scratch więcej pomysłów na razie nie mam.

-- Pią 15 Lip, 2011 --

Macie rację rodzina Lusy powinna ją odwiedzić, albo rodzice Kusego mogli by przyjechać do Wilkowyj. :scratch więcej pomysłów na razie nie mam.

Awatar użytkownika
Bogna23
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 71 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 146 razy
Kontakt:

15 lip 2011, 20:38

czerepachd;98 Duda jest sekretarzem gminy - to stanowisko praktycznie zaraz po wójcie jeżeli chodzi o skalę ważności - jest w każdej gminie - natomiast mnie chodzi o sekretariat - czyli taki "przedsionek" gminy, przez który trzeba przejść żeby się dostać do Wójta czy do sekretarza gminy.
Dołączam się też do poprzednich wypowiedzi - ja też chętnie zobaczyłabym w następnej serii jakąś rodzinę Lusy!!!

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

16 lip 2011, 12:18

Bogna23 pisze: Dołączam się też do poprzednich wypowiedzi - ja też chętnie zobaczyłabym w następnej serii jakąś rodzinę Lusy!!!
Mogliby przyjechać całą ferajną, zupełnie nieoczekiwanie, wszyscy tacy 'zamerykazowani' do cna, byliby w szoku, że ich Lucy mieszka w takiej wsi, gdzie dla nich wszystko jest takie dziwne i za wszelką cenę namawialiby ją do powrotu...
We've all been raised on television to believe that one day we'd all be millionaires, and movie gods, and rock stars. But we won't - Fight Club.

Awatar użytkownika
zyciak
Moderator
Moderator
Podziękował(a): 521 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 917 razy
Kontakt:

18 lip 2011, 7:39

Znowu kłopoty z knajpą !! Wioletka, po urodzeniu dziecka, nie może chwilowo prowadzić restauracji "u Japycza", która zostaje zamknięta. Powoduje to wielkie niezadowolenie bywalców z 'Ławeczką" na czele. Sprawy bierze w swoje ręce Pietrek, który na czas nieobecności Wioletki robi z knajpy przystań dla swego "Superduo". Wraz z Jolą w tygodniu prowadzą restaurację, zaś w weekendy organizują koncerty swojej kapeli. Powoduje to cotygodniowy najazd fanów z całego województwa, bo jest to jedyne miejsce, gdzie można ich usłyszeć. Zarazem Stasiek znów jest między "młotem a kowadłem". Okazuje się bowiem, ze zamiast pomagać Wioletce przy dziecku musi w każdy weekend pilnować Knajpy, co nie jest łatwe. Fanów jest tak dużo, że nie wszyscy chętni mieszczą się w restauracji, powodując przez to awantury.

Oprócz tego oczywiście bardzo jestem ciekaw rozwinięcia innych wątków. Jak przyjdzie na świat dziecko Wioletki i Staśka, będzie to mniej więcej rok po "obietnicy czystości" Julii i Szymka. Czy ich uczucie przetrwa? Czy nowo wybrany senator "przebije" się na warszawskich salonach? No i czy Myćko wraz z lokalną opozycją tak łatwo pozbędzie się chęci zaszkodzenia Lucy? Tak, ciekawych wątków na pewno nie zabraknie. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość

Ewa47
Super User
Super User
Podziękował(a): 46 razy
Otrzymał(a) podziękowań: 12 razy

18 lip 2011, 13:46

Ciekawa jestem czy wątek Tomasza Witebskiego czy Francescy się rozwinie i czy Tomek wyjedzie do Włoch , przecież będzie musiał wybrać , :scratch myślę , że Francesca wybrałaby Italię , gdyż jest bardzo związana z Włoską rodziną a bez Witebskiego byłoby smutno w Wilkowyjach , wtedy swoje powieści pisałby we Włoszech, ciekawe czy miałby tam natchnienie. :lol:
Ewa

Awatar użytkownika
macphisto
Osobowość forum
Osobowość forum
Kontakt:

20 lip 2011, 13:01

Taki bardziej poboczny wątek, do wplecenia w akcję:
Kinga nawiązuje kontakt z jakąś grupą anarchistów, która zamierza zorganizować manifestację (nie wymyśliłam jaką, ale jakąś dość ważną). Chcą się do tego dobrze przygotować, zrobić plakaty, transparenty, opracować szczegóły i szukają miejsca, gdzie mogą spotkać się na weekend i popracować wspólnie. Kinga prosi więc Kusego i Lucy o pozwolenie na przenocowanie grupki kilku osób, jako, że na Ranczu jest dużo miejsca i jest spokój. Opiekunowie się zgadzają i tak do ich domu przyjeżdża DUŻA grupka osób, które robią niezłe zamieszanie na Ranczu i w Wilkowyjach.

ODPOWIEDZ